Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

janinka1987
4. pro 2011

@katy.m A jak je to s ovládáním, je to fakt tak jednoduchý, jak říkají recenze? Já abych věděla, na co se připravit 😀

katy.m
4. pro 2011

@janinka1987 celkem to jde,myslím,že je to jednoduché. 🙂

janinka1987
4. pro 2011

@katy.m No, já upravuju zatím v Photoscape a jeden filtr mám z Picasa 🙂 Ještě mám stáhlý Gimp, ale ten je strašně složitej :-/
A Picasa umí pak tohle:

katy.m
4. pro 2011

@janinka1987 můžeš mi dát ,prosím,link,kde bych ho stáhla?Photoscape mám tak jen Picasa

janinka1987
4. pro 2011

http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/s...[hledano]=Picasa&g[oz]=3.8&g[up]=Build+117.43
Jinak já dělám úpravy v tom Pickwicu (součást picasa)

janinka1987
4. pro 2011
katy.m
4. pro 2011

@janinka1987 děkuji 🙂 .Čóveče,ale něja se v tom nevyznám 😕

blanka.k
4. pro 2011

@katy.m Já chci kartu reklamovat, budu tvrvat na vrácení peněz (jelikož je neopravitelná), prostě nevydržela ve foťáku, ještě jsem se tam teda nedostala, abych ji tam zanesla, ale předpokládám, že nebude problém. 😉 taky stála kolem 500,-, tteď chci tu San Disk s větší kapacitou a rcyhlostí, sice sotjí 2500,-, ale riskovat ztrátu fotek (v tu nejblbější chvíli, která nejde opakovat) se mi nechce

janinka1987
4. pro 2011

@katy.m No, on je to dost debilní prgrámek 😀 Musíš si tam nejdřív stáhnout tu fotku, co chceš opravovat ("importuješ" jí) a pak jí musíš načíst do knihovny. Teprve pak jí otevřeš pro úpravy.

lucy222
4. pro 2011

@blanka.k fakt je tak drahá??? Já jednu dostala s foťákem, 2.kupovali, ale určitě nestála tolik 😕

lucy222
4. pro 2011

Jinak kurzík byl teď na téma " Zoner" a úpravy v něm...bylo to hodně o praxi, ale kdyby přeci jen někdo chtěl, tak ve středu bych ráda dala do svého fotoblogu nějaký "výcuc" ze zápisků...Jen to asi zpřístupním jen pro přátele...ale to ještě nějak promyslím. 😉

blanka.k
4. pro 2011

@lucy222 Ony jsou různé druhy, rychlosti a kapacity.... do starého foťáku jsem potřevala SD karty, stačilo "pomalejší", teď do nového potřebuju CF, ideálně ty nejrychlejší a víc GB 😔
http://www.megapixel.cz/sandisk-16-gb-cf-extrem... 😉
Pomalejší varianta je o dost levnější (i když taky dost drahá)... http://www.megapixel.cz/sandisk-16-gb-cf-extrem...
Původně jsem měla tuto (před rokem cca 500,-) http://www.alza.cz/kingston-compact-flash-8gb-d... (ale první špatné snímky hodila během asi 3 měsíců 2x, pak z jedné akce (3 měsíce po koupení) chybělo z asi 100 záběrů po sobě cca 30 (našětstí zbytek akce byl ok, ale mělo mě to varovat), pak zase byla ok a najedou na té svatbě bum a bylo po ní 😔

katy.m
5. pro 2011

@janinka1987 a jak tu upravenou fotku uložím a kde ji najdu? 😕 😀

jaa
5. pro 2011

@katy.m safe ask-uložit jako....a vybereš si cílové místo.Třeba obrázky.-)

jaa
5. pro 2011

Holky, neměla byste některá zájem o Nikona D3100 s výbavou? Sl.clona,UV filtr,ochrana LCD-ne folie.,obj.18-55 G řada..taška,která lze i na kočárek a kolo...+ přes rameno..Vejde se do ní fot.+ 2 obj.
Spěchá...Mám do konce roku slevu..na vyšší model

jaa
5. pro 2011

@katy.m fotíš na automatiku?

