Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
2. čer 2010

@kajka_37 - super, děkuji moc. Já to umím dát jednotlivě na každou fotku, ale ideál by bylo, abych měla to "logo" uloženo a jen to nějak vložila na každou fotku a bylo to hned. Jsem si musela smazat na beremku fotoalba, i když jsem psala, že nekopírovat, tak jsem třeba svoje věci našla v albu holky, která jen odmazala moje jméno v rohu dole a vydávala to za svoje a ještě psala, kidně kopírujte 😒 fakt nechápu, proč je to takový problém si něco teda zkopírovat k sobě, když semi to líbí, ale dál to nešířit a pak to ještě vydávat za svoji práci... 😠 Alba na svém webu mám naštětsí dělaná tak, aby fotka nešla klasicky uložit. 😉

molicova
2. čer 2010

jinka co se týče těch vrtev, tak ty já používám docela dost, například při tvoření rámečků, textů, barev a tak, nebo když dělám ve photoshopu tu vinětaci, funguje to, že co je jako poslední přidáné, tak má navrch nad vším co je pod ním. takže když dám text pod fotku, tak nebude vidět, musím tu vrstvu přesunout nad tu fotku, je to jenom struščně řečeno, dá se s tím dělat hodně 🙂

molicova
2. čer 2010

ty jo holky, tak teď jsem našla super věc, nemohla jsem to najít v klasikém photoshopu a teď jsem to našla v tom ligtrumu, že když vyfotím fotku a chci jí dat jiný úhel, třeba jsem jí měla šikmo a chi aby byla rovně, tak mi to tam udělají takové mřížky a co je taky ještě super, tak nový photoshop umí dodat pozadí, když chcete oříznout fotku a chybí vám třeba do nějaké velkosti pozadí, tak ho sam dočte a vytvoří 🙂

kajka_37
2. čer 2010

@blanka.k tak to taky nesnáším... když někdo něco zkopíruje a pak to vydává za své :(((((

monkula
2. čer 2010

čo s týka upravovanie fotiek ,ja som sa rada hrala s fotkami vo PS, strašne ma to bavilo.. pôvoden som sa chcela venovať digisrapu, ale zistila som ,že me viac baví sa hrať s fotkami...
Ale odpálil sa mi počítač a tak teraz PS nemám 😝

molicova
2. čer 2010

@blanka.k tak mě se to zatím nestalo 🙂, ale taky by mi to vadilo a to hodně 😠

kozinka
2. čer 2010

@molicova to je skoro v každém prográmku 🙂 taky to tak dělám 🙂 jen ti to tím pádem trošku ořeže celé foto, ale dá se to 🙂 nebo si tak někdy i sama nakláním fotku 🙂 je to fajn 🙂

@blanka.k to není problém 🙂 to mi chceš říct, že si to na každou fotku dopisuješ??? 😲 Já mám utvořené jedno logo jako vrstvu a pak to jen do hotové fotky přidám 🙂 a je to takže cca 15 vteřin mi to zabere i s uložením 🙂 jestli chceš tak poradím jak na to 🙂

kajka_37
2. čer 2010

já se s PS naučila díky svatby, a to vlastní a kamarádky... fotografka je celkem odflákla..asi se nezajímat o fotky tak sem spokojený zákazník...ale obrečela jsem je a tak sem se to toho zaučila a jela jsem jak fretka... kamarádka zas potřebovala retuše....takže s tím sem si užila 🙂

kajka_37
2. čer 2010

@kozinka tak to prosím napiš sem, ať to nemusím studovat.... ;) díkyyy

blanka.k
2. čer 2010

@kozinka - no já to zatím dávala jen na pár "obrázků" (svat.oznámko, vizitka,...) , aby to někdo nemohl jen tak lehce okopčit, ale chystám se to právě dát na víc věcí, a po jednom je to "vopruz", takže kdybys poradila, byla bych ráda 😉

molicova
2. čer 2010

@blanka.k já když to dělám u pár fotek a pak si to chci nechat na příště tak si to uložím jako a potom si to příště otevřu a v kládám do toho další fotografie, takže člověk nemusí ani nic kopírovat nebo tak. takže vytvořím sobor, vložím fotku, dám logo a pak uložím jako a příště to otevřu a dávám do toho fotky dál a pak to už neukládám, protože to už uloženo mám 🙂

