Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
17. čer 2010

@mes mám přidanej pouze kontrast ve photoscapu, to je vše 😉

wwercaa
17. čer 2010

jeeeežiiiiš, to je rozmazaný, asi to dělá to zmenšení, v originálu to rozmazaný nemam ☹

mes
17. čer 2010

@wwercaa mě to taky rozmazává..nechápu
jinak je to nádherný..právě mě to zajímalo..krásně fotíš holka 😉

wwercaa
17. čer 2010

@mes děkuju moc 😵 tak nějak se snažím s tím fotáčkem něco vykouzlit 🙂 ty fotíš také úplně úžasně, máš můj obdiv 😉

mes
17. čer 2010

@wwercaa jenže já to musím upravit, jinak to mám došeda..mám blbě nastavenou světelnost nebo něco..louskám tu po nocích manuál..holt začátečník 😀

wwercaa
17. čer 2010

@mes aha, tak to jo 🙂 🙂 já s mým fotákem neumim skoro nic 😀 takže na tom nejsem jinak 😉 ale ten kontrast, co přidám v programu tomu dodá takový lepší efekt, aspon pro mé oči 🙂

mes
17. čer 2010

@wwercaa já taky hlavně kontrastuju a světluju..jinak nic neumím, protože můj program je v angličtině a já umím jen haudujudu 😀

wwercaa
17. čer 2010

@mes ze začátku jsem photoscape mela taky v angličtině, tak to i vypadalo, hokusy-pokusy 😀 a kromě kontrastu, jasu a těch základných úprav nedělám vůbec nic 😉

mes
17. čer 2010

@wwercaa a ten photoscape se dá stáhnout nebo je kupovaný..já jsem chtěla photoshop, ale je drahý jak kůň 😕

wwercaa
17. čer 2010

tak toto vyfotil můj přítel, on dobře ví, že s tima potvůrkama nekamarádím a co najdu ve foťáku 😝 😝 😝 😀 😀 blééééé....

wwercaa
17. čer 2010

@mes já jsem chtěla stáhnou photoschop a vůbec me to nejde ☹ ten photoscape mám normálně stáhnutej zdarma z netu 😉

wwercaa
17. čer 2010

tady něco v ČB

ferinka
18. čer 2010

Tak konec vašich klidných dní,ráno dorazil foťák,takže až večer usne junior tak se pokusím ho dát dohromady - z krabice toho na mě vypadalo nějak moc 😀 😀 😀 A pak vás tu budu pořád obtěžovat přihlouplýma dotazama 😅 😀 😀 😀

gisminka
18. čer 2010

Ahoj holky,

narazila jsem na vaši diskusi a asi ji budu muset přečíst od začátku, protože máte nádherné fotky a určitě se tu něčemu přiučím. Chtěla bych poprosit o radu ohledně stativu. Mám canom eos 400 a k němu macro objectiv EF 100 mm, který už něco váží. Potřebuju, aby stativ měl co největší rozsah pohybu, i kolmo dolů. Máte některá zkušenost? Manža je amatérský mineralog a já mu občas fotím úlovky, což bez stativu moc nejde. Díky.

tonica
18. čer 2010

Ahoj. Taky strasne rada fotim, jen mi neni uplne jasna jedna vec. Kdyz fotite portret deti - napr. z blizka oblicej, jak docilite rozmazaneho pozadi? Jaka je to presne funkce? Zkousela jsem Makro, ale to mi to rozmazane pozadi neudela. Diky moc.

soanpe
18. čer 2010

@gisminka na tohle bych zašla bud do foto balcar, nebo fotobazar jan pazdera. ty běžně prodejný ti eose s dlouhým sklem neunesou 😖

soanpe
18. čer 2010

@tonica ahoj,to co popisuješ se jmenuje hloubka ostrosti
ta může být bud velká nebo malá. s hloubkou ostrosti se dá vyhrát pomocí nastavení clony (hodnoty f) čím lepší světelnost objektivu, tím nižší hloubky ostrosti docílíš. 😉

pipiii
18. čer 2010

@tonica ahojik a ty mas zrcadlovku nebo klasicky kompakt? my tady snad uz temer vsechny mame zrcadlovky, klasickym kompaktem toho efektu nedosahnes.