katy.m
5. pro 2011

@jaa žes to nedala dříve 😒 ,zajímavá nabídka 🙂
ano ,většinou fotím na automatiku,vím vím,ještě jsou mázlé...

jaa
5. pro 2011

@katy.m JJ☹((
Neboj,to vypiluješ..Z kraje jsem jela taky jen auto..Zkus si tam dát A,clonu tak 9 a pak omrkni fotky..Já jsem ted fotila holčinu a skouknul mi to pan profík a moc se mu líbily fotky..Něco vám sem dám..

jaa
5. pro 2011

Ještě to nejsou finální úpravy..

deyana
5. pro 2011

ahoj holky, potřebovala bych radu, mám foťák docela dobrý, samozřejmě ne špička, jako máte asi všechny tady, ale potřebovala bych poradit, jak to nastavit, ve světle (jak doma, tak třeba večer na ulici) to prostě nevyfotí, jsou tam šmouhy od světel a doma když fotím a svítím, tak katastrofa, takové je to rozmazané, mdlé barvy.. foťák sony DSC-H7 - fotil normálně, asi se mi v tom někdo pohrabal a nevyfotím nic. díky..

janinka1987
5. pro 2011

@katy.m no, ono je to s těmi fotkami trochu problém (aspoń u mě). Když mám fotku na externím disku, uloží se mi tam do nové složky. Když jí mám v počítači, vytvoří se mi složka "na disku" (prostě dám otevřít tento počítač a disk C (D) a tam se mi vytvoří složka s tou upravenou fotkou). Asi to jde udělat i jinak, ale já toho Picasa používám jen na jednu úpravu, kterou nedělám tak často, takže to překousnu 🙂

kebule82
8. pro 2011

@jaa jak je ten foťák starý a za kolik jej prodáváš?

jaa
8. pro 2011

@kebule82 už je prodaný.. 😉 jinak byl necelý rok..

broucek2
8. pro 2011

ahoj holky, uvažuji k vánocům o novém foťáku a nemáte někdo zkušenost s nikonem D7000? Ten mi vybral menžel, ale nevím, zdá se mi na mé focení zbytečný

erinbrock
8. pro 2011

@broucek2 to je provokace??? 😀 😀 😀 chci taky takovy fotak k Vanocum manzela bych si s dovolenim nechala vlastniho 😀 😀 😀 myslim ze je to bezva volba byt teda zkusenosti ma jen s podstatne nizsi tridou 🙂

lucy222
8. pro 2011

Ahoj.
Omlouvám se za zpoždění - teď moc nestíhám... 😒
Na tom kurzíku jsem se dozvěděla pro mne zajímavé tipy, tak co jsem měal už hotové fotoknihy, tak komplet předělávám 😝 Nj, punťa... 🙄
Zítra jedu na víkend n školení. Hodím sem info až něco sepíšu... 😒

lucy222
9. pro 2011

@jaa také jsem nedávno fotila známou...měli jsme to zase jako součást kurzu- ne, že bych se do toho hnala... 😅

janinka1987
9. pro 2011

@lucy222 Hezký! já už se těším na ty tvé zápisky z kurzu 🙂

verusinek
9. pro 2011

@broucek2 máme a je skvělý 😵 😉

jaa
9. pro 2011

@broucek2 Pokud jdi ještě DSLR neměla,tak bych hned takto vysoký typ nedoporučovala.To udělala kamarádka...Přijela ke mě a ,když jsem se jí ptala jak fotí,tak jen auto.Vůbec nevěděla,co je clona,priorita času,ISO, atd...Vůbec nevěděla k čemu to slouží..:-O Povídá mi dokonce:mám si prý koupit nějaké sklíčko na objektiv..k čemu to je.... 😀 Musí chodit na kurz,aby se s tím naučila fotit...no,spíše na školu.je to nějaká foto v Praze..na 8 měs.
Takže za mě,bych na tvém místě šla do 3100. 😉
@lucy222 Moc pěkné fotečky.. 😉