Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

nicol2010
14. srp 2011

Canon je podle mně spíš pro ty, kteří do budoucna uvažují o tom fotit profesionálně... A neříkám to jen proto, že mám Nikon

blanka.k
14. srp 2011

@erinbrock mám taky Makro čočky z Aukra (už cca 3 roky, různé od asi 3 prodejců) a jsem s něma max.spokojená. Vždycky jsem si koupila ty, co zrovna byly nejlevnější a bylo 😀

@lasetka Jinak fakt doporučuju jít si vše někam vyzkoušet, řada obchodů nabízí možnost pak doma zkouknout fotky a koupit s přesně ten kus, co si člověk zkoušel. Já takto bohužel nepostupovala, a mám jeden "lepší seťák" od nikonu 18-105, který mi doporučili místo 3x dražšího objektivu 18-200 a je děsnej! Teď když sjem si byla kupovat nový , tak mi prostě řekli, že se to u levných stává, že co může stát občas jeden kus za .... 😔

já viděla Nikon u kamaráda a zkusila si ho, koupila první zrcadlovku a teď když jsem "upgradovala" výbavu, tak už u Nikonu zůstala, i když vlastně bych mohla jít do Canonu, jelikož jsem vlastně vše musela kupovat nové, protože mi moc staré objektivy na nový nesedí 😔 A mají jiný průměr, takže filtry, clony, makročoky, odpalovač blesku, dálkoá spoušť, baterie, paměť.karta, vše bych potřebovala nové. ale nějak jsem si na to zvykla a nakonec se rozhodla zůstat u Nikonu.

gisminka
15. srp 2011

@blanka.k staré objektivy nesedí na nový foťák? 😕 Tak to je hrozný. A to jsi jen koupila novější model nebo přešla na jinou řadu? No ale stejně, já myslela, že u jedné značky jsou ty průměry stejné. Koukám, že jsem dost naivní, když si představuju, že si za čas koupím jen lepší tělo a ty 4 objektivy budu moct používat dál 😖

gisminka
15. srp 2011

U nás v sobotu pršelo, děti byly na zabití, ale i tak to mělo svou poetiku 😅 😉

lucy222
15. srp 2011

Ahojda,
měla bych na vás prosbičku. Nemáte nějaký tip na teleobjektiv na Nikon? Nebudu jej potřebovat tak často,tak pokud možno v nějaké normální cenové relaci 🙂
děkuji.

blanka.k
15. srp 2011

@gisminka Já mám klaiscké objektivy jako 18-55, 18-105, 35/1.8, atd. na klas. zrcadlovky , al ete´d jsem si koupila FF tělo, a to mi dělá ořez v náhledu , takže se mi blbě fotí (sice vidím slabě naznačeno, kde se to ořízne), ale hlavně mi to pak díky ořezu zmenší rozlišení fotek, což je naprd....nehledě na to, že dávat objektiv za 5000 na tělo za 50t, není taky moc super, nevyužívá to dostatečně tu "kapacitu" toho těla, jako jsou z toho lepší fotky než na straým těle, ale že by to byla nějaká sláva, to ne.... takže využívám jen nový objektiv určený spec. rpo FF těla, no a 35/1.8 využívám na ven na starým těle na procházky atd... jednak kvůli váze a pak taky kvůli strachu ze zničení.

blanka.k
15. srp 2011

@lucy222 kouknout na paladix.cz a podobných webech po jetém....

gisminka
15. srp 2011

@blanka.k tak to jo. Koukám, ty jsi fakt profík 🙂 . Pro mě naprosté sci fi 🙂 Ačkoliv by mě zajímalo, jak velký je rozdíl mezi APS-c a FF, jestli bych to jako laik vůbec poznala na výsledném obrázku. Asi je tam menší šum při vysokém ISO? Lepší bokeh? Jednou bych si chtěla vzít FF do ruky a zkusit si to. 😉

blanka.k
15. srp 2011

@gisminka Mám Nikon D700, ještě jsem přemýšlela o D7000, ta má i některé parametry lepší, ale jelikož mě hrozně baví fotit architektura a těším se až malej trochu vyroste, jak zase bud jezdit po výleetch, tak na to je vysoký ISO úplně super :D Jsem fotila i z ruky v noci na ulicus! Nebo interiéry kostelů, ISO 3000 a paráda! U D60 jsem dala ISO 400 a už tam byl šum. 😉
Jo a to s těma objektiva jsem taky vůbec dřív netušila, dokud jsem to nevyzkoušela 😀 😀 taky se v tom prd vyznám 😀

lucy222
15. srp 2011

@blanka.k copak to já si ho už pak seženu,ale potřebovala bych poradit který...ted jsem videla jednu 'tristovku', ale je bez VR, tak vaham... Znamy mne 'tlaci' do Sigmy, ale nevim. Zatim mam zkusenosti jen s Nikkory, ale je fakt, ze ten teleobjektiv nebudu vytahovat tak casto.

