Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

lilien_photo
22. pro 2011

takhle jsem ho vyfotila letos ja 🙂

lilien_photo
22. pro 2011

tady pf slečny co jsem ji fotila 😉

lucy222
22. pro 2011

@lilien_photo MM mi chtel puvodne k Vanocum koupit stativ....ja jej jak dlouho presvedcovala,ze jej nepotrebuji... 😀
Jinym resenim je vyfotit zvlast stromek, zvlast dite a pohrat si v PS.... 😀
😉

lilien_photo
22. pro 2011

@lucy222 pokud ho máš nespící tak je to asi jediny řešení 😎 , jinak ten strom nebude vypadat krááásně s bleskem... 😒

lucy222
22. pro 2011

@lilien_photo no a jak vypnu blesk,tak to dava strasne dloooouhy cas a je to k prdu :-/
Ted jsme v jine diskuzi resily,ze krasne se spi po Stilnoxu 😅

lilien_photo
22. pro 2011

@lucy222 😀 😀 😀 tak bud montáž nebo světlo který osvětlí pouze mimčo. jinak teda nevííím. ja jsem se do toho radsi nepustila 🙂

olbramka
22. pro 2011

@lucy222 asi budeš muset přiblesknout, ale tak, že si dáš blesk na úplný minimum. máš jen vestavěnej? i na ten se dá udělat nějaký difuzer z pauzáku... jináč prostě zvednout iso na max, no...

olbramka
22. pro 2011
lucy222
22. pro 2011

@olbramka diky moc za tip,zkusim. Jj,blesk jen vestavenej. Externi je na seznamu az nebudeme vedet co si koupit 😅 ted to zlehcuji,ale mam 2 fin.narocne konicky,tak holt musim vybirat...a foceni je "az" na 2.miste... 😉

@lilien_photo no,uvidime....ona nebude moc moznost prisviceni...

Tak si sem schvalne po Vanocich dame fotky... 😅

olbramka
22. pro 2011

@lucy222 a kolik je maličký? já jsem teda taky zvědavá, jak to letos bude, jestli nám malá ten stromek neshodí 😀

olbramka
22. pro 2011

@lucy222 jsem blbka, stačí kouknout do pasu 😀 tak to máme holčičky podobně

lucy222
22. pro 2011

@olbramka my normalne zdobime az na Stedry den,ale letos kvuli male uz jsme nazdobili a vcera dali svetylka...samotny stromek ji nezajimal skoro vubec, nazdobeny uz vic,ale jak sviti... 😅 takze ji ted furt lovim u stromku 😅 ale tesime se moc - poprve jako uplna rodina 😵 mame pripravene prskavky, darky zabalene,...😵

evulebobule
22. pro 2011

@lilien_photo krásné foto. V čem jsi to dělala? Ve PS?

lilien_photo
22. pro 2011

@evulebobule díky 🙂 jojo v ps a režim prolnutí multiply 😉

erinbrock
22. pro 2011

ahojky tady mate vanocni pozdrav ode mne ... s @lilien_photo se nedaji srovnat ale babickam staci 😀 😀 nevim jaka bude kvalita tady na tom slavnem FB..ale na kompu jsou slusne 🙂

janinka1987
22. pro 2011

Tak v tom případě já jsem nějak moc strohá 😀

erinbrock
22. pro 2011

@janinka1987 vubec ne ale me nikdo nechce fotit 😀 😀 😀 tak to vyhrali kluci...

lilien_photo
22. pro 2011

@erinbrock
@janinka1987 hezky pranicka 🙂 ja už se tesim az si v sobotu vyzkoušim to pocení na pozadí 😵 jdu spat, mam zanet prudusek. zitra me ceka dr a antibiotika 😒

blanka.k
22. pro 2011

@lucy222 Fotím ext.bleskem, která práskám někde dozadu o stěnu, a když chci vyfotit jen stromek, tak nastavím vysoký ISO a co nejdelší čas a fotím z ruky bez blesku....jde o to, co zkousne tvůj foťák, já fotím teď z ruky i venku bez stativu v noci, což jsem i u starýho mohla nechat jen zdát....proto jsem si teď taky vybrala ten nový, že v pohodě zvládá vysoký ISO bez extra velkého šumu 😉

blanka.k
22. pro 2011

Foceno za tmy bez blesku z ruky, stromek F4.0 , 1/100, ISO 2500, syn F2.8, 1/100, ISO 2500 + lehce jeho obličej zesvětlený v PS 😉 Vypadá to tu strašně, ale orginál je v pohodě ostrý
POkud bude dítě v temné místnosti před rozsvíceným stromkem, tak těžko jen tak docílíte toho, aby bylo světlé a zbytek prostě tmavý 😅 Bych ho max.postavila trochu bokem, aby mu stormeček psvětlovat obličej, ale žádný zázrak to asi nebude (leda na něj svítí lampičkou 😀 )
Divadlo ISO 5000, 1/80, f 5.0
Takže letos budou 2 fotky...jedna "tmavá, romantická" stromku bez dítěte a druhá s bleskem na nějaký menší výkon "neromantická", ale kde bude poznat, že to u stromku je moje dítě 😀

