Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

sophie1
3. čer 2010

Holky díky za tipy 🙂 asi to udělám jak říkáte - tělo zvlášť plus objektivy a nechám si poradit od prodejce - třeba v tom škodovi jak píše pipii . Teď jsem koukala na Megapixelu k nákupu nabízejí zdarma fotokurz na zrcadlovku - máte s tím některá zkušenost? Nebo myslíte, že ovládání zvládne člověk časem sám? Znám pár lidí co mají sice "našlapaný" foťák, ale fotí s ním jenom na "auto" a drtivou většinu funkcí vůbec nevyužijou - takhle bych teda nerada dopadla 😒 .

soanpe
3. čer 2010

@sophie1
je to tak jak píšeš. foták ,co umí dělat hezký fotky a přitom fotit na automatiku je přímo hřích 😀
pokud ti v kitu nabídnou rozumný objektiv - aspon 18-80mm nebo 28-105mm tak ti k němu bude stačit už jen portrétní 50mm 1,8 ke canonu za 2600,- max 2900,-
a kurz... záleží kdo ho pořádá.ale můj názor je toakový, že jednodenní kurz trvající 10hodin je o ničem.nic si nezapamatuješ.ctělo by to několikadenní 😉 a to pak každopádně.já ted taky chci do kurzu,ale kondičního 🙂

já dne snemůžu spát,ach jo.
asi přemíra kofeinu

tak vám sem hodím jednu retro fotku 😀

bajunka
4. čer 2010

Kráááásnééé slunečné ráno, noc byla ještě vesela,ale Ninuška se už probudila bez teplot takže ty její narozeniny mužeme spolu krásně oslavit,tak jdu pomalu chystat věci na dort. dám sem jednu mou oblibenou fotku,ale prosim moc nekamenovat je focena na automat

k.ate
4. čer 2010

@bajunka slunečné ráno má bejt provokace? 😀 Tady prší a prší a prší, ale taky přeju krásný ráno 🙂 I když u nás tedea slunečný vůbec není ☹

molicova
4. čer 2010

Ahojky, tak my máme konečně krásné ráno 🙂 už toho snad bylo dost. Už jsem z toho měla depku 🙂 dneska pujdeme po 4 dnech konečně ve, Tomášek má kašel už málo, tak se strašně moc těšim 🙂

bajunka
4. čer 2010

@k.ate no ja spala cca4 hodiny a o pul seste tady bylo krasne, ted se teda honi uz trochu mraky,ale proti poslednim dnum nadhera tak snad to vydrzi a dojde to i k vam

k.ate
4. čer 2010

@bajunka doufám, zítra jedem na svatbu,tak by bylo fajn, kdyby bylo hezky 😀

molicova
4. čer 2010

tak já sem také přihodím z posledních foteček dvě moje oblíbené 🙂 trošku jsem je upravila 🙂 čekali jsme na tatínka 🙂

molicova
4. čer 2010

@bajunka to vůbec není poznat, že je to na utomat, je krásná 🙂 moc se mi líbí 🙂
@soanpe super 🙂

bajunka
4. čer 2010

@k.ate jj my taky jdeme na svatbu, letos se mi vdava nebo zeni 12 paru znamejch, uplnej svatebni boom, zitra dokonce 2 pary,pristi sobotu taky 2, a pak uz to je ruzne porozhazeny,

k.ate
4. čer 2010

@bajunka mně přijde že jednou za čas se to stěma svatbama tak rozjede a bere se spousta lidí. Když jsme měli před dvěma rokama svatbu my, tak se taky brala spoooousta našich známejch, loni skoro nic a letos zase ... 🙂

pipiii
4. čer 2010

ahojik holky tak davam par slunickovych z dnesniho rana 🙂 😵

molicova
4. čer 2010

@pipiii moc krásné 🙂 už se moc dneska těšim ven 🙂

k.ate
4. čer 2010

já se asi přestěhuju za sluníčkem 😀

pipiii
4. čer 2010

jeste neco 😀

pipiii
4. čer 2010

jeee, diky 🙂 vy jste nejaky rychly 😀

@k.ate kdepak bydlis???

pipiii
4. čer 2010

me se nevdava nikdo znamy, jsem moc mlada 😀 ale sama uz jsem 2 roky vdana 😀

soanpe
4. čer 2010

@pipiii krásný, to si fotila bez blesku? jestli jo ,tak si techniku zvládla po mé konzultaci 😀

pipiii
4. čer 2010

@soanpe jj je to vsechno bez blesku, ale nic jsem tam nejak moc nenastavovala, je to foceny na Av ale uz nevim na kolik,bylo to jeste natvaveny z vecera 😀

soanpe
4. čer 2010

@pipiii
hlavně, že se povedlo. je krááááásně a já jdu konečně se Sofí ven 😵 😵 😵
mně sofí už takhle hezky na břiše nezapozuje ☹

pipiii
4. čer 2010

@soanpe tak u druheho 😀😀

sophie1
4. čer 2010

@pipiii moc krásné ranní fotečky 🙂 ! Já už se nemůžu dočkat až to taky budu moct zkoušet. Tady je zatím taky parádně, snad to vydrží, už jsem měla z těch lijáků pěknou depku....

soanpe
4. čer 2010

@molicova
ty jo, já nechápu, že Tomášek vydrží takhle v klidu u toho okna. sofí mi vyleze na topení a nhed je zase dole (máme okna 40mc nad zemí) a lítá tam a zpět jako malej šílenec 😀
včera jsem fotila ve Fenixu v herně a tam je teda super světlo.něco jsem dala i bez blesku na 400iso, 800už házelo zrno

bajunka
4. čer 2010

Je to by bylo dobry kdyby jste u tech fotek co sem date psaly i na co to bylo foceny, jaky iso atd.

wwercaa
4. čer 2010

ahoj holky, jsem tady na skok, zachvilku odjíždime na víkendek pryč 🙂

opět všechny úžasné fotečky 😅

@pipiii fotky parádní, Amálka má překráasný očičká 😵 hnedka je to veselejší, když je sluníčko 🙂

@bajunka líbí se mi tvá fotečka, jsou tam hezky zachycený kapičky 🙂

janakropackova
4. čer 2010

Ahoj děvčata, můžu se taky přidat? Mám fujicu 100s a Nicon 200 (příležitostně). Fotit moc neumím. No ale i snaha se cení 🙂 Dnes jdu zkoušet fotit kamarádku do atelieru. Tak další zkušenost. Jsem spíš krajinář a miluju makro.
Kurzy mám zaplacené u IDIFU. Pokud bude někdo chtít dám info jak to tam probíhá. Začínám v sobotu. Snad nebude pršet 😕
Tohle je staší fotečka. Chtěla jsem něco ze současnosti, ale nějak se nemůžu domluvit s Raf souborama 😠

wwercaa
4. čer 2010

taky něco narychlovku, bez úpravy, věčšina bez blesku, dostatek světla dělá divy 🙂

wwercaa
4. čer 2010

myslim, že ty dvě poslední moc ostrý nejsou, ale neva 😀

wwercaa
4. čer 2010

@janakropackova jasný, že můžeš 😉

wwercaa
4. čer 2010

taky nějaký pokusy na posteli tchánovců 😀