Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

evita_ij
23. dub 2010

Ahoj 🙂 zrovna jsem chtěla zahájit takovéto téma, taky si chci pořídit pořádný foťák a fotit svoji malou (a možná časem i další děti) pořádným foťákem 🙂 Nejdřív potřebuji doporučit DOBRÝ FOŤÁK! Tak sem s radama! 😵

glumy
23. dub 2010

Ahoj, tak my taky radi fotime, teda hlavne manzel🙂 Poridli jsme si obyc fotak pro me, abych mohla Kubika fotit kdyz jdeme ven, no a pak mame digitalni zrcadlovku Canon EOS400D, k tomu blesk a je to docela fajn. Porizovali jsme ho uz driv, takze byl drazsi, ted uz moc nestoji.

nebe
autor
23. dub 2010

No já se právě rozhoduji mezi Canon EOS 450D a Canon EOS 500D a Nikon D5000. Ale jsem z toho jelen už jsem přečetla hafl článků a pořád to zkoumáma nevim:(

pattie
23. dub 2010

My máme Canon D350 a jsme spokojení, i když plánujeme ho trochu upgradovat na D500, má trochu víc vychytávek 🙂 O foťák samozřejmě jde hodně, ale na druhou stranu, neméně důležitej je objektiv!! Nikon D5000 je fajn, ono je asi těžký se rozhodnout. Zkoukni si spíš, kolik stojí "náhradní díly" - resp. objektivy, filtry atd.... porovnej si rozměry a váhu!

nebe
autor
23. dub 2010

Jo jo ja vim že pak jeste objektivy a tak🙂 No ale stejne se nemuzu rozodnout.

glumy
24. dub 2010

Nebe, tak tolik tomu nerozumim, ktery je lepsi, ale my jsme na ten Canon nejak vic zatizeny, kupovali jsme si loni kameru a zvitezil zase Canon😀 K fotaku jsme dokoupili objektiv 70-200, blesk 580 II Speedlight a taky batoh😀 Takze kdyz to pak vsechno nanadame do batohu, jeste kameru a treba stativ, je to docela vaha😀

pattie
25. dub 2010

Tohle Ti asi nikdo přesně neřekne, protože buď má někdo Canon nebo Nikon. Málokdo má oba 🙂)) A oba jsou špičkový. Jak jsem Ti psala, mrkni si i na ceny doplňků. Ono totiž, když nejsi profi fotograf, tak stejně nepoznáš rozdíl...
Pravdou je, že z vlastní zkušenosti, Canon se velmi pěkně a jednoduše ovládá a D500 má např. i velkej displej, což byla dlouhou dobu výsada Nikona.
Jestli jsi z Prahy, tak si zajdi do Škoda foto ve Vodičkové, jsou tam profíci a poradí Ti.

mmmk
25. dub 2010

Ahoj Nebe, my mame Canon EOS 450D a spokojenost maximalni. Zkousela jsem fotit i kamaradcinym nikonem (zrcadlovka, typ nevim) a tak nejak mi intuitivne vic pasuje ten Canon. Jdi do nejakeho velkeho obchodu s fotakama, nech si je ukazat a pripadne si je ozkousej. Rozdil mezi Canon EOS 450D a 500D podle me neni nejak markatni, nedavno jsem si ten 500D jen pro zajimavost ozkousela v obchode 😀

nikulka83
26. dub 2010

Ahojky, taky máme Canon EOS 450D 🙂 A spokojenost velká... Měli jsme k němu základní objektiv, pak jsme si koupili portrétovej a ten je úžasnej. Neni zoomovací, ale fotky dělá úžasný.... Plánujeme ještě externí blesk 🙂

mmmk: 500 točí i video, tušim.. Já mam na video malinkej obyčejnej foťák, tak to u zrcadlovky ani nepotřebuju...

ferinka
26. dub 2010

Nikulka:portréty máš parádní - jaký to objektiv???
Já si chci koupit Canon EOS 500 nebo 1000 pořád nevím 😅 😀 😀

nikulka83
26. dub 2010

Feri, Canon EF 50mm f/1.8ll. 1000 neznam, my jsme ho kupovat zhruba před rokem, to byla ještě 500 hodně drahá, tak jsme šli do 450.

