Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

lilien_photo
20. pro 2011

@janinka1987 jee moc díky mně to stale nebylo jasne. jak se zam tak nakonec koupim neco co na ten fotak ani nepujde 😒

janinka1987
20. pro 2011

@lilien_photo Nejlepší je, když se mrkneš na megapixel.cz, tam máš otázky lidí co zodpovídají a já jsem tam vždy našla dotaz na svůj foťák 🙂 Jinak tam stačí napsat jestli ti bude fungovat 🙂 A pak si ho najdi jinde levnější...

blanka.k
20. pro 2011

@lilien_photo A kolik do toho chceš dát? 35/1.8 je super za ty peníze, dá se použít i doma, ale na celé dospělé postavy, je to tak být 4m od nich... s 50/1.8 je to tak na focení od pasu nahoru, detaily atd... a 85/1.8 je doma nepoužitelná (to je tak na mimino 😀 ) Venku jednoznačně vede ta 85/1.8 😉
pokud jsi našla něco levnějšího, tak to bude asi bez automa.ostření, to vím, že dělají třeba o polovinu levnější než ty klasické, ale nevím, u kterých typů to zrovna je. Ta 35/1.8 je za ty prachy dobrá volba (myslím tu "dražší verzi" http://www.megapixel.cz/nikon-35-mm-f-1-8-af-s-... )

lilien_photo
20. pro 2011

@janinka1987 díky mrknu na to
@blanka.k tak 4 metry doma k dispozici moc nemam abych mohla odstoupit. takže na to by byla potreba jeste mensi ta ohniskova vzdalenost? ja zatim do toho nechci dat nic, to se ptam tak do budoucna az se me nekdo zepta co chci k narozkam třeba 😀

janinka1987
20. pro 2011

@lilien_photo Já jsemmyslím někde viděla 28, ale nejsem si jistá...

jaa
20. pro 2011

@lilien_photo Ty nemusíš mít s motorkem..My ano...Musí tam být to označení pro něj. 😉

wendulla
20. pro 2011

k memu D3100 jsem si take kupovala objektiv, pevnou 50/1,8 tak moc jsem si na ni zvykla, ze uz ji nesundavam a ostrici moturek tam nemam, ostrim si sama a taky to jde. 😉

lilien_photo
20. pro 2011

@janinka1987 díky za tipy. asi pujdu do te 35 až na to přijde
@jaa
@wendulla ja asi radši aby to ostřilo za mě 😀

wendulla
20. pro 2011

@lilien_photo taky jsem to tak chtela, ale pak jsem si nejak zvykla 😉

lilien_photo
20. pro 2011

@wendulla kdybych fotila nejake neživé věci tak by mi to asi taky neva, ale takhle než bych to zaostřila tak ty lidi vyrostou 😀

wendulla
20. pro 2011

@lilien_photo 😀 😀 u me hrala roli cena, takze jsem sahla po objektivu bez motorku a fotim nejvic dceru a neziva rozhodne neni 😀

lilien_photo
20. pro 2011

@wendulla tak to jsi dobrá ja sem na to brzda a navíc blbě vidim 😝

wendulla
20. pro 2011

@lilien_photo nefotim ani pres hledacek, ale zivy nahled, proste v tom hledacku nic nevidim a mam vsechno rozmazane, takze zase obdivuju ty, co foti pres hledacek.

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo bud tu 50 a nebo 35...

lilien_photo
20. pro 2011

@wendulla tak to mně zas hrozně dlouhou ostří na Live View když neostřim na manual což ja nedělám většinou 😀
@lucy222 asi bych šla do te 35. 😎

jaa
20. pro 2011

@lilien_photo ty máš motor v těle..My ne🙂Takže my musíme kupovat dražší obj.s motorem.. 😉

lilien_photo
20. pro 2011

@jaa ahaaa už je mi to jasný 😀 díky

jaa
20. pro 2011

@lilien_photo Naštěstí už nejsou tak velké fin.rozdíly mezi motorovým a nemotorovým 😉

lilien_photo
20. pro 2011

@jaa taky myslim tak já jdu věšet prádlo 😒 brou

bury
21. pro 2011

Tak jsem vás zase po dlouhé době dočetla... Plno nových tváří, to je super 😉
Já už nic pořádnýho nevyfotila ani nepamatuju ☹ prostě nějak není čas. Mám pocit, že Honzík za poslední měsíc nemá ani jednu fotku 😒 snad něco přes ty Vánoce spáchám.
Ale snažím se dočítat, čerpat informace a aspoň se kochám krásnýma fotečkama 😵

lucy222
21. pro 2011

Ahojda,
Tak jsme dnes male rozsvitili stromek a musim rict,ze se mi vubec nedari odladit fotak - preci jen:malo svetla, nekolik jasnych bodu a do toho ne zrovna pomalu se pohybujici ditko :-/ zitra musim zapracovat at je to v sobotu tip top. Budou to nase prvni Vanoce s malou 😵

janinka1987
22. pro 2011

@lucy222 Tak mám radost, že v tom nejsem sama a že i mnohem více zkušení fotografové mají problémy 😀 Já ho fotila i bez dítka a hrůza děs ☹ S bleskem tmavý a bez světýlek, bez blesku děs :-/

lucy222
22. pro 2011

@janinka1987 "mnohem vice zkuseni fotografove" jsi mne pobavila 😉 no,nejde to 😖

@lilien_photo
@jaa
@blanka.k kde je vam konec? Nastup a radit 😅

jaa
22. pro 2011

No,tak já ho mám vyfocený,ale v raw a ten kůn neschroupne..🙂)tak musím znovu do JPG 😉
@lucy222 Já jsem ráda,že už jsem pochopila křivky..🙂))Vůbec jsem je nepoužívala a přitom jsou super.. 😉

janinka1987
22. pro 2011

Správně, holky, nástup a poradit jak vyfotit stromeček s dítkem 🙂

lucy222
22. pro 2011

@jaa krivky? Myslis pri upravach histogramu?
Jinak uvazuji,ze si vycistim pametovku a budu fotit do JPEGu i RAWu... Treba pak z tech na h...o fotek neco vykresu 😅
Musim to proste do soboty nejak odladit - male dnes prisly veci z Nextiku co bude mit na sobe a jsou krasne 😵 tak uz jen prijit na to jak to vse vyfotit 😅

jaa
22. pro 2011

@lucy222 JJ.V PS...Nextík taky kupuji...Do dvou let výhradně a ted už kombinuji HM,kenvelo a Next... 😉

lucy222
22. pro 2011

@jaa uuuuf. Ja uz se lekla,ze jeste jsou nejake jine krivky 😅
My na Nextiku ujizdime hodne - veci jsou nadherne...mame spotrebni cast obleceni - to je vetsinou Mothercare, Tesco ci ty Next multipacky (jedna se hlavne o bodynka) a pak ty na paradu a tam se s muzem vzdy vyradime 😅
Tohle jsem objednala bokem-pro manzela je to prekvapko. Nadherna tylova sukne 😵

lilien_photo
22. pro 2011

ahoj holky! 🙂
dneska jsem tu měla ježíška a nainstaloval mi 2 fotopozadí juchuuuu 😎

@janinka1987
@lucy222 moje rada zní dítě uspat dat pod strom a nastavit dlouhy čas 😀 😀 😀