Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

olbramka
22. lis 2011

@lucy222 no tam jsi právě moc konkrétní nebyla... 😉

lucy222
22. lis 2011

@olbramka o.k. Co konkrétně Tě zajímá? 🙂

olbramka
22. lis 2011

@lucy222 ale, tak aby řeč nestála 😀 ne, tak píšeš dlouhodobější, to máš nějakou rekvalifikaci třeba? nebo jestli to je nějaký kurz pro začátečníky, nebo pro pokročilé, jestli třeba pracujete s přirozeným světlem, se studiovým vybavením a tak 😉
já furt přemýšlím, že bych na nějakej kurz i šla, teda asi až nebudu kojit, ale je toho tolik... nebo nějakej on-line kurz...

lucy222
22. lis 2011

@olbramka no, jsou to 4 lekce - vždy 1 sobotu v měsící se "kurzujeme" a pak máme na další sezení udělat ty úkoly. Je to spíše pro středně pokročilé. Úplný začátečník by se tam asi malinko trápil. Probíráme část teorie a pak jdeme s lektorem fotit ven. S ateliérovým světlem nepracujeme - na to jsou jiné kurzy a to jsem já nechtěla. Teď máme za DÚ ten fotoportrét, ale to asi nedám bo mám teď docela omezenou pohyblivost 😅
no a jinak jsme tam brali zlatý řez apod.výrazy...poslední lekce je tuším za 14 dní a ta bude v učebně u Pc-úprava fotek 😉ještě bych ráda vyrazila někdy fotit na Šumavu - dělají víkendové nebo týdenní kurzy, tak já bych max na ten víkend - máme doma malou holčičku 😵

lucy222
22. lis 2011

@olbramka jinak rekvalifikaci apod.-přiznám se, že o to zájem moc nemám. přiznám se, že mi fakt jde o hezké rodinné fotky a pak abycg byla schopna vyfotit (=hezky vyfotit) rychle se pohybující předmět a to mi stačí 😉 krajina,architektura a ateliér mne moc neberou - možná časem, že pořídíme ext.blesk a začnu se víc zajímat o to focení vevnitř 😉

olbramka
22. lis 2011

@lucy222 já si to spojila s tím dlouhodobějším kurzíkem, že to bude rekvalifikace... 😀 máš recht, já taky nejradši přirozený světlo, přirozený prostředí. ač blesk mám, tak prostě to na těch fotkách poznat jde, což mi i dost vadí... ale třebas ráda fotím nějaký detaily, experimenty, akorát ten čas teď prostě na to není a není ☹

lucy222
22. lis 2011

@olbramka já právě ani ne - ještě si tak občas pohrát s časem - tzn. dát na stativ (vlastní nemám, ale měla jsem půjčený), dát dlouhý čas...ale jinak si hraji hlavně s clonou a jsem spokojená 😵
já to mám jen jako "doplňující hobby", ale jsem puntičkář, tak to chci dělat na slušné úrovni. Z objektivů mi plně vyhovuje moje 50 a když někdy našetříme, tak možná- ještě pořídíme teleobjektiv, ale to je opravdu hudba budoucnosti - teď mne to fakt netrápí 😉
jinak kdybyste měla některá z vás dobrý tip na ten autoportrét - pokud možno realizovatelný jednou rukou 😅

olbramka
22. lis 2011

@lucy222 tak hodně se fotí autoportréty v zrcadle, ale to fakt není moc origoš.... ale nemusíš mít stativ, co třeba dát foťák na stůl, sednout na židli, použít samospoušť... venku na lavičku, dřepnout na zem, nebo na deku...třeba v protisvětle, to jsou nej-portréty (teda pro mě aspoň...)
zkus mrknout na flickr, tam je toho mraky 🙂

lucy222
22. lis 2011

@olbramka tady musí být vidět, že opravdu fotím já - tzn. ne samospoušť apod...ideální to zrcadlo ... 😉 no, však nějak uvidím.

mayem
23. lis 2011

@lucy222 tip: povedlo se to mně: malá seděla na tarasu a měla sluneční brýle. V těch brýlích je vidět celý náš domeček. Aniž jsem to chtěla, viděla jsem to až na fotce, tak něco podobného, třeba abys tam byla vidět ty s foťákem 😉 Tu naši fotku najdu 🙂

lucy222
23. lis 2011

@mayem jééé, jsi zlatá - to je super nápad a zvládnutelný i jednou rukou 😅 😉

mayem
23. lis 2011

@lucy222 😀

mayem
23. lis 2011

@lucy222 jo měla ještě ke všemu moje brýle - velké brýle na malém obličeji

lucy222
23. lis 2011

@mayem zkusím to nějak spáchat 😉 jo a gratulka k výběru 🙂

katy.m
25. lis 2011

Ahoj holky,
předem se omlouvám,jestli budu psát s chybama,ale píšu z mobilu.Jsem na chatě a dneska mi odešel starý foťák a manžel mi slíbil jako dáreček zrcadlovku,kterou si tak dlouho přeji.Jenže jsem naprostý začátečník a amatér,takže se v

katy.m
25. lis 2011

tom neorientuju.můžete mi pomoci s výběrem?Zaujal mě Nikon D 3100 ,našla jsem na něj dobré recenze,jen se nevyznám v tom rozlišení 18-55 a 18-105mm 😕 a pak co znamená,že je to jednooká zrcadlovka?Musím koukat jen jedním okem nebo se možné,aby se mi ten focený obraz přenášel do displeje?(snad rozumíte mému laickému popisu) 😀
Moc děkuji 🙂 🙂

lucy222
25. lis 2011

@katy.m ty čísla - to jsou ohniskové vzdálenosti u zoom objektivů - ta 18-105 je lepší 😉
a s tím náhledem nevím - mrkni na parametry daného foťáku, bude to tam uvedeno.

