Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

mes
20. čer 2010

@blanka.k jj ty mám objednané, jen o asi 30,-- dráž..protože jsou na 67mm 😀

wwercaa
20. čer 2010

@blanka.k Blani já vim 😉 on me je totiž objednal přítel, ani jsem o tom nevěděla, brouzdal po stránkách a objednal a dnes mi to řekl 🙂 já jsem mu to předtím, jak jsi nám sem ten odkazek dávala říkala, ale tehdy se to neobjednalo, tak to objednal ted z úplně nečeho jinýho za ještě jednou tolik peněz, ale když to platí on, tak to je jeho káva 😀 😉

blanka.k
20. čer 2010

@mes - nejmenuje se mažel Jirka? 😀

mes
20. čer 2010

jj pročpak?

blanka.k
20. čer 2010

@mes - jsem si uložila aukci na Aukru, a dnes po týdnu konečně , že si to objendám a koukám, že nějaký JIrka mě předběhl 😀

mes
20. čer 2010

@blanka.k Chi chi 😀 kdo pozdě chodí 😀 😀 ale to tam bude určo zase...takže jsme zase takovou škodu nenapáchali🙂 😀

blanka.k
20. čer 2010

@mes už je mám objednané 😀 Plus 2 filtry, když budu spokojená, zkusímobjednat ještě jiné, uvidíme, jaký budou mít efekt 😉

mes
20. čer 2010

@blanka.k já na ty barevné filtry moc nejsem...všechno se dá udělat v kompu..leda polarizační..ten mě láká..ale já se hlavně musím naučit fotit..a to je na dlouhé lokte..mno..jdu spát za mimoušem mým zlatým.. 😀

blanka.k
20. čer 2010

@mes - polariz.mám (jeden z Aukra za asi 300,-..nefunguje a druhý z klas.obchodu za asi 1600,-, ten funguje 😵 ), teď jsem objednala jeden ochr.filtr a pak takový, co by měl dělat "sepia" nádech, tak uvidíme. 😅

mes
20. čer 2010

@blanka.k jj ochranný bych také potřebovala, protože jsem prasisko 😖

soanpe
20. čer 2010

@blanka.k ochranný potřebuju taky a o tom sepia jsem uvažovala.polarizační mám asi za 860,- od hama a funguje. těch levných bych se bála, že dopadnu jako ty. pak se mi líběj ty efektový rainbow. přeci jen z programu to vypadá jinak. než když to uděláš filtrem.já ted fakt nemůžu nakupavat 😢

blanka.k
20. čer 2010

@soanpe - fakt zkus kouknout na tohoto prodejce, má to hodně levné 😉 Pak nahodím nějaké fotky s tím sepia filtrem, uvidíme jak bude fungovat 😉
http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=...

soanpe
21. čer 2010

@blanka.k blanka, já na něj už koukala,ale ted se nám doma nahromadily nečekaný výdaje 😝

siby
21. čer 2010

Ahoj holky,
mohla bych se k vám přidat? Už nějakou dobu vaší diskusi sleduju, ale chtěla jsem si vás nejdříve přečíst, at se neptám na stále stejné věci 🙂 Jsem uplný začátečník ve focení, takže se asi nebudu mít začím čím chlubit, taky protože máme zatím jen Panasonic Lumix kompakt, manžel sice řiká, že je taky docela dobrý, ale protože čekáme miminko, tak chcem pořídit i zrcadlovku a kompakt necháme tak na dovolenou do kabelky. Už jsme si konečně i vybrali Canon EOS 500D s objektivnem 18-135mm a k tomu asi rovnou i ten portrétní.
Všchny tu máte naprosto úžasné fotky a hrozně se mi líbí, jak se tu všechny motivujete a vlastně hecujete ve zlepšování navzájem. Snad se dostanu postuně i do té fáze já, že se mezi váma zdokonalím. Mě by asi uplně stačilo mít takové fotky, jako máte vy, když je sem dáváte. Většina z vás si stěžuje, že je má po vložení sem neostré, ale já asi špatně vidím, ale mě se i tak zdají skvělý a celkem ostrý. Vždycky když napíšete, že jsou neostré tak na to koukám jak husa do flašky a stejně nic nevidim 🙂 prostě začátečník no 🙂

siby
21. čer 2010

Manža by mi měl foták přivést z Prahy asi na konci tohoto týdne, tak pak ho hned začnu studovat a začnu se postupně ptát 🙂 Měla bych k tomu dostat i nějakou knížku, tak třeba mi i ta něco dá. Jen se vás rovnou zeptám, většinou píšete, že máte 8 nebo 4GB kartu, kolik fotek tam tak dostanete? Na jak velké rozlišení fotíte? Uplně na největší, které ten váš foták má? Ten Lumix co máme, má totiž 10mgpix a fotky v největším rozlišení v jpg mám asi na 7MB a ten Canon má prý snad 15mgpix, tak si řikám, jestli takhle velká fotka už není fakt zbytečný a to mi manža ještě řekl, že to umí fotit i v nějakém RAW formátu, což je prý bezestrátové ukládání fotek nebo co a pak si je v PC můžu do jpg převést, ale ten RAW má prý i 20MB velkou fotku. To se nedivím, jestli máte všechny plné disky.

