Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
8. říj 2011

@janinka1987 jak je tam jen jedno číslo 85/1.8, 50/1.4....tak to je pevné ohnisko, takže pevná vzdálenost, kterou nemůžeš hýbat, takže zoomuješ si "svýma nohama", holt musíš poběhnout blíž či dál 😀
pro klaiscké zrcadlovky bych doporučovala 35/1.8 nebo tu 50/1.8, to využiješ i doma v pohodě....ta 85/1.8 je už hodně "nazoomovaná", obraz je hodně přiblížený, já jsem zrovna včera fotila syna v takovém velké květináči, kde dřepěl (má 1,5 roku) a vlezl se mi tam tak tak z cca 2-2,5m a to mám trochu "jiný" druh zrcadlovky, takže ta 85/1.8 fakt odpovídá ohnisku 85mm, na tvé zrcadlovce by to zase bylo přepočítáno tím crop factorem 1.5, takže 135mm, takže bys musela stát ještě o kus dál, tak min.3-3.5m 😔
Prostě musíš mít "Full frame" tělo a pak objektiv 35/1.8 ti fakt bude fotit opravdu na ohnisku 35, pokud nemáš (což je většina zrcadlovek), tak u NIkonu se vždycky násobí tím Crop faktorem 1,5 (Canon má myslím 1.6), takže to bude o těch 50% víc nazoomované (míň se tam toho vleze), no snad jsem to nějak pochodpitelně popsala. 😀
pokud chceš fotit v přírodě a doma moc ne, tak kldině jdi do 85/1.8, 105/2.8,....to není problém 😉
Ta pevná skla mají výhodu, že mají nížší clonové číslo (to je to za tím lomítkem), takže pro dobrou fotku jim stačí míň světla, ale hlavně dokážou víc rozostřit pozadí, což je super právě pro focení portrétů, že mám ostré jen dítě a za ním třeba stormy atd. jsou takové "mázlé". Samozřejmě tím můžeš vyfoti cokoliv, ale širokoúhlý záběr panoramata města /zámek s okolím atd. s tím rostě neuděláš, na to je to moc nazoomované.Čím nižší to clonové číslo bude a čím vyšší bude ohnisko (čím dál budeš od toho dítěte), tím víc to bude mázlé. Ale taky bohužel za cenu, že i to dítě nebude celé ostré....kdyžs e to nastaví na maximum, tak se ti klidně stane, že jediné co bude ostré 100% bude jedno oko a zabytek bude neostré. 😉
tady jsou nějaké základy:
http://www.fotoradce.cz/zaklady-fotografovani-1...
http://www.fotoradce.cz/zaklady-fotografovani-2... ....tam je pěkná fotka na to clonové číslo, čím nižší, tím mázlejší pozadí....

lucy222
8. říj 2011

@janinka1987 holky Ti to krásně vysbětlily...Rozhodně bych šla do té 18-105, ta 18-55 a 55-200 fakt není moc dobrá 😉
@blanka.k
@erinbrock parádně vysvětleno 🙂

lucy222
8. říj 2011

...vysvětlily...

erinbrock
10. říj 2011

@janinka1987 k te podotazecce ... jsou i zoom objektivy s lepsi svetelnosti cca 2,8 ale tam uz je to zase otazka penez...navic na nikon nemusis mit jen objektiv od nikonu, pouziva se i Sigma nebo Tamron...takze jako zaklad je ta 18-105 dobra a casem sama uvidis...objektivy s pevnym ohniskem nejsou urceny podle me jen do mistnosti, urcite se s nima da krasne fotit i v prirode...