gisminka
15. srp 2011

@blanka.k no jo, já si pamatuju ty tvý kostely, to byly fakt suprový fotky 🙂

jaa
17. srp 2011

poslední fota...z minulého týdne..po úpravách...I,když některé je nepotřebovaly🙂

gisminka
18. srp 2011

@jaa to jsou sochy ze Zimbabwe, viď? Ty se mi hrozně líběj. měli jsme jednu vyhlídlou, ale nakonec jsme ji nekoupili a teď jsem ráda, protože mladší dcera by si ji určitě shodila na hlavu 🙂 Ale na stará kolena si nějakou opatřím 😎 Super fotky 😉

jaa
18. srp 2011

@gisminka Asi ano..nevím..pořád jsem lítala za malou,tak jsem si nestihla přečíst ani cedulky🙂taky bych chtěla nějakou.Ale zkusím si koupit v řecku.Tam jsou přímo od těch řernochů a jsou super.Navíc jim to pomůže si vydělat.. 😉

jaa
18. srp 2011

@gisminka Potřebovala bych nějaký super typ na retuše..ten buřtík měl celou pusu od čokolády..na té jedné foce jsem si s tím hrála hrozně dlouho,abych mu to smázla..na té další ,už jsem na to prdla...Ono se něco vymázne a za dalším pohybem zase něco nabyde☹(((

gisminka
19. srp 2011

@jaa já ty větší plochy retušuju tak, že nejdřív místo retušovacím štětcem jakoby vytečkuju, až se zbavím co nejvíc nechtěné barvy, tak teprve pak to zahladím ještě tahy retuš. štětcem. Nebo když je ta barva fakt výrazná, tak to nejdřív přebarvím normálním štětcem a dodělám retušovacím. Ale jaký je profi přístup netuším, toto jsem si tak nějak zaběhala metodou pokus- omyl, jako ostatně vše 😉 Ale je to pruda, to zase jo. Mně se zdá ta první fotka OK, těžko říct při tomto formátu, ale nepoznala bych, žes něco odstranila 😉

jaa
19. srp 2011

@gisminka díky moc,zkusím to..děláš to v PS?

gisminka
19. srp 2011

@jaa jo PS

lukava
19. srp 2011

@blanka.k moc dík za radu, jdu to magické laso vyzkoušet ; )...chci zkusit nechat čb portrét a zvýraznit u mimi modrá očička, snad se zadaří ; )

lasetka
22. srp 2011

Tak jsem se rozhodla...jdu do Nikona D3100 🙂 Byla jsem v krámu,nedali mě ho sice osahat,ale doporučili mě spíš toho Nikona...I když paní nevypadala jako nějaká sběhlice,vypadala že toho ví asi tak jako já 😀 Takže jsem psala na megapixel a taky tak...prý v poměru s eosem 1100D je Nikon lepší...Tak dilema je konečně zažehnáno 🙂

micanek
22. srp 2011

Já fotím na Pentax a veliká spokojenost 🙂

micanek
22. srp 2011

Holky, mám velikou prosbu !!!! Mám Zoner. Potřebuji , vědět jak udělám na jednu fotku třeba 3 fotky .... 3 fotky ...koláž. A další věc. Když z barevné fotky udělám černobílou a chci třeba nechat jen barevné modré očička. Holky prosíííím !!!!

