Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
9. čer 2010

@roneček, tak to jsme na tom s tlakem byly stejně. já rodila s tlakem 145/185 😝
kuchli mě, na sále jsme měla ztrátu 3/4l krve - do 1/2 je to prej jakž takž. ani nevím od kdy do kdy jsem byla na sále ,ale prej odložili dva plánovaný císaře,protože jsme zaměstnala tolik doktorů 😀 😝
měla jsem preeklampsii jako vyšitou.asi jsem ji měla dýl,jenže mrcha má mozaikovitý příznaky, tzn, že ne vždy všechny znaky se objeví ,ale proběhna. kuchli mě 5dní před termínem. kdyby to udělali dřív, nemusela jsem mít do dneška problémy s hypertenzí 😖

tak a ted zpět k fotkám 😉

jaa
9. čer 2010

@soanpe taky dobrý..Já měla ztrátu 1,3l....

ronecek
9. čer 2010

@jaa Mě se zdá, že co jsme se začali o bobka snažit, tak mám pořád taky nějaké problémy. Začátek těhu jsem měla rizikový, od sedmého měsíce jsem ležela v nemocnici. Tak jsem si těhu moc neužívala. Jako jiné maminky. Ten tlak jsem mívala vždycky spíš moc nízký, ale tím těhotenstvím se mi tak zvedl a dodneška ho mám vyšší. Musím brát léky. ☹ Dost mě to štve. Chtěla bych s nima přestat, ale co nadělám. 😒 V hormonech mám taky děsný bordel. Antikoncepci ani neberu. Musím brát ale Proveru na upravení. Jinak se klidně stalo, že jsem to dva měsíce neměla a pak zase třeba dva týdny jo. ☹ Třeba se Ti ty hormony trošku srovnají jak přestaneš kojit. Teď Ti asi nim moc léky nedaj, co? 😉

ronecek
9. čer 2010

@jaa Doktoři mají vždycky času dost, vše je OK a pak to takhle dopadá. 🙂 Kolem té jizvy mám taky mrtvou tkáň. Je to dost nepříjemné, i když si na to sama šáhnu. Natož manža. ☹ Přitom po té laparce jizvy už skoro ani necítím. 😉

jaa
9. čer 2010

@ronecek IP🙂

ronecek
9. čer 2010

@soanpe Tak to je teda mazec. To snad není ani možné. A jaký máš tlak teďko? Upravil se Ti? Mě před tím císařem nic nebylo, ani při tlaku. Pořád se mě ptali, zda se mi netočí hlava atd. Ale mě vůbec nic nebylo. Měla jsem úsměv na tváři. Jak jsem pak začala krvácet a měla bolesti, zprvu jsem myslela, že mi začly kontrakce. Ale pak jak jsem viděla ty doktory, kteří nevěděli co dřív, tak jsem si říkala, že to asi se mnou tak jednoduché nebude. Ani nevím, kolik už jich tam kolem stálo. 😉 Já jsem si myslela, proč zrovna se ty všechny problémy musely stát zrovna mě. Ale jak to tak vidím, vy jste na tom byly ještě hůř. 🙂

soanpe
9. čer 2010

hlavní je , že máme zdravý a hezký děti 😎 😉

murynka
10. čer 2010

ahojky

@nikulka83 úžasnéééé 😵 😵 😵 nádherné fotečky 😵 😵 😵

olbramka
10. čer 2010

@soanpe nějak mi to asi uteklo, jaký jsi koupila? tu 580-tku???

mes
10. čer 2010

No já rodila skoro 20 hodin (kotrakce od začátku po prasknutí vody skoro po dvou minutách..ke konci snad už v kuse) - 6 hodin na oxitocinu..myslela jsem, že umřu - doopravdy...neotevřela jsem se ani na centimetr..pak mě teprve řízli jako vlka..a druhé dítě budu rodit jedině císařem..předem domluveným, už nikdy nechci zažít to co jsem zažila.