@blanka.k njn ty uz jsi holt profesional 😉 😉 😉 😀 😀 😀 ted jsem i ja chytrejsi 🙂 🙂 aspon budu vedet ze pokud budu chtit portretovy tak i ta 35 ja uvazovala o te 50 hlavne... 🙂

dnes mi prisla fotokniha, udelala jsem si radost a posledni pul rok jsem zmapovala do fotoknihy na fotopapir...dnes prisla a teda nadherna...i manzel rikal ze ty fotky jsou moc pekne... 🙂

evlyn
10. říj 2011

@erinbrock a odkud - ta fotokniha - taky nad nejakou dumam a recenze na netu na jednotlive znacky se dost lisi. Diky.

janinka1987
10. říj 2011

@evlyn Já si nechávala dělat od piklio.cz svatební a kvalita je super - s CW fotoknihami od DM, Schleckeru, Rossmanu atd.se nedá srovnávat. Pokud budeš chít, mám jí částečně nafocenou...

lucy222
10. říj 2011

@evlyn www tecka tiskproradost tecka cz - nechávala jsem tu dělat jednu fotoknížku a velmi příjemné jednání, udělali mi to i expres bez příplatku a kvalita bezva 😵

erinbrock
11. říj 2011

@evlyn ja u fotolabu rozmer 20*20 na fotopapir...poprve a mile prekvapena... pred tim jsem mela zkusenost jen s happyfoto a s fotosesitem... 🙂

erinbrock
11. říj 2011

@janinka1987 ja bych i mrkla... 😉

janinka1987
11. říj 2011

@erinbrock Uložím na ulozto a pošlu odkaz do IP 🙂

erinbrock
11. říj 2011

@janinka1987 muzu se zeptat na jaky papir je delana ta fotokniha...fotopapir je pevnejsi..ta vypada na tenci listy...jinak teda vypada dobre... 😉 😉 😉
ono...fotky v albu jsou bezva...a fotokniha si myslim ze je taky super na uchovani...rozhodne lepsi nez mit foto jen v pc...ja rada listuju v albech a maly prcek, ten uz nam dve alba zlikvidoval, jak furt listuje, takze fotokniha v povodnove zone hodne nahore 😀 😀 😀

janinka1987
11. říj 2011

@erinbrock No, abych řekla, tak moc nevím, ale papír je to celkem tvrdý, určitě je to foto, jen nevím, jaká gramáž ☹ Já byl moc spokojená, my ji teda měli ze slevomatu za 250,-, jinak stojí 500,- ale když jsme koukala na výše daný odkaz, tak tam mají dražší...Sice teda dalo práci je tam srovnat a nahrát, je to docela složité, ale fakt jsem byla mile překvapená...Jinak to byl ten základní formát - A4 na výšku a 24 stran...

jaa
12. říj 2011

holky,já jsem ted měla možnost fotit s tou 18-105 a je lepší ,než 18-55.stačí ji méně světla a nemá tolik šumu..Jinak,je ted nová pevná 35..Tak snad do ni půjdu..Mluvila jsem o ní i s odborníkem přes obj.a moc jí chválil..Mám doma všechny katalogy na obj.lonské a letošní.Je tam vše krásně popsáno na co který je atd..
Jinak,fotoknihu jsem si dala udělat nyní u HF.Poslali mi nabídku za 159kč A4 ,24 stran..Ale,dala mi...nemají to nic moc udělané..Ještě jsem objednala plátno našim k vánocům. u Print 24 a taky jsem chytla akci..Tak jsem zvědavá..

lucy222
12. říj 2011

@jaa ta 18-105 je myslím skvělá 🙂

jaa
12. říj 2011

A,tohle je foceno s ní..krom růže..ta je dnešní pokus ze stolu,jako náhradou stativu 18-55..Jinak,i 105 a 35 už mi hlídá pes..na Megap..🙂

jaa
12. říj 2011

Vše bez úprav.Akorát chytit naše torpédo tak,aby chvilku tou kebulí nehýbala,je docela fuška..

ferinka
13. říj 2011

Holky nechcete někdo Canona 450D se základním seťákem objektivem,brašnou a makro předsádkama??? Je do června 2012 ještě v záruce za cca 11 tis. budu asi měnit foťák 😵

olbramka
13. říj 2011

@ferinka jé, ferinko, do čeho jdeš???

