Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
1. čer 2010

jé holky já se tak těšim k moři, ale ještě si chvilku počkám. aspoň přidám nožičky Tomáška, něco podobného jak fotila Blanka 🙂

monkula
1. čer 2010

jaa, tak akurát som chcela podotknúť ,že po kom asi je tá malinká taká krásne tmavá..
No a holčička je chlapčekova kópia.... 😀 😀 😀 😝 😝
Už som odpojila ext. HD, necche sa mi hľadať, ale zajtra Ti dám fotky, keď boli obaja približne v rovnakom veku, my máem problém, že kto to je?
A kde máte rodinu? Ja pochádzam od Dunajskej stredy, ale babkin brat sa usadil v Košiciach

jaa
1. čer 2010

zatím poslední pokusy a jdu uklízet.. 🙂

xmerssy
1. čer 2010

Ahoj holky,

potrebovala bych poradit s vyberem objektivu, mam Canon EOS 1000D a k tomu setovy objektiv, rada bych koupila nejaky portretovy, ale aby mel zoom.....A jeste dotaz...fotite se slunecni clonou??
Díky moc!

jaa
1. čer 2010

@monkula Tak to já nevím..Musím se zeptat tchýně.. 😉 Vidíš..mě přijde každý jiný... 🙂 Ještě dodám foto tatínka...To je skoro Ital..jen má modré oči... 🙂

jaa
1. čer 2010

@molicova Tak ty nožky zívidím...Naše malá byla tak živá,že se prostě nedaly vyfotit...Což mě dost mezí...Ani odlitky nešly udělat..Ona je extrémě živá.... ☹

monkula
1. čer 2010

@jaa ako keby na mňa pozeral môj otec... 😅 😅 😅
A aby to nebol len môj subjektívny pocit, tak som si zavolala synátora, že na koho sa podobá ten ujo? A on že na deda.. len bez okuliarov...

monkula
1. čer 2010

tu je fotka môjho otca, ale je to fotené len mobilom...

jaa
1. čer 2010

On ty brýle skoro nenosí..Ale podoba tam fakt je velká..zeptej se,jestli nemají příbuzné v ČR.. 😉

murynka
1. čer 2010

http://murynka.rajce.idnes.cz/Sofi_v_hrnci_-/

jsem si hrála 😀 😀 pokus omyl 😀 😀 pak dočtu

monkula
1. čer 2010

moja mama je z ČR, teda z Moravy, ale otec, a jcelá jeho rodina je z južného Slovenska, teda po našom na Maďaroch 😀

vercak.
1. čer 2010

@monkula @jaa ještě budete nakonec příbuzné 😅 podoba je fakt úžasná, to se málokdy vidí 😉

murynka
1. čer 2010

@blanka.k krásné nožičky 🙂 mě se tohle nepovede 😅 naše sebou mrská 😠
@jaa nádhera to moře 😵 😵 paráda my jedeme na konci srpna do chorvatska tak se moc těším 🙂
@soanpe sochy jsou supeeeerrr 😵 😵 😵 jsi moc šikovná

jaa
1. čer 2010

@murynka hrnec super..moc pěkné... 🙂

jaa
1. čer 2010

@monkula jak se jmenovala za svobodna???Třeba se mi vybavíto jméno,co tchýně říkala...

monkula
1. čer 2010

@jaa
máš IP

lenkavano
1. čer 2010

ty jjo ty chlapi jsou dvojčata ne? 😕 😨 je to možný?taková náhoda 🙂

blanka.k
1. čer 2010

@murynka - víš kolikrát jsem tu spoušť zmáčkla, než se mi povedlo to mít ostré a celé v záběru? Paparaziové a japonští turisté hadr... 😀 😀 😀 Jsem cvakala o 106 😀
Tímto měním názor, že nejhorší je fotit naše kousavé fretky, kde na 99% záběrů je jen kus prdele, čumáku atd...na ně aspoň zabírá kus žvance, že se uklidní, na naše dítko neplatí nic (zatím 😉 )
@jaa
@monkula - teda holky, s těma vašima chlapama je to napínavý jak z románu z červené knihovny 😉

blanka.k
1. čer 2010

tady mi chybí kus brady, ale jedna z mála fotek, kde jsou mu vidět oči a nemá je zavřené 😅

soanpe
1. čer 2010

holky
krásný fotky, ty nožičky 😵
já dnes něměla ani chvilku, sofí je jak z divokých vajec.to počasi jí taky asi sejří,tak prudí.dopoledne byla s babičkou venku asi 2 hodiny.pak usnula asi jen na 40 minut, odmítá jíst.dnes jen mlíko,kaše,jogurt a 5 lžic bramboračky 😖 zejtra ji vezmu do zoo,pokud nebude pršet.třeba se unaví 😅
ale moc tomu nevěřím

soanpe
1. čer 2010

@murynka
aranžovaný fotky sice nejsou můl šálek kávy, protože udělat hezké aranžmá,aby nebylo přeplácané, ladilo atd. je těžké a prostě mám ráda spíš typ fotek,co dokumentují děj 😉 já bych dala třeba jen tu gerberu a lilii už ne. nebo jen ty růžový plátky a nic víc
ale sanha je vidět 🙂

jaa
1. čer 2010

@soanpe je vidět,že malá není zrovna jedlík..Nella byla do půl roku tlustoch a pak už jsme taky bojovaly s každým soustem..Nyní jíme u krtečka... 😉

soanpe
1. čer 2010

@murynka
škoda, že jsi tady ostřila na tu lilii http://murynka.rajce.idnes.cz/Sofi_v_hrnci_-/#D...
já bych se zaměřila spíš na nožičky nebo hlavu. a když nožky, tak s hooodně nízkou hloubkou ostrosti 🙂
ale nemůžu ti radit,protože každý obraz vnímáme jińak 😉

murynka
1. čer 2010

@soanpe díky 🙂 já fakt začínám je vidět že tomu rozumíš...já se neřadím mezi vás v uvozovkách profíky..chtěla bych nějaký kurzík je to k něčemu?

soanpe
1. čer 2010

@
kurzíky jsou určitě dobré,ale chce to nějaký intenzivní.ne takový ty na jeden víkend.ty jsou pro začátečníky o ničem,protože za něj vysolíš 3000,- a i když ti vše nahustí do 16hodin,tak nemáš šanci si něco zapamatovat,natož vazkoušet 😝
chce to nějaký ,co má lekci třeba 4x45minut a těch lekcí tam je třeba 15, tzn. 180minut x 15 lekcí
ale to je zase s dítětem nerealný, protože jsou většinou od šesti večer. a to já už nezvládám absorbovat informace 😀 plus cesta domů 😅

soanpe
1. čer 2010

@murynka
zapomněla jsem na tvé jméno u předchozího přízpěvku

murynka
1. čer 2010

@soanpe aha ☹ tak jednině po mateřské...také bych to ted nevstřebala 😝

soanpe
1. čer 2010

@murynka
a co nějaká odborná kniha? třeba bys vybrala tady
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/default.asp

murynka
1. čer 2010

@soanpe dneska jsem koukala v knihkupectví ale nevím jakou je jich tolik 😅 a rozdělený třeba otíme děti akty atd 😒

soanpe
1. čer 2010

@murynka, já na tvým místě bych se zaměřila spíš na něco pro začátečníky a když se obeznámíš se základy focení a funkcení atd., tak až pak bych se pídila po literatuře zaměřené na konkrétní druh fotografie 😉