@murynka zlatí? odkud máš tu makro čočku -můžeš hodit link? a myslíš, že to půjde na nikon? nechce se mi zatím kupovat makroobjektiv..

soanpe
10. čer 2010

@olbramka
www.vkservis.cz

Někde maj ho i levnější,ale posílají ho poštou a na to jsem neměla odvahu.Přece jen s těmi balíky nezachází něžně 😅
zkoušela jsem ji včera večer ,ale jen tak jako bez modelu,ten spal 😀 je to fakt rozdíl. jedu zatím jen na automatiku,prorže k návodi jsem se zatím nedostala,ale on vlastně vžechno zvládne i z tý automatiky 🙂

olbramka
10. čer 2010

@soanpe jojo, kde jsem postřehla, ale nepostřehla jsem který...teď vlastně ani nevím, zda jsi nikoňačka nebo canoňačka 🙄 jsem natvrdlá a nechce se mi to dohledávat... až se dostaneš k práci s "modelem", nemohla bys hodit třebas pro porovnání fotku bez blesku, s interním a s externím???

soanpe
10. čer 2010

@olbramka
já jsme odjakživa canonacka teda asi 14let

já na nikony koukala, ale nesedli sme si 😀 už ve škole ho měli spolužáci ,co měli bud bohatý rodiče nebo rodiče fotografy.
a včera mě prodaveč v tom vkservisu ujištoval, že canony jsou lepší 😀 protože u nich v rodině už třetí generace fotí canonem 😀 😀 😀
ten argument mě pobavil
a je fakt, že kromě toho blesku, mají vše levnější než nikon. a co je hooodně velká výhoda,tak to je české menu

soanpe
10. čer 2010

jo a koupila jsem tu 580ex. kdyby náhodou někdo chtěl vyfotit svatbu,křtiny atd 🙂

murynka
10. čer 2010

@mes z aukra má průměr 55 mm jestli i tvůj tak by to tam mělo jít 😉

soanpe
10. čer 2010

jupííí, už mi dorazily držáky na pozadí, pozadí,blesk už mám a zbývá jen objektiv 50/1,8
dnes bych mohla prubnout něco na pozadí. 😉

molicova
10. čer 2010

@baarca no je vidět, že ho to nebere 🙂 tak snad třeba až bude větší 🙂 škoda, že tu fotečky nemáš, ani nevim jak vypadá, s ručičkou na obličeji to jde špatně poznat 😀
@mes moc děkuji za pochvalu jak Tomáška, tak i foteček. Ale zatím se jako profík vůbec necítim 🙂je to u mě stále pokus a omyl, co z toho vyleze 🙂Ale moc mě tvůj komentář potěšil a ujistil, že se tomu mám věnovat i nadále 🙂
@nikulka83 Veru, no tak v tvém případě, také bez komentáře, fotečky jsou zase úžasné a malej je na nich uplně boží 🙂
...............no a co se týče u mě porodu, tak jsem rodila tři dny, poslední den, 17 hodin v kontrakcích a stejnak jsem se neotevřela a šla jsem císařem 🙂 takže taky žádná slast 🙂 ale co jsem u vás holky četla, tak jste to měly mnohem horší 🙂 a jsme tady dost po císařích. já jsem si přála rodit strašně moc přirozeně, ale zaplať pánbůh za to, že to dopadlo tak jak to dopadlo 🙂 a jak píše soanpe, hlavně, že mi i děti jsme zdravé 🙂
@soanpe co se týče těch foťáku, tak je to krásný 🙂 kdo má Nikona, tak nedá za žádnou cenu na něj dopustit, kdo má zažitý canon, tak jenom canon, myslim, že sou oba super, jen to příslušenství je trošku rozdílné, ale já mam sigmu, takže tu neorigo k nikonu a tu může mít i ten co má canona 🙂

molicova
10. čer 2010

@soanpe já si ty držáky koupit ten další měsíc, už se na ně moc těšim 🙂 tak jsme zvědavá, jak to bude vypadat 🙂

murynka
10. čer 2010

holky ty porody vám nezávidím ☹ ale co hhlavně že jsou zdraví 😵 😵

mě odtekla v 16 hod plodovka v 18 30 nastoupili kontra po 2 min a ve 21,43 byla malá na světě 😵 rychlý úžasný hned bych rodila zase 🙂

