Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

gisminka
6. čer 2011

@blanka.k krása!!! Strašně se mi líbí ta asi 9. fotka - průhled na oltář skrz oblouk, je to nádherně nasvícené. A pak ten světec je taky dramatický, mi z něj běhá mráz po zádech 🙂 Ten relax u focení si dokážu představit, asi taky někdy nechám holky tatínkovi a vyrazím. Mně ale ta architektura moc nejde.
Já se zase o víkemdu uklidňovala u kytiček. 🙂

blanka.k
6. čer 2011

@gisminka děkuji moc! Ty kostely byly nádherně nasvícené, fakt romantika (když pominu, jak byal venku průtrž mračen 😝 ) A hlavně po půl roce pár hodin bez malýho 😀 😀 Tvoje kytky jsou bezva! Super je ten "chlupatý" mák a pak ti souložící brouci 😀 😀 😀 😀
A přidávám ještě pár

gisminka
6. čer 2011

@blanka.k dík, brouci jsou miláčci 😀 Mělas s sebou stativ? Já bych totiž delší expozici svojí třesoucí se rukou určitě neudržela.

blanka.k
6. čer 2011

A tyto i ty kostely je foceno bez stativu z ruky na plný manuál 🙂 Tak jsem ráda, jak to krásně vyšlo, foťák mi udělal radost 😀

blanka.k
6. čer 2011

@gisminka třeba ten světec, to bylo v kostel, kdy všichni těma svýma malýma kompaktama fotili s bleskem, já nenápadně někde u kraje bez blesku a co jsem viděla, tak jen na mě vlítla baba, že se tam nesmí fotit :( A před 2 lety mi na stejným místě dovolili i rozdělat stativ 🤐 Teď jsem ho nebrala, neměla jsem na to sílu a chuť a pak jsem byla ráda, protože se rozpršelo a všude lidí mraky, že by to ani moc nešlo, to bylo foceno tak nějak za pochodu, rychle blejsknout, než někdo zase bude před objektivem...

gisminka
6. čer 2011

@blanka.k no právě, já mám podobnou zkušenost. Všichni turisti si blýskali svými kompakty a já když jsem chtěla fotit bez blesku zato se stativem, tak hned naběhla bába a chtěla po mně pětikilo za "povolení" 😝 A já jsem s tím stativem i nervózní, že někde překážím, tak taky fotím nejradši v poklusu 😀 Ale ty máš asi pevnější ruku 🙂 Rozkvět je taky super fotka, krásně ti ladí barvičky 😉

blanka.k
6. čer 2011

@gisminka no, ruku moc pevnou nemám, ale odhodlala jsem se zkoušet nastavení tak dlouho, dokud to nbylo ostrý dle mých představ. Takže většina je focená na ISO 3000-6400, , clona kolem 5 a hlavně čas kolem čas 1/60-1/125, aby to šlo udržet v ruce, mě tak bolela z celýho dne z malýho no a pak ještě ten foťák tahat furt v ruce, to už mě hodně bolely, ale říkala sjem si, že když mám konečně možnost fotit, tak toho využiju, i kdyby ruce měly upadnout 😀 Akorát blesk jsem nepoužívala, další 1kg bych už nezvládla 😀 A nemělo by to tu atmosféru 😀

blanka.k
6. čer 2011

V jednom kostele jsem viděla, jak starší pán radí podobně straé paní, jak si má nastvit kompakt (nějaký ten větší s 16x zoomem), myslela jsem , že jsou třeba manželé. Ale radil fakt neodbytně, furt se jí ptal, jak má co nastavené, paní evidentně nevěděla, která bije a měla tam beztak automatiku, tak se pak rozloučila, že už má ty fotky ok, že už si to nastavila jak chtěla, že děkuje za rady a že jde dál (pode výrazu vůbec netušila, c omá kde nastavovat a radši pánovi nakecala, že už je to ok, než aby jí ještě dalších 30 min radil) 😀 Pán pak uviděl mě (já totiž čekala až odejdou, stáli tak blbě, jsem měla vymyšlený záběr a oni v něm 😝 ), tak došel ptal se na jaký fotím ISO, když jsem říkala, že teď na 5000, tak říkal, že to se nedá, že to bude hrozně zrnitý, tak sjem říkala, že nebude , že to není moje první fotka na vysoký ISO, tak pak se koukal na můj zoom, že on má 14x, že to je super, atd, tak sjem říkala, že já kdysi taky měla ultrazoom komplakt, pak zrcadlovku s 10x zoomem, ale teĎ dávám přednost kvalitnímu objektivu před zoomem 😔 Pořád do mě něco hustil, a já nevěděla, jak mu vysvětlit, že opravdu problémy se zrnitostí a šumem i v těch nočních kostelech nemám. pak se mě ptal, jeslti s tím foťákem běžně fotím, tak jsem říkala, že na okrasu ho nemá, že ano, tak ho chtěl potěžkat a ptal se , jak to s ním dělám třeba pod stanem, jeslti se nebojím. 😀 Nevím,ejslti vypadám na 15, ale říkala jsem, že pod stan už nějakou dobu nejezdím, a na váhu jsem si zvykla a nosím ho běžně na různé akce 😔 Každopádně by mě zajímaly fotky toho pána, jako bylo vidět, že na to ,jaký má foťák (myslím, že 95% uživatelů komplaktů fotí na automa.přednastavené režimy, já to dělala taky 😀 ), se vyzná v těch různých"odbornostech" 😉 Ale asi to bere tak, že když mu jeho foťák háže zrnité fotky v tmavých kostelech, tak to prostě ani u jiných nejde jinak 😅

