Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

lucy222
17. lis 2012

@jenniffer001 jak jsem psala vyse-rozhodne to nemelo byt mysleno jak to bylo chapano. Nejsem typ na psane diskuze, jinak to neumim.

fender
17. lis 2012

taky myslím, že to je škoda, že už se sem přestaly dávat fotky, diskuzi jsem četla už dávno ještě když jsem měla kompakt a fotila kompaktem, protože na těch fotkách, co tu byly, se hodně dalo učit...... 😒

ženy ale sotva jsem se někam malinko posunula ve svých fotkách a foťák mě aspoň malinko začal poslouchat tak stojím před problémem - malý začal nosit brýle 😅 a s tím teda bojuju extra, špatně se mi fotí a dělají mi odlesky.... je na to nějaký fígl? 😅 nebo nějaké tipy jak fotit někoho kdo nosí brýle 😅

erinbrock
17. lis 2012

no ja myslim ze se tu fotky dal davat klidne mohou holky 🙂 bud bez deti...ostrost a clona se da nacvicovat na prirode...no a pokud fotky deti tak ty oblecene pripadne si na ne muzete hodit svoje logo podpis...kdyz se podivate kolik je vsude fotek a jakych tak proc sem obcas nejakou nehodit 🙂

jinak doporucuju koupit nebo pujcit nejakou knizku zaklady foceni se zrcadlovkou a na netu je taky spousta fototipy.cz fororadce.cz - ted nevim pisu to z hlavy tak sna d spravne 🙂

@fender na odlesky je polarizacni filtr ale nevim jak by zabral na foceni s brylema...mozna se optat nekde na prodejne...

fender
17. lis 2012

já myslím, že by to bylo fajn, sem zase začít něco dávat a trochu to tu pozvednout z mrtvých 🙂
jj, chytré knížky jsou k nezaplacení, hlavně pokud v nich je u fotek i přímo pak psané nastavení, co je jak a čím foceno, s jakým nastavením.... člověk všechno umí teoreticky a pak prakticky stejně v každé situaci váhá, jak by co měl vlastně nastavit 😅

irenka
17. lis 2012

ahojky holky,
ráda se vrátím do klubu fotografujících matek.
Kdysi jsem taky přispívala,ale ted nemám moc času dočítat příspěvky, už je tu moře stránek (230)
Proto dotaz:
JE TU NĚJAKÁ MAMINKA CO SE TEPRVE UČÍ PRACOVAT SE ZRCADLOVKOU?
😉

fender
17. lis 2012

@irenka jááááááá jááááá 😀

fender
17. lis 2012

a tady je pár mojich, něco je kompaktem, něco zrcadlovkou.

fender
17. lis 2012

@rowan líbí se mi ta tlapková fotka 🙂

jenniffer001
17. lis 2012

@fender ta předposlední je perfektní, ta se mi moc líbí 🙂
ale jako celkově dobrý, ty se zrcadlovkou teprve začínáš??

fender
17. lis 2012

@jenniffer001 děkuji 🙂
jo, já jsem dostala zrcadlovku před měsícem a půl, takže zatím doslova bojuju 😀 😝 😅

jenniffer001
17. lis 2012

@fender měsíc? ty jo, tak to jsi šikovná ;)

fender
17. lis 2012

😅 😅 😅 😅 děkuji 😅
mám načteno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 fotím dlouho, ale zrcadlovku jsem nechtěla, protože to je hodně velká investice, navíc s tím naším čertem se mi hodí něco co můžu v případě aktuální záchrany života dítěte padajícího odkudkoliv někam odhodit 😀 ale manžel už se na to prý nemohl dívat tak mi koupil zrcadlovku k narozeninám 😅 akorát mám pocit, že ten foťák je chytřejší než já a dělá si věci po svém, ne podle toho co chci já 😝 ale věřím, že se to poddá 😅 🤐

jaa
17. lis 2012

@rowan Neboj,to vypiluješ.Každá jsme nějak začínala..A,pak až srovnáš fotky třeba půl roku staré ,tak uvidíš ten mega rozdíl..A,není problém přidat fotky i sem.. 😉

jaa
17. lis 2012

Má poslední práce.

mirusak1
17. lis 2012

@irenka ja se taky hlasim 🙂 Teprve jsem si ji koupila, takze jsem se zrcadlovkou nepopsana kniha 🙂 Zatim jsem fotila jen kompaktem, tak doufam, ze nebudu uplny poleno 🙂

lucy222
17. lis 2012

@fender ta druhá je fakt super 🙂

mirusak1
17. lis 2012

@rowan u te balkonovky je fakt skoda toho kousky hlavicky, protoze jinak se mi libi fakt moc. A ta predposledni kocka se mi taky libi 🙂

mirusak1
17. lis 2012

@fender ten predposledni les se mi libi hrozne moc, ma to zvlastni kouzlo, pusobi na me pohadkove 🙂

mirusak1
17. lis 2012

@jaa teeeda ty fotky jsou nadherne. Muzu se zeptat cim fotis? Na zacatku diskuze jsi mela kompakt, ale jakou sis poridila zrcadlovku jsem se zatim nedocetla, jsem nejak na strane 100, je toho moc 🙂

fender
17. lis 2012

@jaa ten efekt "staré fotky" nebo jak to nazvat, je moc pěkný, to je asi nějaký filtr pak v pc, že?

kamino
17. lis 2012

@irenka Take se cerstve ucim, mam zrdcadlovku teprve tyden 😉😉

jaa
17. lis 2012

@mirusak1 Mám Nikon D 5100.objektivy: 18-105,35,a 85 + blesk SB 600

jaa
17. lis 2012

@fender Je to hodně věcí v PS.. A,já si to opět nepsala☹((((

jaa
17. lis 2012

ještě něco málo...

ivarei
17. lis 2012

@fender Wau, ty podzimní jsou úžasný!

@jaa Úžasný, paráda 🙂, neuvěřitelný pokroky. Najdu tě někde na FB?

ivarei
17. lis 2012

Taky posíláme pár podzimních a skoro zimních pozdravů ;)

ivarei
17. lis 2012

A jedna dětská 🙂

tuliberka
17. lis 2012

holky, krásná stránka v diskuzi 😵 Občas jsem nakoukla, ale teď jsem toto téma dlouho neviděla na první straně 😉
Díky za pokocháníčko 😵

@ivarei tvé fotečky sleduji v albech, máš úžasné děti a nádherně je dokumentuješ 😵 🙂

jaa
17. lis 2012

@ivarei Já jen doufám,že mi zbydou peníze z prodeje bytu a chci...800D. Už do smrti asi🙂)))
A,díky moc.. Já tě sleduju jen tady na MK a koukám,jak drobci rostou. jak jsou jiní..A,to úplně..