Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

lucy222
3. říj 2011

@blanka.k tak čtu jak jsi dopadla s tím foťákem a je to fakt "paráda" ... No, přeji hodně štěstí při hledání záručáku... Já ho -naštěstí - zatím nepotřebovala...
Blani, ještě dotaz. Jaké máš filtry? Myslím konkrétně. 😉
Děkuji.

wendulla
3. říj 2011

@paajinka no, vybrala jsem si 18-105 se stabilizatorem, to znamena, ze ma na konci zkratku VR. Chci fotit Sofcu a spis rodinu tak si myslim, ze mi to staci. Planuji si pak koupit nejaky objektiv jen na portrety. Jaky mas ty?

wendulla
3. říj 2011

@janinka1987 uz ji mam objednanou, zatim jsem fotila s takovym starsim fotakem, neco mezi zrcadlovkou a kompaktem, ale chtela bych neco vic. Zacalo me to bavit 😉

blanka.k
3. říj 2011

@lucy222 mám
- UV filtr (nějaký neznačkový) - účinek 0, takže dobrý jako ochrana objektivu
- polarizáky (cirkul.) - jeden je Hoya a druhý B+W slim , to je dobrá věc. Na starý objektiv jsem měla nějaký za asi 500,- neznačkový z Aukra a prostě "nefungoval" 😒
- pak mám nějaký sepia filtr, ale jelikož ho mám právě na objektiv 18-105, který vůbec nepoužívám a prodávám dál, tak zkušenost moc nemám, ale zkoušela jsem ho na focneí architektury, změkčilo to světlo a dodalo takový retro vzhled, docela dobrá blbůstka, taky z Aukra za pár kaček
A tím asi končím, teď mám nový objektiv (jiný průměr než ostatní), přemýšlela jsem nad polarizákem, ale je to 85/1.8, takže jedině na focneí portrétů venku, takže tam ho tam nevyužiju, fotím ve stínu, jinak bych šla zase do B+W
Z Aukra jsem si už před 2 lety pořídila makro čočky, to je paráda na makro focení, ty si chci pořídit na ten 85/1.8

lucy222
3. říj 2011

@blanka.k hmmm, děkuji. Já právě přemýšlím nad polarizačním ... Jiný asi nevyužiji...
Jinak já mám právě teď DÚ .- mám nafotit něco z architektury + nějaký snímek z krajinky... Tak to budu fotit prvně a jsem na to dost zvědavá...mně baví děti a zvířata. 🙂
S tou 85 jsu tedy něco málo nafotila? A?

Jinak dotaz i pro osatní - Zoner x PS? 😕
Díky 😉

blanka.k
3. říj 2011

@lucy222 S tou 85 jsem fotila malýho v parku, a je super....kresba, ostrost,...fakt stejný jak mnohem dražší objektiv 24-70/2.8 - ten je sice super, ale hrozně mi na focení portrétů chybí to rozostřené pozadí, tj. nižší clona a větší ohnisko. Asi má na to vliv i to nový tělo, ale ne zas zásadní, tak 85 je prostě boží, majel krásně ostrej a pozadí úplně nádherně jemnoučké, "rozmazané" 😉 Ale doma bys s tím nevyfotila nic, na běžných zrcadlovkách to je jak ohnisko 85x1.5, takže cca 135, což už je fakt dost. I takto si zvykám, že musím od malýho dost utíkat , aby se mi vlezl do záběru 😉
Jinak Zoner neznám, PS je na úpravy super.

lucy222
3. říj 2011

@blanka.k já mám právě tu "padesátku" a je i na focení doma super...rozhodně mnohem lepší než seťák 🙂
Teď si stanovuji mety "kam dál" - proto se ptám na tu 85 😉 na letošek mám už 100% vybráno, ale třeba že by za rok 😅
Díky za info o ní 😉
PS je také v češtině?

