Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
21. čer 2010

@wwercaa tady jsou zase mláďata bílých polárních vlků a rysata (či jak se říká mladým od rysa 😀 ) 😉 V Plzeňské zoo jsem ještě nebyla,ale když malejo víkendu zlobil, tak M. mu sliboval, jak bude hodný, že zajedem se podívat do Vídně, tam se mi ta ZOO zatím líbila nejvíc co jsem navštívila 😉

siby
21. čer 2010

@murynka krásné fotečky, hlavně ty zvířátka 🙂 a fotografka zatím asi ne, možná jednou...

wwercaa
21. čer 2010

@gisminka nááhodou jaká leda pažitka, je to moc pěkný 😵 🙂

tak hele, aby jsi si nemyslela, jo 😀 taky jsem jí na balkoně neodolala 😀 😉 🙂

wwercaa
21. čer 2010

@blanka.k faaakt, mládata bych skoukla musí být krásný 🙂 a odkud že jsi??? 🙂

blanka.k
21. čer 2010

holky,nevíte jak zjistím, kolik mi zabírá ten můj fotoblog místa? Abych věděla, kolik fotek ještě můžu nahrát? 😨 Snad na všech serverech, kde je t nějak omezneé velikostně je někde možnost se kouknout a píše t otřeba: vaše fotky zabírají 10MB z celkových 200MB, atd.... 😉 Jo a jak je to na Facebooku? Tam je to nějak velikostě omezeno?

wwercaa
21. čer 2010

@blanka.k Blani, já jsem četla, ještě když začínal nový koník, tak admini myslim psali, že ti to ukáže až těsně před tím, než zaplníš pamět, kolik te tam ještě zbívá místa, takže to tam je pěkně na prd 😒

siby
21. čer 2010

@gisminka moc pěkná pažitka, přišla jsi nějak na to ruční vybarvování nebo je to tím kruhovým výřezem jak jsme si psaly v tom picasu?

@blanka.k na Facebooku to podle mě nijak omezené myslim není, tam jsou ty fotky tak malé, že asi moc nezaberou a setkala jsem se s lidma, který tam měli docela hodně alb

blanka.k
21. čer 2010

@wwercaa Brno 😉
To je sranda, teď koukám na web brn.zoo a je tam nějaká fotosoutěž, a koukněte dolů na vítězný snímek...
http://www.zoobrno.cz/archiv-aktualit/vitezne-s...
a pak kuk na moji fotku (6.v pořadí) www.btweb.cz/zoobrno 😀

murynka
21. čer 2010

holky moc všem děkuju 🙂 🙂
@wwercaa ta balkonová fotečka supeer 😵 😵 😵

holky jdu do hajan dobrou noc 🙂

blanka.k
21. čer 2010

@wwercaa - to je teda naprd...já teda už teď v rámci "úspory místa" házím fotky v rozlišení 500x300, když vidím, kolik sem hodila fotek za měsíc a to jsem fakt moc neměa náladu fotit 😅

wwercaa
21. čer 2010

@blanka.k v Brněnské jsem ještě nebyla 😉 ale ty fotíš fakt profesionálně, fotečky naprosto dokonalý, ty zvířata, já nemam slov, náááádhera 😵 😵 😵 😵

wwercaa
21. čer 2010

@blanka.k já se už asi taky budu muset krotit, mám tam fúru fotek a to léto před sebou, mela by jsem si něco promazat a hlavně taky menší rozlišení 😝

blanka.k
21. čer 2010

@wwercaa brněnská je nic moc, i když se teď hodně lepší, ale na Prahu nebo Zlín zatím nemá ☹ Ale zase pořádně zhubnu,rprotože je v děsným kopci, takže s kočárkem a fo´tákem do bude záhul,ale přemýšlím, že is koupím permanentku a budu tam chodit na procházky 😀 A děkuji moc za pochvalu,ale do profíka mám fakt daleko 😅

wwercaa
21. čer 2010

@blanka.k Blani, zhubnout nějaký to kilo bych taky potřebovala, nabrala jsem do porodu 20kg, zhubla 12kg a ted mám 68 ale chtěla bych aspon pod těch 65 😝 😝 ale jsem děsnej žrout sladkýho, takže asi s těží 😀 ....teeeeda, když ty máš od profíka daleko tak já jsem někde úplně pod zemí 😀

