Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
23. bře 2011

Ale asi trochu přidám.nebo budu muset trošku přisvítit v PS.

jenniffer001
23. bře 2011

@jaa teeeda, ta má kukadla 🙂 ty jsou skoro hypnotizující 🙂 líbí se mi ty poslední dvě 😉 ( ale nekoukám okem okem odborníka 😉 )

irenka
23. bře 2011

@jenniffer001
četla jsem to, my máme právě megapixel... 🙂

@jaa
teda malá má krásné oči.... to budeš jednou odhánět nápadníky flintou... 🙂

blanka.k
23. bře 2011

@irenka Já bych určo našetřila na to co chceš ty...a rok mi nepřijde tak moc 😅 A jak se píše, tak v Megapixelu jsou "mega" ochotní nebo ještě Foto Škoda , tam jsou taky schopnní odborníci 😉

@jaa ta očka, to je fakt náááádhera!

Já dnes byal porpvé s malým venku na pískovišti, no samozřejmě jsem fotila, a najendou koukám, baští mi kamínky ze země....no jenže já koukala do objektivu a na nastavení atd... 😀 😅

jenniffer001
23. bře 2011

@blanka.k no, když to je těžký, když to musíš všechno nastudovat a pořádně nastavit... 😅 a aspoň jsi ho blejskla, když už se tak pěkně ládoval? 😝 😀 😀
já takhle štelovala foťák, když si Alex stál a jak to ještě nemá úplně zmáklý, tak mi to trvalo tak dlouho až spadnul 😖 takže samo brečel, tak jsem udělala jednu mázlou fotku jak pláče a musela jsem chovat a chlácholit 🤐
@gisminka jak jsi dělala tu fotku s tou kapkou na tom stonku? myslím jaký objektiv? nějaký macro? nebo jsi měla makro čočky? a jen blesk, nebo ještě jiný osvětlení?

blanka.k
23. bře 2011

@jenniffer001 😀 naštěstí jsem sebou měla starý foťák, takže kdyby bylo nejhůř, hodím tam nějaký režm "sport" a bude 😀 Nový jsem jednak nechtěla brát na písek, a pak jsem teřab jednou rukou držela malýho na houpačce a druhou fotila, tak jsem byla ráda, že netáhnu žádnou velkou krávu...Ale skóre vyznělo pro mě 5:1 (5x jsem mu strčila prsty do pusy a vytáhla kamínek nebo hrst písku, jednou jsem to moc nestihla a trochu písku asi polknul 😅
Tak teď mám i dilema, jeslti straý foťák prodávat 😅 Přece jen je mnohem lehčí, menší, na "cvakání jen tak" ideál, ale zase na pořádné výlety, dovči atd. stejně budu brát nový, tohle by bylo vyloženě nouzovka, že by mi tak nevadilo, kdyby se třeba škrábnul objektiv (nááhodou, i když dávám pořádnnýho bacha)

jenniffer001
23. bře 2011

@blanka.k 😀 tak snad mu trocha písku neuškodí 😉 a kdo ho taky neochutnal, že jo? 😅
no já myslím, že je škoda nechávat toho nového krasavce doma a nevyužívat a místo něj brát ten starý, ale zase na druhou stranu absolutně chápu ten strach 😕 ( ale zase jak už jsi říkala, ze začátku jsi se o ten starý taky bála a pak jste ho brali i na černou.... 😝 ) taky si zvykneš i s tím novým, teď už bude teplíčko a budeš s ním chodit čím dál častěji a po létě už ti to bude připadat jako normálka 🙂

blanka.k
23. bře 2011

@jenniffer001 néé, to byl kamarád, tenje takový blázen, to já jsem docela opatrná... já se nebojím, ani tak, že bych ho poškodila, než spíš,že mi ho někdo ukradne 😅 Přece jen na pískovišti je teď plno, člověk má co dělat aby uhlídal dítě 😅 A taky se mi nevleze pod kočárek, musím ho mít v batohu na zádech, což taky není úplně super, táhnout kočárek , který je jeden z nejtěžších, a na zádech batoh třeba na celý den do zoo 😅 To jsem byla min.týden docela hotová...vyjela jsem v 8:30 ráno a přišla v 17:00 😅 Ale je fakt, že to jsou výjimky, já se přiznám, že teda foťák sebou tahat moc ven (jako kvůli malýmu) nebudu, ať starý nebo nový...na výlety a dovči jo, ale že bych ho sebou brala třeba na cvičení, do klubu maminek, na píškoviště, na to prdím...teď jsem chtěla udělat fotky, toho "prvního" řádění na pískovišti, ale jinak na to prdím....mě to ani moc nebaví fotit 😅 Doma občas něco vyfotím, al emám dny, kdy třeba minimálně 14 dní mu neud+ělám ani fotku, se mi nechce 😅
A co ty? Jak se sžíváš s novým miláčkem?

