Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

ivarei
17. lis 2012

@rowan Tak ty kočičí jsou bezva 🙂. U těch dětských bych možná převedla do černobílé. Ty portréty jsou focené s externím bleskem? A v jakém úhlu? Odrážela bych od stropu a clonu volila 2,8 a výš, obecně platí, že alespoň jedno oko má být ostré. Na úpravy určitě doporučuju ipiccy.com, on-line editor, bez registrace a u všeho je obrázek 🙂

ivarei
17. lis 2012

@tuliberka Díky, vážím si toho 🙂, moc. Ráda je dokumentuju a snažím se je tím neobtěžovat - no a pak vznikají ty naše akční fotky 😀.
@jaa Zkoušelas Už si tě hledám. D800? Já bych zas ráda objektiv 70-200 2,8, ale jaksi šance nulová 😀

jaa
17. lis 2012

@ivarei Ted jsem kupovala AF-S 85 1,8 a je to taky super..

jaa
17. lis 2012

Chci D 800. proto jsem si vzala místo 50 AF-S 1,4 tu 85. je i na FF.

ivarei
17. lis 2012

A holky, můžu se úplně trapně zeptat, pokud používáte photoshop, tak jakou verzi, za kolik, máte odkaz? Já se v tom snažila orientovat, ale jde mi z toho hlava kolem.

ivarei
17. lis 2012

@jaa A mělas tu 800 v ruce? Nevadilo ti ostření? Jojo, mám taky 85 ;)

jaa
17. lis 2012

Neměla,ale chci ji🙂Pak budu mít tak na 5 let klid..

jaa
17. lis 2012

@ivarei ted mám PS 6.

kamino
17. lis 2012

@jaa mas nadherne fotky..mam ten samy fotak i objektiv,ovsem to je vse,vedomosti a zkusenosti chybi😉
Pokusim se sem dat muj pokus..

kamino
17. lis 2012

A jeste jeden..

irenka
17. lis 2012

@fender
Tvoje fotky mě dostaly, neříkej, že začítáš se zrcadlovkou? To není možný. Já sem raději nic dávat nebudu, je to totiž hrůza a děs co vyfotím. Děti samo nespolupracují a já mám na to asi levý ruce... 😀
@jaa
Z tvých fotek mám husí kůži, vážně nádhera a já bych se měla stydět. Jak to stíháš. TOlik drobečků doma na starosti a ještě stíháš učit se a nádherně fotit. Doufám,že máš na focení alespon živnost.

@ivarei
nevím co napsat, budu se opakovat jako v předchozích řádcích. Nádherný. Opravdu moc.

HOlky, jen mi řekněte, upravujete fotky v něčem, nebo ne? Např, do černobílé barvy?

irenka
17. lis 2012

@kamino
Já ji mám sice rok, ale nemám čas se k tomu dostat. Ale focení me hodně baví. Jen vědět jak fotit.
😉

ivarei
17. lis 2012

@jaa A jaká je cena? Nějakou plnou verzi? Vůbec se v tom neorientuju.

ivarei
17. lis 2012

@irenka Moc děkuju, opravdu moc. Fotím rok a půl, ale pořád se učím. Na úpravy používám picasa3 a ipiccy.com, oba programy jsou bezplatné ;)

ivarei
17. lis 2012

@kamino Na pokus je to prima 🙂. Ta venkovní má krásnou hloubku ostrosti. Ta vnitřní, miminko, je focená s bleskem?

jaa
17. lis 2012

@ivarei IP

jaa
17. lis 2012

@irenka Děkuji moc.. Musím stíhat vše. Živnost zatím ne. je to v plánu ,zjištuji vše podstatné. Ještě nemám ateliér. Zatím se vše jen rozjíždí..

jaa
17. lis 2012

@kamino To přijde.. stačí jen fotit a fotit..Jaký máš objektiv?

jaa
17. lis 2012

něco z venku podzimní

kebule82
18. lis 2012

ahoj holky, můžu se přidat? mám zrcadlovku asi půl roku, ale teprve se učím a přiznám se, že toho času moc není... Mým hlavním objektem je dcera, ale je jak živé stříbro, tak spoustu fotek mažu, protože jsou kvůli rozmazanosti nepoužitelné...

