Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

erinbrock
24. říj 2011

@olbramka moc pekne ty slideshow..hodne profesionalni......klobouk dolu..jen teda u nas nevim zda by snesli u porodu jeste profesionala fotografa...a ani nevim zda bych ho ja osobne chtela...u me to pri druhem nestihl ani vlastni tatinek 😀 😀 😀 ...je to asi opravdu na debatu...ale zavzpominala jsem si... 😉 😉

jaa
24. říj 2011

Fotky krásné...Mě se to líbí...Já jsem člověk vychovávaný k nahotě a nevadí mi nic přirozeného...🙂
Jinak,jsem si koupila nový objektiv pevnou 35..1,8G.Tak vkládám pár fotek na ukázku...🙂
@olbramka
@m.o.u.s.e

olbramka
24. říj 2011

@erinbrock snesli, co tak vím 😀 jedna skvělá fotografka Katka Svobodová to fotí. záleží na dohodě, v některých porodnicích můžeš mít jako doprovod jen jednoho člověka, v jiných i víc... já bych takovýhle fotky klidně brala, pro mne je to čistý zachycení emocí. ale mýmu muži bych to asi nevysvětlila 😉

gisminka
25. říj 2011

@olbramka to jsou fakt nádherný fotky, mě to určitě spíš dojalo, než pohoršilo. Já si teda nedovedu představit, že bych přišla do porodnice s profi fotografem, ale rozhodně by mně osobně nevadil, pokud by se teda choval decentně. Já stejně vůbec nevnímala, co se kolem mě děje, kdyby tam nahnali celou třídu mediků, tak si nevšimnu. 😀 Dobře udělané fotky z porodu jsou krásné. To mě teda spíš pobuřují fotky mtrvoly Kadáfího, kterých jsou plné noviny a zvedá se mi z toho kufr. Snad by stačila zpráva, že je mrtvý. Ale to je fakt na jinou diskuzi.

gisminka
25. říj 2011

@jaa hezké fotky, já mám ráda to podzimní světlo 😉
Konečně jsem roztřídila fotky z léta, tak vám sem dám chlapáka zlatohlávka. Já toho brouka viděla poprvé v životě, fakt krásnej. Jen nechtěl pochopit, že by mohl vylézt ze stínu 🙂

janinka1987
25. říj 2011

Tak mě tedy hezky vyfocená nahota taky nevadí. A co vadí, na to nekoukám 😀
Jinak mi zatím nový foťáček moc nevychází, vyskytli se nové finanční výdaje, tak to vypadá až po vánocích - a to jsem se na tu zrcadlovku tak moc těšila!!! Včera jsem byla s prckem venku a když jsme se vraceli, řekla jsem si, že udělám pár podzimních fotek na zahradě. Bohužel Daneček jaksi nepochopil, že má matka tvořivou a vyšla z toho jen tato 😀

jaa
25. říj 2011

@gisminka brouk je super... 😉

@janinka1987 Malej má skvělou náladu....Taky to znám..Ta naše potvora se fotit vůbec nechce..☹

jaa
27. říj 2011

Holky,neplánujete některá kupovat Nikon D 3100?Mám ho půl roku a přemýšlím o vyšším typu...🙂

janinka1987
30. říj 2011

@jaa Ahoj, já ho chci kupovat, ale až tak po vánocích, teď nejsou peníze...Můžu se zeptat, proč chceš vyšší typ? Co neumí? Já jsem laik, tak by mě to zajímalo 🙂

blandik
30. říj 2011

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, kde se dají relativně levně koupit fotoalba s černými stránkami (takové ty vlepovací, ne zasouvací). Našla jsem na netu samá kožená (ty jsou drahá) nebo pak toto: http://www.photoalbum-discount.com/CZ/Fotoalbum... - ale tady chtějí tuším dvěstě za dopravné...Nevíte o něčem? Chystám se vyvolat fotky za tři roky...

jaa
30. říj 2011

@janinka1987 Už mi nedostačuje🙂Já už zase takový laik nejsem.měla jsem kinofilmové zrcadlovky a chci i po té DSLR,aby uměla to,co ta digi.Tak musím výše....Jinak,jsem spokojená.pro začátečníky jako dělaná...jednoduchá .

