Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

dagmarkaaa
6. dub 2013

Ahoj holky
Rozbil se mi na 2 kusy oblibeny portretni objektiv Canon 50ka ten plastovy. Nestalo se vam to nekdy pripadne co s tim? Zkusit nechat opravit?

erinbrock
6. dub 2013

@dagmarkaaa asi bych to poslala do servisu... měli by ti nejprve sdělit cenu a podle toho se to buď vyplatí nebo ne 🙂 jestli je to jen plastový obal a vnitřek bude OK tak by to ani nemuselo být drahé a naopak ... 😉

lasetka
8. dub 2013

Ahoj.Můžete mi prosím poradit kterej model canonu je lepší jestli eos 50D je lepší než 40D?a jestli třeba 450D je lepší než 550D?Jde mi o to jak šli ty modely po sobě třeba od modelu 1100D...Moc díky

lentilka28
8. dub 2013

@lasetka Ahoj, lepší než 40D je 50D a lepší než 450D je 550D....ale ty rozdíly nebudou tak markantní...

lasetka
8. dub 2013

@lentilka28 Takže to jde prostě vzestupně tedy...Děkuji 🙂

lasetka
9. dub 2013

Holky moje soukromá anketka:s čim fotíte a vše oblíbené objektivy?Rozhoduji se,tak mi to třeba pomůže...Díky 🙂

erinbrock
11. dub 2013

@lasetka nikon a oblíbený nikon 50 1,8 🙂

jaru30
11. dub 2013

@lasetka Nikon a oblíbená "50" 1,4 🙂

kamino
11. dub 2013

Holky,jdete nektera na Canon zoom do Zoo Praha?

ferinka
11. dub 2013

Canon a 50 1,8 😀 😀 😀

sarusinka
29. dub 2013

Nikon a ,,35,, 1,8 🙂

wrtulka
29. dub 2013

ahoj holky trochu sem fotila venku prodím o konstruktivní kritiku předem moc díky

erinbrock
30. dub 2013

@wrtulka krásná prďolka...pěkné fotečky 🙂

alice25
13. čer 2013

Chtěla bych se podělit o svoji aktuální zkušenost, třeba to některé mamince pomůže. Dlouho jsem pročítala různé diskuse na internetu a snažila se nějak zajímavě fotit dcerku, nakonec jsem vyzkoušela kurs "naučte se fotit vlastní děti" od idifu a hodně mě to posunulo k lepším fotkám.

babsiegirl
14. čer 2013

@alice25 jo tyhle workshopy v akci jsou nejlepsi. A co jsi se priucila? neco, co bys nam doporucila? 🙂

alice25
15. čer 2013

@babsiegirl jsem opravdu začátečník, takže jsem si třeba přečetla že fotoaparát má v sobě zabudovaný expozimetr, ale nevěděla jsem kde ty údaje hledat a taky jak je využít, nebo jak pracovat se clonou a manuálním ostřením a tak. Velice mi to vyhovovalo, protože kurs vedla mladá paní fotografka, co má malá dvojčata, takže přesně věděla jaká jsou úskalí při focení dětí. Bylo to takové komplexní, tři dopolední setkání, nejdříve jsme měli něco málo teorie, a druhé setkání proběhlo celé v parku, kde jsme řešili praktické věci - focení dětí před bílou zdí, fotky na schodech, děti u sloupů, u kašny, v pohybu... Byla jsem moc ráda, že se mi takto někdo věnoval a byl mi hned k dispozici. Zrcadlovku mám teprve krátce a byla jsem zastáncem postoje co nejlépe vyfotit a neupravovat, měla jsem nějaký strach z toho, že úpravy v PC jsou pro amatéra moc složité a časově náročné. Ukázali nám základy jak fotku upravit, takže si přece jen zoner pořídím. A co bych doporučila? No asi to nejpodstatnější co jsem tam pochopila je to, že jsem čekala, že se naučím nějaká pravidla jak foťák nastavovat za různých podmínek, ale nejdůležitější je uvědomit si, proč a za jakým účelem fotku děláme, nebát se experimentovat a taky přijmout fakt, že se nastavení řídí momentálním stavem než nějakými radami a doporučeními, na jeden motiv třeba vyzkoušet různá nastavení a vybrat si co se nám líbí a co není moc světlé/tmavé. A hlavně hodně fotit , nebát se - nejdůležitější je, aby se fotka líbila nám.

babsiegirl
15. čer 2013

Tak to muselo byt fakt supr, no tady v uk bych taky neco takovyho potrebovala. Nasla jsem supr workshop ale stoji nekrestansky penize. No a vzhledem k tomu, ze jsem si nedavno poridila novy objektiv, tak workshop bude muset pockat a budu pokracovat ve studakovani online :D

babsiegirl
15. čer 2013
babsiegirl
15. čer 2013

Holky, kamaradka me poprosila, abych ji nafotila rodinu. Co rikate? Jsem na dobre ceste za novou profesi? 😀 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/babsiegirl/a...

