Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
2. kvě 2011

@jenniffer001 díky a fotečky suupeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr....!!!!!!!!!!!!!!!!

bury
2. kvě 2011

@jenniffer001 - povedený fotečky 😉 malej je sladkej 😉

jenniffer001
2. kvě 2011

@jaa
@bury díky holky, jen tady vypadají silně rozmazaně ☹

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 super fotky! Malej je nádhernej lezec 😵 Některé mi přijdou lehce přeexponované a u toho kvetoucího stromu je škoda, že tam není ten květ celý, ale třeba ta včela je super! Fakt pěkný 😵

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka to jo, když jsem přišla domů a viděla to, tak mě to pěkně mrzelo, ale zase by to nebylo takhle hezky zblízka a už by to taky nebylo ono....
a ty fotky s malým, ty všeobecně nejsou nic moc, takhle je to maximum co jsem z nich dostala, na tom ostrém sluníčku,to neni moc příjemný focení... 😒

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 no kdybys to květenství fotila na výšku, tak se tam vejde celé i na tuto vzdálenost, ale to je jasné, člověk na to většinou přijde až doma 😉 Jinak na přímém sluníčku si zkus přidat clonu, budeš mít větší hloubku ostrosti 😉

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka no já právě měla co nejnižší, ale to byl i záměr, šlo mě o pěkný bokeh... 😉 celoostrý fotky mi nic moc neříkají (pokud bych nefotila krajinky... 🙂 ) nic.... poučení pro příště, že budu radši fotit později, nebo ve stínu 🙂
a s tím stromem máš pravdu, já skoro na výšku nefotím a tak mě to málokdy napadne, že bych to taky mohla otočit 🙂 🙂

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 no ono jde o to, si to vyzkoušet, zvolit optimální nastavení, popř. doupravit v PS 😀 Já na plném sluníčku clonu dávám, jinak jsou fotky vyblité. Pokud půjdeš k Alexovi blíž a zaostříš na střed, tak pozadí stejně ostré mít nebudeš. Je škoda fotit ve stínu, když je hezky, ne? 😅 Ale jinak je fakt, že nejkrásnější světlo je v podvečer. 😉
A myslím, že se dá na foťáku i nějak nastavit korekci expozice, ale to jsem nikdy nedělala, tak nevím. Nemáte s tím někdo zkušenost?

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka no abych pravdu řekla s PS zatím moc velká kamarádka nejsem 😀 minulý týden mi z něho málem šiblo 😝 takže do velkých manévrů s ním se nepouštím 😅 tam maximálně ňáký ty retuše a podobný hlouposti... 😉
jinak to mám focený v RAW, a podexonovaný, takže jsem to stejnak celý doupravovala v počítači
s tím stínem nesouhlasím, venku je sice krásně, ale podle mě né zrovna na focení, to mi bylo to jemnější zimní/podzimní sluníčko příjemnější, než tohle ostrý.... a podvečerní světlo je bez debat nejlepší 🙂 to je i úprava snadnější....

tady jedna z toho samého dne, ale v pět hodin

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 já se nehádám, každému se líbí něco jiného, navíc na plném slunci je třeba si hrát s úhlem záběru, což já taky moc neumím 😉 Třeba tato Alexova fotka je krásná 😵 (nádherně barevně sladěná a ostrá) , ale nejsem schopná říct, jestli to bylo foceno venku nebo vevnitř. Což samozřejmě vůbec nevadí, ale ty venkovní fotky jsou vždycky nejhezčí. Já tyhle 2 dělala taky na plném slunci se clonou 4 a jsou celkem kontastní a pozadí rozostřené. Ale spokojená samozřejmě nejsem, ale to asi nebudu nikdy 😠

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka no jasný, ani já se nehádám 🙂
fotka z kočáru je focen venku
tvoje fotky krásný, ano pozadí máš rozostřené, nevím jestli je to tím sluníčkem, nebo tvůj styl, na mě jsou málo barevné, hlavně ta první jakoby vyblitá 😔 (nechci ti je nijak hanit, všeobecně se mi moc líbí tvé fotky... 🙂 ) a řekla bych až moc stínu v obličeji ( u té první )
doufám že mě neodepíšeš.... 😅

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 😀 máme asi vyšislý bodýčko, no 🙂 Vždyť říkám, že s nima nejsem spokojená, já jen hledala na rychlo něco focenýho s vyšší clonou na plném slunci, rozhodně netvrdím, že je to vrchol fotografického umění. To bohužel není žádná moje fotka 😠 Je pravda, že se mi strašně nelíbí ty fotky přehnaně nakontrastované v počítači, ale tyto by možná nějakou úpravu snesly 😉 😅 A tyto 2 mají clonu dokonce 6 a zdají se mi celkem fajn. Taky na plném slunci, ale tam odpadl problém s pozadím 😀

gisminka
2. kvě 2011

ale uzavřela bych to tak, že nejlepší je polostín, nebo měkké večerní (popř ranní, ale to fakt nemám ná ladu na focení 😀 ) světlo. 😉

