Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

elennka
25. pro 2011

Holky, ještě opozděně přeju krásný zbytek Vánočních svátků, včera jsem se nějak celý den nezastavila.. ani jsem nezapínala PC....
Jinak počásko nádhera, svítí sluníčko.. láká to jít ven... aspon lepší počásko než včera...
Tak jsem se těšila, že vyfotím nějaké fotečky a nějak nebyl čas, snad dneska.. Venku svítí sluníčko, tak bych to mohla využít 🙂)

lucy222
25. pro 2011

Ahojda,
svatky Vanoce jsem nestihla, ale krasne svatky jeste poprat mohu 🙂
Vcerejsek byl krasny - i fotecky se povedly 😵
@lilien_photo
@jaa
@olbramka dotaz - na co si dat pozor u stativu? Co si pamatuji, tak hlavne, aby mel dobre vyresene nasazeni fotaku...
a jak s bleskem? Je dulezite, aby bylo mozne jej odpalit dalkovym ovladanim? Znamy prodava Sigmu - ale ta funguje jen na fotaku... :-/ Tak vaham. Na kurziku nam doporucovali jedine Nikon a zaroven varovali pred tim nejlevnejsim...
@olbramka to vse tahas sebou ven kdyz jdes fotit 😕 ? jinak polarizak mam take na seznamu....uz jsem chtela objednavat z netu za asi 400 a bylo mi receno, ze ten je naprd, tak jsem to zrusila.

jaa
25. pro 2011

@lucy222 Mě bylo řečeno,,bacha na váhu,velikost,vzpěru mezi nohami,materiál,možnost zatížení,skladnost....
Takže,lehký,skladný,silný,bez vzpěry,atd..
Jinak,do bleslu se mi také nechce investovat 6tis...Takže, to vidím na jetý.-)))

lucy222
26. pro 2011

@jaa dekuji. Tak to by ten mnou vybrany splnoval...
A s tim bleskem - no,i jety jsou pekne mastny,tak prave uvazuji o te Sigme... Ale. Uvidime-do narozek cas... Jen vazne uvazuji jestli nekdy vyuziji ten odpal na dalkove ovladani...
Jinak Vanoce jsem vyresila focenim v rezimu M a "difuzerem" - a s vysledkem jsem spokojena (cast mam i v albu).

olbramka
26. pro 2011

@lucy222 s tím stativem těžko říct, záleží, na co ho budeš používat asi. určitě aby nebyl moc těžkej (pokud ho budeš tahat někam ssebou ven), pak záleží na tý hlavě - je kulová a trojcestná a každá je vhodnější na něco jinýho. pak taky, jestli budeš třebas chtít fotit makro, tak jestli můžeš buď tu středovou tyč přestavět, nebo nohy roztahnout do minima, můj stativ tohle třeba neumí a hrozně mě to štve. dá se tam sice ta hlava na tu středovou tyč našroubovat z druhé strany, ale pak je foťák vzhůru nohama a je to celé takové kostrbaté na používání. no a pak samozřejmě zatížení - aby unesl foťák s příslušenstvím 😉

a blesk - ty máš nikoní d 90? ten umí odpalovat blesky i svým interním, nemusíš k tomu mít žádnej odpalovač, takže takovej příjemnej bonus, asi bych o tom i uvažovala, ale určitě to není úplně nezbytná funkce toho blesku. ale až se s ním sžiješ, budeš se třeba ho snažit pokořit víc, experimentovat a tak. taky se zaměř, jestli jde natáčet do všech stran, nejen nahoru a dolu, ale i kolem své osy. ty levnější nejdou. a také se koukni do diskuzí různých, jak třeba ta sigma s tím tvým foťákem funguje, když jsem vybírala blesk, kvůli financím jsem také přemýšlela o nějaké alternativě, ale nakonec jsem se třeba dočetla, že i když komunikuje s foťákem dobře, třebas mu to trvá přeci jen dýl, tak jsem se rozhodla pro origoš. a u jetýho prý bacha, že nikdy nevíš, v jakém stavu je výbojka a oprava pak také stojí dost peněz. ale zas jestli by to bylo od známého, tak by v tom zas problém být neměl.

jinak ty věci - tahám podle situace. ale všechno se mi vejde do batohu, tak to není zas takový problém. když jdu jen s dětma ven, beru foťák a většinou 50-ku, nebo ještě k tomu záklaďák (většinou na výlety), zbytek dle situace....
polarizák mám kenko pro 1 digital a myslím, že je vcelku ok, taková zlatá střední cesta...

a difuzer, jakej jsi udělala nakonec?