bury
8. čer 2011

@blanka.k - máš dobrý zážitky 🙂 pána bych asi poslala někam, já to nemám ráda, když se někdo moc zajímá 🙂

blanka.k
9. čer 2011

Dnešní ráno, šnekovi se krásně leskne ulita, malej si ho totiž detailně prohlížel a pak si ho hodil do pusy blééééé 😀 A mateřská láska zvítězila nad touhou po fotce, takže vyfocené to nemám , ale šnek i malej přežili 😀 Ale je to focené straým foťákem s pevnou 35/1.8, což na focení "makra" či zvířat fakt není 😔 Ještě tam byly stovky asi 1cm žabiček,ale to vyfoti nešlo..

gisminka
10. čer 2011

@blanka.k šnek je hezkej 😉 Já si ráno hrála s dětma 😀

hanuu
12. čer 2011

Holky omlouvám se, že vám sem lezu, ale chceme si s manželem koupit digitální zrcadlovku a nějak tápeme. Nemáte doporučení? Dřív jsem dost fotila, ale poslední dobou nebyl čas. Mimčo zatím nemáme, ale snažíme se a chtěla bych něco aby pak právě bylo i na focení prcka. Předem díky 🙂

fair
12. čer 2011

Ahojky všem! Fotím úpně, ale úplně obyčejným Olympusem FE190. Fotografování mě baví, ale chtělo by to lepší foťák - snad se někdy dočkám 😅 😉 Přidávám pár svých výtvorů a prosím o rady a nápady od Vás... 🙂 Díky moc a hezký zbytek neděle!

valentinuska
12. čer 2011

Ahoj holky, jdu Vás po delší době pozdravit.
Představte se, co se nám stalo na jednom výletě nám vypadlo z foťáku zrcátko - tak to jsem opravdu nečekala, vypadlo na chodník, takže se ještě trochu otřískalo. Byli jsme z toho docela špatní, takže přítel hned naběhl do servisu a oprava byla nakonec úplně zadarmo, protože prý se tohle stalo v nějaké sérii a opravují to zadara i po záruční lhůtě ... a už jsme zase spokojení 🙂
Jinak přítel mi stále odpírá photoshop a teď mám zkušební verzi zoner photo studio, což mě nijak neuchvátilo, tak nevím za koupit či nikoliv ☹ Nicméně prý tam jdou i pluginy z photoshopu (tak to rozmýšlím ...)
Má ho zde někdo? Jak jste spokojení?

blanka.k
12. čer 2011

Ahoj,

@gisminka super fotka, furt si lámu hlavu, co jsi to roztočila 😀 😀

@fair ahoj, vítej 🙂 tak se do tebe pustím.... 😀
ty koleje jsou super, stačilo by trochu si pohrát v PC, přidat kontrast a super fotka, k dokonalosti bych asi nahoře užezala ten kousíček bílé oblohy (nebo nafotit znovu, ale aby jí bylo víc 😀 )
U vežiček bacha, aby tam byly celé (1.fotka)
U toho hradu bych kompozičně přidala nahoře víc oblohy, aby nebyl přímo na středu fotky (výškově)
Ty zimní s emi moc líbí, tam bych taky trochu přidala kontrast a hned jsiu ještě lepší!
U toho lesa taky mi chybí kousek dole té půdy, ale jsou to fakt jen kompoziční "drobnosti", protože jinak není té kompozici moc co vytknout, prostě víš, kdy fotit na výšku, kdy a šířku, nechybí ti tam to důležité atd. Možná to vypadá jako něco jasného, ale fakt hodně lidí fakt fotí děsně, to co si úplně říká o fotku na šířku, nafotí na výšku, na většině fotek dětem chybí kus hlavy, ruka atd.... 😅
A co se týče kvality fotek, hlavní je to nemít rozmazané, mít to jakžtakž kompozičně (když se to nepovede, dá se to v PC oříznout, že 😀 ), nemáš to ani přeexponovaný ani podex., no a zbytek udělá úprava v PC (hlavně ta čb a zimní fotky, trochu si pohrát a jsou super)! Jen tak dál! Těším se na další výtvory!

