Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
9. čer 2012

@petla já ho mám.. Bud fotím raw,nebo na JPG,L.

petla
9. čer 2012

Holky díky za odpověd a uklidnění. Zatím fotím na L. Peru se s nastavením, nechci používat automatiku když můžu mít něco lepšího.

erinbrock
9. čer 2012

@petla urcite...ja ze zacatku fotila na automat...ale casem jsem zacala davat vic ty poloprogramy a ted uz zkousim hodne plny manual...chce to i nejakou knihu nebo web nastudovat...pripadne navstivit nejaky fotokurz 🙂

petla
9. čer 2012

@erinbrock doufám, že do toho přijdu, ale bojím se, že to nezvládnu ☹ Web prostuduju (pokud něco najdu), díky za tip.

aagnes
9. čer 2012

ahoj holky, můžu poprosit o radu. Přemýšlím o Nikonu a nevím zda D3100 nebo D5100 jak moc velký je rozdíl mezi těmito typy? děkuji

erinbrock
9. čer 2012

@aagnes no pokud mas penizky tak bez do d5100 je o radu vys...je dobre prostudovat diskuze na megapixel.cz - u techto fotaku..

aagnes
10. čer 2012

@erinbrock děkuji. 🙂 právě se mi nechce dávat moc peněz, ale pokud je o hodně lepší, tak bych do toho šla.

p.klara
11. čer 2012

zeptám se zde zkušených fotografek... nevíte, existují nějaké kurzy focení, aby člověk nemusel studovat školu...??? Popřípadě nemáte "příručku" co a jak se dobře naučit...

erinbrock
11. čer 2012

doporucuju pujcit v knihovne ci koupit knihy od Scotta Kelbyho ci Bryana Petersona...pripadne na netu jsou ruzne weby, kde se radi, ale tam se moc neorientuju ale ve vyhledavaci urcite najdes...rozhodne jakakoliv kniha zaklady digitalni fotografie, ci prace se zrcadlovkou..na megapixel.cz delaji zaklady fotografovani...a urcite najdes i jine...
@p.klara

p.klara
11. čer 2012

@erinbrock super moc díky.. já našla ne netu knížku od toho Petersona, tak uvidím, jesli seženu něco u nás v knize... na ten megapixel taky juknu...🙂) ještě jednou moc díky

vrana
13. čer 2012

AHoj holky, prosím, potřebovala bych poradit... Máme Nikona D3100, chci si ho vzít logicky na dovolenou do Itálie, ale bojím se o skla, takže bych na to chtěla nějaký obyč. filtr (je schůdný koupit nějaký do 500?), ideálně aby neprznil obraz a měl nějakou přidanou hodnotu, třeba vytáhl a oživil barvy. Jaký tedy? Polarizační, UV? Vůbec se v tom nevyznám. A pak, mám dva objektivy, podle čeho mám vybírat, aby to pasovalo? Na každý bude potřeba jiný filtr nebo bude stejný? Díky moc, se v tom nevyznám a nechce se mi to teď studovat. Ráda bych prostě koukla, objednala a hotovo. Objektivy máme tyto: 8-55 AF-S DX VR + 55-300 AF-S DX VR

jenniffer001
13. čer 2012

@vrana myslím, že na takovýhle skla stačí klidně ty nejobyčejnější filtry z Aukra za pár korun, sice neplní svojí funkci ( tím myslím, UV filtr, nebo polarizační nefungují, tak jak by měli, ale jako ochrana objektivu je to ok )
pokud bys chtěla, aby byl opravdu dobrý a funkční, tak bych šla do B+W ( dle mého nejlepší filtry )
ale na takovýhle objektivy bych řekla, že jsou to vyhozený peníze, když si třeba někdy koupíš ňákou lepší optiku, tak je škoda si obraz kazit levným filtrem, ale takhle je to asi jedno
a velikost budeš mít nejspíš různou, to je podle závitu každého objektivu ( nevím kolik mají zrovna ty dva tvoje )
snad jsem trochu pomohla ;)

erinbrock
14. čer 2012

@vrana UV filtr je dobry jako ochrana objektivu, obycejny do 500,- bohate staci, polarizacni bych koupila jedine v pripade, ze by jsi chtela, aby mely fotky peknejsi barvy - je dobry hlavne na foceni krajin, kdyz je hodne slunicka a tak, zvyrazni ti oblohu, pripadne kdyz fotis vodni plochu pomuze...takze jako ochrana staci UV, ten nasadis a nesundavas, jako pomocnik pro lepsi foto pak polarizacni...polarizacni ale nejaky lepsi na nem bych nesetrila cca 1500,- (Hama, B+W...)
u toho 55-300 mas prumer filtru 58mm a u 18-55 52mm (ale pro jistotu si to over) - takze rozhodne asi na kazdy objektiv jiny filtr...doporucuju koupit na oba objektivy UV filtr a s tim polarizakem je to na zvazenou...ten muzes pak nasadit na UV takze na objektivu budes mit klidne filtry dva... 😉

