Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

nebe
autor
1. čer 2010

Heej tak ty nohy se vám povedly vyfotit kráásně taky jsem se o to snažila ale Filipek uz je 3 dny protivny ale ve ctvrtek jedem do prahy tak snad bude mit zmenu

jaa
1. čer 2010

@blanka.k V čem děláš ty barevné oči....Já chci taky🙂)))))

blanka.k
1. čer 2010

@jaa - vše je ve Photoshopu 😉 vlastně i na té fotce tvé Nelinky jsem je zesvětlovala a přidávala modré 😉 Tak jak si vyříznu, co chci nechat barevné, tak si můžu říct, že to chci zesvětlat, změnit barvu, atd...myslím, že tuhle funkci by mohla nabízet většina programů, ale nevím, umím jen Corel a PS a to ještě jen pár funkcí 😅 Mám i chytrou knihu, co jsem dostala pod stromeček, ale ještě jsem ji ani neotevřela 😅 jsem hrozná ostuda, ale ani návod k foťáku jsem nečetla, až něco potřebuju, tak pak rychle hledám 😅 Taky jsem uvažovala, že bych si koupila nějakou knihu o focení, ale znám se, že by do dopadlo stejně, jen by se na ni prášilo 😅

jaa
1. čer 2010

@blanka.k Mě by se líbila třeba černo-bílá fotka a barevný jen klobouček a oči...A ty máš ten program koupený originál,nebo nějakou free verzi???

blanka.k
1. čer 2010

Nevím, jaká je tato verze, jeslti je to nějak omezené, ale tváří se to, že to tu jde stáhnout zdarma:
http://www.slunecnice.cz/sw/adobe-photoshop/ 😉 (možná to je třeba jen nějaká verze na třebaměsíc, netuším..)

blanka.k
1. čer 2010

Tak je to jen Trial verze na vyzkoušení a píšou, že po stažení je potřeba se zaregistrovat u výrobce. Ale tam na vyzkoušení dobrý 😉

jaa
1. čer 2010

Díky🙂))

kozinka
1. čer 2010

Ahojky holky 🙂 u nás dneska zase chcalo ☹ tak jsem alespoň zkusila své první "makro fotky" 🙂 tak když tak jukněte, není to nic moc 😅 ale tak na poprvé 😀 Díky za názory 🙂 😉

kozinka
1. čer 2010

jééé ještě ty fotky 😀 😀 😀

kozinka
1. čer 2010

@jaa já tohle s barvičkama dělám v Gimp 2 🙂 jestli chceš pošlu ti návod jak na to, je to dopodrobna, nemůžeš to neudělat 😀 a stáhneš plnou verzi normoš na stahuj.cz 🙂

ronecek
1. čer 2010

@kozinka Teda tak ty se Ti povedly. Super, boží... 🙂

kozinka
1. čer 2010

@ronecek jééé děkuji 🙂 😵 je to focené večer, takže s bleskem, přes den jsem neměla čas :-P ake příště to napravím 🙂))))

wwercaa
2. čer 2010

@kozinka jéééééééééé parádní fotečky, fakt se povedly 🙂 🙂 😵

@murynka fotečky v kyblíčku super, máš dobrou fantasii 😵 😵

kozinka
2. čer 2010

@wwercaa děkuji 🙂
Jinak holky pokud někdo sháníte plátno, mám super tipa 🙂 v Ikea prodávaj rolety (pogumované) různých barev, jsou přesně jako ty foto plátna a za hubičku 🙂 maj je v různých rozměrech, takže super, pořídila jsem jak bílé tak černé.... 🙂 Ještě jsem bílé nezkoušela, ale jedno foto z čeného mám 🙂 sice jen jedno, ale malá zrovna neměla svůj den na focení 😀

wwercaa
2. čer 2010

@kozinka super tip 🙂 pěkný foto 🙂

iviska
2. čer 2010

Ahoj holky 😉

náhodou jsem objevila tuhle diskuzi 🙂 ráda bych se k vám přidala a jelikož mým koníčkem je focení, ráda bych se přiučila něčemu novému.

kajka_37
2. čer 2010

ahojky, taky se přidávám... pokud můžu.... považuju se za fotografa - zapáleného amatéra, žádný profík či poloprofík... fotím ráda a fotím pro radost 🙂))

iviska
2. čer 2010

Postupně si prohlížím vaše albumy a je to paráda 😉 fotografie je bomba - jak dokáže zachytit kratičký okamžik a zanechat tak na tu chvíli nádhernou vzpomínku a památku 🙂

Můžu se zeptat kdo jakým přístrojem fotíte?

iviska
2. čer 2010

Zrovinka jsem chtěla holkám napsat, že očekávám ještě příchod kamarádky, co je zapálená fotografka a Kajuš mě předběhla 🙂

Abych uvedla na pravou míru - s Kajkou se známe již delší dobu 🙂

iviska
2. čer 2010

Holky jak jste se k focení dostaly? Fotil někdo z rodiny, či jste si to prostě zamilovaly ze dne na den? Mě k fotografii přivedla Ywonn. Jistě ji tady všechny znáte - její svatební album bylo inspirací pro mnohé fotografy a nevěsty 🙂 no a to ani nemluvím o Sárince - fotečky miminka a teď už malé slečny jsou propracované k dokonalosti.

