Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

erinbrock
29. pro 2011

a to uz tu nebudete chodit??

erinbrock
29. pro 2011

@lilien_photo a mas ty fotky nejak upravene?? jsou opravdu moc pekne

nejak nestiham docitat 😀

erinbrock
29. pro 2011

@elennka @lilien_photo tak jsem to popletla, jsem si myslela ze fotila jedna a ona fotila druha a uz vim i na jaky objektiv...to je tak kdyz to nekdo cte pozpatku a jeste blbe ...se omlouvam ... myslela jsem fotky co fotila elennka... 😉 😉 😀

lucy222
29. pro 2011

@erinbrock tak pojd k nam 😅 😉

bury
29. pro 2011

no holky to mi nedělejte, že půjdete do zavřený diskuze!!! 😀 to už tu jednou bylo a nějak se myslím rozpadla.... já sice málo přispívám, ale čtu vás a občas si i poznamenám nějakou radu a víte k čemu mi to je???? k ničemu 😀 😀 protože skoro vůbec nefotím 😀 😀

teď mi sem kámoška dovezla nějakou šílenou vázu a chce to vyfotit. je prý dost drahá a ráda by jí prodala, tak vůbec nevím jak na to 😖 určitě to udělám až zítra, za denního světla.

lasetka
30. pro 2011

Ahojky 🙂 Asi se ted zeptam blbě a trochu mimo mísu,ale můžete mi prosím někdo říct jestli se daj udělat s obyčejnym ultrazoomem aspon trochu podobný fotky jako se zrcadlovkou?moc se v tom nevyznam,přítel mi to koupil,abych se s tim trochu naučila a zjistila jestli mě to vůbec bude bavit než si pořídim zrcadlovku,tak zjištuju co s tim a snažim se pochopit nějaký funkce jako ISO apod... 🙂 děkuji za každou pomoc 🙂

erinbrock
30. pro 2011

@lasetka ahojky myslim ze moc ne...proste to rozmazane pozadi a ruzne dalsi funkce tam proste chybi...mozna jeste ty fotaky kompakty s vymennymi objektivy...ale zrcadlovka je zrcadlovka...i kdyz dobry ultrazoom uz je cenove hodne blizky k levnym zrcadlovkam...ted kdyz mam zrcadlovku tak uz bych ji nemenila 🙂 ale jinak kdyz uz ho mas tak to rozhodne poradne zkus treba se pletu....ja mela jen uplne obycejny kompakt a s tim teda zadna slava...ale clovek je rad ze ma aspon nejake fotky...jinak ty funkce ISO a tak jsou vsude stejny...takze si s tim urcite pohraj a uvidis... 🙂 😉 a klidne tu neco hod az vyzkousis...ja ted doporucovala jeden ultrazoom znamym...nechteli zrcadlovku..ale jeste nevim jak jsou spokojeni a ja jej poradne v ruce nemela na vyzkouseni...

@bury holky sem snad jeste chodit budou...byla by to skoda...a zase prijdou novi 😉

bury
30. pro 2011

@erinbrock - jojo, snad jo. i když já to fakt flákám. dneska jsem něco fotila - napadlo plno sněhu a nejsem vůbec spokojená. tak nějak to flákám a když se pár fotek nedaří, tak zapnu automat a fotím na automat 😒 já už snad zapomněla i to málo, co jsem věděla 😀

gisminka
30. pro 2011

Ahoj holky, zdravím po delší době. Nestíhám nic, ani fotit 😝 Koukám plno nových tváří, což je super, ale taky odchod jinam ?
@lucy222 myslíš, že se k vám ještě můžu přidat? Je fakt, že do veřejné diskuse fotky svých dětí dávat nechci 😉

@lasetka podle toho, co myslíš "jako zrcadlovka", ale pokud si nemůžeš pohrát se clonou, tak moc možností nemáš, asi. Ale nevím, ty nové kompakty mají možná spoustu funkcí o kterých nemám tušení.

Jedna ze včerejší ZOO. Samozřejmě bez blesku, takže ty červené oči jsou jeho vlastní 😀

gisminka
30. pro 2011

koukám, že v téhle kvalitě je ani červené nemá, škoda, vypadá s nima chlapáčtěji 😀

erinbrock
30. pro 2011

@bury tak to u nas jen snezilo a po snehu ani pamatky...my se snehu v nizine dockame az v pulce ledna pry... 😒 taky se tesim na foceni koulovacky 😀

bury
30. pro 2011

@erinbrock - u nás za noc nasněžilo hrozně moc a pořád padá 😉 akorát už je neprůjezdná cesta.... takže nemůžeme jet nakoupit, což je celkem blbý 😀 😀

erinbrock
30. pro 2011

@bury blby ale krasny 😀

lucy222
30. pro 2011

@gisminka pridam 😉
Jinak jsme na horach,tak snad vyjdou nejake fotky na snehu 😵

lasetka
30. pro 2011

@gisminka No myslim tim spíše to rozmazané pozadí...clona se tam nastavit dá,ale já nějak nevim co si s tim počít,jak se to má vlastně nastavovat a na co je ISO...budu to muset někde nastudovat... 🙂

lasetka
30. pro 2011

@erinbrock Jé to já bych se styděla sem něco dávat,když tady vidim ty vaše skvosty 🙂 ty moje jsou fakt absolutně naprosto amatérský 🙂 teprve to ošahávam,ale musim se to naučit co nejdřív,abych měla konečně povolenou tu zrcadlovku,přítel se bojí,že mi jí koupí a bude se válet ve skříni 🙂 já mam prostě problém pochopit na co jsou všechyn ty funkce a jak je nastavit...ten muj toho má spoustu,ale je mi to k ničemu když nevim co s tim...

