Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

janinka1987
30. dub 2012

@sirael4 mrkni na www.paladix.cz určitě tam neco seženeš 😉

sirael4
30. dub 2012

@janinka1987 díky za tip, kouknu se, ale docela mám strach takhle něco kupovat, přece jen, co když tam nebude něco fungovat, co pak s tím....tady si říkám, že by mezi maminkami mohůla být aspon trochu vzájemná důvěra a fair play

janinka1987
30. dub 2012

@sirael4 musí se sepsat nějaká jednoduchá smlouva...

sirael4
30. dub 2012

@janinka1987 a jak bys to řešila, pokud kupuješ nadálku?

ivarei
1. kvě 2012

Holky, zdravím po dlouhé době, vždycky jste mi dobře poradily, hlavně @blanka.k , tak jsem si řekla, že zkusím vás 🙂 - poradíte, jak docílit na fotce takového efektu? Resp. zesílení efektu protisvětla? Předem mockrát díky, ať vám to pořád hezky fotí a především ať vám fotky nikdo nekrade a nevydává za své :-/

blanka.k
1. kvě 2012

@ivarei Ahoj, já bych řekla, že na to jsou nějaký akce do PS, něco jako když třeba chceš přidat bubliny, pozadí, takové ty "odlesky" atd....já v PS moc neumím, žádný masky, vrtsvy atd... 😅 Kdyby mi někdo dal za úkol to takto upravit, tak asi to šmrdolám tím zesvětlovacím štětcem co je nalevo v těch ikonkách a rohy zase ztmavovacím 😅

ivarei
1. kvě 2012

@blanka.k Moc díky 🙂 - v čem upravuješ? PS mi přijde hrozně složitej.

blanka.k
1. kvě 2012

@ivarei v PS, ale jen základy: ořez, křivky, kontrast, barvy, retušovací štěetc, klonovací razítko a ten ztmavovací/zesvětlovací štetec , s tím si zatím vystačím 😀 Sice někteoru fotku upravuju půl hodiny, ale nějak furt nemám sílu se naučit víc 😀

klara.jas
1. kvě 2012

@ivarei Ahoj, jednou si to tady přečtu, ale teď bylo téma v aktuálních, tak jsem zase nakoukla 🙂 Nejjednodušší je myslím, když by to bylo v PS, zkopírovat fotku jako novou hladinu, nastavit režim místo Normal na Screen (Závoj) - tím se prosvětlí celá. Potom vezmeš gumu s "rozpitou" stopou, dáš jí kol.30% a postupně gumuješ tu novou zesvětlenou vrstvu, takže Ti pod ní prosvítá ta tmavá. Jsou to vlastně jen dva příkazy - nová hladina a guma.

ivarei
1. kvě 2012

@klara.jas Mockrát díky. Mám tu zkušební verzi, zkouším se v tom orientovat 😀
@blanka.k

jaa
2. kvě 2012

@ivarei je to tam,kde je odlesk objektivu.V PS. 😉

jaa
2. kvě 2012

@sirael4 Přes holky na FB jsem ti nabízela odkup Canonu od špičkového fotografa,kde by určitě byla i záruka na skryté vady a navíc by byl ochoten ti dovézt foták ,až do ČR.A,mohla by jsi si ho i ozkoušet. je to solidní chlap a jistě by neprodal něco,co by nefungovalo. 😉 jednalo se o canon Eos 1000 D s 18-55 obj.Za 300e.On má ještě špičkový profi foták a tento jen záložní. Tudíž i méně používaný.Vychází to na nějakých 7500kč.Což je myslím super cena. Pokud, chceš něco za 3tis,tak to bude sto let staré,nebo vyfocené...☹ Nikdo neprodá špičkový foták za půl darma. Tak to promysli.

sirael4
2. kvě 2012

@jaa děkuji moc, promyslím, určitě! A díky! Ten objektiv je DC nebo IS?

jaa
2. kvě 2012

@sirael4 zjistím..Už jsem mu napsala. Jak odepíše,písnu 😉

gustinovi
3. kvě 2012

holky taky zvažuji prodej canon 1000D je ještě 2měsíce v záruce, koukám po novém těle, je s ním nafocena za těch 22měsíců cca 35tisíce fotek, vůbec nevím za kolik ho prodat. Nadhoďte cenu? Koukám na novětší těla.

