Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

murynka
7. říj 2010

@wendulla tak super 🙂

kozinka
7. říj 2010

@murynka no ahoj 🙂))) to víš, se tak toulá, a toulá 😀 ne, pořádně něco, jsem ráda, že se mi focení docela rozjelo, ale tím pádem veškeré večery strávím úpravou, ale nevadí 🙂 baví mě to 🙂 😵

murynka
7. říj 2010

@kozinka to je úplně jasný to je super že jsi se rozjela však fotíš nádherně 🙂 😎 mám dotaz ty jsi mi jednou radila jak udělat v gimpu iniciály a pak to jen vložit do fotky víš jak to myslím jde to i jinde???nebo pošleš mi znovu to v tom gimpu moc díky!!

kozinka
8. říj 2010

@murynka děkuji :-*
jéjej kočko zkus to dohledat (zpětně zde) nebo to písnu sem až budu mít chvilku ju? 🙂 není to nic těžkého, jen sama na to zase musím přijít, 🙂)))) večer budu dělat v gimpu tak na to mrknu 🙂

Jinak tady to nějak vázne??? :-O

murynka
9. říj 2010

@kozinka nedohledám bylo to v IP ☹ ☹ a tu už nemám

makypegie
9. říj 2010

Ahoj, zdravím všechny, já fotím obyčejným digitálem Canon ale jsem spokojená, vytvářím si vše ostatní co potřebuji na pc, a to téměř vše, mám nějaké ukázky v mém fotoblogu, po porodu mě to začalo tak bavit že už pracuji i na zakázkách pro jiné maminky 😀 A ty jsou nadšené tak mám z nich ohromnou radost 🙂 🙂
Jukněte na moje stránky www.mimifoto.webnode.cz

gisminka
12. říj 2010

Ahoj,
@kozinka krásné fotky, to je paráda, jak i z propršené svatby můžou být nádherné obrázky 😉 🙂

holky, nevíte jaký formát panoramatických fotek dělají běžně ve fotolabech? Já chci udělat pár koláží viz příloha a nevím, do jakých rozměrů to mám upravit.

gisminka
12. říj 2010

Ještě pár podzimních... 🙂

blanka.k
12. říj 2010

@gisminka většinou to píšou na webu konkrétního fotolabu, ale bývá to docela drahé, já to dělám tak, že počkám na slevy fotek 20x30, mívají je ve fotolabech AZfoto (Praha, Brno,...) ze 70,- na 29,- a pak si tam umístím 2 nad sebe 15x30 a doma rozřežu a je to 😀 Týýý brďo a teď koukám zrovna mají do půlky listopadu srovna tuto akci!
A super podzimní fotky!

gisminka
13. říj 2010

@blanka.k jé, to je dobtej fígl, to mě nikdy nenapadlo 😉 🙂

blanka.k
13. říj 2010

Jejda , teď koukám na ten můj příspěvek...takovou hrubku jsem napsala 😀 Ještě, že se můžu vymluvit na vykojený mozek 😀 JInak svatební album jsem měla celé jen z fotek 20x30 (80ks), ty nej fotky jsem vyvolala přes celou tu velikost 20x30 a ze zbytku jsem udělala na ten rozměr 20x30 koláže (4x 10x15,...) nemusela jsem přemýšlet jak je poskládat do alba, jeslti se mi velzou pod sebe, vedle sebe... i teď takto udělám část "dětského" alba 😉

xmerssy
18. říj 2010

Ahoj holky,

fungujete tady ještě, nebo jste zamčené??

renat2
20. lis 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že sem lezu, mám speciální přání, sháním do motivu svého ehopu nějakou fotečku, jedná se o přírodní produkty (zdravíčko)- takže třeba list s kapkou, prostě něco přírodního, o zdraví apod.
Nemáte některá něco??? Samozřejmě zaplatím.
Prosím kdyžtak na email skyren@seznam.cz (nabídka+ cena), děkuji moc.

