Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

gisminka
20. bře 2011

@jenniffer001 no tak gratuluju! 🙂 začni třeba fotit na ty různé přednastavené automatické režimy, ať si to osaháš. Jinak doma asi všichni fotíme na prioritu clony - čím nižší clonové číslo F, tím víc světla pustí, ale tím menší hloubka ostrosti. Takže je pak ostrý obličej a rozmazané pozadí. Také je občas dobré pohrát si s citlivostí ISO, čím méně světla, tím vyšší citlivost. Venku za jasného počasí je nejlepší fotit na ISO 100. Nízká citlivost totiž eliminuje nežádoucí šum. Prostě použij metodu pokus / omyl 😉 A hlavně si to užívej 🙂 🙂 🙂

jenniffer001
20. bře 2011

@bury jo, o tom už jsem taky uvažovala a už jsem i na něco koukala, ale zase jsem si říkala, že ten úplný základ snad zvládnu sama a pak bych šla radši na nějakou specializaci 😉
@gisminka děkuju moooc, přesně tohle jsem potřebovala vědět 🙂 já právě nevěděla co tam mám sama nastavovat, takže jsem zatím zkoušela jen ty automatický věci (ale je mi jasný, že větší zábava a i lepší fotky budou asi na manuál )
takže budu zkoušet a zkoušet a snad se něco povede.
než se dohrabu k takovým kouskům jako je tvoje kapka s hodinami nebo kafíčkář, uteče hodně vody 🙂 jsi fakt moc šikovná...
ještě jsem se tě chtěla zeptat, vím že jsi si nedávno kupovala externí blesk, já ho mám slíbený od manžela, a moc nevím co vybrat, vím že to nemusí být canon, že i jiný blesky k tomu pasují a jsou celkem fajn a jsou levnější, ale nic moc se v tom nevyznám... chtěla bych aby byla možnost jak automatu tak manuálu a myslíš, že je dobrý, když je třeba vyklápěcí nahoru? (třeba jako kvůli dětem, že jim to pak neblýská přímo do obličeje. Ale jsou potom ty fotky dobrý?)

gisminka
20. bře 2011

@jenniffer001 já mám blesk od canonu a je super. Vyklápěcí být musí, jak horizontáině, tak vertikálně. Abys mohla fotografovat i na výšku a mohla odrážet od stropu. Já už teď fotografuju jen s tím externím, protože interní mi přestal fungovat, musela bych odnést foťák do servisu, to vždycky dlouho trvá a já si neumím představit, že bych se s ním zrovna teď měla rozloučit, když Alice je tak roztomilá a dělá každý den nějaký pokrok. 🙂 (Tak proto jsem ho měla i v Ta kavárně, ne že bych byla zase takový šílenec 😀 )

jenniffer001
20. bře 2011

@gisminka tak mě by to nepřipadalo šílené 😉 přijde mi supr, když se tomu věnuješ a jsou vidět výsledky... tak to byl asi hodně drahý? já tomu nastavování s tím externím bleskem pořád moc nerozumím a tak se bojím abych to s tím zvládla jaký je rozdíl např. mezi tímto http://www.zbozi.cz/p257001-sigma-sigma-blesk-e... a tímto http://www.zbozi.cz/p13670-canon-speedlite-430-... bleskem?

gisminka
20. bře 2011

@jenniffer001 já mám tu 430 a jsem max. spokojená. Jinak se v tom ale taky moc nevyznám, ta sigma má asi delší dostřel, ale pro domácí focení to nehraje roli. Zvládneš to levou zadní, uvidíš, ty rozdíly v kvalitě fotek jsou úžasné 😉

jaa
20. bře 2011

@gisminka Krásně jsi to vysvětlila.jednoduše a trefně... 😉

jaa
20. bře 2011

@jenniffer001 Já doma fotím na prioritu clony...jsou z toho krásné fotky...venku jsem to zkoušela taky,ale pokud není dobré světlo,nechco to brát bez blesku.takže jsem venku skončila na manuálu...A je to lepší...
Neboj,zmákneš to taky za chvíli..já ho mám od vánoc..začínala jsem s přednastavenými režimy...