blanka.k
30. říj 2011

@blandik kupovala jsem alba v eshopu "fandy" , když jsem chtěla na svatební fotky černé listy a ne žádný trapný obal se zlatýma holoubkama, tak na mě koukali ve všech fotoprodejnách jak na vraha 😀
Naposledy jsem kupovala album (dětské, ale krémové listy na fotorůžky) na webu "albumky", chtěla jsem 3 věci, hodiny s rámečkem na fotky, 2 černé rámečky 13x18, a album....napsali, že hodiny nebudou, tak ok, ať pošlou zbytek, pak zase , že budou, tak jsem čekala, nakonec došel balík bez nich, že už se nevyrábí, rámečky došly jiná velikost a stříbtné a album měl vepředu poškozený kousek obalu a vevnitř ohnuté listy 😖 Jejich eshop fakt nedoporučuju. A jinak dost alb se dá sehnat na MMB 😉

wendulla
30. říj 2011

ahoj, prosim o radu vice zkusene. Reknete mi, jak fotite, resp. jak si nastavuje fotak, kdyz fotite venku a neni tolik svetla, treba jako dneska, zatazeno a kde nic tu nic. Mela jsem vysoke ISO, vyvazeni bile auto a vsechno krupickovy, moc me to mrzi a chtela bych vedet jak na to. S bleskem se mi fotky moc nelibi tak bych chtela vedet, jestli je nejaka moznost, jak si ten fotak nastavit.

olbramka
30. říj 2011

@blandik já kupuju ve fotoskoda, ale nevím, co je relativně levně... mi přijde, že ta alba jsou drahý všechny...

@jaa a co Ti schází?

@wendulla základem je prostě světlo, pokud není, nezbyde Ti nic jinýho, než zvýšit iso, snížit clonu, abys měla nějakej rozumnej čas, a jestli zrovna vyvážení bílé hraje roli, to bych řekla, že ne? no nebo si pak můžeš pomoct softwarově odstranit šum, ale zas je to pak na úkor ostrosti...

wendulla
30. říj 2011

@olbramka iso jsem mela nejvetsi a vsechny fotky jsou zrnity, vetsinou fotim s nizkou clonou vsechny fotky...

blanka.k
30. říj 2011

@wendulla jakým fotíš foťákem a objektivem? Já měla D60 a 18-105/3,5-5.6 a to prostě šumělo i při ISO 200, když bylo naprd světlo, fakt děs 😉 Pokud sis tam nastvaila 1600 nebo i víc, tak to na 95% zrcadlovek bude prostě šumět , s tím nic nenaděláš 😔
Já teda se snažím fotit na ISO 200, clonu (pokud to umožňuje objektiv) 2.8 na focení malýho, a čas, co to dovolí, minimum (nebo sppíš maximum? 😅 ), dávám 1/125 nebo 1/100, pak už to mo tuc neudržím v ruce, aby to bylo hezky ostrý....a když ani to není ok, tak teprve snižuju ISO 😉
Kolik ti to házelo čas? Pokud třeba 1/400, 1/640 atd., tak určo je lepší snížit ISO a mít kratší čas (ale hlídat si aby nebyl pod tu cca 1/100...když teda dítě jakžtakž postojí )

wendulla
30. říj 2011

@blanka.k mam nikon D 3100 a objektiv stejny jako ty. ISO jsem mela nastaveny nejvyssi... 😒 A cas jsem mela 1/2500s, takze vsechno spatne.

Musim priznat, ze ted jsem z toho opravdu nejak zmatena 🙄 Vzdycky se mi vsechny fotky povedly a tohle des a hruza, to ani nemuzu snad nikomu ukazat. Mrzi me to o to vic, ze jsem zkousela fotit kamardce dite a nemam z toho nic. Hold chybama se clovek uci a musime jit jeste jednou. Fotak mam chvili a zatim se s nim porad jeste seznamuju.

jaa
30. říj 2011

@olbramka více pixelů a více funkcí. 😉

blanka.k
30. říj 2011

@wendulla určitě napřed zkus nižší ISO , nízkou clonu ,a uviddíš kolik to to bude házet čas (pokud fotíš na prioritu clony, nebo foť rovnou na plný manuál), pokud ti to bude házet časy nad 1/200, tak zkus snižovat ISO a tím i mít i delší čas a uvidíš, 1/2500 je hrozně krátký čas, to je fakt zbytečné (pokud nefotíš hodně akční a lítající dítě) 😉 tak focení zdar 😀
teda koukám na min.příspěvek, samo jsem to napsala blbě, snaž se mít delší čas , ne kratší (tj. třeba 1/200 místo 1/2500 😀 😀 😀 )

wendulla
30. říj 2011

@blanka.k 😀 😀 😀
prave proto jsem napsala, ze zacinam byt z toho uplne zmatena. Priste to zkusim na plny manual, hlavne nastavit cas a uvidime.

