Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
24. črc 2011

@mony2 Já jsem bohužel "nikonista", tak přímo neporadím, ale tak bych šla do nějaké střední třídy kolem 5000-6000. Jinak co mám (a nejen já) špantou zkušenost, tak je Metz48 jak pro NIkon, tak Canon , ten za sebe nedoporučuju 😒
jen tak dle parametrů bych šla do tohoto... http://www.megapixel.cz/canon-blesk-speedlite-4...
Určitě se někdo s Canonem ozve 😉

deyana
24. črc 2011

holky co říkáte na sony dsc-h7 ? starší, koupili jsme asi před půl rokem, dají se s tím pořídit hezké fotky? mám k tomu clonu a dvě "sklíčka" 🙂 ale jsem absolutní začátečník, hezké foto se mi moc líbí ale asi nemám talent 😀

mony2
24. črc 2011

@blanka.k děkuju za typ 🙂

gabrielaa
25. črc 2011

ahoj všem, měla bych na vás jeden dotaz a prosbu 🙂 já fotím celkem obyčejným digitálem, ale můj otec si k narození vnučky pořídil něco lepšího, aby ji měl čím fotit (Canon EOS 5D). Pak mě zásobuje fotkama a většinou že ať si je upravuji sama, protože on na to skrz práci nemá moc čas.. Já mám stáhlý klasiku Picasa, on Zoner, ale zajímalo by mě, jestli je nějak dostupný program, ve kterém se dá fotka upravit tak, aby byla celá černobílá, jen třeba jedna část fotky, např. hračka barevná? 🙂

winii
25. črc 2011

Ahoj holky měla bych na vás prosbu máte některá program na úpravu fotek?? já jsem měla stažené zoner photoshop, ale už mi skončila platnost a nový si budu kupovat až po mateřský, potřebovala bych upravit jednu fotku tak kdyby jste byla některá hodná a mohla mi ho upravit díky mooooc 😵

olbramka
25. črc 2011

@mony2 ten blesk, jak házela blanka, tak mám. myslim, že úplně stačí na doma třeba. použití - všude tam, kde nemáš dostatek světla. ale stejně je lepší vždycky se snažit bez blesku, s přirozeným světlem a co Ti foťák dovolí zvýšit iso a až když se dostaneš na limit, tak pak prostě blesknout 😉

olbramka
25. črc 2011

@gabrielaa já myslim, že by tohle měl umět gimp

blanka.k
25. črc 2011

@gabrielaa umí to Photoshop

@winii co s ní potřebuješ udělat? Jeslti to umím, ráda pomůžu. 😉

gabrielaa
25. črc 2011

@olbramka @blanka.k děkuji moc 🙂

ivarei
30. črc 2011

Ahoj všem, máte bomba fotky, od rána se kochám. Ve čtvrtek mi ukradli foťák 🙄 ☹ 😖 , takže poplakávám, nespím, nadávám si... ale budeme muset pořídit nový, už si focení kompaktem neumím moc představit, navíc jsem se do toho dost položila - což tu jistě všichni chápou. Přidávám pár svých kousků - foceno Nikonem D3100, objektiv 18-105 a prosím o případné hodnocení a rady, čemu se příště vyhnout. Tak ať se daří hezké snímky 😉 😀 😉 .

ivarei
30. črc 2011

Tak teď koukám, že ve zmenšené kvalitě vypadají fotky o dost hůř 😒

erinbrock
31. črc 2011

@ivarei
moc pekne...v cem upravujes? u toho chlapecka s trickem freedom je pekne zvyraznena ta modra...🙂

ivarei
31. črc 2011

@erinbrock Díky moc, mám jen Picasa 3, je ke stažení zdarma 😉

erinbrock
31. črc 2011
erinbrock
31. črc 2011

chtela jsem zkusit jak moc to tu fotku pokazi kdyz ji tu vystavim 😉

jaa
5. srp 2011

@ivarei To nemyslíš vážně.. 😲 Kde ti ho ukradli?Pane bože....Fotky vypadají super.Moc se mi líbí ten modrooký klučík...
@erinbrock Fotky vypadjí pěkně... 😉

jaa
5. srp 2011

@ivarei Budeš kupovat stejný foták?

ivarei
5. srp 2011

@jaa U nás na náměstí, ukradli mi batoh... Nee, už jsme koupili Nikon D90, ale zatím mám dojem, že se s ním nikdy nenaučím 😒

ivarei
5. srp 2011

A tady pár fotek dvou kamarádek z nového foťáku... Mám zatím problém, že se mi nedaří zaostřit více obličejů - zítra jedeme na pár dní na Šumavu, tak doufám, že bude víc času na seznamování s foťákem.

