Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
20. črc 2010

objektivům nerozumim ani já 😝 😝

blanka.k
20. črc 2010

@murynka aha, já koukala jen na ten 1 odkaz, co sji dávala a ten Metz nehledala nejlěvnější 😅

blanka.k
20. črc 2010

@nikulka83 nemáš tento pro Canon? http://www.megapixel.cz/sigma-17-70-mm-f-2-8-4-...
Já už zase pokukuju opo jiným a tento vypadá dobře 😉

murynka
20. črc 2010

@blanka.k je levnější ale není skladem tento jo 😢

nikulka83
20. črc 2010

@blanka.k : mam novější model, co má světelnost 2,8-4,0 - za 10.500.
@wwercaa : slunečnice máme na zahradě 🙂

Za blesk jsme dali 6.000.

murynka
20. črc 2010
wwercaa
20. črc 2010

@murynka ty brdo, to jsi dobře vymákla cenu 😉

@nikulka83 docela pálka, co, za ten objektiv 😝

murynka
20. črc 2010

@wwercaa jj jdu asi do něj kdybych měnila ten foták 😀 😀

wwercaa
20. črc 2010

@murynka jo, určite je to suprovní blesk, já si říkám, když ze me tak za 10 let neco bude tak půjdu do lepšího fotáku, ale prozatím mi stačí tuten Olympus, co mi ted David koupil 🙂

murynka
20. črc 2010

objednáno 🙂 🙂 🙂

blanka.k
20. črc 2010

@nikulka83 tak to je super. 😉 mě by se líbilo něco jako te´d mám ohniska 18-105, 2.8 ve celém rozsahu , do 20k,

wwercaa
20. črc 2010

@murynka supeeeeeeeeer 😵

soanpe
20. črc 2010

@wwercaa @murynka @blanka.k ale, už asi rok mě pobolívala pata (možná dýl,vlastně i v těhu) a vždy to přešlo.myslela jsem si,že to je z podpatků
no a před 14dny mě to tak bolelo,že jsem šla na chýru na rtg a mám na patě ostruhu.takovej výrustek kostnatej,co rejpe do měkkž tkáně a bolí mě touž i v klidovém stavu 😠
zejtra jdu na ortopedii,jsem zvědavá, co mi s tím udělaj, na www.ibolest.cz jsou možnosti léčby

gustinovi
20. črc 2010

holky tak s takovým tempem jakým rychle kecáte vás nestihnu dočíst nikdy, předevčírem jsem vás začala číst od začátku a za ty dva dny jsem na 25. stránce a koukám že jste už poskočili na 142, no mám co dělat

blanka.k
20. črc 2010

@soanpe tak držím palce, ať se toho brzy zbavíš. 😉

soanpe
20. črc 2010

@blanka.k blani, díkes 😉 bojím se jako čert tý injekce do paty.kortikoidy nechci,ale i tak se při těch rázovejch vlnách píchá anestetikum.co tvoje ruce? už je to lepší?

blanka.k
20. črc 2010

@soanpe díky za optání, už je to skoro ok, mazání slivovicí pomohlo. Od víkendu nemažu a dnes byl Tom protivný jak čert, tak nevím, asi začnu zase mazat, ať je opět takový vysmátý 😀 😀 😀 😀

soanpe
20. črc 2010

@blanka.k 😀 😀 😀 že bych se taky namazala? ale asi bych použila vnitřní alpikaci 😉

baarca
21. črc 2010

@ferinka Vyskytla se mi velmi vyhodna koupe 1.4 z druhe ruky, tak proto menim. Za plnou cenu bych do ni taky neinvestovala. 1.8 je naprosto skvela a byla jsem s ni naprosto spokojena.

murynka
21. črc 2010

ahojky holky
@wwercaa půjde mi tam ten blesk nebo ještě něco potřebuji??nějaký ten adaptér??? 😕 😕 😕
@soanpe jejda tak to jo výrustky blbý at je brzo líp 😉

ferinka
21. črc 2010

Tak nevím,jestli si koupit tu 1.8 a časem šetřit na tu 1.4 nebo je to vyhazování peněz... Ten cenový rozdíl je mezi nima dost velkej,ale chtěla bych něco pořádného a ne něco jen tak 😅

wwercaa
21. črc 2010

@soanpe nepříjemné ☹ o tom slyším prvne 😕 tak taky držím palce, at to dobře dopadne 😉