blanka.k
25. lis 2011

@lucy222 Dnes mě napadl takový "vánoční" autoportrét....vyfotit svůj odraz ve vánoční kouli (ozdobě na stromku), jsme byli se synem v obchoďáku a tam byly úúžasně velký, tak se mu hrozně líbilo, jak se v tom viděl 😉

lucy222
25. lis 2011

@blanka.k jsi zlatá - to je super nápad...vyšlu muže na půdu pro kouli a zítra vyzkouším - děkuji.
uvidím co se povede víc - jestli brýle či tohle 😵

olbramka
26. lis 2011

@katy.m jestli nechceš koukat do hledáčku, ale na display, tak koukej, zda má vybraný aparát live-view. ale určitě, až si na foťák zvykneš, je lepší koukat do toho hledáčku, tam máš ten obraz ostřejší, je to jakoby další kotvící bod proti rozhýbání, neruší Tě při tvoření fotky nic okolo a tak.
ten pojem jednooká zrcadlovka - to znamená, že má jen jeden objektiv (to jsou asi dnes všechny foťáky), "dvouoké" mají jeden pro "vytvoření fotky" a druhý pro zobrazení v hledáčku, toho, co vidíš ty. nevím, jestli se tohle ještě používá, dřív to byly ty flexarety a tak

zuzkkkaaa
26. lis 2011

Ahoj holky, taky tu na vás pokukávám, a tak jsem se rozhodla, že si zrcadlovku taky koupím, canon eos 550 d. Si právě říkám, kdy se využije takovejhle foťák než právě s dětmi, to je fakt, že focení kompaktem je boj, vyfotím a Evi už pryč, případně otočená 😀 😀

Holky chtěla jsem se zeptat, nevíte jak se jmenuje funkce, případně jestli ji ten můj vybraný foťák má? to že si nastavím samospoušť a pak ten foťák vyfotí sekvenci např. 10 fotek. 😉
díky za radu.

janinka1987
26. lis 2011

@lucy222 Já jsem viděla ještě vyfocený odraz ve skle auta...Taky to vypadalo moc hezky 🙂

lucy222
26. lis 2011

@janinka1987 díky, to mne také napadlo 😉

katy.m
26. lis 2011

@lucy222 moc děkuji 🙂
@olbramka taky moc děkuji 😉 . A nevíš, který typ má tu fci live-view ?

olbramka
27. lis 2011

@katy.m ta 3100 asi jo, dle přítele googla 😉 kdyžtak koukni na megapixel nebo fotoškoda, tam jsou většinou ty parametry rozepsané. ale fakt to není nezbytné, lepší je fotit přes hledáček, daleko líp tím vše uvidíš a tak. live-view já osobně používám max. při focení nějakých detailů, že si to zvětším na display 10x a manuálně doostřuju, ale jinak vůbec. jo, vlastně když si vzpomenu na natočení nějakýho videa, tak tam to asi dobrý je 😉

wendulla
29. lis 2011

@lucy222 ahoj, muzu se prosim zeptat, kde delas kurz? Jaka je to skola? Diky 😉

katy.m
29. lis 2011

Ahoj
Holky,prosím. Zřejmě mi napíšete,ať si pořídím Nikon D 3100 18-105,ale na něj,bohužel nemám ☹ , v mých fin.možnostech je 18-55 .Vyfotím tím něco??? 😕 Chci to na běžné rodinné fotky,hlavně na syna.Dá se tím fotit doma?Příliš nerozumím tomu,jak velký rozdíl je mezi tímto a tím 18-105 ☹

erinbrock
29. lis 2011

@katy.m za sebe muzu rict ze rozdil je v tom ze u te 18-105 si vice priblizis foceny objekt, u te 18-55 se budes muset vic priblizovat ty 🙂 ale na bezne foceni, deti, krajina, doma venku si myslim ze bohate staci...ja si priplatila na ten 18-105, ale pokud bych nemela, tak bych vzala taky tento a casem nasetrila na nejaky dalsi objektiv...nebo zjistis ze ti to takto vyhovuje a uz jiny potrebovat nebudes...ale to se u zrcadlovek nestava...tomu clovek propadne 🙂 jinak fotak je fajn, ma ceske menu, fotky dela moc pekne...tak takhle za sebe...muj nazor 😉

lucy222
30. lis 2011

@olbramka
@katy.m já to používám jen u videa....
@wendulla máš IP 😉 zrovna pojedu teď v sobotu 😵

katy.m
30. lis 2011

@lucy222
@erinbrock děkuji.Vcelku jsi mě uklidnila,už jsem se bála,aby se mi případný objekt do foťáku vlezl 😅 .Opravdu je toto můj možný fin strop,tak buď ho časem vyměním nebo si našetřím na lepší objektiv a nebo budu mezi tím málem,co jim to bude vyhovovat.Určitě bude lepší než můj původní kompakt,že?Já už se tak těším 😵 😵 😵 ,zítra nebo v pátek bych ho měla mít 😎