lucy222
26. pro 2011

@olbramka dekuji moc za infosky 🙂
Stativ-urcite neco lehkeho,skladneho. Chci jej na ven - zkusit si u vody nastavit delsi cas apod. 😉 mam vyhlidnuty jeden od Vanguardu,tak jeste proctu nejake recenze,ale zatim vyhovuje.
Blesk - vis,ja si radeji koupim nejaky lepsi i kdyz jej treba hned naplno nevyuziji - prave z toho duvodu,abych pak za rok dva nehledala jiny.. proste holt jej nebudu mit hned,ale koupime to postupne.
Jj,od znameho. To je takovy strelec - kazdou chvilku se pro neco nadchne,koupi a zachvilku chce lepsi/jinak barevny/mensi 😅 a dava dal... 😅
Difuzer - jak jste tu o nem psalz,tak jsem si rikala,ze to nejak zvladnu bez,ze stejne krabicku od kinofilmu nemame...ale pak jsem si vecer nastavovala fotak a furt to nebylo ono-bez blesku tmave, s bleskem tvrde stiny...tak jsem sla hledat nejaky papir pred to a nasla jsem takovy mlecny obal od flashky,ktery jsem pomoci izolepy poslepovala tak,aby drzel na blesku a fakt super 😅

olbramka
26. pro 2011

@lucy222 tak to je super, jak jsi to vymyslela s tím difuzerem 🙂
a jaký od vanguard? a ten blesk Ti schvaluju, určitě bys za chvíli litovala 😉 a fotky z vánoc - krásný, v tý tutu-sukýnce 😀 a nechápu,kde berete ty vlasy 😅

lucy222
26. pro 2011

@olbramka jooooo,difuzer hand made - to snad dam i foto 😀 je to opravdu prazvlastne poslepovana krabicka,ale ucel splnila..dokonce jsem si ji dala i do brasny "na priste" 😅
K tomu vanguardu - zkusim to najit ted z telefonku,jinak hodim zitra az otevru PC.
K pochvale fotek-dekuji. Ja jeste stahla cervenou,tak vypadaji jeste o neco lepe (podle mne). Sukynka je Nextik-dorazila 2 dny pred Vanocema 😵 a k vlasum - jj,ma jich hodne...kdyz se namoci,tak se ji delaji prstynky 😵 😵 😵 ona uz se vlasata narodila,ale nejak nam nevypadaly a rostou a rostou 😎

jaa
26. pro 2011

@lucy222 Tak já také fotila vánoce na M a čas od 1/13-20.. 😉

lucy222
26. pro 2011

@jaa to mi prijde strasne dlouhy... 😕
Jinak jsem jeste fotila do JPEGu a RAW,tak mrknu co by s tim slo v RAWu udelat bo v mistnosti bylo tmave zlute/oranzove svetlo,tak vsude stahuji cervenou at to neni tak oranzove.

olbramka
26. pro 2011

@jaa to jsi udržela???? 😕 to by na mý klepavý ruce asi nebylo... 😀
@lucy222 já mám taky divně-barevný, ale zas to má atmošku, ne? 😉

lucy222
26. pro 2011

@olbramka joooo,ta atmosfera...😵 😵 😵 vsak mne se kolikrat ta fotka nepovede 100% (co kolikrat-ehm,hodnekrat 😅), ale zase chytnu nejaky okamzik,kvuli kteremu ji fakt nesmazu 🙂

lucy222
26. pro 2011

@olbramka Vanguard Espod pro 203AB 😉

olbramka
26. pro 2011

@jaa ale s bleskem, žejo?
@lucy222 ježiš, takovejch fotek mám taky dost 😅

jaa
26. pro 2011

vše na dané časy.. 😉

jaa
26. pro 2011

s bleskem..je tu málo světla..klasická totalitní bytovka..takže bez blesku by to nešlo..Dneska u tchýně jsem fotila,ale i bez něj 😉 Tam světlo je..

lucy222
26. pro 2011

@olbramka jj,ja hodne prave z toho kompaktu...kolikrat i v hledacku super,ale pak mrknu na PC a treba to neni uplne ostre apod... 😅 ale co- dela mi to radost a to je hlavni 🙂

lucy222
26. pro 2011

@jaa ja bych ten cas take nedala 😅 smekam 😉

jaa
26. pro 2011

@lucy222 a,na jaký čas fotíš?

lucy222
26. pro 2011

@jaa vetsinou jsme nekde kolem 1/80 a i 1/100 - i tak se stane,ze mi obcas to nase sidlo staci zdrhnout 😀

jaa
26. pro 2011

bez blesku,vše bez úprav rovnou z karty..V PS je trošku zesvětlím..až bude čas.. 😀

janinka1987
27. pro 2011

Holky, mě to taky házelo střešně dlouhý čas...I s bleskem. Byla jsem ráda, že jsem se dostala na 1/60. Jinak na prioritu clony...A fotky pěkný asi tři ☹

lucy222
27. pro 2011

@janinka1987 hmmm,na prioritu clony se to s nedostatkem svetla moc neda... ☹ ale tak bude lip a lip... 😉

