Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

sirael4
23. čer 2010

holky, poraďte, na jaké vlastnosti si dát pozor při výběru dobré zrcadlovky, a v jakých jednotkách?
dále by mě zajímalo s jakými programy pracujete, případně za kolik prodávají licence.
díky moc.

blanka.k
23. čer 2010

@soanpe máš důležitou IP

soanpe
23. čer 2010

@blanka.k v IP máš odpověd na důležitou zprávu 😉

gisminka
23. čer 2010

ahoj, vás je radost číst kvůli těm krásným obázkům, akorát to vůbec nestíhám. A to jsem vás chtěla dočíst od začátku, abych se co nejvíc poučila a inspirovala 😉 Tak to jsem vzdala 😀
@wwrcaa ty koupací fotky jsou skvělé, jen by mě zajímalo, jak zvládáš manipulaci s mimčem a foťákem naráz, to já nikdy nedokázala 😀
Jinak jsem ráda, že taky všechny upravujete, já myslela, že ty vyblitý fotky mám proto, že jsem takový trdlo.
@ferinka já barvu ve PS přidávám převážně cestou obraz - přizpůsobení - odstín a sytost. A samozřejmě upravuju kontrast. Třeba:

soanpe
23. čer 2010

@sirael4 zrcadlovky s malým čipem jsou všechny na jedné úrovni.já vidím rozdíly spíš v objektivech. ale třeba já bych nešla u canonu do 1000d, spíš tu 450 nebo 500. je tam rozdíl už i v displeji atd.
hodně programů je na netu ke stažení na 30dní.je to legální. a ty máš možnost si je vyzkoušet a případně si pak rozhodnout,který si koupíš 😉
u fotáků záleží,jak náročná jsi,co o focení víš atd.pokud budeš fotit vše na automat,tak ti postačí i ta 1000d u nikonů se poptej moli, nebo blanky. já jsem vyučená,takže na to koukám zase jinak 😅

sirael4
23. čer 2010

@soanpe no super, to mi určitě dobře poradíš 😉 ono je nějaké fotografické učiliště?
jedná se mi o to, naučit se kvalitně fotit persony, např. svatby, různé akce, děti, přednostně asi pak "pohyb",potom krajiny, to jsou věci, tkeré by mě bavily hodně. Jsem absolutní začátečník, doposud jsme fotila jen na kompaktech, takže nemám tušení, co si pořídit, abych zároeň nezbankrotovala.

molicova
23. čer 2010

@soanpe já se taky moc těšim, jen doufám, že to nebude moc ucpaný, že mi ta hoďka bude na tu cestu stačit 🙂 no dneska jsem jela na zličín a koupila v eccu ortopedické vložky do těch kecek, tak snad to mělo nějakou cenu. To o tom tvoření jsem neslyšela, tak možná to tak je, ale přijde mi, že po tom co jsme mu tam daly tu vložku chodil lépe. Nebo mi to možná přislo. Každopádně se mu bota o trošku zmenšila. Bohužel. Ale co naplat, Stejnak budu muset za chvilku kupovat nový botky protože z těch elefantů už za chvilenku vyroste. Je to hrůza s těma botkama a zaplať panbůj sandálky máme 🙂

soanpe
23. čer 2010

@molicova mně sofí v novej botách taky divně chodí 😀

pipiii
23. čer 2010

@sirael4 ahojik, ja mam zrovna Canon EOS1000D se dvema objektivama a nemuzu si na nej stezovat, mame ho tady myslim 2 z diskuze a jsme spokojeny, jde asi o to jak je kdo narocny, ale s nim vyfotim krasne fotky a rozhodne bych ho nevymenila a vsem doporucuji 😉 😵

sirael4
23. čer 2010

@pipiii jedná se o tento typ? http://zbozi.cz/p12566-canon-eos-1000d-body/?q=...
děkuju moc za info, mrknu na tvé fotky.Náročná nejsem, začínám 😀

sirael4
23. čer 2010

@pipiii tedy a máš jednu z nejkrásnějších holčiček, co jsem tu viděla, je skvělá 😉 klidně pošli odkaz na fotky na rajčeti 🙂

pipiii
23. čer 2010
soanpe
23. čer 2010

@pipiii však jo, je to o tom,kdo je jak náročný a do jaké míry se tomu chce věnovat. 😉