ferinka
13. říj 2011

@olbramka jen 550D,ale za super cenu,tak jsem si říkala, že vyměním 😉

ferinka
13. říj 2011

Ale jestli nikdo nekoupí,tak neměním 😀 Jeden kupec by byl,ale pořád rozmýšlí

olbramka
13. říj 2011

@ferinka ahá .-) tak držím pěsti. kvůli videu? jináč já prodala na paladixu, a ještě na fotografovani jsem dala inzerát....

ferinka
13. říj 2011

@olbramka díky,to můžu vyzkoušet taky,ještě uvidím co ten tady,zase je to kolega manži, že by to bylo bez posílání a bylo by to z ruky do ruky

jancip
21. říj 2011

Asi to sem úplně nepatří, ale nenašla jsem odpovídající lepší téma. Vím, že mnoho lidi pobouřím, ale nedá mi to. Moc nechápu, proč sem a nejen sem maminky vkládají fotky dětí těsně po porodu se vším, co k tomu patří. Chápu, že pro maminku je to nejhezčí dítě na světě, ale pro mnohé spíše naopak. Ano, je to přirozené, rozumím i tomu, že si rodina takové fotky pořizuje, ale nerozumím tomu, proč takové intimní chvíle zveřejňuje. Mně osobně, kdyby to udělali rodiče, tak se mi to nebude líbit, protože se zrovna moc důstojně cítit nebudu. Je to sice každého věc, ale miminka se bránit nemohou a kdo ví, jak budou reagovat, až budou dospělé.

m.o.u.s.e
24. říj 2011

@jancip Jde asi i o to, jak kdo vnímá porod; já nejsem citlivka, takže když vidím u někoho fotku prcka od krve mezi nohama rodičky, která je taky od krve a kolem vlaje pupečníková šňůra, tak vím, že se prostě odehrálo něco ve stylu konec druhé fáze porodní, začátek třetí..koukám na to spíš z pohledu medicíny, přírody atd. Není na tom tak moc intimního...prostě na svět přišel nový člověk ,xxx v pořadí na téhle planetě a pro jednu rodinu to znamená radost o kterou se chce upřímně podělit .
Aby se v dospělosti člověk nestyděl za svou nahotu v dětství je třeba ho vychovávat ke zdravému vztahu k sexualitě. Mám ve svém albu fotku z atelieru coby půlroční holčičky, kde mi jde vidět přirození a nemám stud ji ukázat, stejně tak, jak s holým zadkem běhám v jednom roce kolem nočníku. Doma přede mnou mamina občas proběhla nahatá a otcův zadek jsem při převlíkání taky zahlídla, stejně tak jak mámu poplácává po zadku, drží za prsa...prostě jsem v takhle otevřeném prostředí vyrostla.Focení nahých novorozeňátek ve vkusném aranžmá uznávám, většinou není třeba exponovat jejich přirození a pokud k tomu dojde, tak to beru ,jako že to je součást těla. Chápu, že má někdo obavy z toho, jak by pohled na intimní partie obnaženého dítěte vzrušil pedofila a z toho důvodu je mu zveřejňování takových fotek proti gustu, ale já osobně si tyhle úvahy nepřipouštím, protože to bych se bála vůbec vyjít ven s kočárem anebo poslat holku na procházku ( zdravý člověk ,natož pedofil má jistě tak rozvinutou fantazii, že mu pár vstev oblečení navíc myšlenku nezastaví..no a koneckonců pokud zůstane u myšlenky, tak mi ani pedofil nevadí- přece nejsme tak daleko,abychom mohli trestat lidi za představy a tužby, byť jsou jakékoliv).
Ve svém albu mám jednu fotku dcerky z porodnice, přirození vidět není, taky tam mám vyfocené rostoucí břicho a občas jsem se fotila bez spodního prádla a snažila se, aby moc nebyly vidět intimní partie, mě osobně přijde mnohem nevkusnější, když si ženská vezme kalhoty o číslo menší a při podřepu ji vyléza kus zadku než otevřená nahota ..

