Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

evlyn
30. pro 2012

@dancicka mam tu par fotek, co fotil kamarad (uz je to teda hodne stara zalezitost, ale pro predstavu)
vezmu to postupne

Tahle ma ISO 218 (netusim, jaktoze takove divne cislo), clona 2,8, zaverka 4,0

evlyn
30. pro 2012

ISO 320, clona 2,8, zaverka 1/30 (da se udrzet z ruky)

evlyn
30. pro 2012

ISO 235, clona 2,8, zaverka 4,0, foceno s vestavenym bleskem...

Snad to aspon trosku pomohlo - jestli me pamet neklame, tak vsechny fotky byly focene ze stativu (aspon si vybavuju, ze jsme o nej posleze zakopli 😀) Byl to bujary Silvestr...

evlyn
30. pro 2012

Jo a jeste pocitat se spoustou odpadu, kdyz se netrefis do spravne chvile. Spoustou spoustou zkazenych fotek...

dancicka
30. pro 2012

@evlyn To se mi moc líbí a taky vím, že bez stativu nedám ani ránu. Jenže se stativem tady na horách to fakt nejde praktikovat - než bych foťák usadila, tak mě smete někdo další 😀
Každopádně budu trénovat 😉

evlyn
30. pro 2012

@dancicka tak vyuzit toho co je - zidky, zabradli, popr. se pokusit sehnat monopod. Mam vyzkouseno ze do cca 1/20 to udrzim jakz takz v ruce (neni to ostre jako britva, ale vysledek je koukatelny), potom uz jedine zvysit ISO co to pujde, ale pak mam zase zasumene fotky. I kdyz u nekterych fotek si myslim, ze to az tak nevadi...

Tyhle tri jsou focene u nas na zahrade po uplnem setmeni - jediny zdroj svetla byly ty zarovicky - ISO 1600 (vic muj fotak neda), clona 1,8 a zaverka 1/25-1/30, foceno z ruky, malej moc nepostoji...

dancicka
30. pro 2012

@evlyn Díky. Já vlastně ani stativ s sebou nemám - používám zábradlí, stromy, zídky, ... prostě cokoli, abych udržela foťák nehybný. Zkusím to nějak zvládnout. Žárovičky jsem fotila a ty mi vyšli báječně - fotila jsem taky jen v ruce. Ale žárovičky se "nehýbou" a mohu na ně ostřit jak se mi zlíbí, ale když nevím, kde ta rachejtle práskne, tak jsem v háji 😢 Nemám se čeho chytit. Budu to ale zkoušet.
U svého druhého foťáku - automatu - mám přednastavenou funkci ohňostroj. Tam fotím jako o život. Se zrcadlem to nedávám a proto se do toho chci opřít a dokázat si, že to zvládnu - a já to fakt zvládnu 😵

heluska11
31. pro 2012

dnešní krásná procházka, nemůžu se toho počasí nabažit, už se tak těším na jaro, to se bude teprve fotit 🙂 jinak jsem si stahla zoner photo studio 15, doted jsem mela 11 a stacilo, ale ted chci zkusit neco lepsiho, obzvlast me zaujal polaroid viz. druha fotka 🙂 holky co tomu rikate? ja nejak nevim jsou ty fotky dobre nebo ne??

heluska11
31. pro 2012

jeste jedna uprava...

jaa
31. pro 2012

něco z dneška

sarusinka
1. led 2013

ahojky, tak jak vam dopadl ohnostroj, ja to poprve zkusila a nic moc.. stale take bojuji s ostrosti fotek, nevim jak ji jeste udelat vice ostrou, myslim co se tyka detailu, viz.foto chameleona... jinak mam Nikon 5100, 18-105 AF-S DX VR 🙂 tak prosim o kritiku 😀 at muzu zlepsovat

sarusinka
1. led 2013

jinak fotak jsem dostala k letosnim Vanocum 🙂 predtim jsem mela kompakt
jeste dalsi fotky na kritiku, dekuji 🙂

lutsousek
7. led 2013

@jaa Ta poslední fotka je úžasná! Hrozně se mi líbí ty barvy... to jsi tak upravila nebo měla už ve foťáku nějak nastaveno, třeba vyvážení bílé? 🙂

jaa
7. led 2013

@lutsousek Jé,díky.. Tahle zrovna není upravovaná.Bylo super světlo..Bílou mám ted přes zimu na zataženo..

