Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
2. čer 2010

@iviska vykrádání nápadů? to že jí jako kopíruje všechyn fotky? občas se stane, že má člověk nějakou přestavu a než jí uskuteční, tak to vyfotí někdo pře ním, tak to ale pak tu fotku třeba nemám udělat, když jsem si jí v hlavě vymyslela, ale někdo měl stejný nápad. Moje fotky ispirují a viděla jsem taky fotky co jsem udělala u jiných a tak já se také občas inspiruji 🙂 To je to samé, jako kdybych vyfotila kapku a nesměla bych jí ukázat, protože jsem jich viděla už tisíc 🙂 u těch dětí se to pořád opakuje a děti dělají vesměs všechny to samé, takže je občas těžké nevyfotit něco co už nekdo jiný nenafotil. To je jen můj názor 🙂 třeba je špatný, ale mě nevadí, když vidím u někoho podnou fotku 🙂

molicova
2. čer 2010

@blanka.k ježis to je hrozný 🙂 to ani nevim, že se děje ☹

blanka.k
2. čer 2010

Já e přiznám, že jsem postahovala někokil fotek tady z MK těhulí a dala mu vedle něho notes a říkala jsem, aby v tom hledáčku se pokusil asi tak podobně zachytit, protože on třeba nafotil, že v půlce fotky byl obličej, pak směrem dolů břicho, ale ne celé a nahoře "nad hlavou" metr místa 😅

kajka_37
2. čer 2010

já beru fotky cizích jako inspiraci... třeba se na nich učím jak co fotit aby stejně vypadalo, ale abych vyfotila to samý a pak to prezentovala jako že je to má fotka a můj nápad...to ne... :( to pak není originál,....to je kopie...a kolikrát sem viděla u někoho že dost nepovedená kopie......

kajka_37
2. čer 2010

když sem fotila kamarádku těhuli, tak jsem projela web abych viděla co a jak, většinou pak stejně člověk improvizuje a nafotí i x jiných, neokoukaných....

blanka.k
2. čer 2010

@kajka_37 - přesně tak, taky jsem to takto u těhule měla, fotila jsem takto někoho porpvé, byla jsem nervní, co budu fotit , hledala inspiraci a pak bylo takvých nápadů 😉 Ale byla jsem pak z toho docela hotová, bylo to docela náročné. A když jem na konci těhu stála modelem já, tak to tuplem, furt se usmívat do objektivu v nějaké poloze, atd... 😅

murynka
2. čer 2010

http://www.fotoradce.cz/majitele-zrcadlovek-oto...

jak jsme dal někdo tento odkaz umě to nejde 😕 bez objektivu mi to nevyfotí 😒 😲

molicova
2. čer 2010

tak dnešní den je fakt celý propršený ☹ a už mi došly nápady na hry, tak se chtěl Tomíček koukat z okna a tak ho to chytlo, že dokázal koukat celou půl hodinku 🙂 a vyhlížíme tatínka 🙂

iviska
2. čer 2010

@molicova Pokud se nechá někdo ryze inspirovat fotkou tak proč ne - ale když člověk pak vidí, že použil np. stejný předmět focení, stejné pozadí, stejné uspořádání fotky - jako np. rámeček či 2fotky v jednom .... to už dle mého kopie je. Já se také inspiruji u ostatních fotografů. Přiznám se bez mučení, že si i ty dle mého nej fotografie uložím a pak zkoumám 🙂 sem tam taky zkusím podobně vyfotit, ale určo bych to nedala na net. Jako kapovky, fotky pavučinek, mrazík, nebo těhu fotky - to jsou oblasti kde se vesměs fotí stále to stejné - ale tady nejde o to co se fotí, ale jak se to fotí a jak se to upravuje.

