Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
16. črc 2010

Ještě přidám nějaké 🙂 mam jich strašně moc 🙂

wwercaa
16. črc 2010

@molicova děkuju za pochopení 😉 nechci myslet na nejhorší, uvidí se co ukážou testy v pondělí...tak budem čekat 😝 ...fotečky máš krásný, takový jemný dojem mám z nich 🙂 😵 já mám taky hodne fotek, vždyt Adélka mela dnes možn ost vidět, nafotím 100 a pak vybírám ty, co se mi moc líbí 🙂

@sirael4 jj fotky se stromem mají krásný efekt 🙂 vždyt víš, bylo to 15 minutové focení a docela se i povedlo 😀 🙂

wwercaa
16. črc 2010

@molicova me se líbí na fotečkách to, jak je ta lavička rozmázlá, pak ostrej Tomášek a pak zas rozmázlé pozadí, je to fakt o nečem jinem 😵 😵 😵

ferinka
16. črc 2010

@siby se dívám,že jsi se vdávala ve stejný den jako ségra a měly jste dost podobné šaty 😀
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

molicova
16. črc 2010

@wwercaa určitě to dopadne v pohodě 🙂 a jinak to rozmázaní je možná tím, že jsem měla clonu nastavenou na 2, takže se to takhle krásně rozmaže a hlavne jsem musela sedět na zemi abych tu lavičku jen tak jakoby záběrem lízala 🙂

wwercaa
16. črc 2010

@molicova fakt, tak to se budu muset fakt zažrat do toho manuálu a skoušet, co kde nastavit, protože zatím jsem se k prostudování fotáčku nedostala 😀 ...i tobě ten Olympus s tím externím bleskem tak pomalu ostřil, me se totiž manuálne nechce, a ten automat mi příjde šílene spomalenej, když nasadím exte. blesk a přiblížím si malýho, tak to vůbec nechce cvaknout, nekdy mám chut s tím nekam šlehnout 😀 zrovna zábery, co by se mi líbili se mi nepodaří vyfotit 😠 zápas 😝

bajunka
16. črc 2010

Tak jsem dnes fotila manzu s Nelcou no a co jsem uzasneho zjistila po skonceni foceni, ze jsem kartu nechala ve ctecce, takze nic,ale snad manzu jeste ukecam strasne nerad se foti,

siby
16. črc 2010

@ferinka myslim si, že se ti ty šaty jen zdají podobné, koukala jsem do toho alba co jsi sem dala, ale je tam vidět hlavně detail dekoltu. Ten je uplně jiný 🙂. Asi se ti to jen zdá, protože ta moje fotka je víc z dálky, mrkni do alba, mám tam i větší detaily. http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID... Šaty jsou to ale také moc pěkné 🙂 a ten závoj je úžasný. 🙂 A má i celkově moc krásné fotky, ale mám pocit, že jsem je už viděla, ten pár mi něco řiká 🙂 fotila jsi něco z toho?
@molicova fotky se ti moc povedly fakt jsou pěkný.
Já jsem v pondělí zkoušela fotit zase u bazénu, tentokrát ale kamarády, ale zjistila jsem, že nějak nestíhám řešit na kterou věc zaostřím, ale tím, že na takovém sluníčku mám clonu staženou docela dost, tak je ostré všechno. Neumim si představit, jak budu fotit děti až se budou hýbat. Ted mi připadá, že docela dlouho nastavuju než tu jednu fotku cvaknu a natož pak lítající děti. Přijdu o ty nejlepší záběry. Holky jak jste to dělaly vy s prvním krůčkem, úsměvem atd.? Stihly jste to?
@wwercaa fotečky v parku se ti moc povedly, moc vám to tam sluší a malý je krásný smíšek 🙂

ferinka
16. črc 2010

@siby jo jo ten vršek je jiný,ale stylově jsou podobné,tím nabíraným spodkem 😀
Ne nefotila já mám foťák tak měsíc 😀

ferinka
16. črc 2010

A já jí svědčila,tak ani nebyl čas ještě s půlročním Matesem 😎

molicova
16. črc 2010

@wwercaa Verunko dělo se mi to stále 🙂, ale pak jsem si zvykla a bylo, jenže po nějakém čase mi to prostě nestačilo 🙂
@siby moc děkuji za pochvalu 🙂
Já a naše poprové, si myslim, že jsem stihla 🙂 každopádně to nebylo uplně to poprové, protože to člověk nečeká, ale když jsem věděla, že už něco udělal poprvé, tak jsem byla na podruhé už připravená 🙂 pak to dělal totiž pořád 🙂

wwercaa
16. črc 2010

@molicova tak snad si na to taky zvyknu, mám foták pár dní, tak to chce čas 🙂

bajunka
17. črc 2010

Tak se jeste nechal ukecat,ale byl to boj, tak jen jednu Nelcu bez upravy 🙂 bez blesku a jednu s bleskem

