Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

donika
19. zář 2011

@gisminka
@olbramka
@blanka.k HOlky jste zlatý! 🙂 Vyzkoušela jsem to všema možnýma způsobama.. tak doufám,že tentokrát už snad konečně to výjde podle mých představ.. Takový kopyto snad už být nemůžu... 😀 (no, ikdyž.... 😝 😀 ) Koncem týdne to snad přijde.. tak uvidíme, co uvidíme.. 😵

donika
20. zář 2011

tak jsem tady zase.. 😀 Holky, co používáte v ps za úpravy k retuším obličeje?
na akné, jizvy, vrásky.. zkouším klonovací razítko, záplatu. ale když chci třeba ten obličej jakoby "vyhladit" trošku? a kruhy pod očima??? to je hrozný.... já to tam pořád vidím.. takový škaredý tmavě rozmazaný.. 😝

gisminka
20. zář 2011

@donika na to drobné vyhlazení používám retušovací štětec. Razítko je spíš na odstranění větších předmětů. Občas používám zkapalnění, i na ty kruhy pod očima je někdy dobré, záleží na konkrétním snímku.

donika
21. zář 2011

@gisminka jo, jo.. Gismi, retušovací štětec, ten jsem zapomněla 😉 a to zkapalnění.. jsem to zkoušela a mě to se to celý nějak rozmázlo... 😀 to si chce asi nějak označit- udělat výběr? 😅

olbramka
21. zář 2011

@donika na kruhy pod očima většinou záplatu a doladím retuš. štětcem. akné a tak tím bodovým retuš. štětcem, nebo klon. razítkem. na vyhlazení pleti surface-blur na hodně na malý krytí a vymaskuju detaily - oči, kontury... pak ještě přidávám texturu, aby to nevypadalo tak uměle. nebo občas třeba naberu štětcem barvu-pleťovku z obličeje a tím štětcem na nízký krytí maluju přes ten obličej...

donika
26. zář 2011

Gismi, Gismi... zkapalnění- zkapalnění!!!???? 😀 😀
Olbrami- díky za radu, ale je to horší než jsem myslela.. 😀 takkováhle rada, člověk neví kudy kam a ty na něj vytáhneš nějaký vymaskování a přidání textury! 😝 toje kde? 😅 a barva pleťovka se nabírá jak? 😀 zas otravuju, co? nejlepší nic neříkat... 😀

olbramka
27. zář 2011

@donika pleťovku nabírám kapátkem a pak kreslím štětcem.
teď mě napadlo - nechceš zkusit nějaký akce? třeba the cofee shop - tam jsou akce free, jsou tam i návody na ty masky, tím se to naučíš a pak už Ti to půjde samo...
http://www.thecoffeeshopblog.com/p/coffeeshop-a... tam je spousta akcí na stáhnutí
tu máš, jak na masky třeba, ale na netu najdeš miliony návodů... http://www.thecoffeeshopblog.com/2009/09/coffee..., stačí zadat do googlu, na youtube videa, který tě povedou krůček po krůčku atd

donika
27. zář 2011

@olbramka Díky moc!! seš zlato! zkusím to.. 😉
No a právě že jsem projížděla net a našla milion návodů na různé retuše..je toho opradu moc a každej to dělá jinak.. Tak jsem se právě proto ptala i Vás tady.. přece jen.. takový trošku "blíž" osvědčený.. 🙂
Vím, že to chce si tím prostě projít a pak si vzít za "své" to co my bude nejvíc vyhovovat.. ale jsem ráda, když se můžu poradit i tady s váma! 🙂 😉

blanka.k
29. zář 2011

Tak po reklamaci blesku 11/2009 a 07/2011 a paměť.karty 08/2011, jdu zíta odevzdat k reklmaci tělo foťáku ....a budu jak "tělo bez duše", ještě, že jsem si nechala starý foťák, že aspoň něco málo můžu občas blejsknout ☹ A jeslti se i ještě něco pos..., tak kupuju Nikon Coolpix za 5000,-, co se mi vejde do kapsy a hotovo 😔

adris69
29. zář 2011

@blanka.k jééé 😵 a co se stalo,to je teda pech poslední dobou vidím a Coolpixe mám od loňska taky,trochu levnější,ale kdy já ho naposled vyndala 😕 ,možná loni na dovče,ani nevím kde je mu momentálně konec,ale jednodušší to je každopádně,na dokumentaci 😀 !

@donika tak jak retušuješ-ukaž se 😝

donika
29. zář 2011

@blanka.k to jo.. to bys s ním tak vydržela.. 😀 to spíš Tomíkovi brzo strčíš do kapsy.. 😀

@adris69 blázníš??? 😀 to ještě nemůžu 😀 Na mě nemůžeš tak rychle 😀

berenika39
29. zář 2011

ahoj, neporadil by mi někdo, jaká aplikace nebo program (lépe ke stažení free 😉 😉 ) je praktický na správu fotek? úplně mě odradil picassa, jak to pořád stahovalo i obrázky, o které jsem nestála, nějak jsme si nerozuměli 😠 . hledám něco jiného, ale moc se nevyznám. Prohlížím Lightroom, ale nevím, není to složité?

adris69
29. zář 2011

@donika 😀 😀 😀 jen se nedělej

@berenika39 já teda Ligtroom nemám,tak přímo neporadím,ale ten je i free 😵 ?To se musím mrknout 😉 .

berenika39
29. zář 2011

@adris69 neee. mi ho kamarád půjčil na kouknutí🙂.....