gisminka
30. pro 2011

@lucy222 dík 😉
@lasetka no čím nižší clonu lze nastavit, tím menší hloubka ostrosti a tudíž ostrý objekt v popředí a rozmazané pozadí. Ty dobré portrétní objektivy mají světelnost cca 1,8. ISO je citlivost, čím horší světelné podmínky, tím vyšší dáváš ISO ale také zvyšuješ šum. Ideální je ISO 100, popř. 200. Pokud fotíš s bleskem, tak ISO neřeš.

keminek
30. pro 2011

Ahoj, taky bych se přidala (i když s 2 dětma nemám skoro vůbec čas). U nás fotí hlavně manžel, ale už nás to baví oba (jo jo až sem jsem to dopracovala, jistě chápete.. 😉 )
@gisminka ahoj 😀 Já si téhle diskuze všimla až asi před 1-2 měsíci (náhodou byl příspěvek na úvodce). To mám postřeh co? 😅 😖
@lasetka já myslím, že rozmazané pozadí můžeš udělat buď ve fotoshopu nebo s portrétním objektivem na zrcadlovce. Kompakt se ale určitě tak jako tak bude vždy hodit. Je malý, lehký a skladný, vždy po ruce 🙂 A to se samozřejmě hodí při focení dětí. Na druhou stranu je na ně moc pomalý, takže je pak větší množství pokažených fotek. Pokud jde o clonu, tak čím nižší, tím rozmazanější pozadí.

olbramka
30. pro 2011

@lasetka já bych Ti ještě k těm radám poradila co nejvíc zazoomovat, pokud chceš rozmázlý pozadí. i s ultrazoomem toho lze dosáhnout, ale bohužel to ze zrcadlovky bude vždycky víc. ty kompakty totiž mají samy o sobě velkou hloubku ostrosti. ale když máš objekt od pozadí daleko, zazoomoješ na max, nastavíš tu nejnižší clonu, i tak se ti to rozmázne 😉

lasetka
30. pro 2011

@gisminka Aha,tak jsem zase chytřejší...hned zítra to vyzkoušim...děkujiii 😉

@keminek To se taky dá pak dodělat?to jsem nevěděla...jojo je super že je malej,taky si neumim představit,že bych všude jezdila se zrcadlovkou na krku,ale je to fakt pomalý...ale na naučení si myslim že super,jsem totální začátečník,tak bych asi s tou zrcadlovkou byla ted ztracená...

@olbramka Super,děkuji za radu...já zoomuju hodně,ty fotky jsou mnohem hezčí nevim proč 🙂 tak nastavim tu clonu ještě...ale nejnižší mi jde jen asi 3,1 a hned vedle se mi nastavuje světlo nebo co...na makro se to mázne hezky,ale s tim nevyfotim vzdálenější věci...

lilien_photo
30. pro 2011

@gisminka to je nádherná fotka! 🙂

bury
31. pro 2011

@gisminka - super fotka... je to chlapák i bez červených očí 😀

adris69
31. pro 2011

Jééé ahoj,zbude tady ještě vůbec někdo 😵 ,no každopádně dobré světlo do dalšího roku všem kdo ho bude potřebovat,ať už tady nebo pod zámkem 😀 !

smaylinka
1. led 2012

@lucy222 to jsem já Lilien. přidáš mě prosííím? 🙂

sylvia11
2. led 2012

@lilien_photo Koupili jsme ho před dvěma a půl lety a stál nás 16000,- Canon EOS 550D (doufám, že píšu správné údaje🙂 moc v tom chodit neumím o tyhle věci se zajímá spíše manžel. Ale hned jsme k tomu taky dokupovali nový objektiv pro focení v noci protože to byly fotky buď rozmazané a nebo se musel dát dlouhý čas a foťák nejlépe někam postavit. Takový objektiv je taky docela drahá záležitost, raději jsem se pak ani neptala kolik stál😀

lucy222
2. led 2012

@smaylinka jdu na to 🙂

petronuska
2. led 2012

Ahojky holky, k vanocum jsem dostala Canon EOS 1100. Mate nekdo a jak jste spokojene? Ja teda jsem si jeste moc nenastudovala co a jak, bo zatim nebyl cas. Ale pomalu si budu tady procitat diskuzi a snad se neco priucim 😉 I když jste se prestehovaly, tak treba se tu porad jeste nekdo najde 🙂

jani11
2. led 2012

@petronuska ahoj peto 😉 ja mam canon 500d, coz je skoro to samy (ten muj ma i video, ale to ja nevyuzivam)... diskuzi si urcite procti, mne to hodne pomohlo a doporucuju knizky od Scotta Kelbyho, Digital Photography 1,2,3. pucila bych Ti, ale zrovna je ma kamoska... ale az mi je vrati, muzu Ti dat vedet....

petronuska
2. led 2012

@jani11 jeee ahoj, bych ani nerekla, že te najdu tady 😀 Tak to je dobry. Ten muj ma taky video 😉 Tak až pak budes mit ty knižky zpatky, tak dej vedet. Treba se nam konecne pak aspon podari se videt 🙂

jani11
2. led 2012

@petronuska aha, promin, ja myslela ze ne.. no tak to budou skoro uplne stejny 🙂 ok, dam vedet 😉 mej se a uzivej si fotacku, pa 😉