A ted jeste jestli muzu tak polopate....

pokud mam cas 1/200 napriklad tak ho mam pro pohybujici se dite ( bezi ) a kdyz mam cas 1/2500 to litajici dite bude cele "zasumene" nebo jeste lip...zitra si to vyzkousim venku 😀

Prosim te, a kdyz je takhle hnusne jako bylo dneska fotis s bleskem nebo bez?

blanka.k
30. říj 2011

@wendulla Venku nikdy s bleskem nefotím, takže bez 😀 Doma zase pokaždý s exerním bleskem, nehledě na počasí 😀
Jinak takový manuál jak já nastavuju....hodím klasicky ISO na 200, a clonu dle toho co chci fotit, u malýho na cca 2.8 a čas hodím odhadem na 1/200 a zkouším jak je to tmavé, když je to přeexponované, moc světlé, tak zvýším čas na 1/250, 1/400,atd....když je pěkně, tak třeba musím nastavit kraťoučký čas jako je 1/2500, když je to tmavé, tak snížím na 1/125 (prostě čím menší číslo za lomítkem, tím světlejší fotky a naopak). Včera jsem potřebovala vyfotit jednu ulici, tak jsem měla clonu na asi 7.1, ale čas mi to házelo na 1/40 atd., to by bylo mázlý (čím větší číslo 1/40 je větší než 1/2500...holt zlomky no 😀 ), tak jsem snížila torchu clonu a ISO dala na 640 a už to házelo asi 1/125, takže jsem fotila tak 😉
Zrnitost ti nezpůsobuje čas, ale ISO, čím vyšší ISO, tím víc zrnité to bude . Čas ti určuje "rozmazání" laicky řečeno...když dítě posedí, tak na čas 1/125 vyfotíš ostrou fotku, když běhá, tak musíš mít krátký čas , ono je to čas, který ten foťák "snímá" ten snímek a když ho snímá dlouho, tak dítě je o kus dál než to "dosnímá" a pak je to mázlý, takež u běhajících se pak vyplatí kratší časy jako 1/500 atd.....no,snad jsem to napsala nějak pochopitelně 😀

janinka1987
30. říj 2011

@blanka.k Teda, ty jsi anděl 🙂 Až budu potřebovat, určitě ti napíšu o radu! Teď je mi to prd platný, ale já se dočkám 😀

blanka.k
30. říj 2011

@janinka1987 ooo, děkuji, no já si říkám, co mě to tlačí na zádech, prd skolióza, asi už mi rostou andělská křídla... 😀 😀 😀 😀 No, já jsem ráda, že můžu poradit, já se v tom plácala hodně dlouho (no X let než jsem si koupila foťák, na kterým nejde nastavit AUto režim a musela jsem se tím prostě nějak prokousat 😀 )

blandik
30. říj 2011

@olbramka -děkuji za tip, mrkla jsem tam, vypadá to dobře..

baarca
30. říj 2011

@blandik Já jsem sehnala černá fotoalba za skvělou cenu v Rossmannovi, ale v Německu. Stejná prodávájí právě u toho Škody, jen ale výrazně dráž. Jako skoro se vším tady.

wendulla
30. říj 2011

ted jsem z toho blazen, neslo mi pridat vubec odpoved.

No blanka.k moc dekuju, je fajn mit nekoho na koho se muzes obratit a pritom nad tebou nemachruje, ze si zase nejaky blbec koupil zrcadlovku 😖 hned zitra jdu zkouset fotit ven a pekne dopoledne at neni tolik svetlo, at me to potrapi 🙂

wendulla
30. říj 2011

@blanka.k uz mi to zase jde, takze jeste jednou moc dekuju za radu, dekuju 😉

wendulla
30. říj 2011

@janinka1987 urcite se dockas 🙂

blandik
30. říj 2011

@baarca - aha, děkuji. Kouknu tam, jestli něco mají...

olbramka
31. říj 2011

@jaa já jsem kinofilmem nedotčená, tak mě prostě zajímá, co jakoby za funkce je tam navíc oproti digitálu? já měla filmovej akorát kompakt 😀 a ty mpx - ta tvoje má 14, ne? to je dost? a do čeho jdeš???
jak už jsem tu psala ferince, já prodávala přes paladix - tam to frčí dost ten bazar, kupovala jsem tam i objektiv...

@wendulla blanka to krásně vysvětlila, já na tohle nemám vlohy 😅 ale zkus si někde najít na netu ten trojuhelník clona/čas/iso, a prostě zkoušet, zkoušet, zkoušet 😉