Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
15. čer 2010

@kozinka krááásné, taky bych takové chtěla 🙂

soanpe
15. čer 2010

druhý model, či modelka hooodně dlouho nebude 😉
jdu brouzdat na tetu.papa

a jste fakt šikovný
@murynka se fakt zlepšila
a já budu muset začít na sobě pracovat,protože mě brzy svými nápady a fotkam i převálcujete a já budu pokulhávat za váma 🙂 😉

molicova
15. čer 2010

taky jdu do hajan, tak papa 🙂

murynka
15. čer 2010

@soanpe děkuju moc 😵 😵 proč nebude?třeba jooo 😀 😀 ta a pokulhávat to ehrozí 😎

ferinka
15. čer 2010

No tak krajinka tu řeže jak když do ní vlítne motorovka 😅 😀 😀 tak jdu taky a zítra budu hledat kde nezdražili ten foťák 😀 😀 😀 Brou 😎

kozinka
15. čer 2010

holky díky 😵

@soanpe no a je po mém medovém focení 🤐 😀 😀 😀 😉 vše odhaleno profíkem 😀 😉

soanpe
15. čer 2010

@kozinka však ty zase něco vymyslíš 😉

kozinka
15. čer 2010

@soanpe 😀 to máš pravdu 😀

mes
16. čer 2010

Ahoj holky..včera u mě byla Pipii s Amálkou..tak jsem je vzala do botanické..děti tuhé..tak jsme byly jak fotomaniačky🙂 a pak jsme zjistily, že to obě máme blbě nastavené..i tak přidávám pár fotek kytíí

mes
16. čer 2010

@wwercaa nožičky jsou krásné!!

mes
16. čer 2010

@kozinka božííí🙂

nikulka83
16. čer 2010

Ahoj holky,
fotečky nádherný!!!
Soanpe, mě okouzlila Sofi v ČB, tak se zamyšleně kouká - ta vpravo nahoře.. To je prostě nádhera!

Mam absťák, doma mě fotit neba, tak asi vemu foťák na prochajdu.. Ale je zataženo ☹ No uvidíme, co vznikne 🙂
Příští sobotu jdem na svatbu, tak sháníme objektiv - tim setovym se tak hezký fotky neudělají a 50 nezoomuje... Tak se musíme poptat po kamarádech, jestli by někdo nějakej nepujčil... Oni budou mít profi fotografa jen na obřad, zbytek budeme dělat my - nečekají se žádný zázraky, prostě nomoš fotky.. Já si tuhle prohlížela naše fotky a děs běs 😉 Jako myslim ty neprofi z kompaktů 🙂

Bych sem mohla hodit odkazy na beremko a modrou střechu, co???
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/nikulka83/

Jináč, jsem nabitá energií - od minulýho pondělka v noci nekojim - už jsem nemohla - a šlo to nečekaně lehce 🙂 Takže teď spí Fífa celou noc, max. se 1x vzbudí a jde k nám.. Ještě by teda mohl spát dýl než do 6-7... Ale to už chci asi moc.. Takže zbylo kojo před spanim, který ještě ponecham... 🙂

nikulka83
16. čer 2010

jinak, ti profíci, co nás na svatbě fotili, loni fotili svatbu sestřenky a za ty 2 roky je to nebe a dudy 😠

bajunka
16. čer 2010

@nikulka83 ja malou odstavila v 16mesicich a taky me udivilo,ze to slo docela hladce,ale pak asi za tri mesice byla nemocna a zacla mit silenou fixaci na moje prsa a ja vubec nevim jak ji to odnaucit, dokonce jsemmesic nosila jen rolaky,aby nemela pristup, proste kdyz je u me tak mi hned smatra do vystrihu a osahava prsa, zvlast kdyz se stydi nebo je rozespala atd...No jsem zvedava jak bude reagovat az bude mimi. Vcerame pani doktorka nepotesila, rekla ze mimi male teda nebude a ze se jeste pristi tyden uvidime, ach jo ja uz chci rodit, uplne se tesim az si toho druheho drobecka budu moct vyfotit🙂 zvlast kdyz jsem si objednala ten portretni objektiv.Nakonec ho budu mit az za 10 dnu,ale to uz nejak vydrzim 🙂 a blesk prijde na radu o neco pozdeji

nikulka83
16. čer 2010

@bajunka : fakt za 3 měsíce? To je mazec.. Já už mu prostě nedam.. On přes den ani ráno nechce - zkoušela jsem nabídnout, ale odtáhne se... Jasně,že když byl nemocnej, tak kojo bylo super... Do měsíce chci zrušit i to večerní kojo, tak snad to veme taky tak dobře... A na focení mimi se taky těšim! 🙂 To se teprv vyřádím - do tý doby snad bude i blesk a nějakej super objektiv 🙂 Chcem prcky 3 roky od sebe, tak mam čas se zdokonalovat 😉

