Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

adris69
14. lis 2011

@olbramka 😀 jj,ta nová ZPS 14ka vrstvuje,závojuje,fakt jisto jistě konkuruje PS,určo aspoň v ceně.Mě ani tak právě nejde o doostření,jako spíš to rozjasnění,možná se mi to jen nezdá v tý mojí pidiobrazovce a taky jde hl.o oči hodně tm.hnědý,u modrých to je líp vidět.Já dala sem tu april jen jako pro představu co myslím,v PS jsem to dělala podobně,ale tady ho nemám.Začínala jsem taky na starší verzi ZSP 9,ale to ještě neměla vrstvy ani ta profi verze,pak jsem taky právě dostala někdy už na jaře na akci 12ku,ale teď se po instalačce ukázalo,že ta plnější verze byla defacto jen na měsíc a pak ti nechaj jen něco osekanýho co je jen v maličkostech,které možná ani nepoužiju,o trochu pozměněný od tý 9ky co tu mám,tak jsem zkusila na další měsíc ještě 14ku a s tímhle se právě peru 😝!Ale jako všude,většina používá jak vidno PS,tak nevím jestli mám doplatit to navýšení nebo si koupit PS Elements 9,ale jak jsem si zas taky dočetla,to je taky pěkně osekaný oproti normál PS 🙄 ,no měla bych asi přestat kombinovat a trénovat a zkoušet sama 😠 ,možná je to fakt spíš tou obrazovkou,špatně to vidím 😵 ,ale moc děkuju za čas,nahlídnu i na odkaz,jestli jsem to už neluštila 😝 !
Jo ještě,když nevidím nic v pase 😕 ,nechodíš taky na sraz fotografů,teda v Praze 😅 ?

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucy222
14. lis 2011

@adris69 Zoner mam - i novou verzi a vcelku spokojenost. Ja hlavne nemam moc cas upravovat a od te doby co mam pevnou 50,tak jsem s fotkami mnohem vic spokojena 😅

@erinbrock kompakty jsi vybrala dobre. Ja po nich koukala cca pred 2 lety a to se mi libil tusim Nikon P90 😉 (jestli si dobre pamatuji nazev)

@hofka1 maznute pozadi dela nastaveni clony. Co mas za objektiv?

elennka
14. lis 2011

Pěkný večer.. holky můžu se k Vám přidat, tak trochu fotím pro radost 🙂 Občas sem načučnu 🙂

hofka1
14. lis 2011

@lucy222 když pro mě jsou různá nastavení clon, závěrek atd. španělská vesnice🙂 Foťák máme Canon EOS, podrobnější data musím omrknout. Manžel ho dostal k narozeninám před šesti lety, ale ani jeden jsme focení nějak nepropadli.

lucy222
14. lis 2011

@elennka myslím, že není problém 😉
@hofka1 a jaký objektiv? Jinak pokud budeš chtít, tak se to časem poddá 🙂

elennka
15. lis 2011

Pěkné raníčko, jak budu mít trochu času, tak dám nějakou fotečku. Já fotím SOny alfou200- objektiv základní + Sigma 70-300 mm F4.0-5.6 APO DG MACRO s UV filtrem. Dříve jsem fotila jen kompaktem, zrcadlovku mám 3 roky a objektiv asi dva roky. Focení beru jako relax od práce a stresu.

hofka1
15. lis 2011

@lucy222 už jsem pohledala. Nevím, co za informaci tě zajímá, na objektivu je napsáno EFS 18-55 mm.

olbramka
15. lis 2011

@adris69 no tak to jsou novinky 😀 hele, tak tam zkus najít někde nástroj zesvětlení/ztmavení, to tam na 100 % bude, to ti zesvětlí světla, ztmaví stíny a právě to má ten efekt, že jsou ty očka ostřejší a tak. ono vůbec s hnědejma očkama je problém, ty modrý se fotěj i vypadaj na fotkách líp 😀

sraz fotografů nevim, neznám, co je to za akci?

elennka
15. lis 2011
gisminka
15. lis 2011

ahoj holky, moc vás nestíhám.
@adris69 ty jdeš na to Setkání fotografů teď 27. ? Já dostala pozvánku, tak váhám. Kdybych tam měla šanci potkat známou tvář, usnadnlo by mi to rozhodování 🙂 😉 Zaujala mě přednáška "Správné nastavení barev na monitorech, příklady nastavení barevných profilů (a Správy barev) v často používaných programech" protože si vždycky při úpravách říkám, jestli na kompu nekoukám jen na nějaký přelud 😀

kacab
15. lis 2011

Ahojda... mám trochu dotaz mimo dětičky, ale fotek se to týká.... v rámci recese a oslavy narozenim bych chtěla strýcovi k 50tinám na tričko natisknout obrázek jeho vysněné super motorky s chlapem a nasadit mu na to fotomontáží jeho hlavu z jiné fotky.... nejde ani tak o dokonalé napasování, ona i ta nedokonalost tomu dodá na vtipu.. jsem ale absolutní neznalec programů a potřebovala bych poradit, v jakém a jak to spáchat... nejlépe zdrarma stáhnutelném.... poradíte prosím některá?děkuju 🙂

janinka1987
15. lis 2011

@elennka pěkné fotečky!

