Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

pipiii
19. čer 2010

@xmerssy tyyy vado, co jste to meli za pocasi??? krasne fotecky!!!!! a jak ma Tobik ty golfky, to ma schvalne takhle prohnute mezi nozickama? presne na tyhle jsem koukala, tak se o ne zajimam 🙂 diiky🙂

xmerssy
19. čer 2010

@nikulka 83, fotky Fífy nadherny, ten pajdulak v ocicku bomba!!!A ma krasny teplacky 🙂
@murynka, ta posledni kapka je naprosto dokonala!!!!
@wwercaa tak zoubecek je uzasnej!!!!
@molicova Míši, ja vim komentuju na facebooku, ale zacatky albicka tam tedy nemas....super!!!!Uz se tesim, az se na to vrhnu.........dnes jsem byla ve meste a albicka zadna nejsou.........co je to za znacku?Ze bych se mrkla na netu....kuju moc
🙂

tak a jdu docist dalsi stranu 😀

xmerssy
19. čer 2010

@pipiii, myslis ty mraky?no konec sveta se k nam vcera blizil 😀
Ty golfky jsou super, to prohnute je totiz takove mekke, tak proto se to prohyba..........

pipiii
19. čer 2010

@xmerssy to prohnute me zklamalo teda 😀 jsou docela drahe, ael daji se sehnat super z bazaku, no ale radsi pockam a mrknu na neco osobne

xmerssy
19. čer 2010

@k.ate, spící Kubíček nema chybu, jsou to prekranse fotky, moc se mi líbí 😵 😵 😵 😵
@soanpe, fotky s osvetlenim jsou naprosto DOKONALE, super!!!!
@murynka, jeeeeeeeeeeee ty pod vodou jsou božíííííííí 😵 😵 😵

xmerssy
19. čer 2010

@ferinka kuju moc 😵 😵 😵 ja koukam ze uz mas novy fotacek 🙂 , jak se ti s nim foti?Fotky mas moc pekne, ja taky upravuji, ale nastavila jsem si vse uz ve fotaku.........tak mi fotky lezou barevnejsi a s vetsim kontrastem..........

xmerssy
19. čer 2010

@pipiii, ty jo, kdybys mi to nenapsala, tak si asi nevsimnu, mame ho dyl, tak to nepozoruju........Ja jsem jich mela par vybranych, ale tento vyhral, diky koleckum a designu........bohuzel idealni golfky neexistujou......

ferinka
19. čer 2010

@xmerssy no jo dneska jsem ho zkoušela poprvé a na to že jsem měla zrcadlovku prvně v ruce tak to není až tak strašné jak jsem se bála 😀 Zatím se mi fotí nejlíp na funkci portrét oproti univerzálu 😀
A ty máš taky 450 nebo Soňáka,ještě si to tak nepamatuju 😅

xmerssy
19. čer 2010

@ferinka ja mam canon 1000D, jako @pipiii....takze zatim fotis na automat?

ferinka
19. čer 2010

Jo jo já se nějak bojím do toho hrabat ať to nerozladím 😅 😀 😀 😀
A poradila by jsi mi kde jsi co nastavila aby byly fotky "barevnějí" a ne ty moje vyblité 😀 😀 😀 a držení
Jinak se s ním fotí naprosto perfektně,jen si musím trochu zvyknout na čučení ne na displej a že to má čudl na focení úplně jinde než jsem zvyklá 😎

molicova
19. čer 2010

tak jsem začla 🙂 nevim jestli je to pravé ořechové, ale myslim, že až Tomášek vyroste, tak mu to přijde i tak hezké 😀
@xmerssy je to firma heisler 🙂a moc děkuji za pochvalu 🙂

molicova
19. čer 2010

jejda je to dost malé, tak já to dám ještě do albíčka, tam to bude větší 🙂

xmerssy
19. čer 2010

@ferinka, mrkni do navodu, ja nevim, jestli to menu mame stejne..........ja si najedu na menu, druha karta, Picture style a tam uz si nastavim co potrebuji, ale delej to podle navodu, uprav si ostrost, kontrast, barvy..........ke kazdemu tomu stylu muzes jinak.......
A zkus fotit na prioritu clony, Av, nastavis clonu.....s tomu se ti donastavi automaticky čas....uprav si vyvazeni bile, zatim si to nastav na automat, nastav si iso, kdyz mas hodne svetla, krasne pocasi davam iso 100, kdyz je zatazeno klidne i 400.....
Jinak ja kdyz mam jiny fotak a musim koukat na dispel, nevyfotim nic........uz jsem zvykla koukat jen do hledacku, je to myslim presnejsi........ 🙂

@molicova, musim mrknout na vetsi fotecky, ja tam skoto nic nevidim 😅 ,jinak jsem nasla super stranku na MMB s hafo albumama, kdo chce poslu odkaz........maji tam i takovy masivni, krasny....

molicova
19. čer 2010

@xmerssy no hlavně jsem to blbě vyfotila, takže zítra to napravím 🙂

bajunka
19. čer 2010

@xmerssy tak za odkaz na fotoalba budu moc rada... jen se chci zeptat samolepící album to je to jak se to strka pot tu pruhlednou folii? a ruzkove je proste listy na ktery bud cele fotky nalepim?

xmerssy
19. čer 2010

@bajunka, zrovna jsem se npresne na to same chtela zeptat..........u tech lepicich alb pisou, ze se prodava jakasi lepici paska nebo ruzky............