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka jj, tyhle jsou moc pěkný, ale ty jsou zase focený někdy v zimě ne? soudím podle oblečení 🙂 a to mi to sluníčko taky vyhovovalo i to polední, to tohle sluníčko co bylo v ty dny co bylo teplo je nepříjemnější, fakt mi ty fotky dost kazí 🙂
btw. dávala jsi sem odkaz na kurz portrétní foto, chystáš se tam jít??? 😕 mě se to jako dost líbí, jen nevím co s dítětem, neumím si to dost dobře představit...

a ještě vám sem šoupnu fotky s novým objektivem 😵

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka což o to, já bych i náladu měla (ráno) ale ten čas mi jaksi nezbývá 😀
než se vyhrabeme z postele a pak ten ranní kolotoč (a to ještě nechodí do školky a mám jen jeho... 😅 ) no a než by jsme se dostali ven, tak je poledne 😝 😀
třeba někde na dovče ( jestli na ňákou pojedem ) se poštěstí něco pofotit i po ránu 😉 jako moc ráda bych si to zkusila....

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 no to je někdy ze začátku dubna. Já to dávala jen jako ukázku, že není třeba se bát vyšší clony.
Já už mám tu portrétní fotografii doma zamluvenou 🙂 Dost mi pomohlo, že manželovi začala nohejbalová sezona, takže každé pondělí bude chodit pozdě a ve čtvrtek má taky pravidelně večer kulečník, tak uznal, že mám taky nárok na útěk z každovečerního pekla.
😎

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka faaakt jo 🙂 a to se musí zamlouvat??? 😕 já to mám sice přes celou prahu, což neni zrovna milý, ale myslím, že by mi to dost pomohlo 🙂

gisminka
2. kvě 2011

to je který, ten nový objektiv? Portrétní? Ta fotka z blízka je moc hezká. Ty zbylé dvě moc nemůžu posoudit, protože tady to místní rozlišení nějak hrozně zhoršuje kvalitu, ne? Nebo se mi to zdá? Třeba ty moje dvě na trávě, jak jsem sem dávala, tu jsou nějak divně mázlé, což v originále není. Nebo se mi to možná zdá, já dneska dělám něco do práce, tak koukám do kompu celý den 😝

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 to se snad nemusí zamlouvat tam, teda aspoň to tam nepíšou, ale u nás doma je to nutné udělat dost dopředu 😀

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka jo, já právě kvůli tomu, aby pak neřekli, že už mají plno... 😖

jenniffer001
2. kvě 2011

@gisminka nepíšou tam jak dlouho to trvá, netušíš? a ty jsi si už koupila lístek nebo jak, jo?

bury
2. kvě 2011

@jenniffer001 - ty fotečky s novým objektivem jsou krásný 😵 kupovala sis portrétní?

holky já bych i fotila, ale strašně mě nebaví ty fotky v PC upravovat a přijde mi, že jak vylezou z foťáku, tak jsou takový nijaký 😖

valentinuska
2. kvě 2011

@gisminka taky máte kulečníkové čtvrtky 😀
já mám zase taneční středy - jenom to mám na hodinu a ne do půlnoci 😝 každopádně na ten seminář se také chystám a děkuji za doporučení ...

@jenniffer001 moc se mi líbí ta fotka malého v kočáru, to je i styl, který se líbí mě 🙂

jenniffer001
2. kvě 2011

@bury děkuju moc 🙂 jj portrétní !!! a musím říct, že jsem unešená, ty fotky jsou absolutně jiný 🙂
i já je mám z foťáku nijaký, to má každý si myslím.... aby byly peckový vždycky to chce aspoň malou úpravu ( kontrast, sytost.... ) taky mě štve jakou dobu vždycky strávím u počítače, aby ty fotky vypadaly, ale je to prostě potřeba, k tomu to prostě patří 🙂

@valentinuska děkuji, i můj styl je tahle fotka 🙂

bury
2. kvě 2011

@jenniffer001 - já budu mít narozky, tak jsem zvažovala, co si přát - jestli externí blesk, nebo portrétní objektiv 😀 nemůžu se rozhodnout, tak si asi budu nakonec přát nějaký nový nářadí na zahradu 😀 😀 😀

jenniffer001
2. kvě 2011

@bury externí blesk chci taky, tak doufám, že se brzy dočkám 😉 tak ono je celkem rozdíl jestli portrétní obj. nebo ex. blesk, ext. blesk stojí dvojnásobek 😉
co ty máš vlastně za foťák?

gisminka
2. kvě 2011

@bury rozhodně ten blesk 😉

bury
2. kvě 2011

@jenniffer001 - já mám Nikon D 3100 😉
no kdybych měla být "rozumná", tak si budu přát fakt tak akorát lopatu a rýč 😀 - začínáme rekonstruovat barák 😒 🙂

jenniffer001
2. kvě 2011

@bury a jaký k tomu máš objektiv? a jsi spokojená?
rozumná??? 😀 tak to by mi asi nevyšlo... 😀

gisminka
2. kvě 2011

@jenniffer001 já se zaregistrovala tady http://www.fotoinstitut.cz/kurz/96/prednaska-fo... , ale ještě jsem nezaplatila, tak nevím, jestli mě nevyškrtli 😕