Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

pipiii
29. črc 2010

a pisu jak telatko pardoon 😀

molicova
29. črc 2010

@pipiii opět krásné fotečky 🙂
fotečky té paní co jsem dávala odkza ferinka jsou docela hrozné, ale každý má pravděpodobně jiný pohled na věc 😀
Já mám taky jedny, myslim, že má od ní svatební fotečky murynka 🙂 tak ty se mi taky moc nezamlouvají ☹ http://www.svatebniromance.cz/0,43,FOTOGRAFICKE...
Ale jak říkám, každý na to má jiný názor 🙂

ferinka
29. črc 2010

@pipiii tak to bych se ukadila k smrti,já jak mám nerva,tak mám z toho srajdu,toho jsem se bála na své svatbě - šatičky s flíčkem nic moc 😀 😀 😀

pipiii
29. črc 2010

@molicova diky, to je primo murynka na tech strankach!

ferinka
29. črc 2010

@molicova už jsem ti je okoukla a závidím,je to náááádhera 😵
No proč si každej s foťákem myslí,že může být jen tak profík 😔 😅 😝 😝 😝

pipiii
29. črc 2010

@ferinka ja se nemusim ani bat mam sraj... porad po te operaci 😀😀😀

pipiii
29. črc 2010

@molicova krasne stranky!!!! kdopak ti je delal? muzu se te jen zeptat na ten cenik? ty si muzes oficialne brat penize za to fotografovani bez ZL? nebo mas ZL a jak je to s danema atd??? ja si prave myslela ze ofico si nemuzu vydelavat za fotky kdzy v tom nepodnikam :-O

pipiii
29. črc 2010

@molicova a k tehle fotografce jeste jak nafotila mury... tak nafotila neco nechutneho nejakou pani s detma! ale to byl takovy hnus ze ji to ta pani omlatila o hlavu...:-X

mes
29. črc 2010

@molicova tak jsem koukala na stránky..máš je nádherné, ale upřímně nejsi moc levná??? Mně to přijde, že si říkáš hrozně málo za tu námahu...plus když to vyvoláš..spočítej si kolik sis řekla na hodinu..být tebou tak pod 200,-- Kč na hodinu práce nejdu vůbec..(počítám do toho focení i úpravy..) přijde mi to fakt málo..ale já nevím..

mes
29. črc 2010

@pipiii moli to určitě dělal manža🙂 nebo ona sama🙂 😵

ferinka
29. črc 2010

Já si myslím na manžu 😀

pipiii
29. črc 2010

@mes no me to take chce delat manzel, ale ja se dockam az naprsi a uschne...takze niiikdy 😀😀😀on vzdy vse naslibuje a pak se vzteka kdyz ma neco delat 😀

siby
29. črc 2010

ahoj holky, tak zas po dlouhé době jsem nakoukla. Moc ted nestíhám, ale fotečky jsem si prohlédla všechny a jako vždy úžasny 🙂 Fakt už se těším, až bude náš malý na světě a konečně budu mít pořádný objekt focení. Normálně vám závidím, že máte okolo sebe mladé lidi, které se chtějí fotit. Když jsem chtěla fotit kamarádku, tak zásadně nechtěla a že není namalovaná a kdesi cosi a ted jsem jí koukala na FB a má tam nové fotky od kamaráda, což si myslim, že bych nafotila líp.
@ferinka švagrové bych se určitě zeptala. Myslim, že je to nádherná památka a nakonec sama bude ráda. I když je fakt, že moje kamarádka se taky nechtěla fotit, protože se zrovna sexy necítila, ale myslim si, že je to škoda.

siby
29. črc 2010

Holky když jsme jeli o víkendu s manžou do Prahy, tak jsme jeli okolo velkého slunečnicového pole, tak jsem si na vás hned vzpomněla...🙂

murynka
29. črc 2010

@molicova jukla jsem na stránky a super 🙂 😵 😵 taé mi přijde že si bereš málo 😕 😕 za to jak hezky fotíš 😉 vidím to jako mesinka 🙂 a stránky fakt bomba dělal manžel nebo ty? 😀 😀

k té fotografce je to moje kámoška svatby má docela o.k já nehctěla až takové ty moderní 😅 mě se to prostě nelíbí u metra atd jako hezký nápad ale jako památka na svtabu ne děkuji...ale děti fotí fakt docela děsně ☹ ☹ to samozřejmě vidím i já otevírá ted ateliér což moc nechápu 😅 😅

molicova
29. črc 2010

@pipiii @ferinka @murynka holky ani nevíte jakou jste mi udělaly radost, že se vám ty stránky líbí 🙂, dělal je manžel, já bych nezvládla vůbec nic ☹ tak možná si tam dávat fotečky 🙂 to docela chápu 🙂
Jinak co se týče těch peněz, tak manžel má ŽL na fotografické služby, takže to půjde prozatím na něj, což mám za to, že by v tom neměl být problém. Protože bude fakturovat on. Jen se ještě zeptám, zda-li bych třeba neměla nějaké zvýhodnění, když jsem na mateřské a dělala bych si ŽL já.
@mes s tou cenou si popravdě sama nevím rady 🙂 ale myslim, že takhle je to prozatím adekvátní tomu co fotim 🙂 až si třeba jednou budu jistá v kramflecích, tak to můžu kdykoli změnit 🙂 ale prostě popravdě stále nevim.

