Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

evatk
11. lis 2011

zdravím vás, jsem od úterka majitelkou zrcadlovky, zatím se v tom plácám, takže tu se svými polopatickými dotazy určitě zavítám často 😎
teďka zrovna dumám, jak nastavit clonu 2,8, je to ovlivněno objektivem, nejde to u všech? já se dostanu na nejmenší číslo 3,5, níž už ne... nebo čím to může být?

děkuji

m.o.u.s.e
11. lis 2011

@evatk ano , je to dáno objektivem, ten tvůj má asi strop své světelenosti na cloně 3,5, klasicky to mají tzv setové objektivy

evatk
11. lis 2011

@m.o.u.s.e aha děkuju, ano mám setové objektivy zatím, v návodu je to tak nejasně

bury
11. lis 2011

@jaa - já si taky pořád říkám, že budu zkoušet, ale není čas. Něco málo občas vyfotím, když je čas, tak si s tím trošku pohraju, ale fakt tomu moc nedám. Já teda se "závojem" problém nemám - akorát když jsou opravdu hodně špatný světelný podmínky.

erinbrock
11. lis 2011

holky prosim o radu - fotak cca do 12 tis. zrcadlovka i lepsi kompakt by asi stacil...je to na foceni prezentaci a akci vevnitr, hodne s detma...ale vesmes vevnitr...plus neco venku, kdyz se jede na zajezd...fotit s tim bude asi vic lidi, takze jednoduche ovladani...urcite pojedou nejvic na automat..spis jde o dobre fotky kdyz se budou fotit ty deti...hodne se davaji pak rodicum na cd... 🙂 🙂 🙂 a ted premyslejte 🙂 😉 jestli mate nekdo nejakou zkusenost...

erinbrock
11. lis 2011

tak zrcadlovku urcite ne...divala jsem se na ceny...ten kompakt bude rozumnejsi... 🙂

jaru30
11. lis 2011

Ahoj,
@erinbrock A co takhle zrcadlovka NIKON D3100+objektiv 18-55. Na netu je za necelých 11 tisíc. Je opravdu jednoduchá 🙂

janinka1987
11. lis 2011

@erinbrock Já bych ti doporučila něco co mám já - je to sice digitální kompakt, ale ten lepší (tzv. "falešná zrcadlovka". Mám Panasonic Lumix DC-FZ50, ale existují i novější verze (150, 200). Mě stačil skoro dva roky 🙂 A pokud se fotí na automat, je velmi jednoduché ovládání 🙂

jaa
11. lis 2011

@erinbrock Asi bych fakt šla do lepšího kompaktu.Tak kolem těch 6-8 tis.My máme Olympus SP500 UZ a má spoustu režimů.Mám s ním skoro všechny fotky do 12.2010.Je to téměř,jako zrcadlo. 😉 Pak máme ještě kapesní Olympus a Panasonic Lumix.Též kapesní.nejlépe fotí ten první... 😉

evatk
12. lis 2011

mám zas dotaz... snažila jsem se nafotit něco, co má tmavě růžovou barvu a vždy mi z toho vycházela červená...? je to na focení nějaká problémová barva nebo co 😠 ?
při focení kompaktem ten problém nemám...
jedná se o oblečení a háčkované čepičky
nakonec mi to šlo jakž takž při programu P, styl VĚRNÝ, čas se tam automaticky nastavil na 1/60 a clona 3,5, iso jsem dala na 1600

no uff, asi na 20 pokusů, blbá čepka

olbramka
12. lis 2011

@evatk tmavě růžová, červená a tak jsou trochu problémové barvy. ale dá se to zvládnout. můžeš si nastavit vyvážení bílé na nějaký "režim" (denní světlo, žárovka, stín, zataženo a tak, ne auto - podle světelných podmínek), nebo si vyvážit bílou barvu tak, že si vyfotíš bílý papír a ve foťáku si nastavíš uživatelské nastavení bílé a ten snímek s tím bílým papírem k tomu přiřadíš. mohlo by to pomoci 😉

