Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
8. črc 2010

@mes děkuju ti 😵 taky si myslim, že se moc povedla, jak fotka tak úprava, akorát mám ostrý jenom jedno oko 😀 ale líbí se mi 🙂

tak jsem shlédla fotky Zuzky Scharf, má je dokonalý a ten obrovský objektiv, kterým fotí svatby 😲 😕 to je bomba, ten musel být fest drahej 😝 asi fotí Canonem, když jsem dobře viděla 🙂 aaaažžžž se já jednou vdááám, což fakt nevim, kdy se můj uráčí, tak chci taky tak skvělý fotky 🙂 sice nic není zadarmo ale fotografování je drahý biznis se vším všudy 😝 🙂

sirael4
8. črc 2010

@wwercaa to si musíš říct, jinak se neuráčí 😀

molicova
8. črc 2010

@mes no moc díky, ale nejsem si tak uplně jistá 🙂 je to taky o úpravě a taky o příslušenství za stotisíc, což já opravdu nemám 🙂 ale možná jednou 😀 spíš nikdy, ale i tak mes moc děkuji 🙂

mes
8. črc 2010

@molicova ale zase všechny nemusíme být jak scharf..že..já jsem jednou na sloveském koníkovi viděla svatební fotky..a to byl takovej nářez..nešlo o vykonstruovaé fotky...ten fotograf fotil co viděl a já měla pocit, že na té svatbě jsem..ty nefingované úsměvy,..ta radost..byly černobílé..já komentáře moc nepíšu ke svatbám, ale tam jsem napsala..byly černobílé a ten fotograf..to byl pan fotograf!

@wwercaa vzhledem k tomu, že obvykle ostřím na střed jedním bodem, tak mám ostrý vždy je jedno oko nebo nos 😀 Body mě točí do nepříčetosti, protože mi to VŽDY zaostří jinak než chci..na koniny vzadu 😠

soanpe
8. črc 2010

@sirael4 jé ten má hezké fotky,hlevně v sekci lidé. líbí se mi,jak je to zrnité jako z filmu, když se fotí na vysokou citlivost. někdy ty hodně osté fotky ,téměř dokonalé naruší atmosferu

sirael4
8. črc 2010

@soanpe mě se taky líbí, já jsem zase nadšená z Reportáží. Jsem zvědavá, jaké budeme mít fotky.

molicova
8. črc 2010

@sirael4 krááásné fotečky 🙂

sirael4
8. črc 2010

@molicova to jsem moc ráda 🙂

wwercaa
8. črc 2010

@sirael4 to budete mít teda luxusní fotečky, paráda 😵

wwercaa
8. črc 2010

holky, kdyby vám nebyla jasná moje česká "gramatika" tak si z toho nic nedělejte...jsem Slovenska žijící tady 2,5 roku 😀 😉 soanpe mi na to normálne přišla, facebook to je detektiv 😀 🙂 já jen aby jste se nedivily, když se někdy vyjádřuji špatně, nebo nesrozumitelne 😝

sirael4
8. črc 2010

@wwercaa já myslím, Verunko, že se vyjadřuješ víc než dobře 😉 bývala bych se vsadila že jsi tu dýl 😉
děkuju, snad se povedou ...

wwercaa
8. črc 2010

@sirael4 fakt si to myslíš, jsem ráda, já jsem do české gramatiky trošku blbec 😀

sirael4
8. črc 2010

@wwercaa nene, opravdu, párkrát se sice stalo, že jsi něco napsala slovensky, ale to se nedá brát nijak zle, protože tu jsi chvilku. Ale česká gramatika ti jde skvěle,a to říkám proto, že to tak opravdu je.Já bych takhle slovensky mluvit nedokázala.

