Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

broucek2
11. pro 2011

tak to jo, na takové ty jednoduché fotky máme kompakta, jenže manžel ho má věčně v čudu, když jede za prací, tak proto chci foťák a taky už bych ráda zase fotila slušné fotky a ne ty obyč.

evulebobule
11. pro 2011

ahoj holky

ráda bych se k vám taky přidala. Občas to tu pročítám. Od listopadu jsem šťastnou majitelkou nikona 3100 s objektivem 18-105. Zatím se snažíme pořádně skamarádit 😀 času je taky málo, co se narodila malá. Ale snažím se. Manžu to taky chytlo,tak fotíme oba. Hodím aspoň pár fotek, co jsem vytvořila. Ale zatím nic moc 😀 snad se to časem poddá 😉

jaa
11. pro 2011

@evulebobule Ahojky..zatím fotíš na automatiku,nebo si už zkoušela nějaký jiný režim?Nneboj s fotákem se skamarádíš rychle 😉

evulebobule
11. pro 2011

@jaa ahojky. Zatím na Ačko a zkoušíme nastavovat clony. Pokoušela jsem se také M,ale fotky nic moc.Tam mi dělá problém nastavení času. Snad se do toho brzy dostaneme 😉

janinka1987
11. pro 2011

Holky, nějaké stránky, kde jsou různí fotorádci a fotoškoly? Zatím pročítám www.fotoaparat.cz a digiarenu, ale čím víc toho přečtu o teorii, tím líp 😀

evulebobule
12. pro 2011

@janinka1987 ještě kdyby byl čas, ten nějak pořád chybí, ale občas nakouknu, díky za tip.
Máš foťák jako já viď? Akorát jiný objektiv co? Jak jsi spokojená?

janinka1987
12. pro 2011

@evulebobule Foťák ještě nemám 🙂 Kupuju od Martiny (jaa). Ale ano, je to ten samý jen s jiným objektivem. Bude do vánoc 🙂 Zatím fotím Panasonicem DMC FZ50.

evulebobule
12. pro 2011

@janinka1987 no jo, vždyť jsi to tu psala. 😀 Lumix jsme měli taky. A taky jsme teď přesedlali na Nikona. Tak to bude krásný dáreček pod stromeček co? 😉

janinka1987
12. pro 2011

@evulebobule Ani mi nemluv 🙂 Pořád říkám, že vánoce budou stát za to a nejlepší dárek si nadělím sama 😀 Jen mám hrůzu, jak se popasuju s nastavováním, na panasonikovi fotím akorát na automat, čtu vše, co se dá, ale uvidím, až ho budu držet v ruce 😀

evulebobule
12. pro 2011

@janinka1987 neboj, nějak to zmákneš, ono je lepší to studovat s foťákem v ruce, ale i tak můžeš něco načíst dopředu. U nás to funguje tak, že manža zjišťuje večer informace a já jelikož chodím s dětma spát hodně brzy,tak mi to pak předává, když je čas 😀

adris69
13. pro 2011

@janinka1987 třeba se bude hodit 😉

http://www.fotoradce.cz/zaklady-fotografovani-1...
http://www.photoextract.com/cs/clanky/37.html
http://www.fotoroman.cz/index.htm

a další a další 😀 , i když někomu stačí pročíst jen třeba manuál,ale to není můj případ 😝 !

janinka1987
13. pro 2011

@adris69 Děkuju!

adris69
13. pro 2011

@janinka1987 nemáš zač-taky stále čerpám,furt něco k pročtení ještě ukládám,tak klidně za čas,zas doplním,měla jsem uloženej i takovej simulátor k nastavení,ale ňák se v tom ztrácím a nemůžu najednou dohledat 🙂 !Koukala jsem na fota a ty kameny máš pěkný,to ti půjde pak samo 😅 !

janinka1987
13. pro 2011

@adris69 doufám že se s tím rychle popasuju 🙂 Ale hlavně teď sbírám teorii, abych pak věděla, co mám dělat...