erinbrock
15. lis 2011

@kacab asi GIMP to je programek volne ke stazeni 🙂 jinak neznam jeste teda ruzne free verze na mesic treba Photoshop...Zoner taky umi vrstvy...je jich dost...

janinka1987
15. lis 2011

Gimp jsme teď stahovala...Ale je pěkně složitej, zatím jsem se v něm naučila akorát otevřít fotku :-/

adris69
15. lis 2011

@olbramka jj,v poho,to já si zas poradím 😀

A tady je ta fotosešlost,třeba se někomu hodí 😉 http://www.setkanifotografu.cz/

@gisminka ahoj,mě zblbla kámoška a teď se jí to zas nehodí,páč nemá hlídání,mě se samotný jít taky moc nechtělo,ale taky nám můžou tátu na poslední chvíli zas odvolat do práce,tak bych nerada slibovala a rušila ze stejného důvodu,ale taky tam představují ty vychytávky nové verze Zonera a mám to kousek 😕 .

hofka1
15. lis 2011

Gimp máme, základy v něm jsem zvládala. Teď na úpravu fotek užívám jen to málo, co mám v nabídce u Windows Live Fotogalerie. Na základní úpravu stačí. A teď jsem vkládala do fotky nějakou bublinu s textem a nejlíp mi to šlo v klasickým Malování🙂

elennka
15. lis 2011

Já mám Gimp, Zoner Photo 12, Photofiltre, picasso a ještě jeden prográmek na blbinky.. v každém upravuju něco, ale taky se stále učím 🙂)
Ještě nějaké ty fotečky, většinu z nich mám na svých webovkách a v albech na rajčeti 🙂 Jsem s počtem fotek maniak 😀

adris69
15. lis 2011

@elennka koukám,že maniak nejsi asi jen s fotkama 😀 ,proč tolik programů na úpravy-není to zbytečný 😵 ?

@kacab udělat co potřebuješ jde ve všech programech co už ti tu radí erinbrock a nejlépe v těch vrstvách,ale není to právě jednoduché 😝

Ještě zkusím přidat taky něco z dnešního inverzně mrazivého dne 😀 ,snad to bude vůbec zřetelný,vím jak to tu je pak s kvalitou 😉 !

kacab
15. lis 2011

@adris69 díky pokusím se.... Mám doma jen PhotoFiltre a v něm to buď neumím a nebo to není... musím počkat až manžel večer dorazí aby něco stáhl a nainstaloval, jinak se nehnu dál...

elennka
15. lis 2011

@adris69 protože každý program dělá něco a já si ráda s fotkama hraju.. pro kamarády, do práce atd.. nejvíce pracuju v Zoneru.. ale některé barevné upravy atd. se mě lépe dělají v ostatních programech...
Jinak nádherné fotečky 🙂

gisminka
15. lis 2011

@adris69 no já to mám podobně, taky si ještě nejsem jistá hlídáním na 100%. Ale tam se musí poslat přihláška předem, že? Já bych právě šla na ten photoshop, pak mě lákají i workshopy makro nebo portrét, na ty se asi určo musí hlásit předem vzhledem k počtu míst 😕

adris69
15. lis 2011

@kacab tak práve u toho FP to tuším hledáš marně,nepracuje v těch vrstvách 🙄

@elennka myslíš 😕 ,ten Zoner určo dokáže všechno,ale možná se ti to lépe dělá jak máš na učeno,taky to někdy tak mám,akorát třeba rámečky,ty nabízí každej svý 😅

@gisminka a jo,mě přišla ta pozvánka taky a chtěj asi registraci,je tam to kilčo sleva,ale na ty workshopy jestli reservaci-netuším,nikde to pak nepíšou 😕 ,tak uvidime 😉

elennka
15. lis 2011

@adris69 asi jsem tak naučená, protože programy jsem získala postupně.. takže asi tak ..

kacab
15. lis 2011

@adris69 díky....
jsem zpocená až na zadničce 🙂 ale podařilo se mi to tam tak nějak amatersky sestavit.... a myslím, že na to že to je první pokus bez šlolení a nápověd... docela jsem se s tím poprala a i mě to bavilo... asi si začnu hrát s fotkama obecně více 🙂 ... Už se těším jak se bude Hlavní hrdina tvářit 🙂

lucy222
15. lis 2011

@hofka1 jj, důležité je to 18-55 😉 Díky.
@gisminka
@adris69 mně také pozvánka došla 😕 Jdete tedy?

erinbrock
15. lis 2011

@kacab vyborne v cem jsi to nakonec delala?? 😀 😀 😀

erinbrock
15. lis 2011

trosku brousim kolem digiscrapu a tady jsou zaklady gimpu - holky to maj vyborne udelany...http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... ... treba nekomu pomuze... 😉 😉 pro nekoho kdo ten program vidi prvne...je to dobry programek...ale jak rikam chce to poradny manual...

lucy222
15. lis 2011

Jinak také něco přidám - resp.dávám vypracovaný DÚ ze školy 😝 tohle jsem fotila prvně a snad i naposledy. Jsem zvědavá jak se to tu zobrazí 😕 Jinak fotím hlavně malou 😵

adris69
15. lis 2011

@kacab 😵 😵 😵 tak to jsem tě teda podcenila asi,tak to pardon,pardon,vypadá to senzačně 😀 ,tak to tě to bude bavit 😉