sygy
24. čer 2012

Ahoj holky, dozrál čas, a přemýšlím nad koupí digitalní zrcadlovky, zatim jen pro začátečníky, myslíte, že Nikon D3000 + 18-55 AF-S VR bude dobrá koupě ? 😉 Moc děkuji za názory 🙂

erinbrock
25. čer 2012

@sygy no poku mas vic penez sla bych aspon do 3100 nebo 5100, ale jinak si myslim, ze to rozhodne na zacatek bude stacit 🙂 objektiv je v pohode, lepsi by bylo mozna se setakem 18-105 ale tam je myslim problem s dodavkama... 🙂

sygy
26. čer 2012

@erinbrock Moc děkuju za radu a tip 🙂 Právě že moc penez nemám, ale neco malo jsem našetřila a už se mi nechce čekat 😀 Tak jsem ho objednala, no uvidíme zda vubec za tu cenu dorazí, ale už se tešim 🙂 Časem třeba pořídím i jiný objektiv, a buh ví, třeba i lepší model 😅 Ale jsem ráda, že pro záčátek to bude dobrá volba 🙂 Tak ješte jednou moc děkuju, a až dorazí a začnu se s nim učit, určitě budu psát a prosit o rady 😀 Moc děkuju 😉

erinbrock
26. čer 2012

@sygy jj urcite pis...mozna lepe na zacatek levnejsi zrcadlovku a pak az uvidis ze te to chytlo tak nasetris na lepsi...mam d3100 a uz take setrim 😀 😀 😀 😉

sygy
27. čer 2012

@erinbrock Dneska čekam na balíček, jsem natešená jak mála holka 😀 Ale splnila jsem si své přání 😀 😅 Taky si myslím, že až se s tím naučím a proniknu do tajů zrcadlovky, začnu šetřit na další 😀

zuzkkkaaa
2. črc 2012

@ivarei Teda ta předsádka je fakt super, 😵 😵 taky nejsem kytičková, ale asi to taky pořídím 😀 😀 U nás to asi vyjde mnohem dráž ty předsádky, že? Třeba na aukru?? 😝

ivarei
2. črc 2012

@zuzkkkaaa ;) U nás vyjdou o dost dráž, teď si kamarádka objednávala na ebay.co.uk set 4 předsádek (+2,+4,+6,+10) a vyšel na 307 Kč 🙂. Teď jsem udělala pár cvaků na zahrádce, myslela jsem, že je sem vložím, ale má je manžel v noťasu - tak aspoň takhle - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.39080... - posledních 6 fotek 🙂

zuzkkkaaa
2. črc 2012

@ivarei tak to je super, tak to taky zkusím, Ty fotečky jsou úžasný 😵 😵 Hele a nezkoušela jsi tím fotit nějaký detaily dítěte?? Jde to vůbec? 😝

zuzkkkaaa
2. črc 2012

@ivarei nemohla bych prosím hodit odkaz na tu sadičku?? 😝 díky

ivarei
2. črc 2012

@ivarei Zkoušela jsem detail našeho Adámka, zrovna teda plakal 😀, zas mám tu fotku u manžela v noťasu, tak vkládám aspoň hodně zmenšenou 🙂

petrajavor
26. črc 2012

Kdo mi dá radu kde vyvolat přes 200 fotek v dobré kvalitě,tak aby mě to finančně nezrujnovalo?

anejka83
26. črc 2012

@petrajavor počkala bych na akci foto za korunu až bude mít třeba Rossmann 😉 jsem s jejich kvalitou fotek spokojená

petrajavor
26. črc 2012

@anejka83 nemáš zkušenost s kvalitou fotek v happy foto?

anejka83
26. črc 2012

@petrajavor to bohužel ne :( zkoušela jsem Piklio, tam mě docela zklamali ale Rossmann fakt překvapil! Vždy si počkáme, ty akce tam mají tak 2x do roka.

petrajavor
26. črc 2012

@anejka83 no já moc čekat nechci teď mám 253fotek a s takovou jich bude tuna 😝

moniik.k
26. črc 2012

@petrajavor ahojky, ja si nechavala vyvolavat fotky ze svatby v happy foto a kvalita fakt moc pěkná.. posílala jsem přes ten jejich program přes internet.. Jelikož šlo o profi fotky, tak jsem ani nedávala tu jejich úpravu (nevím, jestli si zato něco účtují). Takže za mne doporučuju. 🙂