lutsousek
8. led 2013

@jaa No, tak to se mi nepovede udělat takhle krásnou fotku jen na zmáčknutí spouště, bez úprav! Klobouk dolů, paráda!!! 😵

jaa
8. led 2013

@lutsousek povede.S pevným obj a ve stínu,když svítí sluníčko..

janinka1987
11. led 2013

@dancicka Jdu tedy pěkně pozdě, ale pro příště, na ohňostroj: stativ, ISO 100, manuál, clonu nějakou střední (5-10), a čas si pošteluješ podle toho, abys to právě neměla pod podexponovaný nebo světlý.

jaa
13. led 2013

dnešek

sarusinka
15. led 2013

dnes jsem zkusila fotit bez blesku, prosím o názor, co mám zlepšit...

wrtulka
16. led 2013

ahoj holky mám prosbu řeším jaké vybavení bych si měla koupit k foťáku .Respektive..mám představu.. na focení úplně těch miminek..co mám já, ségra a tak..mi příjde focení s bleskem blbé. Děti mrkají, brečí..neudrží výraz..napadlo mě pořídit si dvě světla -bílá, které by se ale nepsouštěla jen při vyfocení..ale prostě by svídila ,..já bych si v klidu nasvítila dítko..a mohla fotit..žádná sinchronizace s fotákem jeslti mě chápete. No a můj dotaz zní jeslti nemáte představu co by se dalo koupit a kde? Prostě poradit vůbec nevím po čem jít..předem díky

erinbrock
16. led 2013

@sarusinka prijdou mi tmave - co treba zvysit expozici nebo snizit cas pripadne clonu..na co fotis clona cas nebo manual??
@wrtulka mrkni na fripers.cz .. tam maji asi nejlevnejsi sestavy svetel...a pak projit internet a zjistit jeste vyhody ci nevyhody svetel a oproti zableskum

sarusinka
16. led 2013

tohle bylo na cas, expozici jsem zvysila, vyvazeni bile zmenila, mozna jsem potom pri uprave dala hodne konstrastu, ISO jsem mela myslim 400

erinbrock
17. led 2013

@sarusinka zkus je v upravach zesvetlit...kontrastu je tam mozna zbytecne 🙂 uvidis 😉 co to udela...

janinka1987
17. led 2013

@sarusinka Jestli upravuješ v PS, zkus duplikovat vrstvu, dát místo normální "závoj" a pohrát si z procenty...

jaa
19. led 2013

Holky ,je tu možnost získat celkem za rozumnou cenu akce.čím více by nás bylo,tím levněji vyjdou.Bára je koupila za 1800kč..
http://ohsoposhphotography.com/artstore/product...

kamino
24. led 2013

@jaa prosim,jsem PS nepolibena..to jsou jen doplnky? Anglictinou moc nevladnu a z mobilu se blbe googli...

mirusak1
24. led 2013

@jaa taky jsem na to koukala, co to je. ja se na PS se teprve chystam, je to prece jen palka, tak porad vaham, jestli ho poridim... Myslela jsem, ze PS je za ty prachy uz komplet a ono ne-e, ze? 🙂

ivarei
24. led 2013

@wrtulka Myslím, že lepší než světla by bylo pořídit externí blesk a odrážet ho od stropu ;). Taky nejsem pro focení miminek napřímo, blesk u nich nepoužívám skoro vůbec, je fajn mít světelný objektiv (1,8 příp. 1,4), nastavit delší čas, vyšší ISO (ne nad 800) a fotit poblíž okna ;). Trvalá světla jsou fajn, dokud se miminko moc nepohybuje, ale určitě mi přijde, že blesk se využije v dlouhodobém horizontu víc 🙂

jaa
24. led 2013

@mirusak1
@kamino
PS se tá stáhnout z netu..Akce je tzv vylepšení..Jeden klik a je hotovo..

kamino
24. led 2013

@jaa budu se ptat jako blbec,priprav se 😉 to jako ze bych se k nekomu pridala,zaplatily doplnek spolecne a mely obe pristup za polovicni cenu?