berenika39
29. zář 2011

@adris69 a něco jiného chytrého?

adris69
29. zář 2011

@berenika39 mě se zdá fajn,ale já z těch volně staženejch nic nemám nebo teda na koláže mám právě picassa a na to co potřebuju se mi to zdálo taky jinak dobrý,takže asi neporadím,můj favorit by byl jen PS,ale zatím zbytečný investovat 😝 ,je toho spousta co 😀

berenika39
29. zář 2011

@adris69 ještě prohlížím Magix Photo Manager. jenže potřebuju, aby to bylo blbovzdorné jako picassa, ale dělalo to jen to, co chci já a ne co se šustne na disku 😝 . A ten Magix má docela příjemné takové to"uživatelské prostředí", prostě se mi na oko líbí, vede mě to samo. Nad tím Lightroom musím moc přemýšlet.
Babo raď....v dobrém🙂

adris69
29. zář 2011

@berenika39 😀 jasný...to mi nic neříká,dřív jsem ještě stála myslím o Photoscape,ale nešlo mi to stáhnout a pak mi zas někdo řekl,že to má docela stejný funkce co mám,tak jsem si jen zaktualizovala to stávající 😉

olbramka
30. zář 2011

@berenika39 já LR miluju. ono záleží, co chceš v tom prográmku dělat - pokud fotíš do rawu, je ten LR super na ty základní úpravy, pokud ne, je asi zbytečnej. co třeba zoner? ale ten asi taky není free... nebo možná nějaká osekaná verze je, vím, že ho občas nabízeli k nějakej časákům a tak...

olbramka
30. zář 2011

@blanka.k ježiš, co se podělalo?

gisminka
30. zář 2011

@blanka.k jé ,to je mi líto ☹ To se ti podělal ten nový?
@berenika39 u picasy si můžeš v nástrojích - správci složek zadat, které složky ti to má prohledávat a které vynechat. Pak se ti budou stahovat jen obrázky ze složek, které chceš 😉 Jinak já měla chvilku zoner, nějakou free verzi a OK. Ale máme koupený PS, tak není co řešit 🙂

erinbrock
30. zář 2011

mam zoner s picasou jsem si take moc nerozumela...na drobne upravy a retuše dobry, umi i vrstvy...a neco upravim uz ve fotaku, kdyz chci nejaky efekt...

erinbrock
30. zář 2011

jsem chtela tuhle kvuli tem vrstvam 🙂 a neni zoner zas tak drahy...cca ta 1000...to se da...a mesic muzes zkusit zdarma zda ti vyhovuje...

berenika39
30. zář 2011

@gisminka to jsem vůbec netušila...ale i tak...
Abych to upřesnila - potřebuji doslova spravovat fotky, různé úpravy jednotlivých fotografií - když už máme nějaké dobré, si nechám udělat od toho kamaráda. Ale babičky, obě 😀 , mají notebooky, používají prohlížeč, skype a icq a po mě se chce: dala bys mi tam nějaký fotky? mám je v mailu, co s nima? kde je ten fejsbuuuuk? a podobně. takže upravovat to nemusí, ale chytře a primitivně organizovat. stačí anglicky, ony s tím nebudou asi moc pracovat, jen já...budou jen prohlížet🙂.
ten lightroom už jsem docela pobrala, asi vyhraje.nebo rajče a bude to🙂.
moc děkuju! ráda tu koukám na dobrý fotky🙂

gisminka
30. zář 2011

@berenika39 no já právě mám picasu vastně jen kvůli babičkám, protože to z ní hážu rovnou do alb na googlu, nemusím nic zmenšovat, je to hned hotové, stáhne se to i s popiskami. Ale lightroom je určitě dobrá volba 😉

berenika39
30. zář 2011

@gisminka tak budu přemýšlet...změna je život...
a ještě jednou díkes.

blanka.k
1. říj 2011

Jo, holky, podělal se ten nový. jak jsem tu psala, že začal probleskávat blesk a nechtěl fotit na TTL, jen na plný manuál (manuál blesku), tak sjem si koupila nový (protože jsem stejně chtěla 2) a on dělal to stejné...takže jsem zkoušela blesky na starým těle a v pohodě, různě jsem to přehazovala, a chyba je na straně novýho těla, už to nebleská vůbec, na žádný nastavení, takže budu ráda, když ho opraví měsíc před vánocema. No nejhorší by bylo, kdyby to bylo neopravitelný (ale to nepředpokládám), že by mi vrátili prachy, jenže já ten foťák koupila s objektivem jako set ve výhodné akci a prostě nechci za to dávat plnou pálku 😔
Takže mám náladu pod psa, ještě nemůžu najít záručák, atd.... 😖

wendulla
3. říj 2011

ahoj, tak uz me prestal bavit kompakt, se kterym fotim Sofii a vcera jsem si objednala Nikon D3100 , uz se moooc tesim az ho vytahnu poprve ven. Mate ho nekdo taky?

paajinka
3. říj 2011

@wendulla - já mám - jaký sis vybrala objektiv? 😉

janinka1987
3. říj 2011

Holky, prosím o radu 🙂 Vybírám zrcadlovku a zaujal me nikon D3100. Tak by mě zajímalo, jestli ho nědo nevlastníte a vaše postřehy (stejně jako Wendullku 🙂 ). Jak s objektivy? Bude to má první zrcadlovka (zatím mám kompakt), tak jsem taková bezradná...