jaa
5. srp 2011

@ivarei Pane jo.Takový skok o jednu třídu...Tak to smekám...Má už češtinu?
A,fotky vypadají moc pěkně 😉

ivarei
6. srp 2011

@jaa Jéé, díky moc za pochvalu fotek. Nemá, já myslela, že ani tak potřeba nebude, ale spletla jsem se - menu je u D90 daleko složitější (třeba se mi to zdá 😕 ), no musím se do toho zkrátka pustit... Teď si říkám, že je škoda, že jsem nevolila 3100, jenže jsme říkali, kdyby náhodou policie ten můj našla (jakože řekli, že šance je nulová), tak ať nemáme stejný.

jaa
6. srp 2011

@ivarei Je složitější...To vím od holek,co ho mají.Navíc,když není české menu,je to o to horší☹Já bych šla do 5100.

blanka.k
9. srp 2011

@ivarei Ahoj, to mě moc mrzí, tak ať se ti s novým dobře fotí!
Já měla taky den "blbec", po celodenním focení mi odešla karta ve foťáku a na ní hrozně důležitý fotky. Něco málo pokusů o záchranu proběhlo, teď to je 14 dní ve spec.firmě, co zachraňuje data, prý je to docela beznadějné, takže v pondělí si jdu pro ni (ještě na ní něco zkouší) a posílám to ke konkurenci , ještě do jedné firmy, už nemám co ztratit , tak zkouším vše , ať to sotjí co to stojí 😔 takže docela slušná depka, nervy v kýblu, i jsem se jakožto bývalý abstinent a stálo kojící slušně ožrala 😔 (měla jsem asi 3dcl silného vína a byla ko, takže ráno opička a řvoucí dítě, no nebyl to dobrý nápad 😝 ). takže ať nám to holky fotí, technika neselhává a chmatáci nás nechají na pokoji. 😉

lasetka
10. srp 2011

Ahojky...Jsem tu nová a přišla jsem si pro radu 😅 Chtěla bych si koupit digi zrcadlovku,ale vim o tom kulový...teprve nedavno jsem se rozhodla že si jí pořídim,doted jsem fotila max s nějakym digitalem...no ale brouzdala jsem na netu a mam pár favoritů :Nikon D3100,tam se mi líbí hlavně setový objektiv,pak canon eos 1100D,Olympus E-450 tam spíše koukam na cenu,je levnější než ostatní a moji největší favoriti pentax K-r nebo K-x...V parametrech se vůbec nevyznam spíš dam hodně na recenze...Můžete mi prosím někdo poradit abych koupila ten nejlepší z těch levných variant a popř mi k tomu dát pár rad?Budu moc vděčná za každý názor díky 🙂

lucy222
10. srp 2011

@ivarei já mám také D90 - už cca rok (??? - tak nějak ) a stále mně něčím překvapuje 🙄 😅 😉
Tak ať se Ti s ním pěkně fotí - fotky máš krásné 😵

jaa
10. srp 2011

@lasetka Mám Nikona D 3100 a spokojenost.pak už jen dokupuješ objektivy🙂Tady pár dnešních,at můžeš posoudit.vše bez úprav! Stahované hned z karty.Tak se snad otočí do správného úhlu 😕 😉

hehena
10. srp 2011

hlásím se do party...... jsem totální amatér, ale přesto už nějakou dobu fotít kanónem 40D... a baví mě to čím dál víc. asi jsem tomu definitivně propadla... pleskám jednu fotku za druhou a trávím nad tím noci a tohohle mám teda dost... zápasím s tím foťákem místo toho, abych se ho naučila ovládat....

sím vás, nemáte odkaz na nějakej fajn článek pro totální tupce jako jsem já, kde se píše o základech focení? budu vděčná!

hehena
10. srp 2011

hlavně, aby to bylo co nejjednodušší 🙂))) nějak mi vypovídá mozek a je schopnej vstřebat jen určitý množství informací 🙂))) krom toho, já furt nemám čas 😀 ))) ale to asi znáte 😀

hehena
10. srp 2011

jinak mám externí blesk... a zaboha se nemůžem skamarádit... si ho vždycky nějak pošteluju a je to blbě 😀)))

olbramka
11. srp 2011

@hehena http://www.photoextract.com/cs/clanky/37.html, http://www.photoextract.com/cs/clanky/40.html a můj nej je teda tu, i když to už je hodně informací, ale je tam úplně všechno (i kapitola o blesku)... www.fotoroman.cz

@ivarei uf, to je teda smolík ☹ ale zas ta 90 je o kus lepší kousek 😅
@lasetka kolik do toho chceš investovat? to je taky otázka .-) pak se taky mrkni na ceny objektivů a vůbec doplňků, určitě budeš chtít dokupovat, i když třebas teď myslíš, že ne... jináč myslím, že nikonista Ti řekne, jdi do nikonu, canonista jdi do canonu a tak 😀