@valentinuska no fuj teda, takový zážitek, tak holavně, že to opravili a zadarmo. Zoner mám, ale ani jsem CD nerozbalila, prý je Photoshop lepší 😅

@hanuu - tak nejdůležitější věc,.... kolik do toho chceš dát? Jinak v Brně doporučuju Megapixel na Moraváku a Antik foto (zní to jako bazar, ale mají tam hlavně nové věci), velice rádi poradí, můžeš si vše vyzkoušet, afotit fotek dle libosti atd... Já tam nakoupila obě zrcadlovky (a k nim 5 objektivů), když mají akce, tak je to srovnatelné jak na netu.

hanuu
12. čer 2011

@blanka.k no to je mi jasné. No chtěla bych se pro začátek vejít do max 30 000, když bude méně, tak tím lépe 🙂 ale s tím, že počítám, že když se do toho pustím, tak to do budoucna bude chtí další dokoupení 🙂

fair
12. čer 2011

@blanka.k Děkuji Ti za poznámky! Jsi hodná, že jsi mi věnovala svůj čas 😉 Trochu jsem si s některými pohrála v Zoner photo studiu... 🙂 Plus jsem přihodila některé zimní, když se Ti líbily 😉 P.S.: Houby nejsou naaranžované, ale takto nalezené 😵

gisminka
27. čer 2011

Ahoj,
@fair hezké fotky, hlavně ty zimní 😉

@valentinuska vypadlé zrcátko je nepříjmné, já byla zralá na prášky celý minulý týden. Odjeli jsme na dovču, já nechla akumulátor v nabíjčce doma. Tak jsem vyrazila do spec, obchodu se zeptat, jesli by náhodou neměli nový. Tak origoš neměli ale prý mi tam dají neznačkový. Trochu jsem protestovala, ale nakonec ta madam vypadala, že ví, co dělá, a já chtěla fotit, tak jsem souhlasila 😝 Vrazila tam baterku, foťák nic, vyndala ji úplně horkou. Mě taky polilo horko a ona se ještě tvářila naštvaně, že si to nechci koupit. Manžel ještě večer odjel do Prahy pro tu naši baterku ( jen kvůli mně, on sám nefotí 😵 ). Hned jak o půlnoci přijel, tak jsem ji tam vrazila a foťák si ani neškrtnul. Hrůza, téměř zkažená dovolená, nervy, jestli se to bude dát opravit. Manžel je ale fakt zlatej, abychom měli aspoň nějaké fotky z dovči, koupil v Jičíně kompakt. Z toho má největší radost starší dcera, protože si ho okamžitě přivlastnila. No hned po přijezdu do Prahy jsem naklusala do servisu, tam mi bylo řečeno, že pokud odešla jen rozvodová deska, tak oprava za 2500, pokud celá elektronika, tak dalších 6000 k tomu. Ale to by mi prý zavolali. Já byla celý týden ve stavu, jako když máte někoho blízkého v nemocnici a čekáte na diagnozu. Jakmile zazvonil telefon, pokoušel se o mě infarkt. Ale dopadlo to skvěle, nakonec byla jen vypálená pojistka, tak mi ji vyměnili, foťák vyčistili, zaplatila jsme jen 1200 😵

gisminka
27. čer 2011

Tak jsem se zavázala, že už konečně nafotím manželovi jeho šutry, zaslouží si je. Ale začala jsem achátkem, který našlo naše mimino na hřišti před apartnámy. Holt už v 11 měsících je to celá táta 🙂