nikulka83
20. lis 2010

@renat2 : napiš @mes, ta má excelentní makro fotky 😉

mes
21. lis 2010

@renat2 Všimla jsem si nikulčiného odkazu..můžeš kouknout na mé stránky - pošlu do IP - třeba si tam něco vybereš..

mes
21. lis 2010

@nikulka83 Niku..díky teda nejsou excelentní..ale jsi hodná:D:D

renat2
21. lis 2010

Děkuji moc za odkazu, IP, maily....proberu to a určitě vyberu.

hannah23
22. lis 2010

Ahoj holky, prosím fotím obyč. fotákem a potřebuji poradit jaký je dobrý program na úpravu, na nějaké efekty, koláže....dík

lusi80
22. lis 2010

@hannah23 přesně tak,taky bych brala nějakej jednoduchej program 😉 abych mohla dávat třeba do jedné fotky kde je dítě,nějak ho vyjmout a dát tam svoje dítě 😉 a aby pozadí bylo stejné jako naprvní

gustinovi
22. lis 2010

@lusi80 já nejraději pracuji v gimpu, tak uděláte snad vše a na netu jsou taky krásné návody a postupy, stačí zadat do vyhledávače

lusi80
22. lis 2010

@gustinovi tak ten už mám,jen nevím jak v něm pracovat,mám fotku s dítek,to dítko bych chtěla pryč a dát tam svoje,ale nevím jak na to,ta fotka není origoš 😉

gustinovi
22. lis 2010

potřebuješ jen to tvoje oříznout na sovjí fotce, zkopírovat a vložit na to co chceš, to je teoreticky, včera jsem to děla kamarádce že jsem její malou dávala do jiné fotky. zkloubila jsem to z dvou návodů co jsou na netu a to
http://www.iva.nafoceno.cz/zmena-pozadi-za-vybe... u toho jsem zkopírovala tu fotku a pak jen otevřela fotku kde to chci a dala vložit, tím se mi fotka vložila na tu druhou a já si jen fotku posunula na místo kde ji chci, překryje ti to místo původní, takže tvoje dítko položíš na to co tam je. jinak zákon schválnosti, zrovna ten druhý nemůžu najít, vím že tem měnili pozadí u aut. No jak ho najdu pošlu, jinak tady jsou taky krásné návody http://www.photo-modr.estranky.cz/clanky/gimp--...
@lusi80

lucka.adis
22. lis 2010

Ahoj holky, také se přidávám mezi fotící maminky svých dětí ( a nejen jich 😀 ) v Albu mám pár foteček.. můžete mrknout a popřípadě mi napsat, co zlepšit.
Jinak kdo bude chtít, pošlu odkaz na mou stránku ohledně focení.

paajinka
25. lis 2010

@lucka.adis - moc pěkné fotečky 😉 jaký máš foťák, jestli to není tajné? jukla bych i na tvé stránky, kdybys mi poslala do IP.. díky 😉
mně zítra dorazí moje první zrcadlovka, tak snad se mi s ní podaří něco vyfotit 😀

lucka.adis
25. lis 2010

@paajinka Mám Canon D505 a stránky máš v IP 😉

paajinka
25. lis 2010

děkuji, moc pěkné 🙂 až budu mít víc času, dopodrobna to tam prolezu 😉

paajinka
28. lis 2010

ahoj holky, přidávám pár mých fotek, zatím se seznamuju, tak to není nic moc.. A nejsou nijak upravené, to taky neumím a ani není čas 😝 mám vyfocené i dětičky, ale ty sem veřejně dávat nechci... 🤐

jaa
30. lis 2010

@lucka.adis tak jsem se chtěla mrknout do alba na fotky a tam je jen židlička..☹

lucka.adis
30. lis 2010

@jaa admini mě je smazali ☹ prý že je to reklama 😖 poslala jsem Vám IP

lucka.adis
30. lis 2010

@jaa kdyby vám to náhodou nepřišlo do IP, tak mi prosím napište e-mail a já Vám to pošlu tam 😉