verunicka
24. říj 2011

ahoj já bych potřebovala poradit jaký tel je nejideálnější,protože foták u sebe stále nenosím a hodil by se telefon,který je rychlí a jdou z něj kvalitní fotky

jancip
24. říj 2011

@m.o.u.s.e Taky nejsem žádná citlivka. Porod beru jako přirozenou součást života, přesto se domnívám, že je to intimní záležitost. Řekla bych, že až na nějaké výjimky to platilo napříč časem i kulturami. Nyní ani tak nejde o to, jestli jsou miminka nahatá, co vše za intimní partie lze vidět, ale o to, že i když je to přirozené, tak mi nepřijde důstojné vystavovat veřejně fotky miminek hned po porodu (myslím tím zmačkané, modré, špinavé). Prostě mně by se to jako dospělému člověku nelíbilo. To nesouvisí s nahotou. Pro mě je to podobné, jako by měl někdo vystavovat fotky při vykonávání jistých potřeb (to je při tom také přirozené, při tom ale intimní). Mluvím o sobě. Každý to má samozřejmě nastavené jinak. Výchova ke zdravé sexualitě by bylo téma úplně jiné.

m.o.u.s.e
24. říj 2011

@jancip Aha, já myslela, že tobě vadí čistě ta nahota u miminek 😕 ...takže je spíš vnímáš jako ne příliš vzhledný objekt focení...to máš pravdu, jsou slizké, fialové a mají ty nejškaredší škály grimas a to se nebojím přiznat i u toho mého potomka 😅 . Pravděpodobně se shodneme, že pokud není při porodu přítomen profi fotograf,který celý průběh zachytí spíš jako příběh zrození včetně zaznamenané bolesti, účasti manžela při prodýchávání kontrakcí a první emoce ve tváři rodičů při spatření dítěte, tak fotky z porodního boxu nemají extetickou hodnotu..Je to tak, ale kdybych třeba na MK šla po estetice, tak bych vyházela 80% alb, protože i když tam jsou děti vymydlené a oblečené, mají rozmazané obličeje , v kompozici useknuté obličeje, divné barevné podání.
Ve svém dosavadním životě jsem měla období, kdy jsem byla hubená, tlustá, s beďarama, se špatně odbarvenými vlasy... vzpomínám si, jak jsem se vnímala hrozně tehdy a i zpětně podle fotek si řeknu, že to byla pecka a jak jsem vůbec mohla mezi lidi, ale to vše s humorem.. já se mám ráda i s tím co bylo, je a bude. Ale jak říkáš každý to má nastavené jinak.

jancip
24. říj 2011

@m.o.u.s.e Ano, nejde o nahotu. To by byla zase jiná diskuse. Nejde ani o to, že ty miminka nevypadají pěkně. Jak píšeš, kdybych měla hodnotit dle estetičnosti, tak bych musela také velkou část svých fotek mazat. Jde prostě o tu intimitu (nejlepší srovnání mě fakt napadá to s tím vykonáváním potřeb). Úplně stejně bych vnímala fotky zachycené profi fotografem z porodu (kontrakce, bolest, emoce). Je to přirozené, ale intimní. Nemám nic proti tomu, když rodina takové fotky má, ale příčí se mi takové fotky vystavovat veřejně. Ale je to o způsobu vnímání. Pouze vyjadřuji svůj názor.

m.o.u.s.e
24. říj 2011

@jancip Pochopila jsem a názor respektuji. Prostě jsi jenom víc stydlivý člověk, který si svou intimitu chrání..takových je v dnešní době sociálních sítí čím dál míň, takže se nedivím, že jsi občas v šoku, z toho co vidíš.

olbramka
24. říj 2011

@jancip mě to teda až tak nepobuřuje, ale tak sice to někdo vystaví, ale ty se na to koukat nemusíš, ne???

Jinak teda jsem viděla i fotky z porodu zachycené fotografem, a teda pro mne to byla emotivní podívaná, i když na to možná koukám pohledem někoho, kdo má focení rád... ale zas je fakt, že v černobílém podání 😀
http://www.lifeinmotionphotography.com/birth/in...,