evatk
12. lis 2011

@olbramka díky, je fakt, že vyvážení bílé mě u tohoto zrovna nenapadlo, zkusím to schválně ještě zítra za denního světla
a jak přiřadím...? jako k tomu nastavení? k tomuto jsem ještě nedošla, moc netuším, co myslíš, díky

jaa
12. lis 2011

dnešní foceníčko

janinka1987
13. lis 2011

@jaa Moc pěkný! já vám všem tak závidím ten um 🙂

olbramka
13. lis 2011

@evatk já nevím, co máš za foťák, mrkni do návodu na kolonku uživatelské vyvážení bílé, budeš to tam mít krok po kroku jistě popsané. najdeš to někde v menu, u mne (canon) je to, vyfotím bílý papír (šedou tabulku), v menu dám uživatelské nastavení bílé, stisknu set a najdu si ten snímek toho papíru. pak ještě musím přenastavit v menu vyvážení bílé na custom. nebo si pak můžeš hrát s barvama v pc, obzvlášť pokud fotíš do rawu, tak tam to jde úplně parádně...
ale ty červený jsou docela náchylné k přepalům jen v tom červeném kanálu, což taky může hrát roli (to by ses zas dozvěděla z histogramu)

evatk
13. lis 2011

@olbramka taky mám canon, návod jsem zatím jen přeletěla v pc, vidíš, asi zbytečně otravuju a ono to tam asi bude 😎 , díky

evatk
13. lis 2011

@jaa krása, moc hezké fotky... já se venku snažím, ale malá se pořád mele... máte to v takovém světle, jak by se mi přesně líbilo a krásná modelka 🙂

chci zas nafotit něco na vánoce, ale už loni to šlo ztuha, nevím nevím co letos

adris69
13. lis 2011

🙂 Ahoj holky,zas také po dl.době nahlížím 😵 ,vidím spíš nové tváře a mám dotaz k Zoneru,používá to tady někdo,abych se zbytečně nevypsala 😀 !?!

@jaa máš něco novýho 😕 nebo jinak upravuješ,modelku poznávám,jinak nic,ale hezký,možná tu poslední mám ňákou rozmazanou nebo i záměrně tak upravenou,vidím to jen v pidi ntb,takže kdo ví jak to vypadá před vložením 😉 .Závidím světlé oblečení a krásnou čepku obzvlášť 😅 .

olbramka
13. lis 2011

@evatk né, tak jsem to nemyslela s tím otravováním, jen že každej model to může mít jinak, tak že bych mohla napsat něco a ono by to všechno mohlo být jinak 😉

olbramka
13. lis 2011

@adris69 já ho používala kdysi, tak nevím, zda si ještě něco budu pamatovat, ale tak zkus to 😅

evatk
13. lis 2011

@olbramka ale obecně ten postup mi pomoh, vůbec jsem se nechytala, nemám na to ani pořádně čas, ale už jsem si koupiula i notýsek na poznámky 😀

jaa
13. lis 2011

@janinka1987 Neboj,taky na to časem přijdeš...Já se pořád učím... 😉
@evatk Je to foceno v polostínu...odpoledne..
@adris69 Vše je foceno pevnou 35...úpravy dělám v PS a ta poslední je má spešl vyhlazená úprava...máznutí je schválně...Ted má jednu bundu světlou a druhou tmavou 😉 Čepku mi dělala kamarádka...

hofka1
13. lis 2011

Moc hezké fotky. Já jsem na tohle lempl, něco vyfotím, je to třeba dobrý, ale už pak nemám to správný oko na doladění. A na studování technik a kompozic moc nejsem. Ale ráda bych se naučila máznout pozadí🙂 Třeba jedna z mých posledních ... to pozadí vzadu nic moc, ale ta lavička se mi zas líbí na fotce celá🙂

erinbrock
13. lis 2011

@adris69 ahojky zoner mam...