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=1&albu...

xmerssy
19. čer 2010

Moc se mi tam libi dve alba, jedno modre luxusni, lepici 56 stran a druhe semišové, maji bezove a ruzove, ale myslim mene stran...............

k.ate
19. čer 2010

@xmerssy díky moc 🙂

wwercaa
19. čer 2010

Ahojky holky 🙂

@murynka jj, první zoubeček objeven, ale ted večer jsem si všimla, že nám vlastně vylezl i druhej, takže asi oba najednou 😀 😅 má tam dvě bílé tečky a už oba jsu ven 🙂

@xmerssy wow, úžasné fotky, jako vždycky parááááda, malej je božíííí 😵 🙂 ty mrákoty, to jsem ještě neviděla 😀 😝

@ferinka koukám, že novej fotáček se zabíhá do provozu, paráda 🙂

@molicova jé, to je pěkná kniha, to jsi šikulka, to budete mít hezkou památku 🙂 asi se ti ted před očima všechno vrací zpátky, myslim vzpomínečky, víš, když ted při tom trávíš čas 😵 🙂

wwercaa
19. čer 2010

my jsme dnes byli za jedným známým, mel kone, tak me to nedalo, žádný extra výkon, ale stejně ty kytky me jdou nejlíp 🙂

wwercaa
19. čer 2010

tady nějaké kvítí...

wwercaa
19. čer 2010

a tady můj kvíteček 🙂

ferinka
19. čer 2010

@wwercaa no jo pomalu do toho zaplouvám,kurnik ty to máš taky tak krásně barevné 😠 😀 😀 😀 😀 😀

wwercaa
19. čer 2010

@ferinka mám to barevné proto, protože přidávám kontrast v programu, ale fakt je, že při těch posledních fotkach jsem přidala než maličko, protože napomohlo sluníčko 🙂

ferinka
20. čer 2010

To jo z toho venku už se mi ty moje fotky taky zdají hezčí,no musím to prozkoumat 😎

xmerssy
20. čer 2010

Dobre ranko holky 🙂

@bajunka, nemas vubec zac 😵 😵 😵 , dej pak vedet, jestli se Ti nejaky libi....... 😵 😵

@wwercaa, kuju moc 😵 😵 😵 , Ti konicci jsou UZASNI, mame tu v Rosicich taky koniky, dokonce hribatka, tak zkusim taky nafotit.......KRASA!Kyticky dokonale jako vzdy 😵 😵 😵 a Davidek naprosto uzasnej, pusinka mala..... 😵 😵 😵 ...

Venku se urcite foti lip.......nutne ale budu potrebovat ten ext. blesk po lete......tak snad bude.... 😅 ...

Odpo pujdeme ven, malej ma nove Enduro, tak vyzkousime, nafotime 🙂

Hezkou nedeli prejeme 😵

ferinka
20. čer 2010

No tady je dneska tak hnusně,že je jedno jestli budu fotit venku nebo doma 😖

wwercaa
20. čer 2010

@xmerssy děkuju moc za povchvalu, jsi moc zlatá 🙂 😵 koníčky určo nafot, budu se těšit 😉 ten externí taky chci, ted fotím taky převažně radši venku, doma je to příšerný, aspon me se to tolik nelíbí...tak snad bude 🙂

tady je taky mizerně, ale neprší, tak až to vydrží odpoledne půjdeme s malým ven 🙂

v týdnu chceme s mým do meditační zahrady, snad bude i ta čočka tak se moc těším 😅

blanka.k
20. čer 2010

Ahoj holky,
chválím všem fotky, nádhera, jmenovitě vás psát nebudu, abych náhodou na některou nezapomněla 😅
Vzdala jsem koupi fotoalba v kam.prodejně, hledám na netu. 😅 Co jste se tu bavili o fotoknihách, mám blbý zkušenosti, dělala jsem asi 4 u Fotolabu (byla nějaká akce 1+1, pak jsem nějak reklamovala a dostala další kupon zadrama atd.).Jednu jsem vyzvedla, otevřela, rupla a rozlepila se a listy padaly, takže reklamace, stejně pak prdla znova, u druhé jsem měla každou fotku v bílém rámečku a bílý popis a černé pozadí, půlka rámečků různě do šeda flekatých, ty ppoisky taky, u další knihy čb fotky hrozně tmavé,... kdyby za to chtěli těch pův.asi 800,-, tak jim to omlátím o hlavu, ale vyšlo mě to na asi 400,- celkem, a nutně jsem to potřebovbala jako dárek, a babičky jsou "slepé", pro sebe bych ji nechtěla, s kvalitou fotek se to nedá vůbec srovnat 😅

blanka.k
20. čer 2010

@xmerssy - tak jsem byla v dalších několika fotoprodejnách, jediné album, co se mi lbílo, bylo takovéto, ale bylo "na šířku"... cca 20x30cm a nebylo šité, ale mělo takové 2 "patentky" nebo jak to říct, že šlo rozdělat a strany přehazovat...ale bylo to tpřesně tenhle typ: modrá látka, okýnko s ťapičkama, ale asi 40stran a 800,- za něj chtěli (foto na Jakubském nám. na rohu 😅 )
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24450980&tab=7
Jinak co jsem si dělala svat.album s fotkama 20x30, tak to fotorůzžky neudržely, ještě ty stránky byly hodně silné, zkoušel jem i ty lepící čtverečky, ale musela bych jich tam vyplácat třeba 20ks na jednu fotku, takže jsem si koupila za asi 50,- cca 1,5cm silnou oboustrannou lepící pásky (z Teska, na té vnitřní roli, na které je to namotaný je červeně napásno Aero, nebo z Globusu v krabiče z asi 30,- menší od f.Milan, a drží to "jak sviňa") Nevýhoda je, že jakmile to přiložíte, už to neodlepíte, takže se musí dávat bacha a lepit přesně, už jinak nelepím 😉