Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
5. črc 2010

tak tady pejsek 🙂

wwercaa
5. črc 2010

tady malej 🙂

wwercaa
5. črc 2010

a tady nějaký makro....

murynka
5. črc 2010

@wwercaa ty jsi fotila našeho psa 😲 😀 😀 😀 jak toooo 😀 😀 ?? 😀
fotečky parádní jak pejsek malej tak makro 😵 😵
budu objednávat tu sadu co máš ty 🙂

wwercaa
5. črc 2010

@murynka to máš jasný, jsem se k vám pomálu přikradla a udelala akty 😀 😀 😀 😀 🙂 ....je to pejsek přítelovho bráchy, jmenuje se Endy 😉 ..............juuuu, to bude makro, supeeer, žes to objednala 🙂

murynka
5. črc 2010

@wwercaa koupí mi to moji kámoši k svátku 🙂 který mám za pád dní...ale jak se s tím poperu netuším 😝 😝
jéé Endy je stejý jako náš Maxík 😀 😀 fakt ten výraz jsou to krásný a hodný psi 😵 😵 😵

nikulka83
5. črc 2010

Ahoj holky,

jdu se rozloučit - dopoledne jedeme na to Lipno.. Vše už je sbalený, 😉

Nemam nic dočteno, snad mi nic důležitýho neuniklo... 😀 😅 😀

Mam první fotokšeft - 7.8 jdu fotit hostinu.. Řekla jsem si 1300 Kč, neměla jsem představu, kolik chtít.. 😎 Takže už máme nutkání pořídit novej objektiv a externí blesk 🙂

kozinka
5. črc 2010

holky děkuji 😵 🙂 no něco už málo mám hotovo, tak hodím 🙂 😉

jinak fotekčy zase parádní, já ty čočky už musím objednat, kurňa 😀 ale nemůžu chtít vše najednou, že... externí blesk byl docela drahej, takže te´d ještě chvilkubudu slintat nad vašima fotečkama makra a pak se přidám 😀 sice už nebudou žádné rozkvetlé kytičky 😅 😀 no ale co už 😀

@nikulka83 no super 🙂 Cenu sis řekla hodně malou, ale jak říkáš, je to první focení, pak si dáš určitě nějaký pevnější ceník, budeš vědět co a jak a kolik práce nad tím strávíš (hodin) atd.... ale je super si takhle malinko přivydělat - právě na ty potřebné věcičky, jako jsou nové objektivy, blesk atd... 🙂

nikulka83
5. črc 2010

@kozinka : nechtěla jsem pro začátek napálit moc... dam jí fotky na DVD - nic vyvolávat nebudu. Uvidíme, jak se uchytíme a kdyžtak cenu zvedneme.. 🙂 Už se bojim - profíka maj jen na obřad, pak budu jen já... Pro švagrovou to bylo něco jinýho, ne na kšeft... 🙂 Potřebujeme asi 16.000 Kč na ty věci - blesk + objektiv - to by muselo být hooodně svateb 🙂 Ale asi to investujeme pro naší radost - budeme mít zase nový hračky 🙂

Nemáte někdo zkušenost s timhle objektivem? Máme na něj zálusk, ale chceme si to vyzkoušet, aby nás nezklaaml, jako ta pujčená sigma..http://www.mall.cz/objektivy-zoom/sigma-17-70-m...