jani11
27. pro 2011

ahoj holky
rada bych se k vam pridala jestli muzu 😉 jsem totalni amater, zrcadlovku mam teprve rok, a jelikoz chodim do prace a mam doma skoro dvouletou holcicku casu moc neni... ale jinak me foceni hodne chytlo, kupovala jsem si canon 500d se zakladnim objektivem 18-55 a i kdyz jsem cetla ze tomu clovek propadne neverila jsem, no ale dopadlo to tak 😀 od ty doby uz jsem koupila dalsi dva objektivy, polarizak, ted jsem si nadelila pod stromecek externi blesk... vycetla jsem tu spoustu tipu a rad, a ctu vas pravidelne, tak jsem myslela ze se taky aktivne zapojim at tu jen nesmiruju 🙂
ted nevim kdo tu resil ten blesk, ja jsem puvodne chtela canon, ale kdyz jsem porovnala ceny (bohuzel na finance jako asi spousta z nas koukat musim) rozhodla jsem se nakonec pro sigmu (610 dg super) a uz ted jsem nadsena 🙂 a to jsem ani poradne nekoukla do manualu (bohuzel posledni dva dny jsme meli starosti a tak nebyl cas), jen jsem nasadila a fotim a fakt parada. zatim nemam fotky v pocitaci, ale pak sem muzu neco prihodit na ukazku...
jinak stativ jsem si poridila jednou v akci, nejakej uplne obyc, ale zatim jsem ho pouzila asi dvakrat, ja ho nevyuziju, fotim hlavne emmu, takze v tom moc radit nemuzu.

jemi
27. pro 2011

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala 🙂 K vánocům jsme si pořídili foťáček Nikon p300, zrcadlovka to sice není, ale fotí moc hezky a mám poloautomatické režimy(priorita clony, času, iso...) a taky manuálný režim. Teď mi začala mateřská a plánuji se s foťáčkem sžít než se malá narodí. Něco už mám nastudováno 🙂 spíš by mě zajímalo čím začít. Zatím mám v plánu dělat hezké fotky malé. Potřebovala bych poradit, který program na úpravu fotek je nejlepší co se týče začátků. Díky moc

olbramka
28. pro 2011

@lucy222 jo, ten stativ si myslim bude ok. já mám v. sherpu teď nevim číslo, ale tu nejnižší asi, a štvou mě ty nohy, že se nedaj úplně roztáhnout, nebo přestavit ta tyč, tak furt špekuluju, jestli prodat, nebo ne, protože zas na focení teď nějakých detailů stejně nemám čas ☹ . ale jinak je asi ok 😅

@jaa tak u těch bleskanejch je jasný, že to mázlý nebude, on ten blesk zmrazí pohyb, tak je to ok, ale u těch nebleskanejch - no víš ty, jestli to máš ostrý nebo ne, tu to asi neposoudíme 😀 já teda nemám 100 % ostrý fotky snad ani při 1/80 a co tak vím ještě z jinejch diskuzí, nikdo na takhle dlouhý časy nefotí (teda krom dlouhý vody a tak 😀) (to neznamená, že to u tebe může být jinak, ale přiznám se, jsem trochu skeptik 😀)

@jani11 @jemi vítejte! jemi, já začínala se zonerem 🙂 ha a čím začít? tak nevím moc, co na to napsat 😀 asi si vzít manuál a zkoušet si nastavit, co ti bude vyhovovat. určitě vyzkoušej tu prioritu clony, nebo třebas jeden záběr s různým nastavením, abys zjistila rozdíly .. (tojsou rady, co 😀)

lilien_photo
28. pro 2011

ahojky holky, moc vás zdravím a taky vítám nové tváře 😎 my jsme stale nemocné, už se nemůžu dočkat až budeme ok a pujdeme ven, taky už bych brala aspon trochu sněhu. tahlě hnědošeď mě neba 😒
@jemi zacínala jsem fotit jako ty, dostala jsem fotek mesic pred narozením malé a začínala jsem tak že jsem se koukala na cizí fotky co by se mi líbilo a zkoušela jsem to docílit - pozy světlo a tak 🙂

olbramka
28. pro 2011

@jemi ještě mě napadlo, ale ona i lilien to koukám píše, mrkni na nějaký weby s newborn fotkama, já miluju třeba baby as art, keri meyers, kelley ryden... no inspirace je na netu spousta. pořiď si nějakou pěknou deku, pléd, na kterej miminko dáš, a vypneš ho i vzadu, aby nic nerušilo a tak 🙂

lucy222
28. pro 2011

@jemi
@jani11 zdravim vas. Na ty zacatky doporucuji procist fotoradce.cz ci nejake podobne strany 😉 a na uppravu doporucuji Zoner-je jednoduchy a neni drahy 😉 samo jsou ke stazeni i programky zdarma,ale s temi nemam zkusenost. Mam jen ten Zoner,tak nemuzu porovnat.
@lilien_photo at jste brzy fit. Mala - tuk tuk- jeste nemarodila (resp.1x mela asi 2-3 dny rymu),ale musi to byt hrozne. Co se snehu tyce-cekame do vecera jestli nepojedeme na hory,tak by mala videla prvne snih...a kdyz ne,tak se jdeme na prelomu ledna/unora fotit k profikovi (mala ma rocek)- a to bychom fotecky radi venku 😵
@olbramka ten v.sherpa se mi take libi,ale nevim jestli to bude to same cislo... Ja jsem si dala strop max 2000...a premyslim co driv+jestli stativ nebo blesk....asi spis ten blesk,ne?