Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

fender
18. lis 2012

@dancicka já mám 18-55 a 55-250 😉

veronikaka
18. lis 2012

@jaa Já jsem spíš myslela prostory a náklady na provoz ...

jaa
18. lis 2012

@veronikaka To,pokud vše vyjde,tak budu mít ve svém domku. 😉

veronikaka
18. lis 2012

@jaa To jsem chtěla zmínit, že to by byla nejlepší varianta. Tak to je super. Mám zvláštní pocit, že ten foťáček mi už do porodu nepřijde ... ☹

brendi
18. lis 2012

jsem moc ráda že se diskuze za poslední dva dny tak rozjela, super

zuzkkkaaa
18. lis 2012

Jee holky senzace, že se to to tu rozjelo, fotky co jste vložily moc krásné 😵 😵 stejně ta zrcadlovka je prostě věc, žejo?? 😵 😵

@brendi juu co to máš za objektiv, že tak krásně maže 😝 😝

Já poslední dobou moje děti s fotkama flákám 😀 ale tady pár

fender
18. lis 2012

@zuzkkkaaa zuzi 😵 flákáš neflákáš, počítáme s tebou na ten sníh, až napadne, doufám, že jsi nezapomněla 😀

zuzkkkaaa
18. lis 2012

@fender Teri tak jo super, nezapoměla 😵 😵 tak se nafotíme navzájem, ne?? Ty fotíš parádně 😵 😵

fender
18. lis 2012

@zuzkkkaaa že by 😀
no jestli parádně to nevím, snažím se a bojuju co to jde 😀 děkuji 😵 ale s těma brýlema jsem se zakufrovala a ať dělám co dělám tak nevím, jak to vyfotit tak, aby se prostě neodrážely, fakt to ruší 🙄
vyřeším to tak že ho asi budu fotit jenom bez brýlí 😝 😝 😝 😝 😝 😀

brendi
18. lis 2012

@zuzkkkaaa máš krásné světlo........já mám občas potíže s ostřením.....snažím se na jeden bod a stejně to nevyjde......mám seták 18-105 a pevnou 35

j.cien
18. lis 2012

@fender A neni mozne poridit brylky s takovou tou antireflexni upravou,ktera prave neodrazi na fotkach?..netusim,zda to jde i u detskych..

fender
18. lis 2012

@j.cien nad tím jsem popravdě vůbec nepřemýšlela, protože mě to nenapadlo dřív 😅 až když jsem malého poprvé vyfotila, tak jsem se nestačila divit 😝 😀 ale trochu se obávám, že pokud by to šlo, tak ani nechci myslet na to, kolik by ta skla stála 😖

možná to půjde nějak vylepšit nějak v pc, musím nad tím popřemýšlet, spíš se snažím přijít na způsob jak to eliminovat přímo při té fotce, ať se s tím pak nemusím dlouze upravovat 😅

zuzkkkaaa
18. lis 2012

@fender Hele to je fakt zapeklitost s těma brýlema?? Já nikoho s nima ještě nefotila, takže neporadím, ale leskne se to asi i bez blesku, že?? 😝

@brendi jj já myslela, že nějaké pevné sklo 😉 super. JInak to světlo není nic jiného než externí blesk, ho miluju 😵 😵

zuzkkkaaa
18. lis 2012

@fender Jinak rada, fotit bez brýlí, není od věci 😀 😀

fender
18. lis 2012

@zuzkkkaaa no někdy se to jen trochu leskne, někdy se tam prostě všechno jakoby odráží a to je ještě horší 😝... jsem teď na druhém pc, ale zítra sem hodím jednu fotku, ať se na to kouknete, co to dělá 😖

j.cien
18. lis 2012

@fender Pred casem jsem si za to u optika priplacela na svych brylich,ale nebylo to nijak zavratne...tak treba na pristi brylecky bych to uz ditku poridila 😉,pokud ty brylecky k ditku proste patri,tak mi prijde divne je na foceni sundavat...

brendi
18. lis 2012

@zuzkkkaaa ano, pevná 35, tohle je s ní foceno....taky je pravda, že co jsem si ji pořídila, skoro ji nesundávám 😎 ......nad externím bleskem, už dlouho uvažuju, co máš prosím za typ?