ferinka
22. čer 2010

@blanka.k no vidíš,jsi mohla vyhrát foťák 😀 😀 😀
O hubnutí mi ani neříkejte,jsem nabrala při Máťovi 23kg 😅 a cca 9 pořád mám,na mojí vysoký postavě to není až tak znát,ale když mi všechny původní gatě končí v půlce řiťky a trička mám jak body,tak je to k nasírnutí 🙄 😀 😀 😀

ferinka
22. čer 2010

Modré nebeeeeee žádný děšť a jde se na to 😵 😀 😀

blanka.k
22. čer 2010

dobré ránko, právě mi pošťačka donesla balíček s filtrama a čočkama...když dám tu +10D na zoom.objektiv a nazoomuju, tak je to hustý 😅 Tak místo, abych spala, jelikož malej pomalu usíná (od 4 od rána co řve úspěch!), tak si hraju s foťákem 😀 A taky tu bylo v 5 ráno úplně modro, ale teď jsou všude krásné malé mráčky a jdou na západ, takže nebojte, za pár hodin to máte u vás 😀 Hubnutí...ehm, přibrala jsem "jen" 22kg (mudr. jsem přiznala 20 😀 ), a to "jen" proto, že mi kolikrát nebylo dobře, tak jsem občas nějaký to kilo zase zhubla, takže jsem přibrala celkem 30kg, ale 8 v několika etapách během těhu zhubla, takže výsledek 22kg, zbývají mi ještě asi 4kg 😉 Na rozdíl od Ferinky jsem prcek (cca 158-160cm), vidět to je...

pipiii
22. čer 2010

ahojik holky hazu take neco ze zoo 🙂

pipiii
22. čer 2010
blanka.k
22. čer 2010

takže házím fotky, neupravuju ju je, jsou jen pro představu: první je série focená: klasicky objektivem 18-105 na ohnisko 18 bez čočky na nejmenší vzdálenost, co ten objektiv zaostří, pak na stejné ohnisko s čočkou +10, pak někde kolem 60ohnisko a poslední je na ohnisko 105

blanka.k
22. čer 2010

a tady s tím sepia filtrem, foceno u okna a z okna (vždycky bez /s filtrem)

pipiii
22. čer 2010

balni, krasne!!!! ted jsme vyfotila neco podobneho 🙂 samozrejme take bez uprav, jak to vylzelo z fotaku

wwercaa
22. čer 2010

ahoj holky, jdu na skok, malej konečne usnul po dlouhém a namáhavém boji, který je u nás ted na denním pořádku 😒 🙂

jéééé, fotečky zase všechny krásnýýýý 🙂

tak jsem včera skoušela nastavovat iso, kompozici, ale holky, já vůbec nevim, kdy jak to nastavit, aby to bylo ono, prostě jsem asi blb, tady něco podobnýho taky bez úprav, ale výkon to není 😒 byli to prostě pokusy, potřebovala bych asi pořádný kurzy nebo fakt nevim 😒

wwercaa
22. čer 2010

a tady taky něco a už mizim, mám toho hodně na práci, pak musim do pojištovny, ach jo 🙂

blanka.k
22. čer 2010

@pipiii - teda v tom zoo , to byl babinec a "dětinec" 😀 super ty hromadné fotky 😀
@wwercaa ta první je náhodou moc povedená, taková "strašidelná", jak je tmavá 😉 ta se mi moc líbí
Právě jsem zjistila, že to zas v albech s tím malým rozlišením nemusím přehánět, že takto se mi sem vleze přes 8000 fotek 😀

pipiii
22. čer 2010

balni jak jsi fotila pres sepiovy filtr tak ja pres slunecni bryle 😀

blanka.k
22. čer 2010

@pipiii - super, já se tě právě hctěla zeptat, jak si to fotila, jeslti nějaké spec.nastavení...ale dělám 100 věcí naráz, tak jsem na to zapomněla 😅

ferinka
22. čer 2010

Kdyby v rádiu mluvili o ožralé ženské válející se na silnici na hlavní trase na Křivoklát,tak jsem to já 😀 😀 😀 Jen jsem nebyla ožratá,ale snažila se fotit 😝 😀 😀 😀

ferinka
22. čer 2010

@blanka.k se mi zdá,že moc do sepie to není,je v pc se to upraví líp,teda jestli mi neklame noťas 😅 😀 😀

mes
22. čer 2010

@blanka.k jééé blani..tak to se těším na své čočky🙂)
mně to sépiové přijde..ono udělat barevnou fotku do sépiova je jiné než černobílou 😉
@pipiii super fotečky ze zoo a to přes ty brejle je dobrý 😀