blanka.k
3. říj 2011

@lucy222 jojo, je v češtině 😉 dá se stáhnouot nějaká 30d verze zdarma, ale už nevím odkud 😅
Já měla na starým foťáku 35/1.8, ta taky super za ty prachy. ještě je prý super 105/2.8, jsem si říkala, že má vyšší clonu , ale je fakt, že na ty velký ohniska je clona 1.8 skoro nepoužitelná, to mám ostrý jedno oko a zbytek úplně máznutý, fakt fotím tak na ty 2.5 a víc. A ta je pprý super na makro (říkal teda pán v Megapixelu 😝 )

lucy222
3. říj 2011

@blanka.k také Megapixel 😅
Jdu trochu pohledat ty recenze na ten PS, ale asi skončíme u toho Zonera. Tipuji to jako dárek od MM, tak uvidíme 😵

blanka.k
3. říj 2011

@lucy222 v Megapixelu mám dobrý zkušenosti, že se mi nesnaží vnutit to nejdražší, dobře poradí, atd....A hodně mi pomáhají ty jejich diskuze pod jednotlivýma výrobkama u nich v eshopu. 😉

lucy222
3. říj 2011

@blanka.k jj, akorát teď překlikávám mezi MK a Megapixelem 😉
Ty máš ten objektiv Nikkor 85/1,8? Má také dobré recenze. 🙂
No nic - půjdu na kutě. Zítra vyrazím s malou do terénu - ať mám ten úkol hotový co nejdříve... Já a architektura - to to dopadne 😅

blanka.k
3. říj 2011

@lucy222 jojo 1.8.....při nákupu novýho těla říkali, že nej pevný je 85/1.4, ale ten stojí 40t 😉 A když jsem to tak zjišťovala, tak leckdo říká, že mu i fotky z té 1.8 přijdou lepší. V megapixelu mi říkal, že rozdíl fakt nevidí, nbeo úplně malý %, že někteří tvrdí, jako že je to dost vidět, ale že mu to přijde, že jsou to majitelé té 1.4, kteří nechtějí přiznat, že 1.8, která je 4x levnější fotí stejně dobře 😀 😀 😀 😀 Dobrou

lucy222
3. říj 2011

@blanka.k jsem ještě u PC - dělám něco do školy 🙄 To samé mi tam tvrdil i o té "50" - byla jsem rozhodnutá pro 1,4 , ale psal tam, že rozdíl není vidět a cena poloviční, takže mám také 1,8 a jak jsem psala - seťák už nenandavám... 😅 Teď jen nevím čím fotit tu architektut 😝 jestli nevytáhnu přeci jen seťák... 😕

paajinka
4. říj 2011

@wendulla - mám ten stejný, co sis objednala, ještě by ch chtěla pevnou 50ku, ale nejsou money 🙂

janinka1987
4. říj 2011

@paajinka Prosím tě a jak se ti s ním fotí? Taky chci to co má Wendulla, včerejší večer jsem ztrávila nad recenzema a stejně z nich moc chytrá nejsem ☹ Někdo si ho vychvaluje, někdo nadává...Já jsem teď taková nerozhodná, ještě mi doporučovali Canon 1100, nevím nevím ☹

misula.g
4. říj 2011

@wendulla @paajinka @janinka1987 Ahoj děvčata, i já uvažuju o D3100, ale zatím jsem neviděla tolik portrétů dětí, aby mne přesvědčil. Nevíte o nějakých stránkách, kde jsou ukázky dětských portrétů?

blanka.k
4. říj 2011

@misula.g záleží, jaké portréty myslíš....klasiku, že dítě položíš do košíku a vedle něj plyšáka, to uděláš i obyč.setovým objektivem, když chceš třeba venku něco v trávě, a pozadí právě hodně "doztracena", tak musíš mít objektiv s nízkou clonou, atd.... D3100 doporučují, jako fakt odbrý foťák pro začátečníky, myslím, že když si k tomu pořídíš vhodné objektivy, tak zklamaná nebudeš 😉 Pokud koukneš na podtréty profi fotografů, tak zase hodně udělá světlo (ateliérové záblesky atd....), fotit doma v přítmí nebo si to přibljsknout, to je taky dost rozdíl ve výsledku.... 😉

wendulla
4. říj 2011

@misula.g a kde jsi na fotky z toho fotaku koukala? Hodne take zalezi za fotografovi, kdyz si neumis fotak nastavit muzes mit sebelepsi pristroj, ale fotky nenafotis. Vybrala jsem si ho proto, ze to bude moje prvni zrcadlovka a na seznami a nauceni se mi to staci. Chtela bych casem take objektiv na portrety jak pise blanka.k s nizkou clonou. 😉

wendulla
4. říj 2011

@janinka1987 rozmysela jsem se mezi canonem 550 a nikonem, nakonec jsem si vybrala nikon a ver mi, ze jsem z toho ani nespala. Tim, ze je to moje prvni zrcadlovka jsem snad neudelala chybu...