gustinovi
3. kvě 2012

holky mám tam překlem je na něm nafoceno cca 5tis. fotek

deniskaka
10. kvě 2012

Drahé maminky, jak koukám na Vaše fotografie, tak mě napadlo Vám nabídnout se zapojit do jedné mezinárodní soutěže, kde je účast zcela zdarma a je možnost vyhrát kvalitní fotografický materiál. Je jen nutno vyfotit jakýkoliv vědecký fénomén 🙂 Je jich kolem nás obrovská spousta, pokud si nejste jisté, co je vědecký fénomén, nechte se inspirovat v předchozích ročnících soutěže: spc.milset.org, kde je také formulář k odeslání fotografií. Můžete zapojit i děti a udělat si takové malé zábavné fotografovací odpoledne 😉
Počet fotografii není omezen, proto pokud si nejste jisté, jich klidně pošlete více, ona si pak porota vybere 😉

janca_dobi
23. kvě 2012

Holky, prosím, co znamená označení EF u objektivu? 😅 Děkuji. 🙂

oktarina
23. kvě 2012

holky, nemáte některá zkušenost s fotokurzy, akreditovanými MŠMT? je to takové teoretické i praktické vzdělání pro ty, co nemají možnost strávit x let ve škole focení, pa se hlásit na výšku a něco pochytit, líbí se mi že to lze studovat víkendově, tak jestli jste tím některá prošly a víte, že se tam člověk fakt má možnost něco přiučit a nejen získat certifikát, opravňující k živnosti, tak se pls podělte 🙂

wendulla
28. kvě 2012

ty jo, uz jsem myslela, ze tohle tema zaniklo, jsem rada, ze ne.
@ivarei prisla jsi na to protisvetlo? Rikala jsem si, ze bych se chtela naucit. Chci vzit segru, posadit ji a zkouset, zkouset, zkouset 😀

olbramka
28. kvě 2012

@janca_dobi že Ti půjdou na plnoformátovou zrcadlovku (ale i na tu s menším snímačem), zatímco ef-s jsou jen pro menší snímač

ivarei
29. kvě 2012

@wendulla Vendulko, ještě jsem se nedostala k tomu, abych to vyzkoušela, jsem ostuda. Co objektiv? Dorazil? Nebo jak se to vyřešilo?
Jinak jsem si koupila nějakou tu předsádku - +10, úplně tu nejlevněší variantu z eBay. Chtěla jsem to jen vyzkoušet, protože na makro opravdu nemám cit. Noo, kdyby to stopro fungovalo, tak si asi lidi nekupují makroobjektiv 😀, ale na těch mých pár cvaků...

ivarei
29. kvě 2012

Teda, kvalita dostala pěkně na frak, ale stáhla jsem to z FB, protože mám origi fotky u drahého muže v pracovním noťasu 😀

jancip
29. kvě 2012

Holky, jaký používáte program na úpravu fotek? Já fotila jen na svých cestách a fotky jsem nikdy neupravovala, protože jsem chtěla, aby byly přirozené. Co máme ale malého, ráda bych nějakou upravila a dala ji třeba babičkám, do rámečku a tak....Potřebovala bych spíše něco jednoduchého, protože se tomu moc věnovat nemůžu.

erinbrock
29. kvě 2012

@jancip zoner, picasa, pak slozitejsi gimp, photoshop... 🙂

erinbrock
29. kvě 2012

@ivarei super!!! co je to za znacku a na jaky objektiv?? dik ...foto famozni 🙂 🙂 🙂

ivarei
29. kvě 2012

@erinbrock Jéé, díky 🙂, nejsem kytičková, včera to byl první pokus 😀, mám pevnou 35, nikon d90, ale mají je na různé objektivy. I s poštovným asi za 120 Kč 😀, což mi přišlo fajn - http://www.ebay.co.uk/itm/180755941106?ssPageNa...

erinbrock
30. kvě 2012

@ivarei tak ceny jsou skvele...ja se k necemu takovemu uz kopu pres rok ...holky tu maji i predsadky nebo mezikoruzky co se kupuji v sade...jen jsem se k tomu nakupu jeste nedostala...a kdyz pak vidim ty fotky...tak si rikam ze uz jsem mohla davno take tak fotit a zkouset...
opravdu pekne a hlavne krasne barvy...

petla
8. čer 2012

Ahoj, prosím o radu, dostala jsem Nikon D5100, pokud některá máte, na jakou velikost fotek to máte nastavené? Bojím se, aby mi je při vyvolávání neořezávali. ☹

erinbrock
9. čer 2012

@petla ja nemam nikod d5100 ale myslim si ze velikost je jedno - ta je dulezita spis pro to jak velke by jsi chtela fotky potom nechat vyvolat, cim nechas velikost vetsi tim bude fotka kvalitnejsi a muze tisknout treba az na a4 a3 a tak...myslim ze tenhle fotak foti na pomer stran 3:2 - to je dulezite...takze pokud nechces mit fotky z fotolabu orezane - mely by mit pomer stran 3:2...takze asi se bat nemusis..ale snad poradi nekdo kdo ma tenhle typ fotaku... 😉
doufam ze se nepletu 🙂