Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

pajushka
11. pro 2012

Ahoj mamky fotografky, přidávám se mezi Vás, zrcadlovkou fotím (no, snažím se) fotit už něco málo přes rok, ale pořád je to ve fázi učení se, mám pocit, že se zadaří tak 1 fotka ze 100 😀 jak kdy, ale baví mě to, doufám, že se jednou posunu trošku někam dál než začátečník - amatér...
Chtěla jsem se zeptat, nemáte některá zkušenost se stativy co prodávají na aukru? (kolem 300 kč?)
Přidávám nějaká fota z letošního podzimu a jednu čerstvě zimní a také momentku z pečení🙂.... Budu ráda za Vaše postřehy, připomínky, jaké chyby dělám... (některých jsem si vědoma, občas prostě "neodolám" a kompozičně blbě umísťuji na střed...)

wrtulka
15. pro 2012

Ahoj holky,
včera sem zkušela nějaké fotky prosím o konstruktivní kritiku:

fender
15. pro 2012

@wrtulka mně se to líbí, možná bych jen trochu prosvětlila oči, to bělmo má hodně tmavé, ale jinak dobrý 😎

jaa
15. pro 2012

@pajushka Mám Vanguard.Píš,že patří k nejlepším na trhu. Hlavně bacha na váhu. Pokud si koupíš lepší objektivy+ tělo,tak to něco váží. Chce to stativ tak do 3kg..
čím fotíš?Nikonem?

@wrtulka Zesvětlit a doostřit očka,odstranit mramorování z kůže a rozostřit pozadí,nebo hodit texturu,kde je vidět,že je tam deka....Jinak moc pěkné.. 😉

jaa
15. pro 2012

něco z posledních dnů..5écm sněhu a ted je tu 7st a taje to. To bude vody..

wrtulka
15. pro 2012

@jaa díky moc to se budu muset ještě naučit (doostřované to je ale jen celkově, zesvětlované zrovna tak a pokud jde o textury uf to se mám hodně co učit ☹ no aspoň že základ jde 😀

majajaja
15. pro 2012

Ahoj, máte tady moc krásné fotky. Já takové neumím, nemám na to ani stroj .) ale z toho mála co mám bych chtěla udělat vánoční přání. Vím, že se kolem toho dávají i tematické rámečky, ale vůbec netuším kde se dají hledat. Poradily byste mi prosím? Moc děkuji !!

kebule82
16. pro 2012

ahoj holky, tak já se včera snažila udělat PFko 😀

dancicka
16. pro 2012

@jaa Miluju sluneční fotky na sněhu 😉 Krása.

dancicka
16. pro 2012

@evlyn Teď jsem tu narazila na Tvoje fotky - jsou úžasné a miluju Tvůj styl, fakt ♥ Smekám! 😵

jaa
16. pro 2012

@dancicka Děkuji..🙂

@kebule82 krásné přáníčko..

evlyn
17. pro 2012

@dancicka děkuju -) i když jsem netušila, že mám svůj styl 🙂 To byl výběr z fotek za posledních x-let takže opravdu asi nejzdařilejší, jinak je to spíš bída. Až teprve teď mám pocit, že se začínám trošku učit...Ale díky ještě jednou - pochvala potěší.

dancicka
21. pro 2012

😵

lasetka
28. pro 2012

Zdravím a prosím o radu...moc se ještě nevyznám v objektivech a chtěla bych fotit aspon trochu profi samozřejmě až se s tim naučim 🙂 ...mohl by jste mi někdo říct,jaký objektivy by k tomu byli nejlepší?určitě uvažuju o objektivu s pevnym ohniskem,ale nějak nevím co pro atelierové focení,jakej zoomovej obj...budu ráda třeba i za odkaz na nějakej dobrej objektiv,samozřejmě v nějaký normální cenový relaci 🙂 a ještě co je tak nák třeba?nějaký světla?
moc díky za každej tip ! 😉

sarusinka
28. pro 2012

ahojky, mohla bych se take pridat? 🙂 hodne jsem si tu precetla, jeste ne uplne vsechno, ale ctu po vecerech 🙂 spis po nocich :D chtela bych se hned na zacatek zeptat, jak to delate, kdyz fotite mlade v mistnosti bez blesku? ja si nemuzu pomoct, ale porad to mam rozmazany :(