molicova
2. čer 2010

tohle dělám i když si vytvořím rámečky, tak abych si jě nemusela pořád vytvářet znova, tak je ukládám uloži jako 🙂 a jenom to tam mrskám 🙂

bajunka
2. čer 2010

Kajka tak napodobne, ja na skole mela pocitacovou grafiku, tam jsem probrala corel draw, rhino(to je na 3D),ale ten photoshop me lakal, tak jsem zacla jako samouk po svatbe a pak si udelala kurz co jsem stahla na netu, plus ty knizky, Fotky ze svatby jsem taky obrecela, protoze treba jakvchazim s tatou do kostela nemam jedinou peknou bud jsme moc daleko a nebo i kdyz jsem udelala vyrez tak jsme byli rozmazani a to uz mi nikdo nevrati, a ty jeji retuse co delala tak des bes jsem si to pak musela jeste opravovat,

blanka.k
2. čer 2010

@kajka_37 - já jsem si taky stáhla PS den po svatbě kamarádky, kterou jsem fotila. Spal u nás kamarád, tak jsem ráno koukali na fotky, tak mi stáhl někde nějakou verzi a ukázal mi pár záklandích věcí,...ehm, a řekla bych, že u těch pár zákldních jsem i skončila 😅 🤐

kajka_37
2. čer 2010

@bajunka ta moje se ani neobtěžovala.... třeba nemám fotku svého ani ženichova autí, hlavně že seděla první v autě.... pak nás fotila ve snítu, máme strašně tmavé ksichty.... no vyhrála sem si fest...

blanka.k
2. čer 2010

Já jsem zezačátku dělala rámečky, popisky fotek atd. v AutoCADu, ve kterém se rýsují tehcnické výkresy. Já jak tam nemám měřítka a přesné milimetry, tak jsem z toho programu nervózní 😀

blanka.k
2. čer 2010

my máme fotky ze svatby docela ok, jsou ostré, pěkně barevné, ale ty záběry jsou takové klaiscké, třeba se Zuzanou Sharf, Smrčkovou, Salibou atd. se to nedá srovnávat... 😉 Ale když vidím nějaké "profi" fotky na beremku, tak jsem ráda, jaké fotky mám 😅 až se budu vdávat příště, tak si fotografa pořádně vyberu a dám za něj nehorázný prachy 😀 😀 😀

kajka_37
2. čer 2010

@blanka.k :DDD další svatba snad nebude, ale pokud by měla být, tak jedině Wagenknecht...čůza Jansová ať se jde někam zahrabat :P :DDD

bajunka
2. čer 2010

pokud by nekdo chtel nejake knizky o photoshopu v digitalni forme tak muzu poslat ted jsem koukala mam tyhle:
Scott Kelby digitalni fotografie ve photoshopu CS
Scott Kelby digitalni fotografie ve photoshopu
Adobe photoshop kniha plna triku
Adobe_Photoshop_CS_-_Tipy a triky od expert
CZ Adobe Photoshop - výběry, kanály, vrstvy a masky
Adobe Photoshop CS3 - Příručka užívatele

blanka.k
2. čer 2010

ještě mě napadlo, jak se na vaše fotografování dívají drahé polovice? Já teda jezdím po výletech sama, muž je "kulturní barbar",jednak nesnnáší chození po památkách, a ještě aby pak i venku na mě hodinu čekal, než si to nafotím ze všech stran, pak na zemi uvidím šnečka, tak dalších 15 min. pryč... takže o víkendech jsem brzo ráno vstala, zbalila jídlo, pití, fo=ták a šla na vlak, jela na nějaký zámek, hrad, zoo,... muž zase má svoje modýlky atd. Akortá do Vídně mi dělal doprovod, samotnou mě něchtěl pustit, takže v kostele si sedl do lavice, četl si v ní nějaký scifi román a já fotila a on vypadal jak zadumaný hluboce veřící 😀

blanka.k
2. čer 2010

@blanka.k - loni jsme měli krásné výročí svatby, já jela v ten den na exkurzi s muzeem, navšrtívila asi 12 kostelů, kaplí, udělala spoustu fotek a M. jel na nějaký turnaj se svýma modýlkama, pozdě večer jsme se dostali domů, dali si pusu a padli hotový do postele 😀 Ale když potřebuje ty svoje modýky nafotit, tak je mu fo´ták dobrej 😀