sirael4
17. črc 2010

@wwercaa no však za 15min jsi udělala nádherné fotky, jsi šikula @molicova fakt nádherné fotky, jak od profika,libí se mi mázlá lavička

pampeliska36
17. črc 2010

ahojte holky... musim priznat, ze jsem vas odhalila bres jeden uzasny blog 🙂 a nestacim se divit, jake kraaaaaaaaasne fotecky umite VSECHNY udelat!!! jsem blazen do foceni a porad se ucim... takze vse v ramci sveho amaterizmu 🙂 dite zatim nemam, ale doufam, ze se nam hned prvni IVF, ktere tedka s manzelem podstupujeme, vydari.... takze jeste jednou skladam veeeeeeeeelkou poklonu pred takovyma krasnyma foteckama a doufam, ze se k vam brzy pripojim s focenim sveho miminka / miminek 🙂

nikulka83
17. črc 2010

Ahoj holky,
@wwercaa : super fotky s bleskem! Je to s nim složitý?

@molicova : opět krása.. ta lavička nemá chybu 🙂 My se tebou dneska onspirovali a zapluli do obilí 🙂
Kdyžtak ve velkym vydání jsou tady http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Filipek_v_obili/

wwercaa
17. črc 2010

@nikulka83 ahooj, jéééé ty brdo,ty fotky jsou fakt bombaaaaa 😵 😵 😵 😵 😲 jen zírám 🙂 🙂 jsou úúúžasnýýýýý 😵 ty jsi taky holčina šikovnáááá 🙂 to je focený tím potrétákem 😕 já chci takyyyyy 😀 ale po tomhle dárku, co jsem nedávno dostala, můžu jen zapomenout 😝 😀 ......s bleskem se zabehuju, zatím to jde, trpelivost přináší růže tak snad to bude furt lepší 🙂 složitý to není, akorát, musím přijít na to, jak to kdy nakonit, ale tak chce to čas, snažím se 😝 😉

wwercaa
17. črc 2010

@pampeliska36 klidne se připoj, at máme ještě věčší babinec fotomaniaček 😀 😉 🙂

wwercaa
17. črc 2010

tak tady další blesko pokusy 😝

wwercaa
17. črc 2010

a tady Davča na zahradě 🙂 ja naopak všude ted cpu tu vinětaci 😀 obkoukala jsem od moli 😀 🙂

wwercaa
17. črc 2010

@bajunka krásné fotečky, moc povedené, Neli je úžasnááá 😵 já chci taky takovou panenku na focení, ne takovou co utíká 😀

pehaka
17. črc 2010

ahojte holky 🙂
máte všechny nádherné fotečky až se mi tají dech 🙂 hotové profesionálky! potřebovala bych od vás radu chtěla bych nějaký program na úpravu fotek - moc se v tom nevyznám tak pro začátek by mi stačilo opravdu něco jednoduchýho. Tak pokud by jste mi některá dala typ budu moc ráda 😅

ferinka
17. črc 2010

@wwercaa ty jeho kukadla já žeru 😀 😀 😀

marhulinka
17. črc 2010

Ahojky všem...fotečky máte nádherné,taky se přidávám k
@pehaka a poradíte nějaký prográmek?

marhulinka
17. črc 2010

@wwercaa já se foteček nikdy nemůžu vynadívat...Davídek je krásný klučina a ty kukadla...joooo a ty první dvě fotečky v postýlce,tak jak dělá tohle pusinečkou...to dělá náš Kubík taky a říkám tomu,že skřítečkuje,vypadá jako skříteček 😵 😵

marhulinka
17. črc 2010

@nikulka83 fotečky překrásný 😵

wwercaa
17. črc 2010

@pehaka ahooojky 🙂 já používám photoscape, je docela jednoduchý, mám ho v češtine, stahovala mi ho ségra ale už nevim odkud 😝 😉 😉 skus najít po netu 🙂

@ferinka to já taky 😀

@marhulinka děkuju za pochvalu malýho, foteček, dííky za všechny komentáře v albíčku, jsi hodná, vážím si toho 😵 😵 😵 jj přesně, skřítek 😀

wwercaa
17. črc 2010

holky malej se snaží plazit jazyk 😀 to obkoukal ode me postupne přichází jak na to 😀

marhulinka
17. črc 2010

@wwercaa není vůbec zač...já se sem chodím dívat na vaše krásné fotečky.... 😵 A jelikož jsou u všech krásné objekty na focení,tak to pak jde určitě taky o to lépe 😀 😵

pehaka
17. črc 2010

@wwercaa moc díky zítra zaúkoluju manžu aby to někde našel... 🙂 á jsem na tohle dost trdlo 😝