pipiii
23. čer 2010

@sirael4 jeeeee, tak dekuji, poslu ti odkaz do IP 🙂

sirael4
23. čer 2010

@pipiii tak to už je pěkná sada, budu o tom uvažovat, momentálně teda neoplývám přebytečnými tisíci, ale brzy si ho snad pořídím 🙂

ferinka
23. čer 2010

Tak 😠 vytáhla jsem manžu a juniora se fotit na ty senové koule - já elergik jak vemeno,narvaná 2 zyrtecama 😀 😀 😀
Když jsem donutila manžu na sebe cosi hodit,když jsem donutila juniora vnímat,že se fotí a když jsem donutila manžu vylézt na tu kouli,tak mě nateklině došla baterka... 🙄 😀 😀 😀 😀 😀

mes
23. čer 2010

Ahoj holčiny..já se tu směju..víte jak jsem se k vám přidala a mlela furt o tom, že mám takový šedý povlak na fotkách..tak už vím proč..protože je máte upravené 😀 😀 😀 😀 já to předtím nevěděla a říkala jsem si, jaký jsem looooser 😀 😀 😀
Už mi přišly čočky..tak jak budu mít chvilku tak něco taky cvaknu 😀

blanka.k
23. čer 2010

@sirael4 - jen napíšu co už jsem kdysi psala, taky jsem si koupila set se 2 objektivama 18-55, 55-200 a stejně jsem si pak kupovala 18-105 )18-135 přestali prodávat) , protože měnit to pořád je "vopruz", nedělá to dobře ani tomu foťáku ani objektivům, víc se pak do něj práší atd. 😉 Nehledě na to, že musíš tahat 2 objektivy 😅

ferinka
23. čer 2010

Až mi přestane téct z rypáku a zyrtec zabere,tak hodím co jsem stačila 😀

pipiii
23. čer 2010

@mes ahojik zlaticko a ja to to rikala 😀 😀 😀 😀

sirael4
23. čer 2010

@blanka.k díky moc 😉

pipiii
23. čer 2010

@blanka.k blani ja s sebou 2 nikdy netaham, beru si jen ten maly a v zoo ten na dalku, na detatko ten 18-55 proste staci 😀

pipiii
23. čer 2010

ja jsem proste mene zhyckana 😀 😀 😀 a fotim i pres bryle a obracenym objektivem 😀 😀 😀

blanka.k
23. čer 2010

@pipiii tak na mimčo je fakt, že k tomu si dojdeš, když ti nestačí zoom 😀 Jak jsem psala, lidi a mimina fotím úplně nejmíň ráda 😀

ferinka
23. čer 2010

Hmmmmm něco nevypadá špatně dokonce asi 2 fotky se mnou taky budou 😀 😀 😀

blanka.k
23. čer 2010

@pipiii já když někam jedu za památkama, tak teď tahám 18-105, 55-200, blesk, slun.clony, polar.filtr, baterku do foťáku náhradní, 4 náhradní do blesku....pak večer hekám, jak mě bolí záda 😀
Kdo to máte blízko do Slavkova u Brna, v sobotu je tam mega akce historických vozidel, zkusím to nahodit doma, jeslti by nás chlap nevyvezl na výlet 😅 http://www.slavkov.cz/cz/?id=289 😉

pipiii
23. čer 2010

@blanka.k aha, tak to je to co me nelaka fotit, to ma rad manzel, ja spise akty, deti a pujdu fotit kamosce jen tak svatbu(zadaco samo🙂

mes
23. čer 2010

Tak ty makročočky jsou hustýýýýýý...propadla jsem beznadějně kouzlu makrofotek🙂) Ale je to těžký tím něco vyfotit..teda já rovnou našroubovala všechny na sebe..a jak se klepe ruka..je to hustý..

@blanka.k kočí, já jsem vypnula automatické ostření a stejně mi přijde že mi to jako zaostřuje samo..je to možný? Já jsem jedloň...

Večír sem něco hodím.. 😀
@pipiii Už jsme dlouho nekecaly..budeš na skypu večer?

wwercaa
23. čer 2010

ahojky...

@blanka.k Blani, už si tě umím představit naživo, to musíš jít teda fest nabalená 😀 🙂
@mes to je dobrý no 😀 😀 .....tak hybaj až bude prcík spinkat, předvet čočky, těším se, me taky mají někdy ted přijít 😉
@soanpe máme V40 ale můj si tam dal nová kola, světla, a ty černý folie na okna proti sluníčku, takže paráda 😉 předěláno