@murynka tak to jsem nevěděla, jen mi přijdou některé rozmazané a je to škoda 🙂 ale jak jsem psala na hoře, každý má na to jiný úhel pohledu 🙂

siby
29. črc 2010

@molicova tak jsem ti proštudovala taky stránky a moc pěkné, ty fotky v parku té rodiny se ti opravdu povedly a cena si myslim, že na to, že nejsi profi taky slušná. Třeba až bude prcek trochu větší a budem mít cestu do Prahy, tak se ti ozvu 🙂 Abychom měli fotky taky celé rodiny 🙂 Jen možná něco mě napadlo, 1-2 hodiny focení, to uděláš docela dost fotek. Vybrat z toho kvanta jen 15 nebo 30 fotek, které jim dáš, musí být nadlidský výkon. Všechny jsou krásné a v každé je něco pěkného. My jsme byli ted na focení bříška, trvalo to hodinu, zaplatila jsem tedy víc jak chceš ty, ale dostala jsem 200 fotek na cd, at si vyberu sama co si nechám vyvolat. 🙂

molicova
29. črc 2010

@siby no tak já jsem s tímhle bojovala, ale prostě to tak nějak je. každý to má jinak. já jsem dosala 42 fotek a zaplatila jsem za naše focení v ateliéru 4200,- a ostatní fotky jsem prostě nedostala ☹ a co jsem koukala na profi stránky, tak to tam je v takovémhle duchu. Teď jsem tam dodala, že další fotka za 20,-. No upravovat 200 fotek, to je jak svatební fotky a hlavně to by ta cena byla uplně někde jinde 🙂 si myslim 🙂 tady u te nasi bych se za 200 fotek asi nedoplatila 😅 No uvidíme 🙂 pořád nějak nevim, takže to budu ještě koumat 😀 a strašně moc děkuji za pochvalu a budu se případně těšit na focení 🙂

nikulka83
29. črc 2010

@molicova : super stránky.. 🙂 A souhlasim s holkama ohledně ceny...

@ferinka : nechceš jít na jedno odpoledne do Canon školy? 😉 Já se přihlásila, tak uvidíme, co to bude.. http://ecanon.cz/fotoskola/

molicova
29. črc 2010

Holky fakt myslíte, že je to jako málo :-/ a kolik by jste daly cenu? jeslti se mohu zeptat. Já se asi neumím ocenit 😀 moc děkuji

siby
29. črc 2010

@molicova Aha, tak je fakt, že v Praze jsou ty ceny asi někde jinde, asi tím to bude. My jsme dostali kolem těch 200 fotek, je pravda, že většina byla trochu upravovaná nebo spíš ty barevné nevim jestli upravila a 10 vyvolaných a platila jsem 1500 a s fotkama jsem spokojená. Co se týká svatby, tak jsem platila 6000, za dopoledne, obřad a focení po obřadu, dostala jsem 1000 upravených fotek a 80 vyvolaných, ale nebyla to Zuzka Schraf nebo podobní super fotografové. Vzhledem k těm cenám se už nedivím, že ta naše fotografka jezdí tak často fotit do Prahy, ceny má asi mnohem slušnější než jsou u vás normální.

molicova
29. črc 2010

@siby tady je to všechno hrozný ☹ drahý, drahý a drahý. to by se mi za 1500 taky moc líbilo 🙂

siby
29. črc 2010

@molicova já si myslim, že pro začátek ta cena je slušná. Ber to tak, že zvýšit jí můžeš vždycky 🙂 a jestli máš ted ceny nižší, tak se alespon dobře uvedeš a nabídky se ti jen pohrnou a pak uvidíš kolik s tím máš práce, tak jí podle toho trochu zvedneš

molicova
29. črc 2010

@siby no já právě nevim, mě se zdají pro začátak adekvátní 🙂 ale zajímal by mě názor holek, jake ceny by daly ony 😀

siby
29. črc 2010

@molicova to je jasný, čím více názorů tím líp 🙂

pipiii
29. črc 2010

@molicova ty jsi uz fotila svatbu? jako ja si uplne krasne umim predstavit vsechny ty fotky po obrade ale treba na obrade si rikam ze kdyz treba propasnu tu libacku atd tak to bude mega pruser :-X zvlast kdyz nemam externi blesk, ale oni maji obred venku ve Vinicnim altanu, takze prave si rikam ze bych to mohla krasne zvladnout bez externiho belsku apod..co myslis??? urcite za to nejake penizky dostanu atd...myslim ze si dam hodne zalezet atd ale toho obrdau se bojim jak cert krize :-X

nikulka83
29. črc 2010

@molicova : já bych dala aspoň 800 za těch 15 fotek.. 2 hoďky focení + úprava a vyvolání...

mes
29. črc 2010

@molicova jak říkám, počítala bych si minimálně 200,-- i více za hodinu (neblbni, vem si jaký je průměrný plat, jak dlouho to budeš upravovat) prostě když budeš focení věnovat 8 hodin práce - jako že nakonec to i s kontaktem těch lidí a předáním fotek tak vyjde, tak si to nech zaplatit - fotíš jako profesionál, máš profi vybavení..podívej říkáš si míň než ta holka z mého odkazu! A hlavně fotíš na úkor malého a čas s ním ti nikdo nevrátí (to NEMYSLÍM JAKO KRITIKU, ale jako zdůvodnění výšky sazby) - já bych viděla základ někde kolem 1000 a za více fotek víc..to je můj názor, není dobré být příliš levná!!!

ferinka
29. črc 2010

@nikulka83 kolik za to chtějí???

nikulka83
29. črc 2010

@ferinka : Přesně 100 KáČé 😉