molicova
2. čer 2010

@blanka.k tak jelikož manžílka focení baví, sice trošku něco jiného, tak ale se tolerujeme navzájem. jelikož jsem začala fotit, až když se narodil Tomášek, tak moc času na nějaké cestování už jaksi nebyl čas a ani nálada, ale teď si to vanahrazujeme. tento víkend jedeme na zámek Berthold, kde je sraz veteránů, kde bude manžílek fotit auta a já si vyfotim zámek a Tomáška, takže každý bude spokojený 🙂

k.ate
2. čer 2010

@blanka.k my fotíme oba, takže u nás je problém v tom, že máme jen jeden kloudnej foťák, když jdem na procházku, "perem" se o něj a je to takový na prd... Jinak ale manžu štve, že radši fotím zvířata, než lidi,takže když jsme měli ten foťák novej, nechtěl mě s ním pouštět na psí akce, abych ho nerozbila 😀 Spíš mě na něm štve, že když pak vidí někoho, kdo má lepší foťák, ten náš tam nechce ani vytahovat, aby se neztrapnil, což mně je celkem fuk 😀 (tak vznikl třeba ten levhart na těch fotkách, co jsem sem dávala, fotil tam nějakej chlap s profi foťákem a manža prohlásil, že tam teda fotit nepůjde, tak jsem šla já 😀 )

iviska
2. čer 2010

@blanka.k To je šílený jak někdo kopíruje fotky. Mě spíš jak to kopírování vadí vykrádání "inspirací" a když už ne přímo kopírování dané fotky, tak kopírování stylu úprav - jako rámeček, barvy, expozice, uspořádání.

Je to hrozný, ale znám osobu, které někdo vykrádá nápady. Ona vloží do svého alba pro potěšení oka fotografii a do třech dní je uvidí u někoho jiného. Ale na chlup stejné - upřímně řečeno je už z toho taková rozhozená. A místo toho aby dávala na net fotky které potěší každé oko, asi je bude nechávat doma v PC

kajka_37
2. čer 2010

@blanka.k můj drahý mě ve focení celkem podporuje, jinak by asi prskal když bych říkala že potřebuju tphle pak ještě tohle, posílá mě na kurzy...prý je radost vidět mě že mě něco baví 🙂 máme to rozdělený - on fotí pod vodou, já nad 🙂

kajka_37
2. čer 2010

@k.ate ti chlapi sou hrozný :DDD

baarca
2. čer 2010

@blanka.k Tak já mám zas s manželem jiný problém. Do focení mi nekecá, ale sám fotit moc neumí, takže já mám všechny fotky s malým rozmazané nebo nějak jinak pokažené ☹ Já fotím na poloautomatiku, dost věcí si nastavuju podle aktuální situace a tohle on naprosto nevnímá. Pokouším se ho naučit, ať si to přepíná na zelený rámeček 😅

blanka.k
2. čer 2010

@iviska - jako, že mi kopírovali fotky, to jsem překousla , ale že jsem si docela vyhrála se svatebníma novinama, který ta nejmenovaná okopírovala, jen udělala jinou titulní stranu, jen vyhodila stránky, kde byly naše "osobní" věci (fotky, místo obřadu, atd.), takže jí ani neseděli čísla stránek, atd. to už jsem se naštvala a vše smazala. A psala jedna holka, že na jedné diskzuz tady na MK, prý byla holka, která kradla jiným fotky miminek a pak je vydávala za své dítě pod jinýma různýma nickama 😅

blanka.k
2. čer 2010

@baarca - to znám, já po něm chtěla pár fotek v těhu na památku, protože jsme byla na neschoepnce a nemohla jsem nikam jít se fotit...nejvíc fotil, když jsem se bokem převlíkala do jiného oblečení a byla jsem nahatá 😅 😉 Chlap no...

baarca
2. čer 2010

@blanka.k Ještě jednu specialitu můj drahý má - já mám 159cm, on skoro 190cm a fotím mě normálně ze stoje - to si asi dovedeš představit, jaké mám pěkné nohy na těch fotkách 😀