elennka
13. pro 2011

Pěkné odpoledne holky, přemýšlím o koupi dalšího objektivu. Mám dotaz, zda jít do tohoto? http://www.afoto.cz/prodej/SONY-objektiv-50mm-F1-8
Mám sonyalfu200, k tomu základní objektiv a zoom (tele)objektiv... a chtěla bych ještě portréťák a rybí očko.. vzhledem k financím nemůžu koupit super objektiv.. tak alespoň něco přijatelného. JInak snad v sobotu vyjde počasí a půjdu chvíli fotit...
Teď dělám na fotkách do práce, fotila jsem jednu akci... a už je to 14 dní... 🤐 🤐

janinka1987
13. pro 2011

@elennka Vypadá fajn, já chci později obdobu od nikonu, jen 35, abych zabírala víc než jen hlavu 🙂

evulebobule
13. pro 2011

@adris69 děkuji, to bude počteníčko. Tak mě manuál taky rozhodně nestačí 😀

elennka
13. pro 2011

@janinka1987 chci kupovat po vánocích, jako takový opozděný vánoční dárek, podle toho kolik se sejde korunek od Ježíška...

elennka
13. pro 2011

ještě pár historických foteček.. doufám, že focení o víkendu vyjdeeeeeee

blanka.k
13. pro 2011

@elennka Tak "na 1.pohled" vypadá dobře, zkušenost se Sony nemám, ale s Antikfoto jo, a to jen ty nejlepší. Mám od nich 2 zrcadlovky, 4 objektivy, fotobatoh, filtr, naprostou většinu věcí (nakupuju tam už 4.rokem) Mají suepr ceny (dokonce v kam.obhcodě i levnější než mají na svém webu) a hlavně dobře poradí (třeba mi rozmluvili jeden objektiv a doporučili skoro 3x levnější, stejně takovou zkušenost mám v Megapixelu), nechají odzkoušet na místě....akorát ty super ceny platí při platbě na místě v hotovosti, protože jinak by msueli zvednout cenu o pár %, co si prý bere banka za platbu kartou 😉 takže když chci něco koupit, kouknu na web megapixelu a fotoškody na recenze a pak zajdu do Megapixelu a Antikfoto , poptám se, vyzkouším a kde to mají levnější , tam koupím 😉

elennka
13. pro 2011

právě z antikfota mám tele(zoom) objektiv, měla jsem ho bohužel už 2x na reklamaci, kupovala jsem tam nějaké drobnosti a úplně super jednání... a platila jsem už dost věcí kartou a ceny byly stejné (tak asi podle toho, co se kupuje). No uvidím, kolik penízků donese ježíšek.. ještě jsem přemýšlela nad rybím očkem- ale ten bych asi nevyužila...

blanka.k
13. pro 2011

@elennka já tam jdu na reklamaci za 14 dní , po teelfonu pán hrozně ochotný, že jeslti to nechci sama posílat do Prahy, kde je jediný servis v ČR, tak ať to donesu k nim, že to samozřejmě zařídí (no jasně, že dobrovolně nebudu riskovat ztrátu/poničení Č.poštou/PPL, atd + ušetřím za poštovné)....hotově jsem určitě platila sety tělo+objektiv (protože sem vzždyky letěla přes ulici "podojit" bankomat a pak se štosem bankovek zase zpět 😀 ), ty "drobnosti" si už nepamatuju.
Tak držím palce,ať zase dobře poradí a jsi spokojená 😉

elennka
13. pro 2011

snad ano... no jdu konečně něco dělat... nebo budu potom fotky do práce dělat do noci..
a ještě mě tu čeká koš prádla na žehleníííííí...

lucy222
13. pro 2011

Ahojda,
konečně je chvilka.
Ty zápisky jsem zatím neopisovala na PC, ale mám oskenovanou 1.lekci.
Jen nevím co s tím?
Do alba to dát nejde... 😕

lucy222
13. pro 2011

@elennka foto pěkné. V čem jsi prosím Tě udělala ten odraz v zrcadle? Já se snažím v Zoneru o jakés takés vrstvy, ale není to to pravé ořechové...

janinka1987
13. pro 2011

@lucy222 Poslat na meil 😀 jana.kubelkova.cl@seznam.cz 😀

lucy222
13. pro 2011

@janinka1987 vydržaj...snažím se to zpřístupnit nějak pro všechny... 😉

lucy222
13. pro 2011

@janinka1987 tak první strana je tam, jdu naházet zbytek...
Je to první lekce - tedy ty základy.
Album přístupné pro přátele.

elennka
13. pro 2011

@lucy222 je to focené u zrcadla 😀 a potom ta barva- to je označení magnetickým lasem, myslím invertace, odstíny šedé a označené zůstane barevné a ostatní odstín šedé...

bury
13. pro 2011