jenniffer001
23. bře 2011

@blanka.k ahaaaaáááá 😅
no já si užívám a fotím o 106 😀 denně tak 100-200 fotek 🤐 ( samo, že použitelný jsou tak 2 😅 ) ale na focení malýho si ujíždim, to jsem fotila i se starym foťákem 😎
chápu, o ukradení foťáku radši ani nemluv, z toho mám strach taky, by mě piclo, kdyby mi ho teďko někdo čórnul, když jsem si ho konečně po tý době pořídila 😠

blanka.k
23. bře 2011

@jenniffer001 já už se i koukala na pojištění foťáku (kdyby mi ho někdo rozbil/ukradnul/ já s ním někde švihla....se mi stalo už , že mi do něj jeden klučina kopnul 😅 ), ale je to docela drahé 😅
Tak koukám, já dnes nafotila celých 60 fotek!!! použitelných je minimum...malej furt koukal do země (na písek) nebo se furt hýbal a měla jsem to mázlý :(

adris69
23. bře 2011

Ahoj holky 🙂 ,zjišťuju jestli nejsou prezentovaný zas ňáký pěkný fotky,když je tak nádherně 😎 !

adris69
23. bře 2011

@blanka.k pojištění 😵 ,včera mi kouslo štěně do objektivu,si číhám v křoví na ptáka a najednou takovej nečekanej útok ze strany 😝

adris69
23. bře 2011

@jenniffer001 taky stále víc fotek mažu než použiju 😀

blanka.k
23. bře 2011

@adris69 já doufám, že zítra něco pěkného nafotím, jedu na otočku k rodičům, tak půjdeme na procházku, pokud se babi nebude bát mého kočárku tak budou i volné ruce na focení a doufám, že si vyfotím i něco "normálního", ne jen furt dítě 😀 No, vlastně fotku babi s malým bych mohla udělat 😀
A myslíš, že se pojištění vztahuje i na pokousání dravou zvěří? Je fakt, že naše fretka jde po foťáku skoro tak usilovně jako malej 😀 Tak já přidám aspoň tohle moje "dítě" č.1

gisminka
23. bře 2011

@jenniffer001 jj, mám macro objektiv. Nasvíceno externím bleskem a lehce přisvíceno bodovkou. 😉

gisminka
23. bře 2011

@blanka.k máš hezky chlupaté dítko 😀 krásné fotky. taky ji venčíš na vodítku?

adris69
23. bře 2011

@blanka.k tak to právě nevím,já spíš zjišťovala dřív obráceně,abych pojistila našeho maxipsa,pro takové případy 😀 ,tenhle byl kouzelnej,já ho i na tajno a hl.na rychlo cvakla,ale stejně jsem trochu cukla a je to znát,ale páníčka má takovýho družnýho a dost na sebe narážíme,tak jsem ho nechtěla ani fotit při hraní s Eliášem,ale zas bych měla aspoň ňákou fotku jinou než ze strany,páč jinak už ho fotit fakt nelze,sice mě ráno láká,svítí sluníčko stáváme,jdeme se ven fotit,ale pak se jen ksichtí,tak mi zbejvá jen to lovení ptáků 😀 ,no někde musím trénovat 🙂
fretka bezva,my už nemáme psa víc jak rok a krom toho,že mi to je furt ještě líto,tak mě mrzí,že jsem se tomu tenkrát moc nevěnovala,ten by byl snad i rád 🙄 ,to byl dobrák a ještě by vynikly ty detaily,byl to ten co maj strašně moc tý kůže-šarpej,no ale dnes mě zatím nelákaj ani rybičky,ale tuším,že to ještě přijde 😉 !
A co to máte za strašidelnej kočár,že by se mohla babi bát 😵 ?
Jo a taky mě napadá,že mi přišla ta dálka včera,jen jsem na to mrkla a zapoměla,není tam nic,tak snad to zprovozním i bez manuálu 😕 .