Mě by osobně tedy hodně naštvalo, kdybych dala na net fotku np. dítka v kbelíku na černém pozadí a druhý den tu stejnou fotku pouze s jiným dítětem viděla vystavenou na netu. Asi jsem divná, ale mě tohle vadí.

molicova
2. čer 2010

@iviska nejsi divná, já to brala ze svého pohledu, že jsem svoje fotky (tedy jak ty říkáš kopií svých fotek) už viděla, ale nějak jsem to nebrala jako něco zlého, takže jsem si říkala, že se to asi děje a spíš mě potěšilo, že se můj nápad líbil. A v mém případě, když jsem chtěla mít něco hodně podnobného, tak jsem se vždy dotyčné osoby zeptala jeslti jí to nebude vadit a když napsala, že né, tak jsem to dál neřešila.

k.ate
2. čer 2010

Holky, tak s tím kopírováním mám taky zkušenost, právě u těch zvířat to je na prd... Jsou takový ty "virtuální stáje", tak tam kolikrát najde člověk svý psisko nebo fotky... Taky mě mrzí, když jsem fotila na psích zkouškách, tak že si někdo vezme fotky a neuvede tam autora... Neříkám, že jsou ty fotky nějak zvlášť dokonalý, ale stějně to prostě zamrzí... Nutno dodat, že většina lidí, co si chtěla svýho hafana vzít se ozvala, ale i tak se našlo pár takovejch, kteří tam toho autora a odkaz na stránky odkud ty fotky jsou, prostě nedaj. Tohle mě štve už proto, že bych to v životě neudělala, vždycky se snažím sehnat autora, zeptat se, jestli si danou fotku můžu dát na stránky (to, že uvedu, kdo ji fotil považuju za samozřejmost)...

Ale "vykrádání" nápadů, to mě nenapadlo řešit. možná je to i tim, že zas tak moc stylizovaný fotky nefotím... 🙂 Ale zas třeba nápad mrněte v kyblíku a tak se mi líbí, říkala, jsem si, že to zkusim, ale tak radši ne 😀

Jinak k tomu focení drahejch poloviček, mě vždycky štve, že si představuju, jak bude vypadat fotka mě a malýho ,když ji manža fotí, a pak jsem vždycky hrozně zklamaná, že to vypadá úplně jinak. Ale manža to má stejný, jen opačně 😀 😀 😀

molicova
2. čer 2010

@k.ate ale proč by si to nezkusila, vždyť tu nikdo nemáme patent na ty fotky, iviska to asi myslela opravdu tak, jako přesné použití věcí a barev. Ale když si to uděláš podle sebe, tak proč né. To bychom nemohly fotit nic, abychom to neměly náhodou stejné jako někdo jiný.

nebe
autor
2. čer 2010

Jo ja se taky rada inspiruju u ostaních na fotkách🙂 Akorát ted si hodne mojich známych stahuje fotky z netu. že si to nekteří ukládají a narušuje to soukromi tak taky premyslim ze to zredukuji:(

soanpe
2. čer 2010

já teda nevidím nic špatného na tom, že někdo zkusí vyfotit to samé, co někdo před tím. je to spíš takový jako, jestli to zvládnu taky tak a tady na MK si maminy fotky i porovnávají, takže třeba vloni slunečnicový pole, letos zase frčí řepkový pole. ale pokaždý to vypadá jinak.u někoho líp,jinde zase hůř
Ale přijde mi hodně trapné, když se někdo snaží o fotky ala Saudek 😅
tam už je to fakt jen kopie

molicova
2. čer 2010

holky nemáte některá zkušenosti s tím polarizačím fitrem, mě to s ním pořád nejde, Když potřebuji něco vyfotit, tak nějak nemam čas ještě ostřit, a ještě točit filtrem, tak aby zmizelo světlo od sluníčka ☹ moc díky

kozinka
2. čer 2010

VYTVOŘENÍ LOGA V GIMPU:
Soubor – vytvořit logo – vyber si styl (a zadej své parametry a napiš text) - soubr – uložit jako a kam...
Pak to zavři a otevři si obrázek do kterého chceš logo vložit (soubor otevřít), jakmile se otevře tak dej soubor – otevřit jako vrsty, a otevři ten soubor, který jsi si vytv ořila. Objeví se ti v té fotce, ty si jen zadáš kde si ho chceš dát (posuneš ho tak, že si v panelu nástroje – co ti vyjede naboku najdeš přesun – takový modrý křížek) první přesuneš bílé pozadí za písmem (to dáš někam mimo fotku jedno kam) a zůstane ti už jen text, ten přesuneš kam potřebuješ pomocí přesunu a pomocí škálování (taky je to v nástrojích) si upravíš velikost toho nápisu a pak už jen uložit
(napsala jsem to úplně po lopatě, snad někoho neurazím, ale nevím jak jinak to napsat 🙂)) )