heluska11
28. pro 2012

ahojky dostali jsme k vanocum nikon D3100 tak zacinam s focenim, chtela bych se pridat k vam do diskuze, jestli muzu 🙂 tady je muj prvni pokus foceni, pocasi pralo tak jsme vyrazili vyzkouset fotacek ven, privitam jakekoli rady, kritiku 😉

erinbrock
28. pro 2012

@lasetka a jaky mas fotak??
@sarusinka v tomhle pocasi to bez blesku moc nejde...prepnout na plny manual nebo prioritu casu...a cas aspon na 1/160 na ty deti hejbajici to moc min nejde a nastavit vyssi ISO...ale asi bych bleskala...je ted fakt tma 🙂
@heluska11 hlavne fot fot fot!!! osahej si ho a vse vyzkousej 🙂 a gratulace dobra volba 🙂

kamino
28. pro 2012

@mirusak1 Tak se hlasim po Vanocich,opravdu jsem dostala UV a polarizacni filtr od pritele,takze dekuji moc za nabidku,ale neni treba 😉😉 ja jsi dopadla s postovnym?

kamino
28. pro 2012

@erinbrock ja jsem zachytila tento moment😉 pridavala jsem to k pranim😉

lasetka
29. pro 2012

@erinbrock plánuju canona bud 500D,550D,600D nebo 650D 🙂

heluska11
29. pro 2012

holky nemate tip na nejake stranky, kde jsou dobre clanky, hodne jsem toho uz na netu precetla, tak treba budete jeste o necem vedet 🙂 posilam fotecku z dnesniho rana 🙂

erinbrock
29. pro 2012

@lasetka s canonem moc neporadim..jsem nikonak 😉 ...no prvni bych koupila fotak s nejakym objektivem...procti diskuze jestli chces radeji zoom univerzal nebo pevnou asi kolem 35mm...no a pak fotit...s temi svetly bych pockala...lepsi je se poradne naucit s fotakem a zacne jaro muzes fotit venku 🙂 ...taky zalezi kolik na to mas 🙂

erinbrock
29. pro 2012

my byli na vylete v Tatre Koprivnice 🙂
@heluska11 nevim co vse mas prectene... fototipy.cz .. fotoradce.cz ..pak urcite dobra literatura treba z knihovny od Kelbyho, Petersona, Freemana 🙂 moji nejoblibenejsi ...

heluska11
29. pro 2012

@erinbrock diky za tipy i na knizky, zajdu do knihovny pristi tyden a uvidim co budou mit 🙂 snad alespon neco 🙂

lasetka
29. pro 2012

@erinbrock No myslela jsem že bych se mohla vejít do 25 000 s fotákem,2 objektivama,nějaký to světlo a plátno 😅 ale to jsem asi bláhová,to jsem ještě zapomněla na blesk 🙂

erinbrock
29. pro 2012

@lasetka 🙂 no trochu 😀 😀 😀 a ty uz jsi mela nejakou zrcadlovku??

lasetka
29. pro 2012

@erinbrock vlastní ne...zatím jsem jich jen pár držela v ruce a udělala si pár foteček...ale to už jsem to měla naštelovaný...já tak nák ty nejzákladnější základy zvládam a chci se tomu právě věnovat víc,už si na to šetřim,tak vyzjištuju kolik bych potřebovala celkově... 🙂

erinbrock
29. pro 2012

@lasetka myslim ze pro zacatek staci ta zrcadlovka a asi bych volila pevny objektiv kolem 35mm se svetelnosti nejlepe 1,8-2,8...a pak uz zbytek dokoupila postupne 🙂 dobry blesk a svetla az uvidis jak to pujde...

dancicka
30. pro 2012

Holky, blíží se Silvestr a s ním i fotografování ohňostroje. Včera jsem zkoušela něco zachytit, ale bylo to tak zoufalý, že jsem utekla do tepla.
Poraďte jak fotíte Vy? Já mám vše rozmazané, hrozně podexponované... no bída 😅

evlyn
30. pro 2012

@dancicka stativ, vyssi ISO, pohrat si s dobou zaverky - se stativem ti bude jedno jak dlouha (nemusis resit co udrzis v ruce) - muzes se rozhodnout podle toho jak moc chces mit umelecky rozmazany ohnostroj 🙂