wwercaa
8. črc 2010

@sirael4 česky se mi píše, ale to mluvení, to je teprve sranda 😀 ne, já se fakt snaží, přišlo to tak nějak samo, doma na me mluví čeksy tchán, tchýně, přítel, když žiješ v rodině, kde na tebe mluví jinak, než si zvyklá, tak to chytneš snadno taky, právě Davidova sestřenice si ted brala Slováka, který je z Popradu, je tady 7 let, mluví česky a pořád je poznat že z něj mluví slovenský přízvuk 🙂 ale tak když mluvím s mámou slovensky, tak by nebyl rozhovor aby ze me neco nevyšlo česky a za 5 let bude hůř 😀 rodina se asi bude divit až tam za necelý mesíc pojedu 😀 🙂 🙂 🙂
ale jinak českou zemi jsem si hrozně oblíbila, je to tu krásný, Slovensko má taky svoje čaro, ale tady se ted cítím fakt jako doma 🙂

sirael4
8. črc 2010

@wwercaa to je pravda, že to chytneš, už mluvím plzeňsky 😅 A tvoje mamka a táta jsou v Čr nebo v SR?
To je dobře, že se u nás cítíš doma 🙂 málokomu se to poštěstí...

wwercaa
8. črc 2010

@sirael4 naši bydlí v Plzni taky, mají tady práci a byt 😉

blanka.k
8. črc 2010

@wwercaa já si nikdy vůbec nevšimla, že bys napsala něco slovensky 😨 možná degenerace, jak M. občas taky něco slovensky řekl (spíš z legrace), potože denně dojížděl do Blavy do práce. Te´d si nevzpomenu, čím mě tenkrát vytáčel, nějaké citoslovce: "jaj"? Říkal to jednu dobu skoro v každé větě 😒 😒 😒 😒 Jinak já nemluvila dřív česky, ale hanácky, a jak píšeš, po 6 letech na koleji v Práglu s "čecháčkama" jsem mluvila jak rodilý pražák 😅
Dnes na ortopedii mi mudr. ortézu nedal, prý bych s malým pak nemohla nic dělat, tak jsem zkusila fotit...no torchu to jde 😅 😵 Ale musím zápěstí šetřit, tak si dám od focení pauzu ☹ A dnes jsme byli u profíka na focení, tak se moc těším na výsledek 😵 Malej se držel, řval jen občas a nakonec tam usnul, takže fotografka pak ještě nasekala dalších X fotek 😉

sirael4
8. črc 2010

@wwercaa tak to je skvělý, že máš rodinku pohromadě.A učíš Davida slovensky? 🙂 teď myslím oba Davídky 🙂

blanka.k
8. črc 2010

Jo a jak jste se tu bavily o Zuzaně Sch., tak ty fotky opravdu nemají chybu. Já se přiznám, že jsem na ní koukala před 2,5 lety, asi 3 měsíce před svatbou, ale bylo mi blbě zrušit "naší" fotografku, a teď je mi to líto. Tu naší jsme měli jen na obřad, ona je prostě celý den na místě a fotí skoro každou svatbu, takže zas by nějakou extra újmu neměla. 😅 Takže od té doby říkám, až se bud vdávat příště, chci foky od Z.Sch. Jinak teda občas koukám na alba nevěst a někteří "vychvalovaní" fotografové mi přijdou, že nebýt Photoshopu, tak mají fakt obyčejné, nic moc fotky , třeba neostré, nic moc záběry, atd... 🤐 jneže to pak dají do čb, pořádně dají kontrast a vypadá to "umělecky" 😝

wwercaa
8. črc 2010

@blanka.k to jsem ráda, že to není tak poznat, fakt se snažím, neže bych slovensky psát nechtěla, ale trénuju, abycch se mohla pak učit hezky s Davídkem 🙂 tvůj manža dělal v BA, jo tak to chytil ten blaváááckej přízvuk co 😀
tak snad bude zápěstí brzy ok 🙂 ...jééé na fotečky se těším, doufám, že nám je ukážeš 🙂