jenniffer001
20. bře 2011

@jaa ty jo, tak to jsi dobrá, takhle ryhle jsi se naučila a jedeš plně na manuál... se mnou to asi tak snadný nebude 😝 😅

jaa
20. bře 2011

@jenniffer001 Myslíš,že rychle...?,nebýt doma takový blázinec a do toho ještě škola,asi by to bylo rychlé..Ale takhle mi to nepřijde...nemám ted moc času...☹((
Neboj..počkej,až ho osaháš....nejdříve vyzkoušej ty přednastavené a pak se pust do těch složitějších... 😉

jenniffer001
21. bře 2011

@jaa no, vždyť to nejsou ani tři měsíce 😉 já se za tři měsíce určitě fotit nenaučim 😅

jaa
21. bře 2011

@jenniffer001 naučíš,neboj... 😉

jenniffer001
21. bře 2011

@jaa díky, to jsi hodná, že mi tak fandíš 🙂 no, budu sem chodit čím dál častěji pro rady a budu vás pořád otravovat 😝

jaa
21. bře 2011

@jenniffer001 Já taky pořád otravuju🙂))))Neboj,to zvládneš...Je tu jedna mamina..mes..a ta začala taky dlouho a fotí absolutně úžasně...Nikdo by ji netypoval na laika..

jaa
21. bře 2011

@jenniffer001 a už jsi něco zkoušela?,,Pochlub se... 😉

jenniffer001
22. bře 2011

@jaa zoušela? já už mám nafoceno přes tisíc fotek, za tu dobu co mám foťák 😅 ale jedna horší než druhá !! ☹ se stydim sem něco dát, ale když mi to nikdo neokomentuje, nebudu vědět nic, takže i přes tu hanbu co si tady udělám sem posílám pár fotek 🤐

jenniffer001
22. bře 2011

PROSÍÍÍÍM PORAĎTE NĚKDO, CO SI MYSLÍTE O TOMHLE BLESKU????????? http://aukro.cz/yn-468-speedlite-blesk-pro-cano...

blanka.k
22. bře 2011

@jenniffer001 To bude nějaká čínská "kopie", do toho bych nešla... 😅 Nejlepší budeš mít samozřejmě k foťáku Canon, pak třeba Metz nebo Sigmu 😉 A pokud někdo touží po "neznačkovém", tak je nejjednodušší si ho objednat rovnou sám třeba s ebay (počítám, že toto je koupeno přes nějaký takový server) 😉

gisminka
22. bře 2011

@jenniffer001 krása! 😵 Nemáš se vůbec za co stydět. Ta černá fotka je úplně super. Jen bych ti poradila dávat si bacha, na co zaostřuješ. U té černé jsi zaostřila na zip, očička jsou trochu mázlá, což je škoda, protože Alex je má teda nádherný. U poslední fotky je zase zaostřeno na sponu u popruhů. Se mi to radí, takhle z křesla, viď? 😕 Neber to, prosím, jako že chci za každou cenu hledat mouchy. Já nemám moc padagogické vlohy, ani nejsem žádný fotograf, jen jsem ráda, když můžu poradit. 😉 Alex je krásnej, fotky taky, těším se na další 🙂 😉

gisminka
22. bře 2011

@jenniffer001 o blesku si myslím to samé co @blanka.k

erinbrock
22. bře 2011

@jenniffer001
ahojky mozna i pro ostatni...ja zatim na zrcadlovku setrim ale literaturu a vse kolem studuju peclive...super knihy jsou od Scotta Kelbyho - Digitalni fotografie, Dig. fotografie 2 a Dig. fotografie 3...zkus si je nekde pujcit - mela jsem je v ruce a opravdu nazorne radi jak a kde nastavit clonu, cas, zaostrit, jaky pouzivat rezim, kdy pouzivat stativ, blesk...proste spousta nazornych prikladu od rozostreneho pozadi, foceni pohybu, rozmazane vodopady, makro, kdy a jaky objektiv...jako pro me amatera super..a hlavne radi zkouset zkouset zkouset
hodne jsem toho precetla ale tahle je opravdu spousta nazornych prikladu a vtipne napsane...ne jen encyklopedicke znalosti 🙂 😀

bury
22. bře 2011

@erinbrock - já sice našetřeno mám, ale ještě nemám vybráno a nejsem rozhodnutá, jestli do zrcadlovky vůbec jít, ale přesto díky za tip na knížky 😉 zkusím někde okouknout. já mám právě strach, že budu mít foťák a nebudu vědět co s tím a počáteční neúspěchy mě odradí 😒

irenka
22. bře 2011

Ahojky holky,
to jsem ráda že jsem narazila na tuhle diskuzi... chtěla bych si také koupit lepší foták...
Mám ted digitál Fuji a fotky nic moc.... ani venku při dobrém světle.
Tak zvažuju zrcadlovku, ale jsem totální laik a amatér, takže budu potřebovat i nějakou tu literaturu nastudovat.