kozinka
5. črc 2010

@nikulka83 no jasně, je to poprvé, nevíš co a jak, to úplně chápu, já teď byla hotová, právě že ona jiného fotografa neměla, takže jsem měla fakt strach, že něco poseru atd... ale naštěstí vše ok 🙂 vše co jsem chtěla mám 🙂 no snad nebude nic chybět jí 😅 😀
Já si za svatbičku řekla 1500,- a ona na mě koukala jak z jara, že jestli jsem padlá na hlavu, tak já no jako max 2tis, že jako víc určitě, tak říkala, ať nejsem blbá a řeknu si minimálně tři, že tady stejně pod 7tis v Karviné žádného fotografa neseženeš a že bych byla blbá... no ale fakt zatím chci stát nohama na zemi 😀 zas tak dobrá nejsem, i tak mi to přijde dost, taky dávám fota na dvd, vyvolat nechám až to co oni budou chtít a vybereme společně 🙂
no jinak postupně upravuju, je toho fakt hodně a není na to moc času, jako dneska nááááhodou čas mám 😀 chlap jel s malou i na noc na hory 😀 poprvé jel s ní sám někam na noc 🙂 tak jsem zvědavá jak to daj 🙂 ale věřím, že vše bude ok 🙂

kozinka
5. črc 2010

@nikulka83 psala jsem ti IP nevím jestli došla, ale neodpovědla jsi 🙂 tak to když tak písni sem 🙂))) ptala sjem se v jakém programu upravuješ do černobíla a kde přidáváš kontrast a jas a kolik ti to ubírá na kvalitě fotky ? děkuji 🙂)

kozinka
5. črc 2010

Jinak tu fotku s tím ženichem, jak drží nevěstu na ruce, úplně jednoduché 😵 já si myslela jaký v tom bude háček atd, zkusila jsem to v gimpu a super, akorád pro příště vím, že tu ruku má mít níž a nevěsta se má dívat dolů a ne nahoru 😅 ale to mi fakt nedošlo 😅 tím pádem ta fotka je kompozičně totálně špatně, ale co, chybama se člověk učí 😀 :-X

kozinka
5. črc 2010

@wwercaa teda 😵 Davídek má luxusního toho kohouta 🙂 😵 krásné fotečky! a makro taky,.... jak už jsem psala, závidím 😵

pipiii
5. črc 2010

ahojik

@kozinka
@kozinka koukla jsme na fotecky a jsou super! ta jak je na zenichove ruce se vetsinou podle me foti jinak 😀 ale tohle je dobry napad🙂 manzel stal daleko za mnou a ja v popredi a fotograf nas vyfotil... mrkni sem..nase svatbicka🙂

http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

pipiii
5. črc 2010

ja se uz take moc tesim na fotografovani svatbicky 🙂 kamoska mi rekla ze bych jim to mohla nafotit cele ja sama....ale doufam ze si to jeste rozmysli, pac bych ji absolutne nic nezarucila a byla bych total vynervovana :-O

kozinka
5. črc 2010

@pipiii děkuji 🙂 😵 no taky se to dá takhle vyfotit, ale my máme dělanou fotku taky tímhle způsobem, jaký jsem zkoušela já 🙂 a je to docela jednoduché, kdyby tu ruku měl níž, tak by to bylo super 😀 tak samo chci udělat ženicha a kolem nevěstu v různých pózách, ale to až pak, až budu mít hotový základ 🙂
jinak holky byla jsem vynervovaná jak jsem vstala, jsem si připadala jako bych se vdávala já, ale pak to ze mě hned u nevěsty doma opadlo 🙂 prostě taková náhoda - přišla jí kosmetička - moje kámoška ze základky 😀 takže se drbalo 😀 a pak jí přišla kadeřnice, shodou okolností i moje kadeřnice 😀 takže fakt super uvolněná atmosféra 😀 a kameraman, co točil od rána - taky super chlap 😀 tak jsme chodili spolu kouřit a kecali 😀 fakt takové svatby budu fottit klidně denně 🙂)) nevěsta smíšek, no prostě co víc si přát 🙂

jaa
5. črc 2010

Tak holčiny,když už jste u těch svateb...Moje sestra měla pár měsíců dopředu objednanou paní na focení...ta ji den před...volala,že nemůže.....
tak scháněla někoho jiného...a sehnala...Super týpek do kterého bych ani náhodou neřekla,že fotí...A...fotky...posudte sami...myslím,že super..!!!
je jich milion,,tak jen něco málo... 😉

pipiii
5. črc 2010

ahojik

@kozinka a muzu se te zeptat kolik sis za to vsechno rekla???