@murynka mel by jít, je to pro Sony alpha 200 😉 já ho na Sonku taky chtela 😉

blanka.k
21. črc 2010

Já s eteda taky pochlubím, co jsem dostala.... novou myš, héč 😀 Sice prd oproti novému foťáku atd,a le mám radost, jsem totiž ničitel myší nejvyšší kategorie, min.2 ks za rok oddělám 😀 Akortá tu na MK a BRM používám klávensici, jinak na práci jedině myš a furt klikám, tak prd vydrží. Tak mi M. k narozkám dal romanticky novou drahou bezdrátovou myš. Co jiného čekat do IT 😀 😀 😀 😀 Akorát má jen jedno boční tlačítko, ale držím pusu a dárek mu chválím 😀 jen se modlím , aby vydržela aspoň rok 😀 Akortá je těžká, tak si zvvykám... konečně se můžu pustit do pořádné úpravy fotek, asi 2 měsíce mi na myši nejelo rol.kolečko,tak jsem napůl upravovala fotky myší a napůl na notesu na "touch padu" (snad to píšu dobře) 😀 Akorát tu myš teď furt hledám, někde ji odložím a jak ji nemůžu vystopovat podle ocásku od notesu, tak to je boj 😀

murynka
21. črc 2010

@wwercaa už mi volali jaký bajonet mají poslat tak jsme řekla že na sony....takže dokupovat nic nemusím jen kdybych měnila foták...

@blanka.k gratulka k myši..

jinak tu ted moc nebudu dneska ráno zemřel můj dědeček..... ☹ ☹ ☹

siby
21. črc 2010

@murynka to je mi moc líto ☹, tak se s rodinou držte a společně to určitě zvládnete

@blanka.k gratuluji k nové myši 🙂

holky ted moc nestíhám nahlížet, děláme na pokojíku pro malého, takže mám o starost postaráno, ale vždycky se alespon mrknu na nové fotečky a máte je všechny moc krásný fakt, jste všechny šikulky 🙂

blanka.k
21. črc 2010

@murynka upřímuu soustrast, drž se! 😉

molicova
21. črc 2010

Ahoj holky, vůůůůbec vás nestíhám ☹ Tomík mě vůbec nenechá, když se sem dostanu, tak maximálně nahrát fotečky 🙂
no takže pročítám jen tuhle poslední stránečku a koukám, že stále řešíte objektiviy 🙂
@ferinka kladla jsem si stejnou otázku, ale zvítězil ten dražší na splátky, protože jsem si říkala, za je mi líto dávat 4 tis za 1,8, kdy vím, že mi 100% za chvíli nebude stačit a budu naštvaná a vim, že bych se k dražšímu nedokopala, protože bych jako už jeden měla ☹ takže vyhrál na plné čáře ten dražší 🙂

@soanpe anderjko budu ti moc držet palečky, mamka měla ostruhy a docela dost jí to potrápilo ☹

@blanka.k ty jo já myš vůbec nepoužívám 🙂 tak jsem si zvykla, že to dělám na noťasu jenom na destičce, že už když mam myš v ruce, tak nemůžu pomalu nic pořádně ve photohospu udělat 🙂 ale velká gratulace k nové 🙂 já už dlouho nic nedostanu ☹

@murynka to je mi moc líto, drž se ☹
@nikulka83 tak ta musí být suprovější než mam já 🙂 přijde mi, že bych mohla mít každou chvíli něco nového ☹ já mam tu za 7,5tis ale stačí, každopádně jsem se teď navezla do té 50 tak ji pěkně zanedbávám, asi bych si ji tam mohla dát a zase bych vyfotila nějaký makro 🙂 už jsem dlouho nic nevyfotila

ferinka
21. črc 2010

Ach jo,tak teda budu radši šetřit na ten lepší 😔 😀 😀 😀
Pár nových v novém prográmku 😎

ferinka
21. črc 2010

Jo kdyby jste chtěli vědět jak se fotí takový motýl,aby neuletěl,tak ho seberete mrtvýho ve skleníku,položíte na list jak potřebujete a jen fotíte... 😅 😔 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ferinka
21. črc 2010

Bože chtělY jsem chtěla napsat 😀 😀 😀