jinak jsem vybrala kompakt Nikon coolpix p7000 pripadne 7100 nebo Canon G12... zbytek uz necham na kupujicich...ale prostudovala jsem megapixel.cz od A do Z 🙂 🙂 ...diky za tipy.... 🙂

@jaa fakt super foto...

adris69
13. lis 2011

@olbramka díky za rychlou reakci a já zas až teď 😝 !Prosím tě vzpomeneš si ňák ještě třeba na úpravu očí,než se daj doostřit,aby byly takový ty jasnější a lesklé,já s tím různě šoupu a né a né to bejt vončo a teď jsem se dočetla,že existuje přímo takovej obecnej návod u holek co to používaj,tak zkouším i tady,jestli by ty hodnoty třeba nedal někdo dohromady 😵 .Já to dělala dřív v PS taky dle ňákýho návodu,na ty portréty já moc nejsem nebo spíš náš model,to nestíhá ani program na sport,ale chtěla jsem něco staršího upravit a mám tu v ntb jen toho Zonera a asi mám smůlu,nikde nic mi nejde ani vygůglit 🙄 ,ale i tak díky.

@erinbrock tebe jsem přehlédla,tak kdybys věděla,taky díky 😉 .

@jaa aha,tak to pardon,já to tady dokážu špatně rozlišit,ale zdála se mi právě jiná a ani jsem pak už nevšimla,že ji tu máš asi bez úpravy a co máš za PS 😕 ?
A tu 35 si taky neměla asi co,budu muset projít ňáký stránky zpět,ať jsem v obraze,dlouho to tu stálo a nic 😀 !

adris69
13. lis 2011

@olbramka jako tady třeba od april 😉
http://www.aprilmouse.cz/?q=node/21

jaa
14. lis 2011

@adris69 Upravená je stejně,jako první fotka na předešlé straně...Je vyhlazená,jemně mázlá atd.....Tu 35 mám asi 3 týdny.. 😉
@erinbrock Díky 😉
@hofka1 Fotka je zrovna kompozičně moc pěkná.Máznutí pozadí dělá objektiv.Čím nižší clona,tím je máznutější. 😉 Úpravy řeším pořád.Zkouším nové a nové.Pak si dám pár fotek vytisknout a opravuji to zmršené🙂Jinak,třeba ti koně,nejsou upraveni vůbec nijak 😉

jaa
14. lis 2011

@adris69 Mám PS El.5.od kamarádky budu mít PS 9.Jinak,oči dělám spíše v Pin netu.Umí je lépe zostřit.

jaa
14. lis 2011

@erinbrock myslím,že jsi vybrala skvěle...🙂

olbramka
14. lis 2011

@adris69 jé, tak to jsem nikdy nedělala, jen třeba červené oči. april to má pro PS, ten umí vrstvy. nevím, zda ty nové zonery teď taky, já se zasekla na verzi 7 🙂 používala jsem to hlavně pro hromadné úpravy fotek...
ale našla jsem toto, myslím, že by Ti tomohlo pomoct 😉 http://www.fotorozcestnik.eu/zoner-photo-studio... tam to vypadá, že to něco jako vrstvy umí. mám tu instalačku tuším 12-tky nebo 13-tky, dostala jsem ji na nějaké akci, tak to taky asi zkusím nainstalovat 😀 já třeba v PS ještě občas používám nástroj ztmavení a zesvětlení, to ti taky ty oči rozjasní. ale pokud máš ty očka ne úplně ostrý, tak jakoukoli úpravou to ještě vyleze. (teda aspoň mě to tak přijde...) no a ty hodnoty, ona každá fotka potřebuje něco jiného, můžeš si dát nějakou univerzální míru/poloměr/práh, ale pak si s tím stejně šoupej, jak se Ti to bude líbit víc 😵