Přidám to štěně a asi ňákýho mého ptáka v trní 😉 !

adris69
23. bře 2011

Ani nevím jak velký fotky můžu nahrát,trochu jsem to taky odřízla a stejně to možná ani není dost vidět,akorát u toho psa mi to pak sjelo a to vidět teda je,ale jinak je fakt krásnej,no jako každé štěně 😅 .

adris69
23. bře 2011

@gisminka a co ty máš za ten makro 😕 ?

adris69
23. bře 2011

@irenka a u koho pracuješ,u Canonu teda asi né nebo jsem to špatně pochopila 😕 .

blanka.k
23. bře 2011

@adris69 to je nádherný štěně, toho chci na mazlení...malej tady "uchcává", miluje pejsky, jediný zvíře (kromě fretky), který pozná (jinak i kočkám říká "haf" 😅 Kočár máme úplně normální v dnešní době, terénní 3 kolku, a oni s tím neumí jezdit, furt ho v zatáčkách nadzvedávají, na obrubník najíždí tak, že čekám, kdy se zřítí i s kočárkem.... 😀 Holt, není to Liberta 😀
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3418-quinny-frees...
Fotky jsem tu nahrávala rozhodně přes 5MB a šlo to v pohodě, se mi to nechtělo zmenšovat 😅

jenniffer001
23. bře 2011

@blanka.k ježiiš, ta je krásná 😵 super fotky, jako vždy 😉
@gisminka taky mě to zajímá co máš za macro??

adris69
23. bře 2011

@blanka.k 😀 jasný,stačilo napsat jen trojkolku,taky jsem mámě musela zaaretovat to přední kolo,jinak nebyla schopna ani jezdit na místě 😅 ,u ní totiž žádná procházka nehrozí a to už si i nechala dát fungl nový kolena 🙄 !
Fotky jsem nemusela blbec teda zmenšovat 😝 ,minule se mi to ňák nenahrávalo sem do diskuze a nikde jsem nepotkala kde se to píše 😕 !A teriéři jsou tyhle bezva,zvlášť tenhle Forrest,má ještě většinou společnost kocoura,dost možná to je i jiná kočka,tu bych asi jen tak nevyfotila,ale já mám zas strach,že mi Eliáše stejně jednou někdo kousne,na psa je zvyklej a nechápe,že všichni o ty děti nemaj zájem a nejsou na mazlení a tady je jich fakt moc a jen na volno 8-a na kole je všude dřív než já( !

jaa
23. bře 2011

Jak, jinak,fotky opět super... 😉
Mohly by sem dát trošku lepší rozlišení.ty fotky,jak se aut.zmenší,tak už to není ono... ☹

gisminka
23. bře 2011

@jenniffer001
@adris69 canon macro EF 100 mm 1:2,8, je super. Koupil mi ho manžel, abych mu nafotila šutry. To se zatím nestalo, ale mám to v plánu 😀 Tyhle fotky jsem sem možná už dávala, jen na ukázku, že má fakt pěknou kresbu. 😉

irenka
23. bře 2011

@gisminka
ty bláho, tak tohle jsou fakt krásný fotky...
🙂

gisminka
23. bře 2011

@irenka dík. No to víš, loni v létě jsem na to ještě měla čas, mimi povětšinou spinkalo a já mohla číhat v záhonu. Vzhledem k tomu, jaký rarach se z toho miminka zatím vyklubal, počítám, že letos na focení moc prostoru nebude 😅

valentinuska
23. bře 2011

Ahoj holky,
tak jsem náhodou narazila na tuto diskuzi 🙂
A koukám, že je tu spousta známých tváří - ale, že krásně fotí, jsem zatím věděla jenom o @gisminka
U nás nejprve foťákům kdysi dávno propadl přítel a ten fotí spíš krajinky, detaily apod. Já jsem začala podléhat focení lidí, což mě hodně baví - no a samozřejmě teď nejvíc mé dítko.
Máme Canona 5D, což je nejspíš dobrá mašina a já se s ní stále nejsem schopna pořádně naučit a pochopit tu techniku 🙂 Většinou jedu na automat ...
Ale potřebovala bych spíš nějaké typy na pěknou úpravu fotek, v tom jsem ještě totální laik a nic moc se mi nedaří. Přítel mě odrazuje od Photoshopu ☹

irenka
23. bře 2011

@gisminka
Tak to chápu, já mám zatím jen jednoho raráška, ale stačí... 🙂
Jinak já chci fotit i pohyb... tohle je můj vzor:
http://www.pbase.com/rcalmes/

irenka
23. bře 2011

@valentinuska
Já jsem si říkala, že máš krásnou fotku v profilu, že bude focená zrcadlem....
Já upravuju v Corel Paint Shopu....