mmmk
26. dub 2010

Nik, vidis, tu funkci videa jsem tam ani nepostrehla, popravde to mam jako ty - starsi kompakt PowerShot od Canonu na videa - staci bohate 😉 A od zrcadlovky video necekam, jsem ujeta na fotky 😀

nebe
autor
26. dub 2010

Jo už jsem se asi konečně rozhodla-koupím canon eos 450d🙂 Niki Máš krásné fotky🙂 To je ještě někde upravuješ?

nikulka83
27. dub 2010

nebe, díky. Většinou neupravuju, protože neni čas, ale někdy třeba zvýšim kontrast, upravim jas, přidam rámeček.. To udělá hodně 🙂

mmmk
27. dub 2010

Nikul, v jakem programu upravujes?

baarca
27. dub 2010

Já mám taky Canon 450 a spokojenost. A taky mohu jedinně doporučit na portréty objektiv 50mm/1.8. Za tu cenu nádherné fotky. Jen když někomu půjčím foťák, tak se ptá, jak se zoomuje 🙂
Pattie, nejsem ji jistá, zda upgrade z 350 na 500 stojí za to (kromě videa, ale to bych taky neviděla tak zásadní). Já když už bych upgradovala, tak na 50. Ta dělá o třídu lepší fotky. Samozřejmě je to otázka ceny, bohužel 😔

nikulka83
27. dub 2010

mmmk, v Corel Paint Shop Pro. Je to jednoduchý a má hodně funkcí.
Baarca, hezky jsme se shodly... 🙂 Cena hraje velikánskou roli v tomhle koníčku... Co si budeme povídat... My teď chceme šetřit na externí blesk, tak snad brzo bude 🙂

mmmk
27. dub 2010

Nikul, ten correl neznam, pouzivam jen draw na grafiku. Na upravu fotek asi nejradsi lightroom nebo photoshop. A externi blesk je taky muj sen.

kett
27. dub 2010

taky pouzivam Canon EOS, jen mame 400D. Mamka si ted poridila tu 50 a je super. Hlavne se mi libi ten zvuk, kdyz se vyfoti, jak o krasne cvakne😉. To maji Nikony.
A fotky upravuju v Zoner Photo studio, da se stahnout i zkusebni verze na netu. Je to jednoduche, je tam i "automaticke vylepseni", takze pro zakladni upravu staci jen jedno tlacitko

nikulka83
27. dub 2010

Photoshop jsme měli, ale to jsme ještě neměli foťák... Ten Corel jsme k němu dostali. Zoner máme taky, upravuju tam úrovně (podle histogramu - super věc).

mmmk
27. dub 2010

Mne prijde hodne jednoduchy i photofiltre. Byval taky gratis ke stazeni. 😉

pattie
27. dub 2010

baarca: mě jde hlavně o jednu "drobnost" a tou je samočistící čip, my to nemáme a dost mě to štve, protože jedno čištění čipu stojí cca 800,-

nebe
autor
27. dub 2010

pattie ale vsak to už myslim 450 ma ne? nebo se pletu?

baarca
27. dub 2010

Pattie, tak to jo. Jinak má Nebe pravdu, i 450 má automatické samočištění čipu při každém vypnutí. A musím říct, že to fakt funguje, objektivy měním dost často a nemám žádný problém.

pattie
27. dub 2010

baarco, to já právě s tím měněním objektivů musím být dost opatrná ☹

mmmk
27. dub 2010

Pattie, proc musis byt opatrna s menenim objektivu? Jako kvuli tomu cipu?

baarca
27. dub 2010

Pattie, to mi je jasné 😉 Mmmk, na čip se ti právě dostává prach a nečistoty při vyměně objektivu, kdy je to odkryté.

nebe
autor
3. kvě 2010

Tak bude to ten canon 450 d a myslíte že k tomu hned od začátku potřebuju i blesk??

pattie
3. kvě 2010

nebe: určitě blesk hned nepotřebuješ. On má standardní blesk integrovanej a ten přídavnej si třeba pořídíš časem, uvidíš. Já fotím se zrcadlovkama už 10 let a přídavnej blesk zatím nemám. Spíš objektivy, filtry a takovýhle věcičky 🙂))

baarca
3. kvě 2010

Nebe, já taky externí blesk nemám a ten vestavěný jsem použila možná dvakrát. Já třeba na focení lidí blesk nemám ráda.