soanpe
10. čer 2010

@molicova
jj, je to tak jak píšeš 🙂 každý se sžije s něčím a těžko se odpoutává .teda aspon já na 100%.jsem konzerva 😀
ty spojany jsem brala 3m za 1090,- ta 4m je sice jen o 100,- dražší,ale zase ty pozadí jsou o hooodně dražší.
snad se mi poštěstí a sofí vyfotím,ale obávám se, že dnes ji nezkrotím 😀 musela jsem ji vykoupat a umejt vlasy,protože si udělala zábal z kaše 😠

wwercaa
10. čer 2010

čavky holky 🙂

můj porod trval 10 hod, ale spomínám na to ráda, chci si to zopáknoutza 5-6 let 🙂

včera jsme si udělali výletek do Písku i s našima, tak jsem něco nafotila 🙂

holčiny, zase chválím vaše všechny úúúúúžasnýýý fotky, tady ta diskuze je jen potěšením pro oči 🙂

wwercaa
10. čer 2010

taky nějaký stébla a kytičky, kapičku, nebo broučka zblízka me foták nezaostří, snad to s čočkou zmákne 🙂

wwercaa
10. čer 2010

tady něco z Písku...

murynka
10. čer 2010

@wwercaa stébla jsou úžasnýýý 😵 😵 a maličký samozřejmě také čočku doporučuju 😎
tady posílám foceno čočkou 😀 😀

wwercaa
10. čer 2010

@murynka paráááda, úúúžasnýý 😵 😵 😵 já se na ní taaak těším 🙂 a zase jsem se ptala na ten blesk, tak mi doporučoval od zn. METZ pro náš fotáček za 5 500,- škoooda, že nejsou penízky nazvýš, hned bych po něm šla, ale snad někdy 🙂

blanka.k
10. čer 2010

@nebe - já to řeším černou a bílou látkou (jedna z Ikea, druhá z Mimibazaru - je šířky 220cm), na Aukru jsou za pár stovek plátna. Ty látky házím přes dveře doma, jsou otevřené, takže přes to křídlo je přehodím a na druhé straně na futra je přilepím a je to 😉 A bílé pozadí fotím ještě v prázné místnosti, která má bílé stěny, to je ideál...a světlo neřeším, mám blesk 😉
Ad porod - šla jsem na monitor, a řekla, že mi je nějak divně, poslíčky jsme měla už od 26tt, kontrakce po 5 min. už asi 14 dní před porodem, ale neotvírala jsem se, udělali vyšetření, diagnoza preklampise, hned jsem šla na sál, 3 dny vyvolávali (5 tablet, Oxytocin, 2x klistýr, ty různé hmaty na otevření, ...), poslední den už jsem lezla boeltí po stěně, při každé kontra šla ze mě krev, furt jsem se málo oevírala, tak mě otevírali ručně v 15:30 mi bylo dovoleno tlačit, zkoušeli jsme asi 3 kontrakce, ale malý neměl kyslík, já teda taky ne, mě přišlo že mi nestačí ani ten v masce, co mi dali na obličej...pak malýmu šly dolů ozvy, tak se šlo na sál...15:45 byl už na světě 😉 manžel tušil, jaký bych udělala bugr, že nemáme fotku, takže čile fotil, jak malýho ošetřiovali, stříhali šňůru (to prý když viděl, jak je zelená a hnusná, tak mu bylo nedobře, ale držel se a fotil...) 😀 A jak tu někdo psal, je hnus, jak člověk necítí břicho, prý to kolem roku trvá než ty nervy srostou 😅 Vidím, že jsme tu skoro všechny po CS 😅

murynka
10. čer 2010

tady ještě najký je to jen zkouška

murynka
10. čer 2010

@wwercaa já ho mám slíbený od manži tak snad bude brzo 🙂 je to ale darda 😠

wwercaa
10. čer 2010

tady malýho ťapky 🙂

wwercaa
10. čer 2010

@murynka tak to se bude fotit parádně s novým bleskem 🙂 ....čočka fotí pěkně 🙂