Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

pipiii
9. čer 2010

rada se nekdy sejdu 🙂 😵 😵 😵 a neco se treba i priucim 😀 ja proste nedokazu nic vyfotit na slunicku, dneska jsme s tim fotakem uz malem sekla o zem 😀

molicova
9. čer 2010

@pipiii no tak my máme domeček, takže jestli by jste se chtěli přijít někdy vykoupat, tak není problém, a máme taky terásku a tam dávám Tomáškovi bazének 🙂

molicova
9. čer 2010

@pipiii o ja jsem vcera fotila malého a tu kamarádky holčičku na písku a pražilo to tam šíleně, ale divim se, že vyšly docela dobře 🙂

pipiii
9. čer 2010

@molicova heh 😀 nechci byt vlezla...😀 ja se rada druzim 😀 😀 😀 , tak jestli ti to nebude vadit, nekdy se klidne stavim, chodim do parku mezi Hurka a Luziny, tam je to super, nejste tam nekdy?

pipiii
9. čer 2010

@molicova ja na slunicku vyfotim vse bile..uaaaaa a tak me to stve ze to v hledacku vypada tak luxusne a potom takova vyblita zruda 😀😀😀zkousela jsem nastavovat vsechno mozny ale prd 😀

molicova
9. čer 2010

@pipiii jojo, bydlí tam kamarádka, kouka hned na ten park, takže to tam moc dobře znám 🙂 tak se tam taky můžeme klidně jít projít 🙂 ale s tím priučním to je u mě spíš, pokus a omyl 🙂

molicova
9. čer 2010

holky jdu se opalovat, Tomíček už hajá, takže to jdu zalomit taky na terásku 🙂 tak papa večír 🙂

nebe
autor
9. čer 2010

@pipiii No tak to mam ten samý problem na slunku mi nejak nejde fotit:( taky jsem s tim vcera malem sekla .

Jinak holky krááásné fotečky jste sem přidaly🙂

pipiii
9. čer 2010

@molicova u vas sviti slunicko?? tady je zatazeno :-/ to neni mozny :-O

pipiii
9. čer 2010

@nebe je to sileny ze?! nastavujes vse mozne, v hledacku to vypada na luxusni fotku a potom se leknes a kompaktem jsme to vyfotila lepe

nebe
autor
9. čer 2010

@pipiii jojo přesně a to jsem si řikala že jak bude hezky tak budu fotit jak o duši.

U nás je šííííleny vedro:(. Jinak ja vam tak zavidim ze se muzete stykat🙂

soanpe
9. čer 2010

@pipiii
@nebe
zkuste změnit nastavení z automatické iso na ruční. já včera tu ZOO fotila na 200iso a pod stromy jsme někdy použila blesk,abych eliminovala hluboký stíny

molicova
9. čer 2010

@pipiii tady je na padnutí, jsem byla se byla chvilku opalovat a je mi hrozný vedro 🙂 jinak s tím sluníčkem to mám jak kdy, jednou se fotečky povedou, jako teď z toho písku a jindy jsou bílý tak jak píšeš, takže taky nevim co a jak udělat, aby to tak nebylo ☹ a já to na automat nemám, takže fakt netušim 🙂

molicova
9. čer 2010

@soanpe koukala jsem na fotečky na rajčeti a jou krásný 🙂 a jak si spokojená s tím bleskem 🙂

pipiii
9. čer 2010

@soanpe ja jsme dneska fotila na rucni iso, zkusela jsem 100 i 200iso a porad stejny, vubec zadny rozdil

pipiii
9. čer 2010

poradite mi nejaky program na rychlou upravu fotek? jednoduchy, dobre prehledny??? premyslim oc mam dneska stahnout.

pipiii
9. čer 2010

je mi smutno ☹ kamoska zrusila prochazku ☹

nebe
autor
9. čer 2010

@pipiii Jee ja bych sla hned🙂 Ja mam photophilter🙂

iviska
9. čer 2010

zdravím při středě, hlásím že žiju .. jsem jen marod, chytla jsem nějaký moribundus tak beru antibiotika a poslušně ležím 🙂

olbramka
9. čer 2010

@pipiii jestli fotíš třeba na AV, zkus si dát expozici trochu do mínusu, třeba o 2/3 a stíny se dají dobře vykrýt bleskem. taky mi pomáhá si hned v náhledu prohlídnout přepaly a podle toho to pak upravit 😉

Baru, jojo, to makro. je fajn, ale zatím to v těch rukách moc nemám teda... stativ ssebou moc netahám a správně zaostřit při tý malý HO je docela mazec...

olbramka
9. čer 2010

@mes moc hezký fotky 🙂

molicova
9. čer 2010

Ahoj holky, tak přidávám část foteček z dneška, mám jich zase kopu 🙂 pak až budu mít další, tak dám další 🙂

baarca
9. čer 2010

@molicova Děláš ty taky něco jiného, než jen pořád fotíš? 😀 Ale fotky fakt úžasné a ještě lepší model. Já nevím, ale ten můj naprosto chvilku nevydrží v klidu, takže většina není ostrá nebo má sklopenou hlavu nebo něco takového.
Jinak s tím světlem, tohle přímé ostré světlo je na focení nejhorší. Mnohem lepší je to ve stínu - to je vidět i na fotkách od Moli. Jinak jak radí Olbramka, ale ještě to zvládat i v praxi, že 😅

xmerssy
9. čer 2010

Ahoj holky,

ja dnes nestiham, dopoledne jsem se musela opalovat 😀 , malej totiz spal od 10 do 13, tak jsem toho preci musela vyuzit 😀 ....no a pak domaci prace...........dneska nemam odfoceno nic 😒 .....

Tak jdu docist a skouknout fotecky......... 🙂

soanpe
9. čer 2010

holky,tak jsem tu a mám blesk. jsem z něj volaká zmetěná 😀
šílenech funkcí 😀 😀 😀
doufám, že ratolest brzy zalehne a já budu mít studijní volno.chlap má pánskou středu

xmerssy
9. čer 2010

@soanpe jůůůů tak to zavidim a tesim se na fottky..........jo a objektiv Ti dosel?Jsem nejak nepostrehla jestli uz jo..... 😅

@molicova super super, Tomík je uzasnej!Hotovej model!!!A mate stejnej plot na terase jak my 😀

@mes vítam a holcicka co jsi fotila je moc krasna, fotky jako od profika!!

Nekdo tu daval krasne kyticky....

Ja se tak tesim na vikend, az budu moct zase fotit.......... 😀

ferinka
9. čer 2010

Holky tak jdu objednávat 😵 😵 😵
http://www.levneelektro.com/p12849-digitalni-fo... vezmu k tomu ještě tu 4GB kartu a je ještě něco potřeba hned k tomu dokoupit,kromě té karty a brašny???

soanpe
9. čer 2010

@ já radím UV filtr. zabráníš nechtěnému poškození první čočky 😉 kolikrát mi už Sofí hmátla na sklo 😠

ferinka
9. čer 2010

ok 😉

soanpe
9. čer 2010

@molicova
já ti závidím,že Tomášek posedí a zapozuje
Sofí je jak neřízená střela 😀

dnes to na studium nevidím, jsem ko 🙄
už se těším,až zejtra prubnu blesk 🙂