Ona je fakt šikovná, její fotky mají vtip, jsou zajímavé a mají v sobě ... no nevím jak to napsat, kouzlo. Ráda si fotečky prohlížím a nabírám inspiraci 🙂 samozřejmě nemůžeme kopírovat, že 😀 přeci jen nafotit naprosto stejnou fotografii je takové "ohrané" a už to prostě není jako originál - ale ta inspirace, jak co udělat, jak pootočit fotoaparát a další věci - to je zkušenost 😉

kajka_37
2. čer 2010

nj, nějaký ten pátek... 🙂 jedno z hlavním našich diskuzí je focení... našla tuhle diskuzi a nalákala mě 🙂))

focení mě chytlo asi před rokem a půl, půjčila sem si manželovu zrcadlovku Olympus E510 a zkoušela a zkoušela, projížděla diskuze, ptala se kamarádů na tipy triky... pak absolvovala i nějaký ten kurz, pořídila si Nikona D90, takže mi přijde že se učím od začátku, fotí to úplně jinak a samo líp 🙂 o to víc mě to baví 🙂)) baví mě portrétky a makra... zkoušela jsem nedávno i kurz krajinek ale to mě nechytlo vůůůůbec...

iviska
2. čer 2010

No a jak jsem na tom já???? Dříve jsem fotila klasikou digitálem, ale uměl udělat na digitál úžasné fotky. No a pak jsem dostala nabídku na Olympuse - která se nedala odmítnout 😵 jsem spokojená. Má to české menu, supr ovládání a teď jsem ve stádiu, že jsem zkoušela různé nastavení a focení na ně. Chytlo mě jak makro, tak i focení přírody - ale takové spíš detaily než celky 🙂

molicova
2. čer 2010

@kozinka tak ty fotky makra jsou super, fakt se ti povedli, na to že jsou focené večer, tak to je fakt bomba. Mě to večer nějak nejde, teda zkoušela jsem to jednou a stálo to za prd. Ty máš ten externí blesk nebo ne? a co se týče té rolety, tak se na to hnedka podívám, protože mě ta látka uplně sejřím, jak to pořád po plovoučce klouže a řasí se. takže moc díky tip :_)

Nevim holky jak vy, ale já mam teď poslední dobou chuť něco pořád fotit, ale nemam nějak nápady co. Tomášek je nemocný, takže na ven to moc není, takže ho pořád fotim doma. Nemáte nějaký nápad, kde se dá trénovat, abych Tomáška nemusela pořád otravovat 🙂 Zaplať pánbůh, když ho do ničeho nenutím a fotím, ho jenom při něčem co dělá, tak je to pohoda, tak ho to i baví a ukazuje na foťák 🙂

A nováčky moc a moc vítáme 🙂

murynka
2. čer 2010

@kozinka super fotečky na to že jsou večerní 😵 😵 😵 mohu poprosit o podrobný návod na gimp 😀 😀 😀 na to jak udělat něco barevně a něco černobíle moc děkujuuu a jnak to s ikeou super ti vypadá to bezvadně 😉
@wwercaa děkuju 🙂

kajka_37
2. čer 2010

dám sem nějaké fotečky abyste věděli jak fotím.... jelikož své dítko ještě nemám, tak je to jen o kytičkách, kapičkách apod 😀 😎
jen zmenšeniny, kdyby některou zajímal originál a nastavení, stačí říct 🙂
a děkujeme za přivítání 🙂

molicova
2. čer 2010

@iviska no tak já jsem začala fotit, když mi manžel dal do ruky našeho Olympuse před rokem a půl a řekl ať ho vyfotím s Tomáškem. To bylo Tomáškovi asi 14 dní. Jinak do té doby všechno fotil manžel, já jsem se zrcadlovkou vůbec neuměla 🙂 nechápala jsem to zaostřování, vždy jsem to zmáčkla dřív a fotka byla celá rozmazaná. No a koukání do hledáčku, to bylo pro mě něco hrozného, protože jsem v ruce držela jenom digitál.
No a pak se mi to nějak začalo dařit a začala jsem malého fotit a moc mě to chytlo, když se mi povedli první hezké fotečky.
A když bylo Tomáškovi asi něco kolem roku a čtvrt, tak jsme před Vánoci koupili nový foťák NIkona D90. No a to byla naprostá bomba. To mě to chytlo ještě víc, protože u toho Olympuse mi plno krásných okamžiků a Tomáškových obličejů uteklo, tak jsme chtěla něco trošku rychlejšího. Manžel také fotí, ale ten se zaměřuje na focení aut na tuningových srazích. Ale zvládne i disciplínu vyfocení mě s Tomáškem, protože to sama nezvládnu 🙂
Jinak Ywonniny fotečky znám moc dobře, píši si s ní přes FB a její fotky jsou úžasné. Možná je pravda, že mě také inspirovala se to nějakým způsobem naučit 🙂
Takže asi tak to bylo u nás 🙂

murynka
2. čer 2010

vítám nově příchozí 😵 😵

@kajka_37 nádheraaaa 🤐 😵 😵 😵 čím fotíš?

molicova
2. čer 2010

@kajka_37 ty jo, krásné fotečky, fakt povedené, já bych si taky přála vyfoti pavučinu, kde se dá taková pavučinka vyblejsknout 🙂

kajka_37
2. čer 2010

já myslím že Ywonn byla inspirací pro hodně lidiček 🙂

Murynka děkuji 🙂 ta horní řada je ještě olympusem a ta spodní už je nikonem 🙂

kajka_37
2. čer 2010

tohle je zrovna focené v Rakousku (město zjistím) na výletě do jedné malé zoo s bílými jeleny... cestou jich bylo stráááásně moc 🙂)) ale měla sem sebou "přidupávače" (jako když už to budem nezdržuj, pojď už) takže jich moc není 🙂) ale aspoň něco 🙂