Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
26. lis 2012

včerejší

irenka
26. lis 2012

@jaa ¨Ty jsi můj favorit. Krásná holčička... ty kukadla. Už máš doma kulovnici na nápadníky? :D
Můžu se zeptat jak zvýraznuješ barvy. Ta růžová, nebo modrá je na fotkách úžasná!!! 🙂

jaa
26. lis 2012

@irenka Děkuji moc..Kulovnici nemám..A,jestli u ní bude puberta,jako u těch starších,tak budu ráda,až si někoho najde a vdá se🙂)))Zatím je to maminák...
Vše dělám v PS.Ze začátku jen přes křivky,úrovně a selektivní barvu..

irenka
26. lis 2012

@jaa
😀 jsi mne rozesmála.... ale je to krásný. Mít doma 4holčičky... ale asi taky pěkný mazec co? 🙂
Já denně rostu z těch mých dvou.
Já ted začínám s PS a křivky jsou tam super, jen mám krásnou fotku, je i ostrá, ale ráda bych zvýraznila zelenou bundičku kterou má holčička na sobě. Ale nevím jak. Neporadíš prosím? Přes kapátko nebo přes Laso? Děkuji moc.

jaa
26. lis 2012

@irenka Občas to tu je hustý🙂)))

erinbrock
28. lis 2012

hodim to i sem...jsem neodolala a vybehla ven 🙂 dnes je uplnek a zitra uz asi nepujde videt...kdyz se nam to pocasi zkazi 🙂

kamino
29. lis 2012

@jaa
@erinbrock holky,prosim,muzete mi poradit nejaky dobry a levny UV filtr na Nikona ? Vcera jsem fotila prcka v koupelne a trochu mi caknul na objektiv,tak bych ho rada mela chraneny... Diky 😉

jaa
29. lis 2012

@kamino Mám z Aukra Zeikos.. 😉

kamino
30. lis 2012

@jaa o.k. Ucet na Aukru nemam. Tak alespon prosim o radu,cim se lisi a podle ceho vybirat..diky.

versuska
30. lis 2012

@kamino Holky mate moc krasne fotky..preve jsem narazila na tuto diskuzi.Muzete mi poradit nejaky programek na upravu fotek?

kamino
30. lis 2012

@versuska o par stranek zpet je odkaz na jeden programek on line. .super jednoduchy. Nejak jako ipccy.com,nebo tak nejak.

jaa
30. lis 2012

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=197181&i...
Holky,co máte holčičky od 2-3 let. Mrkněte. Třeba by se vám něco hodilo.. 😉

@versuska Jednoduchý je i gimp.

versuska
2. pro 2012

Holky moc dekuji za rady.ten icippy je suprovy a jednoduchy ;)

kamino
3. pro 2012

@erinbrock
@jaa Holky prosim kritiku. Mimo niti na sale😉

kamino
3. pro 2012

Jee ja tam dala ve spatnem rozliseni☹

jaa
3. pro 2012

@kamino za mě super... 😉

kamino
3. pro 2012

@jaa Snažila jsem se o ten Zlatý řez, nebo jak se to jmenuje a fakt to vypadá líp, než když je to na střed 🙂 Díky 🙂 ale fakt nejhorší je fotit děti a psy... a já jiné modely nemám ☹

erinbrock
3. pro 2012

@kamino no ty nite tu fotku fakt uplne zkazily 😀 😀 😀 😀 😀 😀 libi 🙂 neco se vzdycky najde 😉 ale libi se mi...
mozna trosku prepal na te cepce a tvari od slunicka...ta druha to je stene svycarcskeho bernaka?? je moc krasne...mozna trosku vice mista kolem nej...skoda usekleho ocasku... a ten zlaty rez furt neres🙂 😉

kamino
3. pro 2012

@erinbrock ocasek jsem Baxikovi usekla,protoze nad nim mel cumak ten nas vorech 😉😉 a je to skoro 4 mesicni stene salasnika,mas pravdu😉 zatim si jeste s nasim westem hraje,za dva mesice ho zaslapne 😉😉 s tim prepalem...ja neumim docilit vyrazne cernobile fotky jinak,nez ji prepalit v kontrastu a hodit do cernobila...nebo to jde jeste jinak ?