jaa
22. bře 2011

@jenniffer001 Dle náhledu.1,4,5 super.. 😉 2 mázlá a třetí moc nasvícená..takže pro začátek fajn...Jen tak dál.. 🙂
@erinbrock Kelbyho mám..jo super... 🙂

jenniffer001
23. bře 2011

@blanka.k
@gisminka ok, blesk už je stejnak prodanej.... tak tenhle teda zavrhuju 😝
@gisminka neberu to vůbec nijak zle, naopak, jsem moc moc ráda za každou radu, vím že je tam spousta chyb, ale sama na ně nepřijdu, takže od toho jste tady, aby jste to pořádně zkritizovaly a já se to mohla příště snažit napravit 😉
@erinbrock o Kelbym už jsem si taky četla, hlavně ve spojitosti s Photoshopem, kterej taky neumim "moc" ovládat, pak jsem na to zapomněla, takže díky za připomenutí, že jsem chtěla pořídit ňáký jeho knížky 🙂
i když upřímně řečeno si myslím, že knihy všeobecně mi moc nedaj, protože nejsem typ samouk, takže pro mě bude opravdu ňákej kurz daleko přínosnější, než 10 knih 😉
@irenka ahojky, taky jsem do nedávna měla kompakt a byla zhnusená 😝 a taky jsem totál amatér, jak už sis mohla všimnout 😅 ale snažím se co mi síly a čas stačí 😝 vždycky jsem se chtěla věnovat focení a zrcadlovku jsem si přála leta, takže teď se snažím, abych se to s ní naučila a mohla si u ňáký fotky taky říct, že je povedená 🙂
@jaa díky, to jsem ani nečekala 🤐

irenka
23. bře 2011

@jenniffer001
Já koukala ted na zrcadlovky, ale s manželem se nějak nemůžeme shodnout v tipu... já bych chtěla Canona, ale cenově to co jsem vybrala bych na to šetřila rok. ☹
Manžel mi nabízí něco jiného co je pro nás dostupný, ale já nevím i když s touhle značkou mám zkušenosti a dokonce u ní pracuju 😉
Já tomu fakt prdlajs rozumím, musím si nastudovat co vlasně jaký komponenty jsou. nevím ani co je to clona, a jak to funguje, tak sháním nějakou literatuju.
Já jsem právě těma fotkama z digitálu i když dobrýho digitálu (recenze jsou na ně výborný) zhnusená....
tady malá ukázka.... co fotí náš digitál. Mě se to vůbec nelíbí, špatně ostří i když tam dám automat...

jenniffer001
23. bře 2011

@irenka ani já tomu nerozumím, já chtěla Canon, ale jen že k němu tíhnu tak ňák vnitřně, ne že bych si myslela, že je lepší jak Nikon nebo jiná značka... no a potom jsem vybírala pro mě v dostupných typech a radila se s holkama co je lepší a co ne 😉
o tomhle ti tady ale holky určitě poradí, oni se vyznají 😉
fotečka hezká, ale vím o čem mluvíš, taky jsem se snažila s tím mým něco vykouzlit, ale pořád to nebylo ani z poloviny takový jako se zcadlovkou ( a to jsou ještě ty fotky nepovedený... )

rybička je suprová 🙂 taky jsme jí někde měli, jenže teď nevím kde 😅 budu muset pohledat, teď by se Alexovi určitě líbila 🙂

jaa
23. bře 2011

@jenniffer001 Já jsem si zavolala přímo do megapixelu.jsou tam ohromně příjemný a a ochottní lidé.tam jsem si nechala poradit,co koupit za foták a s čím je srovnatelný.canon je prý super,ale Nikon je rychlejší ve vývoji a je na něj rychleji více vylepšení a další novinky.Já mám Nikon D 3100-Hlavní předností je menu v čj.A srovnatelný je s 5000.Ta 3100 má více Mgp a ještě pár vylepšení...Takže je lepší si někam zavolat a nechat si poradit od odborníka,než spoléhat na názory někoho jiného.Třeba znám pár profíků a ty fotí hlavně s FUJI.A fotky mají super...Zkus třeba ten megapixel... 😉
Jinak já byla s kompaktem velice spokojená.není to úplně klasika kompakt.Jsou k tomu k dostání také filtry a předsátky ap...A fotí krásně.jedinné mínus bylo,že nestíhal naší malou hbitou střelu😀DDDD

jenniffer001
23. bře 2011

@irenka to co tady psala @jaa je spíš pro tebe 😉
já už doma Canona mám a zatím spokojenost největší 🙂 české menu mám taky a musím říct, že ho taky velice oceňuji 😉
s tím kompaktem záleží na tom jaký kdo má, my máme fakt obyč, nejde s ním tvořit absolutně nic... tak teď slouží jako kamera 😝

jaa
23. bře 2011

@jenniffer001 My právě máme kompakt za cenu zrcadlovky.Má spoustu režimů a úprav už v přístroji.dokonce i kalendář na vytištění s těma blbůstkama a fotí hezky..Skoro vše do vánoc a i vánoce-štědrý den mám jím focený. 😉

jaa
23. bře 2011

Tak zkouším dle rad zkušenějších tak trochu podexponovávat...
Vše bez úprav..