Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
20. únor 2012

Tak jsem zkusila vyfotit pro názornost těch ohnisek medvěda, výška sedícího (od jeho "rozkroku" po vršek hlavy)) je cca 70cm, byla jsem od něho 1.5m, první je v přepočtu na klaisckou zrcadlovku ohnisko 16, druhé 35 a třetí asi 46, dala bych tam 50, ale nemám takový zoom.objektiv , takže s 50 by to bylo ještě o fous ořezanější

@janca_dobi tak pro představu, kolik bys toho viděla s různými objektivy 😉

janca_dobi
21. únor 2012

@blanka.k
@eustoma Jj, máte pravdu, asi bych do toho inzerátu stejně nakonec nešla. Byl by to dost velký a drahý risk.

janca_dobi
21. únor 2012

@blanka.k Děkuju za medvídka. 🙂

janca_dobi
21. únor 2012

Holky, a co tenhle set? Co ten objektiv? 😅
http://www.alza.cz/canon-eos-550d-objektiv-ef-s...

Díky moc.

@blanka.k
@eustoma
@janinka1987

janca_dobi
21. únor 2012

@blanka.k, @eustoma, @janinka1987
Aha, teď koukám, že to je asi ten samý objektiv, jaký jsem si našla s tím Canonem do 10.000,-, jak @eustoma psala, že nic moc. 😀

erinbrock
21. únor 2012

@janca_dobi ahojky kolik do nej chces investovat? http://www.megapixel.cz/canon-eos-1100d-18-55-m... tohle je myslim zakladni vybaveni ktere by ti melo stacit, myslim ze je to dobry fotak a tady ho maji za dobrou cenu se vsim..., mam nikon, ale ty vypadas ze uz jsi rozhodla pro canon 🙂 ten setak 18-55 je pro zacatek rozhodne dobry, casem si muzes dokoupit co bude treba... 😉

erinbrock
21. únor 2012

@janca_dobi jinak na tom megapixelu je spousta komentaru a diskuzi tak mrkni...ale pozor at se to z toho nezamota hlava... 😀 😀 😀

janca_dobi
21. únor 2012

@erinbrock Děkuji moc za další názor. 😉 Nejsem úplně rozhodnutá pro Canon, možná mě to k němu víc táhne, protože teď mám kompakt Canon, ale ani Nikonu se asi nebráním. A co máš za Nikona, resp. pro mě by asi byl vhodný ten 3100, že? Ten už mi doporučovala @janinka1987.

eustoma
21. únor 2012

@janca_dobi fotak je to uz dost slusny 😉. na zaciatok ti postaci aj seriovy objektiv a za par mesiacov si kupis nejaky, co ti bude viacej vyhovovat. napriklad tu plastovu 50-tku za 2.000. ale ta 550 je uz fakt fajnova 😉. o dost lepsia nez ten predtym.

eustoma
21. únor 2012

@janca_dobi no do canon 1100 by som nesla. ale stale lepsie nez kompakt.

erinbrock
21. únor 2012

@janca_dobi no je to podle penez...pokud moc nemas koupis to nejlevnejsi...nebo chvilku pockas a pujdes do neceho lepsiho...ja bych vybirala mezi timto: http://www.megapixel.cz/nikon-d3100-18-55-mm-vr... nebo http://www.megapixel.cz/canon-eos-550d-18-55-mm... ...ja mam tu d3100 ma ceske menu a mam teda ten drahzi setak 18-105...no a pokud tolik nemas tak skoncis u te canon 1100...a taky to bude dobre fotit neboj...mozna by ti jeste nekdo doporucil Sony nebo Pentax...tam se nevyznam... 🙂

janca_dobi
22. únor 2012

@eustoma
@erinbrock Holky, moc díky za rady. Začínám spíš uvažovat nad tím Nikonem. 🙂 Dala jsem si termín, že si tu zrcadlovku pořídím do Ellinky 1. narozenin, takže začínám šetřit, zkusím prodat ten svůj kompakt a snad mi i něco přidá manžel. Slíbila jsem mu, že mu pak budu dělat krásný fotky ze závodů (jezdí motokros). 😀
A taky jdu od začátku pročíst tuhle diskuzi. Bude to fuška. 😝
Jak se jmenuje ta vaše uzavřená skupina? Myslíte, že bych mohla požádat o přidání, že bych se tam taky mohla něčemu přiučit? 😅

lucy222
23. únor 2012

@janca_dobi skoda,vcera se na aukru drazila ta 3100 - hodinu pred koncem byla za 7500 - v zaruce...

brendi
23. únor 2012

ahoj holky, přibíráte ještě do uzavřené skupiny?

lucy222
23. únor 2012

@brendi jj,fotis?