erinbrock
4. pro 2012

@kamino a v cem upravujes?? ja moc do cernobila neprevadim, tak nemam velkou zkusenost, jinak prevadim v Photoshopu...ale ne vsechny fotky se mi cernobile libi...nebo spis ne vsem ta cernobila slusi... 😉 tvoje holcicka je pekna netrapila bych se tim 😉 priste nesekat ocasek ale vymazat vorecha 🙂 😀 😀

erinbrock
4. pro 2012

@kamino znami maji taky Baxe 🙂 bernaka ...

kamino
4. pro 2012

@erinbrock to je sice kamaradky holcicka,ja mam kluka 5 mes😉 ale Verca je uzasne fotogenicka,mam jeste par fotek,udelala jsem si album Pokusy s Nikonem,tak tam neco dam😉 upravuju jen v tom iPiccy,nebo jak se to jmenuje. Stale cekam na novy PC a pak je v planu Photoshop..snad do Vanoc bude😉
Bax je zlaticko a taky fotogenicke😉

erinbrock
4. pro 2012

@kamino ja myslela jako tvoje fotka holcicky...chlapecka si pamatuju z vany 🙂 urcite ten PS je fakt super...na netu je spousta navodu jak s nim...ale na obycejne upravy momentek do alba ta ipiccy urcite staci 🙂

kamino
4. pro 2012

@erinbrock Navstevy uz se k nam boji chodit,protoze me chytlo pocatecni nadseni a vsechny s tim prudim 😉
zatim urcite ten programek staci,ale jestli me to nepusti,tak bych ten PS moc chtela...😉

mirusak1
4. pro 2012

@kamino ja si budu cca za dva tydny objednavat filtr z ebaye, tak pokud ho do te doby nebudes mit, mohla bych objednat i jeden pro tebe a pak ti ho poslat postou, teda pokud to pro tebe bude levnejsi nez si ho koupit v CZ a jestli te tolik netlaci cas...

mirusak1
4. pro 2012

Jinak, ja vubec nestiham fotit ☹ Teda fotim si doma momentky maloska, ale mame tu hrozne svetlo ☹ maly byt a okna na sever a bez externiho blesku tu nic zverejnitelneho nevyfotim ☹ uz se taaak tesim na jaro

kamino
4. pro 2012

@mirusak1 to bys byla strasne hodna,jen nevim,jestli nema v planu mi ho pritel koupit k Vanocum...za kolik a jaky by byl?

mirusak1
4. pro 2012

@kamino Tak pockej, jestli ho nedostanes k vanocum, a kdyz ne, tak ti ho klidne objednam. Ono je to asi z USA i kdyz sem to hledala na UK ebay, takze bych to stejne musela objednat zvlast pro sebe a zvlast pro tebe. Me to doslo az ted, ze by nam smejdi celnaci vyrubali clo ci DPH nebo oboje, uz si to nepamatuju, kdyz by to melo hodnotu vic nez 15 euro a hlavne ta smejdacka ceska posta by si jeste vzala prachy za vyrizeni :-/ Ja si driv hodne objednavala kosmetiku ze strawberry a minule se mi kvuli tomu zasilka za blbych sedm stovek o dalsi tri prodrazila grrr, sem byla vztekla.
Ale k tomu filtru, to co jsem nasla, je filtr Zeikos za asi 5 dolaru a postovne asi 6 dolaru, takze to postovne taky v poho i kdyz to budeme objednavat zvlast. Ja to za tech 14 dni zkusim objednat sobe, abych vubec zjistila, jestli mi zase nebudou chtit domerit nejaky poplatky :-/ a ty uvidis po vanocich 🙂 nebo treba sezenes i v CZ obchode za poho cenu...

kamino
4. pro 2012

@mirusak1 diky moc,tak uvidime po Vanocich 😉 jeste jsem se divala na polarizacni filtry...myslis,ze maji pro amatera smysl?

cizu
8. pro 2012

Ahoj holky,omlouvám se, že sem lezu - dělala jsem doma pořádky a protože jsme loni koupili nový foťák s jiným průměrem, tak jsem našla, že mám k dispozici jeden polarizační filtr 72mm - měl by někdo zájem? Cena dohodou.-)