soanpe
21. čer 2010

@siby vítám tě mezi námi 🙂
já ted taky zkouším fotit do raw a na 4GB kartu se mi vejde cca 200foteka k
v jpg asi 560, nevím to přesně. když fotim do jpg,upravuju ve photoscape, picassa. raw formát v zoner 😉 přijde mi, že upravuje líp.
na photoshop ,lightroom atd jsem si ještě nenašla čas. každý program,než vychytám aspon zákald mi sebere spoustu večerů. 😅

ferinka
21. čer 2010

@siby já mám foťák týden takže moc neporadím 😅
Jen co jsem si všimla,tak já mám 450D a fotky velké cca 4MB,ale teprve se s foťákem učím,takže nevím co a jak jde nastavit,knížku čtu pořád do kola,ale je to teda boj 😀

siby
21. čer 2010

@soanpe podle počtu těch fotek, asi tedy taky fotíš na maximum, protože mě se jich na 4GB kartu na Lumixu vejde kolem 1000 a ten tvůj 550D má skoro dvojnásobek pixelů, takže asi polovina, což by odpovídalo. Já bych k tomu fotáku měla dostat i program Adobe pohotoshop elemens 8, tak snad tam na něj bude taky návod. Učit se s programem sama jako pokus omyl mi moc nejde. Fotit na RAW taky vyzkouším, až na to přijdu a uvidíme. Doufám, že ten program co budu mít, bude umět i nějaké rámečky a tak. Chtěla jsem si upravit nějaké fotky ještě ze svatby.
Holky, když vám tak koukám do těch alb, jak fotíte ty svoje rarášky, tak se na toho našeho už strašně těším, zatím moc objektů na focení není. Kytičky mě moc neberou a náš psík, zas není tolik zajímavý.

vendulka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
siby
21. čer 2010

@vendulka máš ho tam 🙂

vendulka
21. čer 2010

dekuji moc 😵

blanka.k
21. čer 2010

@siby - fotím do jpg, Raw se mi blbě upravuje, a je to velký "jak kráva", a taky na focení malýho u nás nevhodný, když pak foťák nestíhá ukládat 😅 Zatím malýho fotím na max.rozlišení, nikdy nevím,kdy se nějaká fotka povede hezky a do alba dělám i fotky vel 20x30, takže tak 😉 Taky často ořezávám, a třeba venku makro fotím na max. a pak taky "zoomoju" a ořezávám 😀 JInak vše ostatní fotím na min.rozlišení, na klas.fotky 10x15 a na internet to stačí 😉 😅 Kolik místa to zabíá,netuším, většinou hned fotky stáhnu a upravím 😉

JInak připomínám, tady je náš "seznam", kdo čím fotí a v čem to upravuje, kdo chce být přidán, tak se ozvěte 😉

ferinka
21. čer 2010

@blanka.k zatím mě tam nedávej ať nedělám hanbu 😀 😀 😀 Ale mám canon 450 D 18-55mm a když nebudu dement tak i makro čočku (ty víš) 😀 😀 😀 😀 😀 Program zatím nepoužit,jelikož se snažím pochopit foťák,to je zatím u mě cíl života😝 😀 😀 😀

soanpe
21. čer 2010

já fotím naplno, co kdyby se mi neplánovaně něco povedlo,co by stálo za zvětšení 😀
zmenšit se to dá vždy 🙂

blanka.k
21. čer 2010

jsem zapomněla dát ten odkaz na seznam: 😅
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/blanka__k/cl...

@ferinka - fakt tam nechceš být? Až si to rozmyslíš, tak dej vědět 😀

siby
21. čer 2010

@blanka.k máš pravdu, že když v PC pak tu fotku vyřezáváš a znovu jí uložíš, tak vlastně snižuješ tu velikost, takže když by se to fotilo na nejnižší kvalitu a pak PC ořízlo, tak by ta fotka už nemusela být tak kvalitní. Tak asi znatou střední cestu pak zvolíme. 🙂

siby
21. čer 2010

@blanka.k vzhledem k tomu, že nemám ani co ukazovat, zatím čím fotit a fotky zatím neupravuju, tak se raději ani nehlásím 😀

blanka.k
21. čer 2010

@siby záleží co fotíš, u makra to využívám hodně, u malýho občas, že vyfotím i trochu víc okolo, protože on sebou hrozně mele a pak to ořežu 😀 Ale jinak se nsažím fotit na nejmenší rozl., protože to hrozně zabírá místa 😅 🤐

ferinka
21. čer 2010

Ale jo můžeš,ať tam máte nějakého bubáka 😀 😀 😀