@sirael4 on se spíš učí od mýho táty v práci ale ne slovensky ale můj táta je z východoslovenský vesnice, tak vkuse trepe po východňarsky, takže si to umíš představit 😀 David už byl na Slovensku u mojí rodiny 2-krát a tam na něj prostě mluvili naším nárečím, ale už docela chápe i to, co mu tam říkají 😀 😀 😀 🙂 ale na Davídka mi to jde pěkně česky, s Davidem taky ale když me pěkně nasere, tak to už potom motám aj aj 😀 😉 hlavně odeme pochytil takový výrazy, jakože mu říkám, že je šialený 😀

wwercaa
8. črc 2010

@blanka.k přeeeesněě ja píšeš o těch "fotografech" teda počkej nás chtěl nafotit na zahrádce jeden fotograf co nám dělal společné fotečky, ale me se ty venkovní vůbec nelíbí ☹ jinak za svatbu si bere prý 7 tisíc a to Z.Scharf to má v cenníku taky, takže radši bych si to až se jeeednou budu vdávat nechám nafotit od ní, za ty prachy to stojí 🙂 můj myslí, že je drahá ale kterej fotograf je dnes levnej - žádnej 😝

sirael4
8. črc 2010

@blanka.k to je pravda, i když občas si říkám, jestli u Zuzy Scharf to nejni jen o tom, že je známá.Fotky má překrásný, ale já ji třeba něchtěla.Myslím, že je dost jiných, méně známých fotografů na podobné úrovni.
@wwercaa to musí být hezké, taková hádka.Co vím, tak slovenky jsou potom docela "od rány" ne? 🙂

wwercaa
8. črc 2010

tak třeba koukněte na Černýho, nekteré fotky od něj, mi příjdu jak vyblité z mýho fotáku, a je jasný, že si prosí úpravu 😝 a to chce prý 7-tis.!!! viděl v davča v jeho knize když jsme si u něj byli pro fotky z Vítání občánků
http://www.cernyfoto.com/?page_id=113

soanpe
8. črc 2010

@wwercaa hele, já měla podezření ,ale FB tě odhalil, máš tam místo narození 😀 a jak jsem ti psala, hooodně Čechů by ti mohlo závidět gramatiku 😉

wwercaa
8. črc 2010

@sirael4 ale já myslim, že máš vybranýho suprovního fotografa, taky by se mi fota od něj moc líbili 🙂 odkud že je?? schovej kontakt 😉

blanka.k
8. črc 2010

Co jsem sledovala na BRM, tak Z.S. je z těch "lepších" fotografů snad nejlevěnější, jinak jsou tam ceny od 10.000 výš, většinou kolem 15.000 (ale i 30t.)

@wwercaa Fakt teda nic moc fotky. Jako jak píšeš, dost by se zachránilo PS, ale mě přijdou takové "statické", úplně obyč záběry 😅

wwercaa
8. črc 2010

@soanpe ty jsi mi psala 😕 jdu se kuknout 🙂 ...ale jinak moc dík za pochvalu, aspon si nepříjdu jako slovenka, která se snaží něco napodobit a vůbec jí to nejde 😀 🙂

sirael4
8. črc 2010

@wwercaa je z Prahy ale nemá problém přijet po republice kamkoli. Cena je podle zakázky. Kontakt si určitě budu pamatovat, po neděli napíšu, jestli je s ním dobrá komunikace. Pokud se osvědčí na svatbě, plánuju u něj i těhu fotky 🙂

soanpe
8. črc 2010

@wwercaa ten fotograf je bez nápadu. co se týká vyvážení barev a kontrastu ,tak to je rozporuplné,protože každý máme jiné barevné vidění, prostě vnímáme obraz jinak. mně se třeba líbej fotky moli,ale sama je upravuju do teplejšího tonu a míša je má spíš chladnější lehce domodra.ale to je fakt o tom, jak kdo vnímáme barvy.
druhá věc je, když jsou fotky přeexponovaný a v bílých plochách zanikají detaily, nebo naopak podeexponovaný.to je pak blby a nedá se s tou fotkou nic moc dělat 😉