lucy222
22. pro 2011

@erinbrock
@janinka1987 hezká PF-ka 😉
@blanka.k můj docela vysoké ISO snese...Tý jo- Ty udržíš tak dlouhý čas v ruce? 😲 Dooost dobrý 😅 No, jelikož nemám ani externí blesk, ani stativ, ani klidné dítko a ani vhodnou lampičku, tak nych to viděla na focení do těch dvou formátu a pak to pošlu @lilien_photo , která se mezitím uzdraví a budu doufat v zázrak - resp.že z toho udělá fotky 😀 😉
No, nic - dnes jsem dělala 2. várku cukroví, tak jsem K.O. Jdu odhcytnout muže od hry, kterou jsem od něj dostala JÁ 😅 pod stromek a mizíme na kutě.
Pa

blanka.k
22. pro 2011

@lucy222 Tak do 1/80 to jde udržet, ale to prostě fakt je tak na tu architekturu nebo něco statického, a třeba se zapřít o koleno, nebo já se opírám loktem o své břicho 😉 I když teď v týdnu to byl boj, jelikož jsem si nevzala rukavice a ten 2kg foťák byl studený jak led 😀
ještě mě napadla jedna věc, co mi docela šla hezky nafotit, malý stál tak 1m před stromkem a dopadalo na něj světlo ze dveří z vedlejší místnosti ,ale ten stromek už by ve tmě, to vlastně nahradí to nasvícení jen malého, tak to pak taky docela jde, ale nesmí to být žádný ostrý světlo...Bez nějakého nasvícení nebo úpravě v PC se prostě těžko udělá světlé dítě a tmavý zářicí stromek 😅

lucy222
22. pro 2011

@blanka.k jo, to by slo...Diky, zkusim..
Pa

jaa
22. pro 2011

@olbramka tak to vypadá super...Zítra se mrknu po prázdném obalu od filmu..

@blanka.k Blani,jaký je ideální čas na děti...na to moje torpédo.. 🙂 ? Na A,mi to hází 1/25,,,1/50...1/60...

jaa
22. pro 2011

@lilien_photo moc hezké přáníčko...To by jsi nás tu metodu mohla také naučit 😉

blanka.k
22. pro 2011

@jaa Na A nefotím, právě kvůli těm časům, že mi to taky házelo pod 1/60 a to je mázlý i to co stojí..běžně, když se mi nehýbe, fotím od 1/125 a kratší...když se hýbe a nejde mi dát třeba 1/500 (že už by to pak chtělo vysoký ISO a ta fotka pak už ztratí to kouzlo), tak na to prdím a počkám až bude víc světla 😀 Většinou se snažím dát ISO max. na 1250-1600, clonu tak 4-5 (u těch nižších mi to moc na ty hýbající se objekty nejde) a čas co nejvíc (1/320 a kratší)

blanka.k
22. pro 2011

Všem krásné vánoce 😉

lilien_photo
23. pro 2011

co se týče ISO tak s tim nehybu. mam tam nastaveno 200. šum totiž nenávidim 😒
@jaa klíďo píďo 🙂 důležité je mít na obou fotkach svetle pozadí to vypada nejlíp, vložíš tam tu fotku co chces a hrajes si s tim rezimem prolnutí - nejlíp většinou vypada to multiply nebo overlay 🙂

lucy222
23. pro 2011

@jaa ber to tak,ze v ruce udrzis max do 1/60...takze urcite kratsi...
😉
Ja fotim na A kdyz nemam cas hrat si s nastavenim...coz je u male vetsinou 😀 to jsem kolikrat rada,ze dobehnu pro zrcadlovku...ve vetsine pripadu fotim tim malym kompaktem,ktery mame doma stale vyndany 😅

elennka
23. pro 2011

Pěkné raníčko, nějak nestíhám.. teda nestíhala jsem. Dneska ještě tvrdnu v práci, nic se mě nechce.. (a tak nějak mám všechno skoro hotové, ale nejsou hodiny navíc, abych mohla jít dříve domů). Snad se mě zítra podaří nafotit nějaké fotečky.. Nějak mám teď absták.. jsem skoro měsíc neměla foták v ruce ☹((
Holky všem přeji ničím narušené prožití svátků vánočních a kupu dárečků 🙂