No, jdem ven.. 🙂

bajunka
16. čer 2010

@nikulka83 no ona uz nechtela pit jen proste sahat uchylka moje

nebe
autor
16. čer 2010

@nikulka83 jak jsi to udelala ja jsem mu zrusila kojeni pres dden ale nechce mi usinat treba i hodinu mrci a breci:( a to uz je to 14dni. o vecernim ani nemluvim

blanka.k
16. čer 2010

@obla -ahoj, krásné fotečky a nádherné webovky 😉
@ferinka - já mám přesně tu kartu, co dala odkaz Míša (tu Extreme III, občas se ta vyšší rychlost hodí), pak mám obyč 8GB a z Teska za pár korun 2GB
@kozinka - krásné akty 😉
Musím dát přečíst kousek diskuze manželovi, ten se mi směje, jak jsem dřív všude chodila s koˇfákem, teď už skoro nefotím, třeba 10 ní ho nevezmu do ruky, vidím, že nejsem takový závislák jak jsem si myslela, když si vás čtu 😀

ferinka
16. čer 2010

holky to svatební focení je šílené,já vím,jak jsem z našich fotek byla před 2 rokama unešená a říkala,že nic hezčího není 😀 a hned po měsíci-dvou,jsem potkávala nové a nové lepší svatební fotografy 😀
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

ferinka
16. čer 2010

@blanka.k karta je mi stejnak zatím na prdlačku,ve většině int.krámů šel najednou foťák nahoru nebo je nedostupný 😖 😀 😀 😀 Bych se pos 🙄

blanka.k
16. čer 2010

@molicova - ráda čtu, že nejsem divná, když na blesku taky většinou nic moc nenstavuju, jen jako píšeš,jen to furt otáčet, aby to většinou mířilo odrazem do stropu 😅 🤐
@nikulka83 - my jsme šli kamarádce na svatbu a nabídla jsem jí, že přijedeme dřív, pomžeme zdobit auta nebo c obude potřeba, nebo třeba fotit nějaký blbosti, když ofic.fotograf bude asi fotit její přípravy, a ona, že žýdnýho nemají, že ať nafotím vše, den před obřadem jsem sehnala 18-105, protože jsem měla ten set. 18-55, 55-200 a nechtělo semi to měnit + pevnou 35. A asi 14 dní předtím jsem si koupila blesk, takže jsem se při obřadu klepala víc než oni, ale ne dojetím, ale abych to nezvorala 😅 🤐
A opět mě potěšilo, že nejsem debil, když si pořádně nekontroluju, na jaký režim atd. fotím a zjistím to po nafocení 50 fotek. Ještě se mi stalo kolikrát, že jsem něco ostřila automaticky a pak na to zapomněla, a nafotila X rozmazaných fotek (jak jsem slepoň, tak to moc nevidím 😅 )

blanka.k
16. čer 2010

A s těma fotkama svateb máte pravdu, před těmi cca 3 lety když jsem se registrovala na BRM, tak občas tam někdo měl fakt super fotky, teď má min.polovina holek fotky od Z.Scharf, S.Smrčkové, Vokurka, atd., už kouknu na první dvě fotky do alba a vím kdo to fotil 😉 Až se budu vdávat příště,...., tak na foto nešetřím 😀

obla
16. čer 2010

Něco málo z dnešního cvakání.. upozorňuji, že fotky neupravuji. Foceno režimem bez blesku ...
A zde máte i fotodokumentaci protestu proti dalšímu mačkání spouště.. :D

molicova
16. čer 2010

@obla krásné fotečky 🙂 Ondráška to evidentně bralo 🙂
Já jsem to dneska vzala z grutu, skoro půlku fotek z albíčka jsem vymazala 🙂 nechala jsem jen ty co se mi líbily nejvíce 🙂 a budu se krotit 🙂 fotečky budu dělat dál 🙂 ale budu jich sem dávat méně, přijde mi, že jich tu mám strašně moc 🙂

blanka.k
16. čer 2010

@obla - moc pěkný prostest 😀

@molicova - no konečně! Víš jak mi to drásalo nervy, že máš tolik krásných foteček a člověk nevěděl, na kterou se koukat dřív? 😀
Včera jsem M. říkala, že dnes večer ho vyfotím doma s malým, nějaký nahatý fotky...on, že ok, dnes ráno jdeme s kočárkem a prý, že přijde později, že jde na steak. 😝 tak zas prd, já asi fakt budu ráda, když je vyfotím dřív než malý půjde do školky 😀 🤐

molicova
16. čer 2010

@blanka.k jééé tak to jsem ráda 🙂 že se nápad líbí 🙂 budu si dávat všechny na rajče a sem budu dávat jen ty nej 🙂 😀 😀

blanka.k
16. čer 2010

@ferinka - s jakým tím objektivem budeš tu 450 kupovat ?

k.ate
16. čer 2010

ahoj holky, tak zas jen nakukuju, jak jsme teď marodili na střídačku s malým nebyl moc čas fotit, včera jsem mu chtěla udělat třičtvrtěroční fotky a málem se mi při tom zabil, tak z toho zas nebylo nic 😀 😀 😀
Všechny fotky jsou parádní 🙂

@obla fotky jsou super a malej je krásný dítě 🙂

obla
16. čer 2010

Všem moc děkuji .. holky, asi trapárna, ale já s tím fakt nějak neumím.. jaký iso si nastavit v interiéru, bez blesku .. na portréty.. a makro..?