blanka.k
27. čer 2011

@gisminka super šutřík 🙂 Já chci taky vyfotit manželovy "poklady", ale není čas :(
Já si teĎ kupovala náhradní baterky před týdnem, originál stála mezi 1500-2000, nakonec jsem objendala z eshopu hf-baterie, mají možnost si to vyzvednout v XX výdejnách po celé ČR, 9:30 jsem to obejdnala, 16:30 jsem to měla u nás k vyzvednutí, jsem fakt koukala! Jo a 2ks neznačkové + poplatek za dopravu sem celkem 700,-. Fotila jsem na ně teď porpvé, tak jak byly z obchodu a úplná pohoda, až se párkráít nabijía vybijí, měly by vydržet ještě víc, tak jsem spokojená. 😉

gisminka
27. čer 2011

@blanka.k a kdes je kupovala? Já už si delší dobu chci koupit zde http://www.dobrebaterie.cz/baterie-do-kamer-a-f..., kdybych to bývala udělala, mohla jsem si celou tu anabázi odpustit. 😖

blanka.k
27. čer 2011

@gisminka právě v tom eshopu hf-baterie 😀 mám konkrétně tohle:
http://www.hf-baterie.cz/baterie-nikon-en-el3e-...
Teď koukám, že je ještě slevnili 😅
Akortá nemají tam vypsané všehcny typy foťáků, třeba u této tam můj vůbec není napsaný, ale tak označení baterie sedí, obrázek taky, tak jsem to objednala a pohoda 😉

blanka.k
27. čer 2011

@gisminka A jakou máš teď do foťáku? Co jsi házela odkaz je jen 750mAh, což já mám třeba 1500mAh a 1700, takže vydrží min.2x déle 😉
Třeba tady je stejný výrobce (OEM) jako já mám teď ty neznačkové a ta cena je teda hodně lákavá
http://www.hf-baterie.cz/hledat/?vyhledavani=Ca... (le pokud originál stojí 400,-, tak to klidně může být, moje jsou origin. 1500,- a neznačkové 300,- :D)

gisminka
27. čer 2011

@blanka.k díky moc 😀 . Trochu mě znervózňuje, že tady mají tu mou baterku ještě o polovinu levnější, než jsem já našla nejlevnější, ale snad v nejhorším jen nebude držet dlouho nabitá. Ale já ji chci jen jako záložní. Stejně, když si vezmu, že origoš stojí skoro 2000 a tady ji nají za 125-, tak to se fakt platí tolik jen za značku? 😕

blanka.k
27. čer 2011

@gisminka Já to mou neznačkovou za těch teď 280,- nafotila v sobotu cca 1000,- fotek . právě jsem si vzala 2ks, že i tak to je 1/3 ceny 1ks značkové, že kdyžtak vydrží míň a zatím to tak nevypadá 😉

gisminka
27. čer 2011

@blanka.k no já už mám teď po tom všem trochu strach cpát tam něco, na čem není napsané canon, ale ta kráva v tom obchodě mi tam dala očividně něco s úplně jiným napětím. 😠

blanka.k
27. čer 2011

@gisminka to je možný, no ještě, že to dopadlo takto "levně" 😅 Já čekám, kdy si oddělám "nový" blesk (mám ještě "starý", který je ještě v záruce, ale jde znovu na reklamaci), jelikož se dost přehřívá a aby mi nevyplivl focení uprostřed něčeho důležitýho, tak mám vypnutou tepelnou pojistku 😅 Tak doufám, že se mi nerozteče v ruce...bohužel sjem zjistila, že je to u něj úplně normální 😠 U nejdražšího blesku bych čekala trochu víc 😒 takže starý oproti předpokladu nebudu prodávat, ale nechám si ho jako záložní 😔

valentinuska
27. čer 2011

@gisminka téda to je taky "dobrá" historka 😝
a řekli ti v servisu, že ti to odpálila ta vtipná a zkušená paní?

gisminka
27. čer 2011

@valentinuska jj, vzhledem k té spálené pojistce nebylo pochyb 😝 Mi radili, ať si na ni stěžuju, ale já neznám ani její jméno, tu baterku jsem si nekoupila, tak nemám žádný důkaz, co bych si na ní vzala, že? 😠 Já mám pocit, že mi tam dala normální držák s AA baterkama, akorát jsem to na první pohled neodhalila 😝 No jo, tak byla to i moje blbost, že nemám náhradní akumulátor, naštěstí do dopadlo celkem dobře.

valentinuska
27. čer 2011

@gisminka já bych si stěžovala 🙂 napsala bych jim ostrý e-mail, i když si na nich nic nevezmeš, ale ať vědí, co jim tam dělá za odborníky 😀
no ale je pravda, že si ničím nepomůžeš - maximálně si vyleješ zlost do e-mailu 🙂