monkula
2. čer 2010

viete k čomu sa vám priznám? Mne sa vôbec ale vôbec mepáčia tie štylizované fotky z ateliérov.. Deti zasypané lupienkami ruží a podobne..
MIlujem krásne momentky ,ako napríklad fotí molicova, tie fotky sú krásne nežné, plné lásky... tie ateliéroé sú všetky na jedno kopyto...
Ako profesionálen fotky by sa mi páčili, ale napríklad keby nás fotili pri prechádzke, v lese, proste profesionálen spontánne 😀

kozinka
2. čer 2010

Jinak ohledně "kopírování" a "napodobování" fotek.. já to také beru jako inspiraci 🙂 a myslím, že i profíci to tak maj, berou si inspiraci, člověk uvidí fotku, řekne si, je ta je dobrá, ale třeba já bych to udělal takhle a takhle... tak si to zkusí 🙂 a má to pak podle svých představ 🙂 Třeba napodobenina Saudka atd.. to je spíše směšné, protože nikdo nemá takové fota jako on (myslím ten styl) 🙂 Já p. Saudka znám osobně, mám dokonce od něj také fotečku 🙂 fotil mne ve svém ateliéru 🙂 nádhernej zážitek 🙂 hodím vám jí sem 🙂

kozinka
2. čer 2010

tady je jedna s p. Saudkem a jedna co mě fotil 🙂

kozinka
2. čer 2010

@monkula přesně takhle fotím děti já 🙂 venku, jako jsou maminky co chtějí přímo fota s pozadím atd, ale snažím se jim to vymluvit, že to prostě bude vyumělkované a dítě se nebude tvařit přirozeně, jako bude se dívat když na něj někdo zavolá, rozesmát se taky dá, ale jsou to prostě "ateliérovky" ale venkovní fotky, to vždy něco nádherného 🙂 a není nad přírodní světlo 🙂 sluníčko umí divy 🙂

monkula
2. čer 2010

@kozinka také sú najkrajšie...
Ja sa teda priznám, že ja Saudka nemám rada, ani jeho fotky sa mi nepáčia... niektoré sú pekné, ale niektoré sú čudné.. ale zase aj keď sa vo fotografovaní nevyznám, presne poznám, ktorá fotka je od neho, má taký osobitý štýl, nenapodobiteľný..

kozinka
2. čer 2010

@monkula a o to jde... je to jeho styl, je svůj 🙂 a i když ho někdo dobře nezná, nezajímá se o jeho fotky, tak jeho tvorbu pozná všude 😵 a to tady se známých fotografů vlastně nikdo nedokázal...

lenkavano
2. čer 2010

já Saudka miluju. 🙂

molicova
2. čer 2010

@kozinka ty jo tak ta fotka se mi moc líbí, to věřím, že to musel být zážitek 🙂
@monkula ale co se týče toho alteriérového focení, tak s tím s tebou naprosto souhlasím, také se mi víc líbí ty přirozené, ale né každý je chce. plno maminek okolo mě si říká, že takové ty domací si udělají také a že chtějí ty ateliérové, protože to se jentak vyfotit nedá, ale jsem teď domluvená s jednou fotografkou, že nás vyfotí v exteriérech a já na opláku zkusím vyfoti její rodinku abych si to vyzkoušela a doufám, že pochytím plno zkušeností 🙂 jsem za tu možnost strašně moc ráda 🙂

monkula
2. čer 2010

a ešte sa mi Saudkovi celkom páči ,že nefotí vyschlé modelky, ale ženy, aké sú, tučné, malé, vysoké, škarede, krásne... proste veľa ženám stúpne sebavedomie.. 😀

soanpe
2. čer 2010

saudek je saudek. i když je to zvrhlík 😀 tak je jedinečný a nejde zkopírovat. to umí snad je sára a jeho příbuzní 😉

molicova
2. čer 2010

@soanpe to je fakt 🙂

monkula
2. čer 2010

@soanpe tak nechcela som tak na plnú hubu napísať, že pre mňa je to úchylák, ale keď si už začala 😀

kozinka
2. čer 2010

Holky a byly jste s ním osobně??? Já si tohle taky myslela, z médií, jak furt o něm mluví atd... ale změnila jsem názor hned při první schůzce... ano je to "předupník" 😅 😀 ale snad jedinej z těch slavných kterej se k tou veřejně přizná 😀 ale k ženě se chová s úctou a to takovou že mi málem spadla čelist 🙂

monkula
2. čer 2010

čo je to předupník? 😅