erinbrock
22. srp 2011

@micanek nejprve na barevne fotce v Editoru oznacis magnetickym lasem co chces nechat barevne...pak na vyber kliknes pravym a das invertovat vyber...vybere se ti vse ostatni krome toho oznaceneho a ten vyber si pak prevedes do cernobile...v podstate uz pak ten vyber upravujes dale pomoci efektu...
no a pohlednici vytvoris ve Spravci...oznacis si ktere fotky chces mit v kolazi a pak ve Vytvorit mas moznost pohlednici...🙂
snad se to da pochopit 🙂 😉

micanek
22. srp 2011

@erinbrock Děkuji za radu ...pokusím se o to 🙂))

pajushka
23. srp 2011

Ták, přesně takové téma jsem hledala 😀 Přiznávám se, že není v mých silách přečíst všech 189 stran, ale po přečtení pár stránek odzadu i zepředu je mi jasné, že s otázkou zda Canon či Nikon zde moc nepochodím 😀
Po zradlovce prahnu už docela dlouho, malej mi roste před očima a já doufám, že stihnu vyfotit ještě ležící miminko... čtu všechny možný recenze, diskuze a už mi z toho jde hlava kolem... Stanovila jsem si (no, ani ne tak já jako moje finanční situace 😀) nějakou fakt základní zrcadlovku(co bych taky já, začátečník, dělala s nějakou poloprofesionální...), takže vybírám mezi Canonem eos 1100 D (i eos 1000 D) a Nikonem 3100, nějak mě to táhne více ke Canonu...
Mám pocit, že podobné dilema tu měla i @lasetka - tak na 100% Nikon, jo 😵?

lasetka
24. srp 2011

@pajushka Jo přesně takový dilema jsem měla já...nemlich..i stejný tipy 🙂 byla jsem v sobotu v kodaku a ptala jsem se a doporučila mi spíš Nikon...a přiznávam že i mě byl blížší...na canonu se mi líbila jen značka a levnější objektivy,ale paní mi jasně vysvětlila,že cena objektivů je téměř stejná a pokud je u nikona dražší tak je to ale znát na výsledných fotkách...takže cena se odvíjí od kvality...no a na megapixel to samí...jé co já toho přečetla 🙂 no ale mam jasno...

andreasek82
24. srp 2011

ahoj holky, chtela jsem do temicka sem uz dele napsat, ale nejak nevychazel cas.. take moc rada fotim, mame zrcadlovku canon, chtela bych se s nim poradne naucit, mame k nemu koupenou i tlustou knihu, jak na to, ale priznam se, ze jsem se do ni zbezne jukla asi jen 2x a sla mi ze vsech tech udaju hlava kolem.. snad az bude trochu vic casu, zkusim se do toho ponorit a zdokonalit se.. mame presne canon 1000D, fotime oba s manzelem, obcas se nejaka fotecka fakt podari, ale jsme amateri (zatim), ja bych se foceni do budoucna (pokud se bude darit) rada venovala.. nejvic me bavi fotit nase dve holcicky, jak jinak.. 😵 😀 od lidi kolem casto slycham, ze mame krasne fotky, cim fotime a jestli se tomu venujeme, tak si rikam, ze treba ve mne neco bude, myslim nejake to nadani 😀
mate nejaky tip na dobry programek, kde se daji tvori pekne kolaze? 😉 diky moc.. 😉

pajushka
24. srp 2011

@lasetka No, jak jsem koukla na Tvůj profil, tak mě napadlo, že nejen dilema s foťákem máme společné 😀
My máme už asi 6 let od Canonu kompakt (a bez problémů), takže mě je Canon bližší z tohoto důvodu...ale myslím, že v případě těchto dvou značek se asi nedá šlápnout moc vedle 😉 Tak se budu těšit na Tvoje fota z Nikonu 😉

@andreasek82 Ahoj, máš opravdu pěkná fota, což mě těší, ptže to vypadá, že nakonec asi pořídím taky 1000D 🙂
Já koláže dělám v picase od googlu...

lasetka
24. srp 2011

@pajushka 🙂 a copak máme ještě společného?koukam že máme skoro stejně staré mimi 🙂 tak ty jsi to dilema zažehnala mnohem rychleji než já teda 🙂 já jsem ale hrozně nerozhodnej člověk...trvá mi věčnost než se pro něco rozhodnu...musim začít plánovat tak půl roku dopředu 🙂

andreasek82
24. srp 2011

@pajushka diky moc 😉 ja si myslim, ze pro zacatek je tenhle fotak jako stvoreny, ale taky jsme vahali mezi canonem a nikonem.. kdyz nekam jedu a nechce se mi tenhle tahat, mam maly digital fujifilm, je tam i kamerka, ale co se tyce fotek, neda se to proste srovnat.. vyhodou ale zas je, ze ho strcis do kapsy a jdes..