brendi
23. únor 2012

@lucy222 snažím se 😉 , sleduju vás už dlouho, zatím jsem nepřispívala

fangi
24. únor 2012

Ahoj holky, měla bych na Vás prosbu - ráda bych si pořídila dobrý fotoaparát, ale zatím se příliš neorientuji. Ráda bych se začala učit fotit, už dlouho to bylo v plánu a nebyl dostatek času. Fotila bych hlavně rodinu a přírodu, jezdíme hodně na výlety a ráda bych se naučila hezky fotit děti, abych mohla fotit i děti v rodině a děti kamarádek, žádná z nás zatím nemá ani dobrý fotoaparát ani zkušenosti a hezké fotečky by uvítala právě i rodina a kamarádi. Mohla bych Vás poprosit, abyste mi napsaly, jaký fotoaparát byste mi doporučily? Uvažuji o dobré digitální zrcadlovce. Trocha cítění snad ve mě je, jsem výtvarně zaměřená, tak snad bych se naučila. Cenu jsem zatím nijak neomezila, nejprve bych si chtěla vybrat nezávisle na ceně. Moc děkuji všem, kdo napíší svůj typ 😉

brendi
24. únor 2012

@fangi ahoj , řekla bych, že když si přečteč pár stránek dozadu něco se přiučíš, holky tu ostatním radily jaké zrcadlovky si koupit pro začátečníka, jsou také otázkou tvé finance.
Já mám Nikona 3100, se setovým objektivem 18-105, a ted mám nový pevný 35 1,8, jsem spokojená, těším se na focení hlavně miminka

fangi
24. únor 2012

@brendi Děkuju moc, určitě zkusím diskuzi přečíst, zatím jsem jen parkrát nakoukla. Finance v podstatě neomezené, chtěla bych opravdu dobrý foták.

fangi
24. únor 2012

@brendi Jinak taky přemýšlím nad Nikonem...

brendi
24. únor 2012

@fangi tak to máš fajn, já šla do levnější řady, a také proto že menu bylo v češtině, jinak se určitě osvědší i nějaký fotokurz který se dá koupit s fotákem, trvá jeden den a je super, hlavně pro začátečníka

fangi
24. únor 2012

@brendi A ty jsi taky začátečník, naučila jsi se rychle nebo je to ze začátku boj? 🙂

brendi
24. únor 2012

@fangi jj, já chtěla Nikona, protože lidé v mém okolí ho měli, když jsem se bavila ale v prodejně s personálem, neupřednostovali žádný, určitě bych šla jen do Nikona nebo Canona

fangi
24. únor 2012

@brendi Chtěla bych právě foták, který zvládnu jako začátečník, ale který bude mít co nabídnout i až budu pokročilejší, klidně investuju víc ted na začátku, ale nechci po pár letech "začátečnický" měnit za lepší, protože mi u prvního něco chybělo, tak proto klidně větší finance ted.

brendi
24. únor 2012

@fangi se mnou to byl boj, když jsem ho dostala k vánocům, pořád jsem čučela do knížky a do internetu, měla jsem toho plnou hlavu a pořád se mi o fotografování zdávalo 😀 ....... mě ale taky baví fotky upravovat, myslím si že úprava se přímo nabízí s takovým příslušenstvím, fotím do RAW formátu, zabírá hodně paměti ale zase nese v sobě hodně dat k úpravě, ve volbě mám nastavený i JPG

fangi
24. únor 2012

@brendi Jj, o jiném jsem ani neuvažovala, než Nikon a Canon, v okolí mi právě taky pár lidí říkalo o Nikonu, tak to tak vyplynulo, bohužel se fakt zatím nevyznám. Uvažuji trochu o Nikon D90, ale nevím, jestli je právě vhodný i pro začátečníka.

fangi
24. únor 2012

@brendi No taky se mi o tom bude i zdát 😀 O focení jsem snila už dávno, dávno, takže to je tak trochu splněný sen, dřív nebyl ani čas ani ty finance, tak jsem ted hrozně natěšená 😀 Upravovat fotky bych se chtěla taky učit, no budu u toho asi taky trávit hodně času 😀

brendi
24. únor 2012

@fangi měla jsem tu čest i s D870,D90 a byli moc fajn, co vím tak Nikon má ted ale hodně novinek, i s menu v češtině, určitě ti hodně taky pomůže návštěva fotografické prodejny kde poradí, mě nabízeli půjčení fotáku za 500,- na týden, když se pro něj rozhodnu tak zálohu by vrátili
taky jsem si hodně kupovala časopis Digitální foto......s CD i s tutorialama na úpravu fotek
já sama jsem grafička takže s Photoshopem jsem pracovala

brendi
24. únor 2012

@brendi nevím nějak bych nedoporučovala setový 18-55, neříkám že je špatný ale je hodně strouhly, a světenost taky nic moc, ale já tu nejsem na radění, mám foták teprve rok 😉

fangi
24. únor 2012

@brendi A co ty si myslíš o D90? To menu v češtině vím, že tam není. A že je to v podstatě starší typ, ale je to taková klasika, každý ho víceméně chválí, ale jak píšu, já se zatím vůbec nevyznám.
Jinak děkuju za informace, musím se do toho položit, teprve začínám i s tím výběrem a tak..
Photoshop trošku taky znám, v rodině jsou grafici.