Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
5. čer 2010

@pipiii ta zvědavá koza nemá chybu 😀

pipiii
5. čer 2010

blani, ta byla husta 😀

blanka.k
5. čer 2010
pipiii
5. čer 2010

to mlikoooo 😀 😀 😀 😀 krasny!

pipiii
5. čer 2010

blani, mrkni se na to rajce ke me, mas heslo v IP. Dneska na te kozi bio farme jsem nedokazala vyfotit maly slipky(bile) v zelene trave na kterou svitilo ostre slunicko ?! 😒 vubec jsem nevedela jak na to...

vkladam sem na ukazku jednu z nejhorsich fotek tech slipek..:-/

pipiii
5. čer 2010

hehehe, to je silena fotka, ale musela jsme to sem dat, pac me ty slepice stvaly 😀

soanpe
5. čer 2010

@pipiii dala bych 100iso, a hooodně vysokou clonu ,případeně si rukou stínila objektiv

pipiii
5. čer 2010

ja zadnou clonu nemam... kompaktem jsme tohle urcite vyfotila lepe grrrrr 😀

soanpe
5. čer 2010

@pipiii
na oplátku ti posílám moje kozy 😀

soanpe
5. čer 2010

@pipiii
clonu máš 😀 tu si určuješ v AV 😉 ty čísla 5,6 8 11 16 22 32 jsou clonový čísla. čím dáš větší clonový číslo, tím mín světla vnikne do objektivu a zároven se ti zvýší hloubka ostrosti

soanpe
5. čer 2010

medvědárium je focený ještě lumixem

pipiii
6. čer 2010

@soanpe a kde mas to medvedarium ? 😀 ja jsem byla nejaka zmatena s tou clonou 😀 ja kdyz koukam do hledacku na slunci tak jsem uplne jak slepa a nic nevidim 😀 a vypadaji ty fotky ok na pc nekoukatelne 😀😀😀

dneska je krasne, ze? ani na tom slunicku nemuzu byt jake mi je vedro 😎

murynka
6. čer 2010

míšo je překrásně škoda že nejsi v praze ☹

molicova
6. čer 2010

@murynka ahojky, já jsem v praze 🙂

molicova
6. čer 2010

@murynka teda teď nevim, jestli to bylo pro mě 🙂

murynka
6. čer 2010

@molicova jéé promin 😀 😀 pipiii je míša 🙂 já tedy v praze nejsem ale kousek jo...jen že s pipiii občas se navštěvujeme a tak tak jsme si posteskla.. 😅

molicova
6. čer 2010

@murynka promin, já jsem si myslela, že to není pro mě 🙂

murynka
6. čer 2010

@molicova néé já se omlouvám 😉 ty jsi také z prahy?

molicova
6. čer 2010

@murynka jj, z Prahy 6

soanpe
6. čer 2010

@pipiii
já zapomněla dát odkaz 😀 😀 😀
http://soanpe.rajce.idnes.cz/Bohnicky_statek_2.... to jsem měla dva dny foták

pipiii
6. čer 2010

molicova z Prahy 6???? jeeeee to je kousek!!!! ja bydlim u metra Luka, Luziny, tak bychom mohli davat sraziky i treba s mury, co ty na to???? 😵 😵 😵

nikulka83
6. čer 2010

Ahojky, čekam, až se Filípek vyspí, abysme se mohli jít koupat 🙂 Tak jsem mezitim dala dokupy fotky ze včera.. Pár jich přidávám...

@pipiii, ta koza je fakt boží 😵 😵 😵

soanpe
6. čer 2010

@nikulka83 krása 😵

nikulka83
6. čer 2010

@soanpe : díky 🙂 mam ale problém s PC - malou paměť.. už jsme pořídili externí disk, ale nějak blbne, tak se bojim to tam nahrát a z PC vymazat.. Za ten rok už máme přes 50 giga fotek a všechno vypálit by bylo na bednu 🙂 Sice promazávam, ale je mi to kolikrát líto.. 🙂

soanpe
6. čer 2010

@nikulka83
přesně tohle jsme včera řešili s chlapem. dnes jsem smazala asi 200 fotek,ale taky se mi nechce 😀
asi budu muset ukládat fakt jen povedený a takový ty jko Sofi 4x z podhledu v růžovejch šatičkách fakt zredukuju 😅

nikulka83
6. čer 2010

@soanpe, já dneska smazalo gigo ☹ a taky mam spoustu stejnejch fotek, tak ty redukuju.. ale procházet stovky složek je fakt děs... 🙂

blanka.k
6. čer 2010

Ahoj, dnes je krááásně, ale už se to venku mračí ☹ Fotečky máte krásné, my venku malého moc nenafotíme, když leží jen v kočárku 😅
Škoda, že už taky nejsem v Praze, taky jsem bydlela na P6, v Bubenči, krásná čtvrť a poslendí rok v Michli, no to už bylo horší 😅 O fokách mi nemluvte, já mám disk na notesu (300GB), jeden externí straší (250GB) a teď jsem přesně před rokem (dnes máme zase výročí 😀 ) dostala nový 500GB, a už je způlky plný 😅 Musím k tomu sednout a promazat ty fotky, jak píšete ,jen ty povedený a nenechávat stejnou věc focenou 5x z\ podobných úhlů 😅

pipiii
6. čer 2010

holky, ja mam take silene plny disk, porad mi to tu pise malo mista na disku C 😀😀😀 ale ja to petahnu na druhy pc k manzelovi ten tam ma tri prdelky mista, nebo to vypaluju na dvd.

soanpe
6. čer 2010

holky
nemáte zkušenosti s Tamron objektivy?
mně se zamlouvá tenhle: http://www.megapixel.cz/tamron-sp-17-50-mm-f-28...
co je super, má konstatní světelnost 2,8, což jiný nemají

ve mě se to pere 😀 ještě http://www.megapixel.cz/canon-ef-50-mm-f18-ii ten ma fixní ohnisko

nebo
http://www.megapixel.cz/sigma-17-70-2-8-4-5-dc-... ale ten je bez stabilizace

bajunka
6. čer 2010

zjistila jsem ze proste momentky nestiham MF doostrit,asi to budu muset nechat na automatice, jen kdyz neco budu fotit neco stoickeho tak MF, protoze jinak mi utece spousta veci nez neco nasteluju pak ciham u Ninus a ta ludra uz se na me ani nechce kouknout, jak to delate vy?