veronikaka
18. lis 2012

@jaa Ateliér bude velká investice, ale určitě se dá pronajmout. Fotografové jezdí i domu a nebo fotí v exteriérech. Na živost bych se prozatím vyprdla, jestli mi rozumíš 😎 . Jinak krásný fotky - čekám foťáček každým dnem, tak už se taky teším. Nepořizovala jsem ještě blesk a když jsem viděla ty ceny, tak nevím kdy si ho pořídím 😝

dancicka
18. lis 2012

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na tuto diskuzi tady a jsem nadšená 😵
Máte tady překrásné fotky a protože i já jsem se teprve nedávno stala pyšnou majitelkou zrcadlovky (dřela jsem na ní po večerech x měsíců, ale stálo to za to 😉 ) ráda bych tu s Vámi diskutovala svoje chyby, pocity a apod. Miluju podzim a miluju svoje dítě, což hovoří za vše 😉
Přidávám pár fotek, abych se představila 🙂
Přeji Vám překrásný den - i když u nás je zima, mlha a ošklivo 🤐

jaa
18. lis 2012

@veronikaka pozadí už mám.. Ještě chci nějaké dokoupit.Chybí světla. To bude ta nej investice ,pokud chci faktkvalitní.
blesk už mám.Ale, z druhé ruky.I tak se dá dost nakoupit. A za lepší ceny. Živnost zatím čekám,jak se to rozjede.. 😉

kamino
18. lis 2012

@ivarei Neni focena s bleskem,nechci prckovi bleskat do oci,uz takhle se nerad foti 😉 a navic nemam ano poradny PC,ten nas 10 let stary dedecek graficke programy nezvlada,jen ten ramecek u te cernobile trval pres 10 min...ale snad za 14 dni uz bude nove PC,tak vas budu bombardovat radami 😉😉 nez jsem mela fotak,tak mi nevadilo,ze je pomaly,net mam v mobilu,tak jsem ho moc nepotrebovala,ale ted je nove PC zivotni nutnost 😉

kamino
18. lis 2012

@jaa Mam objektiv myslim to co ty..18 - 105 mm. Ale jak rikam,jsou to jen pokusy za tento tyden 😉

kamino
18. lis 2012

@dancicka Jeee west 😉 taky mame 😉😉 jak bude cas a bude chtit spolupracovat,tak taky vyfotim 😉

dancicka
18. lis 2012

@kamino jj, je to naše westí slečna a hrdá členka naší mini rodinky ♥

kamino
18. lis 2012

@dancicka At se to tu nezvrhne v pejskarskou diskuzi...super holka,my mame kluka a chovneho,nechcete stenatka ? 😉 westi jsou super rodinni psi,nas je vyborna chuva, jeste se mi tedy toho smetaka nepodarilo nejak slusne vyfotit,zvlast s prckem ne,nejak je jeste neumim spolecne namotivovat...ale to prijde,az bude prcek vetsi a Komin rozumejsi 😉

Strasne se mi libi ta druha fotka.jak mladik tahne to auticko...😉

ivarei
18. lis 2012

@kamino ;) na to jsou prima ty online editory typu ipiccy.com, skoro všechno se dá udělat jedním tahem a nezatěžuje se paměť PC 🙂. Taky děti doteď fotím z 90% bez blesku 🙂

kamino
18. lis 2012

@ivarei Tak to jsi me namlsala,dnes ma prijit navsteva,ale asi ne vypakuju brzy,abych sedla k PC 😉
Vzhledem k tomu,ze anglictinou moc nevladnu,vetsinou mam v druhem okne otevreny prekladac,tak se asi vyvztekam,co?
Diky moc za tip...jen dotaz. Nefunguje to nahodou na principu Piccasa,kdy se stahnou vsechny fotky do programu? Mame jich tam totiz miliardu focenou jeste kompaktem a nez by se to stahlo,tak by to bylo na dva dny...
Jasne,budu to muset procistit..ja vim..jen se k tomu dokopat 😉