molicova
18. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem to zkouka a opět krásné fotečky 🙂 fakt super 😀
Včera mi manžel navrhl, jestli by se mi nechtělo zkompletovat všechny naše fotečka 🙂 takže to znamená, že je uplně od začátky, takové ty nejnej fotečky, budu upravovat, nakoupíme nějaké pěkné albumy a budeme tisknout a vkládat a popisovat 🙂 takže na nějaký ten měsíc, mám opravdu o práci postaráno 🙂 takže na focení asi nebude zas až takový čas a chuť 🙂 tak mi držte palce, ať se z toho nezbláznim 🙂 budu referovat jak pokračuji 😀 tak zatím papa, Tomíček je vzhůru, musíme do Hornbachu a pro nějaké to albíčko 🙂

wwercaa
18. čer 2010

ahojky

dneska je tady nějak mrtvo 😀 asi tím počasím, co všechny fotíte? 🙂

já se doma šíleně nudim, malej si hraje, spíš ječí, asi půjdeme na procházku...

wwercaa
18. čer 2010

@molicova jé, to si to hezky uděláte, to bude práce, to věřim 🙂 já jsem ostuda, nemam žádnou malýho fotečku vyvolanou, pořád jsem se chystala, nějak me to nevyšlo ☹ už by jsem se taky mohla do toho pustit a aspon pár fotek od narození dát dokopy 😒

gisminka
18. čer 2010

@soanpe díky. Já už to konzultovala ve škoda foto, dali mi tam tip, ale říkala jsem si, že kdyby tu měl někdo osobní zkušenost, bylo by to lepší.

Jinak jsem se hrabala ve svých fotkách, inspirovaly jste mě těma krásnýma kytkama, a chci se pochlubit svým nejoblíbenějším motýlem - dlouhozobkou. Vypadá jak kolibřík, hrozně rychle se pohybuje a zachytit ho na macro je pro mě dost obtížné. Takže aspoň takhle: 😅

gisminka
18. čer 2010

no koukám, že v téhle velikosti je to stejně neostré, originál vypadá trochu líp

tonica
18. čer 2010

pipiii - mam jen kompakt. Zrcadlovka je v planu. Takze s kompaktem toho nedocilim, jo? Hmmm, takze honem nasporit nejakou tu kacku a sup do zrcadlovky. 😉

molicova
18. čer 2010

@wwercaa no album je koupeno, tak se do toho můžu vrhnout 🙂 snad se líbí 🙂 takové miminkovské, sem přijdou fotečky do jednoho roku 🙂

mes
18. čer 2010

@molicova krásné album..já mám v plánu udělat fotoknihu..alba už mi nevyhovují.. 😵 ale manžel mi odmítá nainstalovat windows..máme linux a tam neběží skoro žádný software na fotoknihy..no..

@gisminka krásné fotečky🙂

ronecek
18. čer 2010

@molicova Míšo, album super. 🙂 Na kolik vás vyšlo? My máme u Domíka udělané dvě fotoknihy a hrozně dlouho jsem se chystala, že nechám vyvolat pár fotek a udělám mu taky nějaké albíčko. Minulý víkend byla ve Fotolabu akce foto 10x15 za 1,99,-. Tak jsem neváhala a objednala. Foteček se mi tolik nahromadilo, že jich nakonec bylo 319. Chybí dokoupit to albíčko. 🙂 Nebo spíš dvě. 😉

ronecek
18. čer 2010

@mes Já jsem si stáhla z počítače Fotolab fotosvět a tam si můžeš tvořit co chceš. Od fotoknih, přes dárky, plakáty atd. 🙂

jaa
18. čer 2010

Tak už mám pc z opravy doma,tak vám sem dám pár foteček holek od profíka.. 🙂 ta v zimním není do profíka,ale je pěkná..Prý dle jiných:reklama na Next.. 😀

molicova
18. čer 2010

@ronecek Ahoj Leni moc děkuji za pochvalu 🙂 stálo 400,- což není málo 🙂 ale je veliké a fakt se mi moc líbí 🙂 a na titulní stánku si můžu dát fotečku Tomíčka 🙂 je to na to uděláno 🙂
Jen bych poprosila holky o radu, vůbec nevim jak začít a jak to tam poskládat, vůbec nemám nějak nápady 🙂 nemáte nějaká takové album v kterém už ale fotečky máte? jen na úkázku, abych se měla čeho chytit 🙂 moc děkuji