zuzkkkaaa
18. lis 2012

@brendi i já požívám hodně pevnou ale teda 50tku 😉 vlastně pořád 😀 😀 No typ blesku mám Canon SpeedLite 430 EX II a spokojenost, musím že teď na ten podzim do intreriéru je to parádní, jinak bych vlastně nemohla vůbec fotit, je to veliký rozdíl oproti internímu blesku 😉

jaa
18. lis 2012

Dnešní rodinka..Mám asi 120 fotek,tak vybírám... 🙂 Malá spolupracovala tak 5 minut a pak už ji to nebavilo..☹(
@brendi Ty máš Nikona ,tak SB:600,700,800.Dá se koupit z druhé ruky za solidní peníze.

wrtulka
19. lis 2012

Dobré ránko,
holky máte nádherné fotky mohla bych se přidat? Učím se fotit a nejsem zatím na tom tak dobře s kvalitou fotek jako vy..ale právě proto bych přivítala rady, zkušenosti a tak..
jinak mám foťák Olympus E-420
Dávám pár fotek a když mi k nim napíšete nějaké rady co by bylo dobré dělat líp budu ráda 🙂 😉

kamino
19. lis 2012

@ivarei ten programek je bomba !!! Jeste se s nim naucit a bude to skvele.. 😉😉 vcera vecer jsem zkusila trochu poupravit fotku sestry s nasim prckem...je to prvni pokus,tak prosim pripominky sem...nevim jeste jak co zvyraznit a rada bych nejak potlacila u maleho ty cervene flicky u oka a na hlavicce...

evlyn
19. lis 2012

Jee tady se to zase krásně rozjelo 🙂 S dovolením bych toho využila a tentokrát se připojila i aktivně 🙂
Mám starší Nikon D70 se setovým objektivem 28-105mm 3,5-4,5D a portrétový 35mm 1,8G, teď jsem si ještě nadělila exteriérový blesk, ale s tím zatím moc nefotím.
Přikládám pár fotek - ty čtvercové jsou upravené(photoshop) a oříznuté(čtvercové jsou schválně, vím že je to atyp - ale je to součást projektu 365), ty ostatní jsou tak jak vypadly z foťáku.

evlyn
19. lis 2012

S čím bych teď ale aktuálně potřebovala pomoct je kompozice - nemáte nějaký tip na článek popř. knížku, nebo kde berete inspiraci na fotky - myslím ideově a kompozičně. V současnosti mám asi největší problém s jednotvárností - fotím teď většinou děti (no jo mateřská) a přijde mi, že to mám pořád na jedno brdo. Díky

kamino
19. lis 2012

@evlyn jsem tu absolutni novacek,rozhodne ti neporadim,ale chci ti napsat,ze fotky krasne,a me jako milovnika koni strasne dostala ta fotka s nimi..parada 😉😉

brendi
19. lis 2012

@jaa dík za tip, no budu muset začít šetřit 😅
@evlyn já fotím převážně děti, krajina mi nic neříká, spíše portrétovka 😉

brendi
19. lis 2012

můj názor je takový, že fotce hodně pomůže dobré a správné světlo......vyhýbám se ostrému světlu, hledám polostín, někdy si pomůžu s odrazovou deskou, ale tento rok jsem ji využila vyjímečně

brendi
19. lis 2012

@wrtulka jé Leonka je už taky veliká 😀 ...naše verze Leonky 😎 :v listí

brendi
19. lis 2012
wrtulka
19. lis 2012

@brendi absolutně nádherná fotka..mnohem lepší než ta moje co sem udělala špatně 😀 😀 😀

zuzkkkaaa
19. lis 2012

@wrtulka Příště možná zalézt někam do stínku 😉 a fotíš na automat??? 😝 a bych taky prcky situovala někam mimo střed fotky, vypadá to pak trošinku lépe 😅 Ale leccos se dá zachránit ve photoshopu, tam se prosvětlí obličej krásně a řezat se tam také dá 🙂