janinka1987
4. říj 2011

@wendulla No, já taky koukala na ty Canony a Nikon u mě nakonec vyhrál...Jen si na něj musím dva měsíce počkat, budu si ho brát na splátky...Tak pak dej vědět, jak se ti bude fotit, jsem fakt zvědavá 🙂

ferinka
4. říj 2011

Holky všem gratulace,já vybírala před rokem a půl a snad udělala dobře s Canonem 450D,mám pořád jen základní seťák,stavíme a máme druhé mimi,tak třeba na důchod přijde i čas a peníze na výbavu 😀 😀 😀

misula.g
4. říj 2011

@wendulla @blanka.k Myslím spíš miminkovské fotky. Fotka obličeje s rozmazaným pozadím, ručička, nožka apod. Na fotky jsem koukala spíše na foto-fóra, tak různě 🙂 Jako základní objektiv bych si zvolila 18-105 AF-S DX VR a později bych si koupila právě pro focení miminka 50/F1,4 AF-S NIKKOR G. To je asi tak vše, co jsem stačila na fóru pochytit - co myslíte?

evlyn
4. říj 2011

Na zaklade konzultace s kamaradem, ktery foti vic - specializuje se na portretni foto a svatby, mi byla doporucena z variant 50/F1,4 AF-S NIKKOR G a nebo 35/F 1,8 AF_S NIKKOR G stran pomeru vykon/cena doporucena prave ta 35 - chtela jsem ji prave na to foceni miminka a foti se mi s ni uzasne...

misula.g
4. říj 2011

@evlyn Tak o 35ce jsem se u focení dětiček nikde nedočetla, jdu to prozkoumat 🙂

misula.g
4. říj 2011

@misula.g Ještě mám poznámku 50/1,8, což je za poloviční cenu než 50/1,4

misula.g
4. říj 2011

@evlyn Ještě mám poznámku 50/1,8, což je za poloviční cenu než 50/1,4

erinbrock
4. říj 2011

@janinka1987
@wendulla ahojky ja ho mam take v setu 18-105 - je super..presne to jsem potrebovala na nauceni...take moje prvni zrcadlovka...jeste je teda porad se co ucit...a myslim ze na zacatek staci...ja uz teda pokukuju po teleobjektivu s vetsim priblizenim a take portretovy objektiv by se sikl....ale na zacatek na takove to domaci foceni myslim ze dobra koupe 😀 😀 cena x kvalita...na minule strance jsem davala fotky...upravuju jen lehce v zoneru...a samozrejme mam spoustu rozmazanych a nepeknych fotek.... 🙂

erinbrock
4. říj 2011

a teda deti fotim skoro jen na automat...nez stacim zaclonit nebo zaostrit nebo priblizit...tak jsou hned nekde jinde...proste s nima se neda...bud musi byt zabrani do prace...teda do zabavy..to se potom da pekne vyfotit, ale kdyz si me vsimnou tak to jsou potom fotky typu syyyyyyyyyyr 😀

lucy222
4. říj 2011

@misula.g
@evlyn mám tu 50/1,8 a je opravdu úžasná 😵 Jinak jsem chtěla vzít tu 50/1,4 , ale pán z Megapixelu mi poradil, že v tom není rozdíl...tak jsem vzala ten 1,8 - je fakt za polovic. 😉
@erinbrock já i dítko stíhám na "A" 😉 Mám to přednastavené, pak udělám 2-3 snímky - zkontroluji, popř. upravím a jedu 😅

lucy222
4. říj 2011

@erinbrock jak jsi spokojená se Zonerem?