alex001
16. čer 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s Nikonem D7100 přemýšlím, že bych si ho koupila, ale nevím jestli není příliš drahý a jestli mám raději zvolit levnější model třeba 5100? Chtěla bych dělat fotky i pro známé pokud se budou líbit a možná i profi.... 🙂 Teď mám zrcadlovku Olympus E500 a už bych potřebovala obměnit výbavu 🙂.
Předem děkuji za rady 😉

babsiegirl
17. čer 2013

@alex001 Ja jsem sice Canonovka, takze s nikonem neporadim, ale at uz vyberes jakkoliv, tak zalezi na fotografovi. Dobrej fotograf udela pekny fotky temer s cimkoliv - coz neni muj pripad, jeste se mam co ucit :D Kazdopadne D7100 vypada slibne, uz treba jen z hlediska vice zamerovacich bodu (51 vs 11), lepsi rozliseni (az o 50%) a spousta dalsich vychavek. Jestli umis trosku anglicky, tak tady jsou vsechny pro vypsane http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Niko...

jaru30
17. čer 2013

@alex001 Ahoj, já ho měla. Asi jeden den. A pak jsem ho vracela 😀 Protože "nekámošil" s jedním z mých objektivů. Je to stařičkej Nikkor 18-70mm. Fotky z toho lezly neostré.

A tohle mi pak k tomu psal pán z Megapixelu:
Používáte bohužel nevhodný objektiv, který už nedokáže využít možností vyššího rozlišení u D7100. Pokud snímek vyfotíte rozlišením 6 Mpx, vypadá ostře. Jestliže ale stejný snímek vyfotíte stejným objektivem, ovšem snímačem s rozlišením 24 Mpx, tak je situace jiná. Váš objektiv bohužel nedokáže zachytit takové detaily, jaké by dokázal zachytit snímač D7100 s vhodnějším objektivem.

Takže pokud nemáš doma nějakej stoletej objektiv, tak směle do 7100 🙂

heluska11
29. čer 2013

holky mam radost mame novy objektiv nikkor 35mm/1,8G 🙂 nadherne fotecky z neho jsou, fakt rozdil veliky oprati setovemu... jinak jeste starym objektivem jsem si zkusila udelat domaci "atelierek" tak posilam par fotecek 🙂 je to prvni zkouska takze to neni dokonale... prave bych chtela slyset co si o tom myslite 🙂

vrtule
28. srp 2013

Ahoj děvčata, mám na vás dotaz. Jste zkušené víc než já 😵
Rozhodujeme se koupit foťák, ale tápeme mezi těmito značkami.
Canon EOS600D + EF-S 18-55 mm IS II a Nikon D3100 + AF-SDX 18-55 mm + AF-S DX 55-200 mm. Jelikož jsem úplný laik, tak opravdu nevím, co je lepší. Poradíte mi prosím? Moc děkuji 🙂

blanka.k
28. srp 2013

@vrtule U Nikonu bych místo 18-55 a 55-200, šla do 18-108. Už jen kvůli případnému přehazování objektivů, to je "vopruz" a pak taky 18-105 je kvalitnější. Sama jsem s 18-55 a 55-200 začínala, pak prodala sestře, kterou jsem na to upozorňovala, a ta nakonec taky objektivy časem prodala a koupila si myslí 18-200 od Tamronu (neznačkový na Nikon)

karina1
30. srp 2013

@vrtule ahoj, nepises, co chces fotit? pozeram, ze sa chystate na mimco, tak ak by to malo byt pre male miminko, tak by som doporucovala objektiv pevnu 50-tku, svetelnost f1,4 (iny ani nepotrebujes). Ak je to pre vonku sa pohybujuce dieta, tak je super mat aj zoomovaci objektiv napr. nieco ako 70-200mm, al. nieco obdobne.

sipkovarose
2. zář 2013

dobrý den chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaká funkce u fotáku kdy je fotka černobílá a je vidět na fotce jen jedna barva např modrá.nebo to musím upravit.popř mi prosím doporučte nějaký dobrý program na upravu foteček.ted zvažuji koupit nový fotáčrk Nikon s 9500 má s ním někdo zkušenost???děkuji za info 😉

libulubo
9. zář 2013

maminky koupím foták zrcadlovku sháním nějaký co udělá fotku ostrou a pozadí rozmazané vubec se v tom nevyznám je to o těch objektivech a já nevím jaký na to mít.... jsem zoufalá chtěla bych nějaký levný na to domácí focený malého... ale prioritou je aby to fotilo rozmazané pozadí 🙂 moc moc prosím o rady koupím použitý

ivarei
9. zář 2013

@libulubo Rozmazané pozadí nedělá foťák, ale objektiv ;). Doporučuju jakoukoli levnější zrcadlovku a k tomu objektiv s pevným ohniskem - 50 mm nebo 85 mm a světelnost 1,8 ;)

erinbrock
10. zář 2013

@libulubo zkus bazarový nikon d3100...canon neznám...se setovým objektivem 18-105 nebo s pevným objektivem 50..ale i ten setový objektiv do začátku stačí...a pak pročíst knížky a naučist se fotit s nízkým clonovým číslem 🙂 něco jako tady http://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=32410 🙂

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-... tohle je foceno nikon d3100+18-105 🙂