kozinka
5. črc 2010

@pipiii jak jsem už psala o pá řádek nahoru 1500,- s tím, že jsem jí fotila přípravy, obřad a pak venku (skupinovky a fota oslavy jí nafotila sestřenka - profík 🙂 )

molicova
5. črc 2010

@murynka moc děkuji, super makro 🙂
@mes krásné fotečky bříška 🙂
@soanpe Anderjko, byla jsem u vás v Bořanovicích, jeli jsme k našim na oslavu 🙂 zaplať panbůh dneska nebyla takové vedroa 🙂 nebo tedy přišlo 🙂 myslela jsem, že se zastavím, ale pak jsem si uvědomila, že jste na výletě 🙂
@wwercaa opět krásné fotečky 🙂 jako vždy 😀
@nikulka83 ahojky já mam tuhle sigmu, jen tady je napsáno, že je to jenom pro cannon, já ho mam na nikonu 🙂 takže nevím, ale fotí se mi s ním moc dobře 🙂
@kozinka super fotečky 🙂 já se pořád bojím, že bych něco nestihla 🙂
@jaa krásné fotečky 🙂 nejsou někde větší 🙂

a já jsem dneska vyfotila pár foteček se ségrou a jejím přítelem 🙂 byla to jen zkouška, jinak takové lepší chtějí v Praze 🙂 tak uvidíme, jak to dopadne 🙂

siby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
molicova
6. črc 2010

@siby moc krásné fotečky 🙂 ty jo už se těšim až se ti narodí mimi, to se vyřádíš a my se pokocháme 🙂

jaa
6. črc 2010

@siby Momentálně je má ,jako tvůj synovec...Jinak jsou tmavo hnědé...Sluníčko a chlor ji je zesvětlily...Na podzim budou zase tmavé...
@molicova Taky jsem myslela,že jsou větší...nevím,proč je má ségra na FB zmenšené☹(((

murynka
6. črc 2010

ahojky
posílám také kapičky,ale nic moc ☹ 😠

@siby krásné fotečky 😵 😵 a děkuju za pochvalu a brzo budeš mít svůj objekt 🙂 😵 u sebe!!

copak asi gisminka?ta už asi porodila 😕 😵

@molicova krásné fotečky se ségrou a přítelem povedly se 🙂 😉

soanpe
6. črc 2010

@kozinka souhlasím s tebou 😉 já se taky držím při zemi. ani náhodou se nemůžu srovnávat s profi fotografy.zaprvé na to nemám vybavení a přece jen, co si budeme nalhávat. naše zkušenosti nejsou tak velké,abysme si za to focení braly takový částky 😉
já si beru jen za fotky.prostě se to chci naučit aniž bych si někde uřízla ostudu .já se taky u jedné nechala nafotit sofí a ted si rvu vlasy 😠 prej se to teprva učila 😅

mes
6. črc 2010

Holky já se musím smát, jak ty naši kluci bez rozdílů věku mají stejné hadříky z tesca🙂 😀 Verunko..máme stejný vkus na hadříky..
Moli.. totéž..máme stejná bodýčka..🙂

mes
6. črc 2010

@murynka je to hezkéé! Už jsi tomu také propadla?? 😀

mes
6. črc 2010

@kozinka svatební fotečky moc krásné🙂

soanpe
6. črc 2010

@jaa ty fotky ze svatby jsou hezký a to je to, co říkám, chce to nápady a,zkušenosti a vybavení 🙂

soanpe
6. črc 2010

@molicova míšo, já si to myslela 🙂 poznalal jsem tu vbyjetou cestičku a v pozadí lesík 😀
klidně si mohla zazvonit aspon na minuitku se stavit